40 дена

  • 4 836
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 666
Crossing ArmsКак така  без погача .....и на трите си деца съм правила.В тези традиции има смисъл....
Не вярвам,че една погача ще направи детето ми по-здраво или по-сладко Laughing
п.с.Не спазвам повечето обичаи и традиции,но не виждам нищо лошо все пак в тях.

# 31
  • Мнения: 9 776
Crossing ArmsКак така  без погача ....

Лесно. Нищо не съм правила за 40-те дни на бебето.

И аз така. Четох тук, че се правело нещо, но така или иначе като станаха 40 дни, забравих. Толкова ми е било важно явно.

# 32
  • Мнения: 1 536
Ние на църква за чиста молитва минахме още на 20 дена.
Взехме я наполовина Wink и после  запознахме да си излизаме на разходки.
По принцип не съм суеверна,но тогава изпитвах някакъв страхотен страх за детето ми и  изпълнявах всичко,
което ми кажеха.
Не сме ходили на гости  и тем подобни.Тук го няма това като обичай.

Crossing ArmsКак така  без погача ....

Лесно. Нищо не съм правила за 40-те дни на бебето.

И аз така. Четох тук, че се правело нещо, но така или иначе като станаха 40 дни, забравих. Толкова ми е било важно явно.
И аз не  правила погача.

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 12:40 от AnMary

# 33
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Това означава ли, че преди да се направи погача не се извежда бебето навън?  Shocked

# 34
  • Мнения: 9 776
Това означава ли, че преди да се направи погача не се извежда бебето навън?  Shocked

Ако искаш да спазваш обичаите 1:1, може би не трябва да извеждаш бебето преди тези чисти молитви Rolling Eyes.

# 35
  • Мнения: 200
На 40 ден,ходихме в църква за молитва ,а и да запознаем бебето с Господ(така каза свещенника).След два дни направихме и погачата.

# 36
  • Мнения: 2 111
Нищо специално не сме правили.

# 37
  • Мнения: 183
Нито сме ходили на църква, нито сме правили погача. Бях поканила обаче много приятелки с децата си, ние добре си поприказвахме, а децата полудяха, Рая естествено спа през цялото време Mr. Green

# 38
  • Мнения: 9 475
Нищо по-различно и по-специално не сме правили.
Този 40-ти ден не е с нищо по-различен от 39-я и от 41-я.

# 39
  • Мнения: 266
Crossing ArmsКак така  без погача .....и на трите си деца съм правила.В тези традиции има смисъл....
Ходи се на 40 ден на църква за чиста молитва ,защото до тогава майката се води за нечиста  и няма право да стъпва в църква, бебето също се въвежда в църквата, това се води за ритуал преди кръщенето ..престава се на бог .До 40 ден едно време се е водил рисков за бебетата много са умирали....Погачата е сладка , да му е сладък живота  в всяко едно действие на погачата има ритуалност, за мен е един хубав обичаи Peace
аз не се чувствам нечиста за да се пречиствам с молитви и изобщо не правя никакви обичаи от миналото, те са плод на невежество и незнание...
повечето от нещата, които са правели в миналото са изключително вредни за бебетата и майките им, освен това повечето майчета, които са правили този обичай и представа си нямат за смисъла му и не са вярващи, влизали са в църква само на сватба или по празници
има ли някой, който го е правил както се е правило едно време и наистина ли дълбоко вярва в това, което прави

# 40
  • Мнения: 959
Crossing ArmsКак така  без погача .....и на трите си деца съм правила.В тези традиции има смисъл....
Ходи се на 40 ден на църква за чиста молитва ,защото до тогава майката се води за нечиста  и няма право да стъпва в църква, бебето също се въвежда в църквата, това се води за ритуал преди кръщенето ..престава се на бог .До 40 ден едно време се е водил рисков за бебетата много са умирали....Погачата е сладка , да му е сладък живота  в всяко едно действие на погачата има ритуалност, за мен е един хубав обичаи Peace
аз не се чувствам нечиста за да се пречиствам с молитви и изобщо не правя никакви обичаи от миналото, те са плод на невежество и незнание...
повечето от нещата, които са правели в миналото са изключително вредни за бебетата и майките им, освен това повечето майчета, които са правили този обичай и представа си нямат за смисъла му и не са вярващи, влизали са в църква само на сватба или по празници
има ли някой, който го е правил както се е правило едно време и наистина ли дълбоко вярва в това, което прави

Хе хе хе  Mr. Green... този обичай е много вреден, в никакъв случай да не се прави ...  Naughty
и празнуването на бъдни вечер е много опасно...  и особенно Коледата - (за прасетата  Joy)
и тези който кръщаваме децата си, не знам с какъв акъл  го правиме?!!!  Shocked е те т`ва е вече  опасно !!! току виж попа вместо косата, отрязъл главата на детето ... или не знай си, какво друго може да се случи ...  ooooh!
 ... моля, избягвайте всякакви видове обичай. ...  Mr. Green
п.п. явно, някой поради невежество бъркат обичай със суеверия - явно смятат, че са едно и също нещо ...  Whistling

# 41
  • Мнения: 266
не говоря за суеверия, а за обичаи като този да се дава на бебето мед, да се къпе със жълтък, да се осолява, да се държи за главата и др, в кои то има "дълбок смисъл"

# 42
  • Мнения: 959
не говоря за суеверия, а за обичаи като този да се дава на бебето мед, да се къпе със жълтък, да се осолява, да се държи за главата и др, в кои то има "дълбок смисъл"

Точно тези неща, който си изброила са суеверия, и нямат нищо общо с обичайте, като този например, за който става въпрос във темата - но, спирам да обяснявам, защото съм много невежа ...  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 266
Не знам дали правиш разлика, че обичаят бебето да се осолява е възникнал на основа на суеверието, че ще мирише лошо като се изпоти /или нещо подобно/, т. е. обичаите са възникнали на основата на суеверия...

# 44
  • Мнения: 959
Аз разлика правя, и именно осоляването не е никакъв обичай свързан с християнството, а едно тъпо и вече опасно суеверие, което се практикува именно, от така наречените от теб невежи ...

Общи условия

Активация на акаунт