Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 67 311
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
http://www.btv.bg/videos/
В репортажа казват,че децата който са започнали ваксинирането с тези ваксини ще могат да продължат безплатно след април.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 132
Моного хубава новина. Значи за нас 4-тият пентаксим ще е безплатен. Днес вероятно ще го купя. Така или иначе посещавам частен педиатър.

# 17
  • Мнения: 142
Geraldine  Hug  само да попитам Пентаксим ние сме слагали досега 3 пъти, има ли по - нататък пак Пентаксим прием? Другото, което искам да попитам е този Превенар равностоен ли е на Синфлорикса или има някаква разлика?
Synflorix е Превенар с повече щамове покритие- 10 вместо 7.
Изчакайте Превенар 13... .
Синфлориксът значи е по - добрият от Превенар? Какъв е този Превенар 13, очаква се да го пуснат ли?

# 18
  • Мнения: 8 585
Geraldine  Hug  само да попитам Пентаксим ние сме слагали досега 3 пъти, има ли по - нататък пак Пентаксим прием? Другото, което искам да попитам е този Превенар равностоен ли е на Синфлорикса или има някаква разлика?
Synflorix е Превенар с повече щамове покритие- 10 вместо 7.
Изчакайте Превенар 13... .
Синфлориксът значи е по - добрият от Превенар? Какъв е този Превенар 13, очаква се да го пуснат ли?
За сега- да.
Превенар 13 ще има в първото полугодие на 2010. Тук.
За Бг не знам, но се надявам да е също скоро.

# 19
  • Мнения: 1 666
http://www.btv.bg/videos/
В репортажа казват,че децата който са започнали ваксинирането с тези ваксини ще могат да продължат безплатно след април.

А това къде може да се прочете черно на бяло?
Защото явно не всички, вкл. и личните лекари, смятат така!

# 20
  • Мнения: 68
Аз също знам, че ще пускат Превенар 13 и в България. На сайта www.vaksini.bg пише, че качат информация за всички ваксини, но още няма за сега.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 132
Бърди, днес сложихме 3-тата доза Пентаксим. В момента бедрото е отекло. Едното краче изглежда по-пълно от другото. Мога ли да правя някакъв вид компрес?

# 22
  • Мнения: 8 585
Бърди, днес сложихме 3-тата доза Пентаксим. В момента бедрото е отекло. Едното краче изглежда по-пълно от другото. Мога ли да правя някакъв вид компрес?
Ако не е зачервено, не боли при допир- не пипайте.
Иначе обтрийте с ледче внимателно (леко охлаждане).
Дайте Нурофен/Парацетамол, ако има нужда.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 132
Birdie, благодаря!
Не е зачервено, не я боли, но си е отекло. Надявам се, че съм взела правилното решение. Предните два пъти отока мина за два дни (беше по-различен и двата пъти) , надявам се и сега така да стане без да правя нищо излишно. Вчера изрично попитах да не би  да не е темперирана правилно ваксината и на това беше обърнато внимание.
Много момичета във форума съветват да се прави компрес с риванол.Вие какво мисллите за риванола? Прави ми впечатление, че и вие и нашият педиатър съветвате само за студен компрес (той ни препоръча да сожа мокро тампонче).

# 24
Имам някакъв проблем с акаунта и не мога да вляза, за което се извинявам предварително ...

Та, за този Превенар ... нали уж щяха до декември да го пускат?! Сега пък първото полугодие на 2010 и то не в България ... че то сега предстои новият бум на гадости, трети отит ли да чакам?

Съжалявам, че съм така гневна, но щом Синфлорикс е по-добрият Превенар, според Вас, не виждам смисъл да чакам 13-валентния, при положение, че дори нз дали наистина ще е по-успешен. Пък гледам, от Синфлорикс недоволни няма ... а се ядосвам, защото все чакам, чакам ... и нищо. Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 584
Здравейте!
Другата седмица на дъщеричката ми ще слагаме Пентаксим, 1-ви прием на навършени два месеца. Интересува ме дали да купим Синфлорикс да й вървят заедно с Пентаксима или него да го отложим за по-нататък. По Им.календар дават имунизиране с Пентаксим и Превенар (от четеното дотук избрах Синфлорикс) в един и същи месец, но дали не е много товарещо бебешкия организъм да се правят заедно в един ден. Посъветвайте ме как ще бъде най-добре за детето.
Благодаря ви предварително!

# 26
  • Мнения: 8 585
Може да поставите Синфлорикс и/или сегашния Превенар.
Няма проблем... .

Няма термин "натоварващ" по отношение ваксини.
С оглед избягване локални реакции, поставете през седмица.

# 27
  • София
  • Мнения: 584
Може да поставите Синфлорикс и/или сегашния Превенар.
Няма проблем... .

Няма термин "натоварващ" по отношение ваксини.
С оглед избягване локални реакции, поставете през седмица.
Оки,през седмица.
Това исках да си изясня.Благодаря ви!

# 28
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Здравейте, на дъщеричката  ми до този момент са поставяни ваксините по ЗК, този месец и предстои реимунизация(тази,която се прави на 1г и 6м).Моят въпрос е ако сега сложа Пентаксим ще има ли нужния ефект?Ако не  каква ваксина ще ме посъветвате да и поставя, с оглед на допълнителна защита?
Предварително Ви благодаря за вниманието и се извинявам,ако не съм задала правилно въпроса си.

# 29
  • Мнения: 8 585
Зависи дали преди сте слагали Хиб ваксината.
"Допълнителна защита" от какво?
Всяка страна си има утвърдени схеми - в Бг липсват Хиб ваксината, Превенар, Хеп А ваксината и противоменингококовата тип С.

Пневмо 23 НЕ Е детска ваксина за рутинно приложение!
До 5г възраст се ползва само Превенар/Синфлорикс/Превенар 13.

Общи условия

Активация на акаунт