Кандидатстване наново във фирма, която вече сте напуснали?

  • 2 234
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 399
 При нас също има хора, които напускаха и после се върнаха. Нищо лошо не съм си помислила за тях, а мисля, че и останалите също. Ако само това те разколебава, въобще не го мисли. Успех!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 123
ако си в добри отношения с шефовете и колегите - мисля, че няма проблем  Hug

# 17
  • Мнения: 32
 

 Според мен това са ефектите от културния шок, мила. Работиш от 5 месеца, което според мен е малко за да се адаптираш напълно. В началото обикновено има една еуфория, предвкусване на новото, дори авантюризъм, но като преминат тези чувства се сблъскваш с реалността. А тя е, че в чужбина е трудно. Доста по-трудно от тук. И изведнъж решаваш че всъщност работата в Бг, която си напуснала, си е супер, колегите са били страхотни, шефовете са те ценяли и изведнъж ти се приисква да се върнеш. Случва се на много хора, така че споко. Според мен трябва хубаво да премислиш и да не решаваш под влиянието на емоциите. Защото не вярвам тука да те чакат с отворени обятия. Най-вероятно са си намерили твой заместник, който може би се справя не по-зле от теб и са свикнали с него. Ако беше толкова незаменима за тях , нямаше да напуснеш. Peace Така че добре си помисли, защото това са важни решения и трябва да са добре обмислени. Peace

# 18
  • Мнения: 260
Аз в момента също смятам да се върна на старата си работа.Много важно ,че човек е решил да опита нещо по -до бро.А какво си мислят другите хич да не ти пука.
Но по-добре хич не се връщай тук,а си остани там.Сега те е хванала нещо носталгията и затова така мислиш.Според мен ако се върнеш се връщаш една крачка назад в твоето развитие.Не гледай назад ,а върви напред.Щом не те плашат трудности и отговорности се бори там ,където си сега ,защото ще бъдеш по-добре оценена.

# 19
  • Мнения: 58
Не съм чела всички коментари, само ще споделя моя опит като страничен наблюдател във фирма, където са се връщали на работа вече бивши наши колеги.

Два случая - първият, беше момче, което замина да учи в чужбина и впоследствие се върна. Съвсем в началото, колегите си шушукаха, но после се нагодиха към него. Но и шушукането беше повече, заради това, че го назначиха на доста висока позиция.
Вторият случай е, когато една колежка си тръгна заради човек, който създаваше интриги в офиса. В един момент, когато дразнителя напусна, тя искаше да се върне отново на работа. Аз говорих с шефа и й съдействах връщането. Всички колеги бяха супер щастливи и доволни, защото много я харесваха и като човек, и като кадър.

Моят съвет е, ако чувстваш колегите си близки, харесваш си работата и говориш за фирмата като "твоята фирма" - връщай се и не го мисли, стига наистина да си готова да направиш тази промяна.

# 20
  • Мнения: 36
И аз смятам, че много от фирмите имат политика да не вземат обратно напуснали кадри. При теб този проблем го няма.
Ако работата ти липсва, карала те е сутрин с удоволствие и очакване да се измъкваш от леглото и т.н. - върни се без значение какво ще си мислят за теб малкото тясно скроени и злобни колеги, които ще злорадстват.
Относно професионалното израстване, всичко е много относително и динамично. Утре фирмата може да се разшири и да се отворят нови възможности. Нали знаеш, че кариерата може да бъде не само вертикална, а и хоризонтална и географска и ... Освен това, дори да си останеш още няколко години на същата позиция, може да се интересуваш и да намериш начини да подобриш навиците и качествата си на работа и т.н. А след няколко години не мисля, че би било срамно да напуснеш. За мен оптимално 4 - 5 години и човек се изчерпва на дадена длъжност.
Всичко добро каквото и да решиш, но от моя опит бих казала, че най-важна е удовлетвореността, а тя не винаги е право пропорционална на нивото в йерархията.

# 21
  • Мнения: 0
Благодаря ви за отговорите, момичета!  Hug

Току-що разбрах, че въпросната фирма е в преговори за сливане с един от най-големите конкуренти.
Плюс това закриват отделите в другите държави и ги местят в България, защото явно е по-евтино.

Хубавото е, че ще се върна за празниците в България и ще навестя колегите и ще се опитам да говоря с шефовете.
Имам седмица-две за размисъл.

Хубави празници и нека 2010 бъде по-светла във всяко отношение!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт