Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 26
Ивче,аз не давам АМ,но от мои приятелки знам,че бебчетата качват значително повече и това не трябва да те притеснява  Peace И друг път съм казвала,но ако нещо наистина те тревожи винаги може да се консултираш с педиатър.На мен няколко пъти ми се е налагало да го дохранвам и му давам НАН 1 и голям зор виждам с акането дори от едни 30 или 60 мл. на ден  Tired Сега съм му взела НАН Сензитив,който бил "най-лек и диетичен",но още не съм го пробвала и нямам коментар  Confused
Нека някое майче,което дава АМ да сподели  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 38
записче! Wink

# 47
  • Мнения: 160
Здравейте Октомврийски Мамчета!
Днес успешно изчетох старата тема и докато се наканя да се включа - хоп - нова и още по-хубава  Simple Smile
Та да се представя - Аз съм Октомврийска мама на малък Кристиян от Бургас!
Криско се роди на 04.10.2009, с 3140 дедуейт и 50 санта дължина на корпуса, а мачтата - малка ни е още  Joy
На мен хич не ми беше Коледно, но новата тема и сладките бебоци в червени костюмчета ме заредиха с много празнично настроение  Party
Нани, и ние сме така с ръката в устата и много плюнки и балончета. Дано не са зъбките, че още ни тресат коликите, а двете заедно е равно на нон-стоп рев. Е тогава вече ще ме приемат във "Веселата къща със жълтите стени"  smile3511
Addri - страхотно чувство за хумор, добре че вече ми зарастнаха шевовете, че така съм се смяла на твоите постове
 newsm62
В Бургас днес много студ и бели мечки, докато си стигна до зъбаря ми окапаха ушите  Mr. Green

И да не забравя - едно въпросче към мамите които са кърмили до третия месец - как направихте отбиването и замяната с АМ?

Много цунки на всички сладки бебоци и безревна и спокойна нощ на техните мами  Peace

# 48
  • Сф
  • Мнения: 13
Ейййй, ето ме и мен най-после Hug
Излезнахме на разходка...точно след 20 мин с 200 се прибрахме...лелеее, пак съм изтървала смяната на сезоните Rolling Eyes
Оф, мойта свекърва вчера пак се изцепи-"Как точно се казвало детето-АнелиА или АнелиЯ #Crazy #2gunfire Абе. бива ли да не знае как се казва?!?! Хем е виждала и епикризата и акта за раждане #2gunfire После й разправям как съм се ошашкала, че като бях на Св. Ана на църква и алармата на колата се включи 100 пъти и единия път като излязох да я иключа не се усетих,че съм гушнала детето и на дъжда и вятъра излизам с нея, а тя като се захласна и като не може да си поеме въздух-изтръпнах-веднага на топло в църквата. И й обяснявам това нещо, а тя се залива от смях Shocked #Cussing out Абе жената си е с диагноза според мене Sick
както и да е!

Мире-страхотна тема!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hug Hug Hug Hug Hug

Ива, snow white16-:welcome:

# 49
  • Мнения: 22 865
Снежанке16,добре дошла с набора Криско!
Отбиването става според детето,а зависи дали трябва да е изцяло или може  да останат няколко кърмения в началото/сутрин,вечер,нощем/.

# 50
  • Мнения: 32
Здравейте мами,
тези дни нещо не мога да се организирам да пиша. Simple Smile
Много е хубава новата тема.  Hug
Добре дошли на новите мами.  Hug

И ние си лапаме постоянно ръцете и се плюмчим. А освен това Ники постоянно се дере. Уж прилежно режа ноктите, но въпреки това все сме с издрани.  Cry

# 51
  • Мнения: 1 341
Mirkam, мерси за прекрасната темичка! Hug

Ива, добре дошла. Hug

Честит Рожден Ден на малък Андрей! Желая му много здраве и безгрижно детство. Heart Eyes

Онли, на децата им говорим на Български, защото те неминуемо ще научат Френски. Peace
Ако сме в Бг. е хубаво да се говори на децата на друг език, така го учат паралелно с майчиния и им е много по-лесно. Но това при положение, че така го чувстваш, ако се чувстваш неловко...не знам.

Адри, радвам се, че се чувстваш по-добре.

Моето диване цял следобед плаче. Ходихме на разходки и беше спокоен, но не спа. Shocked Сега пак не спи, мрънкоти в люлката...След малко го къпя и да заспива, че главата ме боли от неговото постоянно мрънкане.

# 52
  • Мнения: 239
Момичета, мойта девойка започна да ака през 2-3 дни. Четох че за кърмачета към 2-рия месец е нормално и не е запек, тъй като е спокойна и акото и е обилно и с нормална консистенция. Странно ми е обаче как преди акаше след всяко хранене и изведнъж започна да ака по веднъж на ден и сега вече през ден или два. newsm78 Храни се добре, защото видимо дебелее със страшна сила, явно усвоява всичко по нея  Laughing Има ли и други чиито дечица акат по-рядко??? Питам най-вече, защото педиатърката  ми каза, че трябва да ака всеки ден и да й помагам с термометъра #Crazy, обаче аз категорично отказвам да го правя и не виждам смисъл след като навсякъде четох , че е нормално за кърмачета.

И друг въпрос, има ли някоя мама 84 набор ( изключвам те Сииско, че стеб го коментирахме вече), която да се е имунизирала при личния си лекар, че разбрах, че трябвало да ни боцкат, ама има противоречиви мнения дали може докато кърмим или не?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравей, Ади84, и моята Йоана ака на два три дни, аз тъкмо реша да помагам с термометъра и тя свършва работата. Иначе консистенцията е нормална и цвета също, доста е обилно и обикновено се омазва цялата Simple Smile. Така сме от половин месец, в началото много се тревожех, но бебка иначе е спокойна и приемам за сега, че акането ще е с този график. Иначе пък се скъсва да пръцка. ЗАбравих да кажа - и ние се кърмим.

# 54
  • Мнения: 68
Ива първото ми дете е хранено с Аптамил след първия месец и качваше доста, до към 2 години си беше пълничък, много му се ослаждаше всичко, имайки предвид че съм го ограничавала от сладко, тестяно, пържено пак се разхожаше с тумбак  Laughing

Сега Райън го храня с НАН Сенситив, доволна съм, качва си нормално... май по-малко от баткото  newsm78 От друга страна Terri от темата знам че дохранва с Аптамил, нейната буба качва малко.

Снежинке добре дошла   bouquet

Рони що така този хайванин  newsm78

# 55
  • Мнения: 40
аз сьщо давам Аптамил и Ема качва малко-не мисля че има врьзка с млякото-енергийната стойност на всички млека е еднаква;диетичните не са по малко калорични ,различават се по други неща

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Иве,добре дошла Hug.И ти си от моята партия Wink Mr. Green.Аз не съм много наясно с АМ,но знам за бебчета изцяло на кърма ,които си качват съвсем спокойно по 1,5кг.,че и повече.В първите месеци качването е най-интензивно.

Snow-white,добре дошла и на теб Hug.Ти също имаш много свежо чувство за хумор Simple Smile.

Герчо,невероятен чаровник си имаш Heart Eyes

Каки,да ти е жив и здрав Андрей.Много да го нагушкаш.
А на теб черна точка,че си толкова нередовна Crossing Arms
Боже,кога ли и ние ще можем да броим ooooh!

# 57
  • Мнения: 103
Adi84, chrissy0105, в предната тема бяхме писали доста по тези проблеми.
Аз съм давала Дуфалак, Лактулоза мип. Ефект особен нямаше.
Затова предпочетах да спра с различните лекарства и консумирам повече течности, кисело мляко Активия, правя си ошав от сушени сливи и си го пия. Сега моето бебче ака през ден или всеки ден. Нашата доки ми каза, че е проблем ако не ака повече от 76 часа. А племеницата ми имаше периоди, вкоито не е акала 5-6 дни. Разбирам ви обаче за притесненията. Аз постоянно мислех за това акане. Сега пък съм така занаддаването. Ама нали съмси психо Laughing.
И ние се плюнчим и откакто ги открихме само ги лапаме тези ръце. Винаги като я видя така ги махам ама не сладки, та сладки!
Добре дошли на новите мами ! Hug Peace
Лека нощница! Joy

# 58
  • Мнения: 58
Mirkam   благодаря за прекрасната тема Hug.
Ива и Snow-white добре дошли в нашия отбор Hug
Значи не сме само ние с ръчички в устата. Момичета в един момент си помислих, че почват зъбите и направо  ooooh!, та те още коликите не са ни минали. Е те сигурно няма да се забавят ама поне да има една, две седмици разстояние между коликите и зъбките, че иначе трябва да хващам гората ooooh! hahaha

# 59
  • София
  • Мнения: 1 227
Забавна Снежанке,добре дошла  bouquet
Моя хитрец винаги,когато на мама най-мноого и се спи ,започва да се пули и да прави смешни физономии,като че ли току що се е събудил ShockedЩв е добре поне като заспи да е за по-дългичко Praynig
Иначе и ние от 2 седмици насам непрекъснато си ядем ръцете,за което знам че е нормално.Вече всичко ново ще минава през устата.
Което ме подсети,знаете ли идеала на мъжа за жената:
1.Да е ниска и с плоска глава- да може да си оставя бирата.
2.Да има разстояние м/у предните зъби - да може да си отваря бирата.
3.Да има малки ръце,че каквото хване да изглежда голямо....
и да е с детски акъл,каквото хване да си го завира в устата. Embarassed
 Laughing
Лека нощ на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт