Какво мислите за виниловите настилки

  • 60 442
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на прост език, това баламатум ли е?
Балатум, де  Thinking

# 31
  • Мнения: 219
На най-прост език това НЕ Е балатум!
Аз имам в 2 от стаи такава настилка, едната е детската. Ами до сега който е влязъл, ако не обърна внимание мислят, че е някакъв ламинат или паркет  Peace Дори наскоро една мама каза, че държи по-топло от техния ламинат. А лятото от останали парчета на северната тераса слагах за да не ни е студено на краката (защото ходим боси) на плочките. Баща ми не вярваше, че държат по-топло, но се увери.
Лека по лека целия апарт ще го направя с тази настилка. Супер доволна съм и много благодарна на мамата която ми сподели за нея, когато се чудех каква да избера. Не знам каква полагат в боници и т.н., но ако не се задира с пирон например мисля, че дъъъъълги години ще издържи  Peace А поддръжката е супер лесна, защото това си е все едно да си чистиш пластмаса - всичко може да ползваш. Едната стая е пълна с аквариуми, и няма да ви казвам за каква вода става въпрос, не са мръднали  Peace (то с тази цел положихме точно нея, и от там вече решихме, че един ден целия апартамент ще е с нея).
А апартамента имаше балатум, от старите, на по 20г и повече. Ужасно трудно се маха, и въобще са ми грозни балатумите. Винилови настилки има и от този тип, като балатум, на ролка, те наистина приличат на балатум.
Колкото до цената, за една стая 12кв.м. ми излезе 600лв, това със саморазливната замаска и поставянето. Като установих, че ако ти си наемеш майстора (а особенно пък сега в криза), ще ти излезе поне на половина за труда. А самия под струва от 26 до 32лв, зависи какъв е (единия ни е на квадратни плочки, а другия е като ламината на правоъгълни "дъски", втория е по-скъп). Това без ДДС, ама ние не сме го и плащали. Ето от тук ни го слагаха http://www.arsbg.com/ (но пак казвам, по-евтино е вие да си вземете майстора, а от тях само настилката илепилото, защото те плащат на майстора примерно 3лв, а ви взимат 6лв, а вие може да платите 4лв).

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 675
Цвети, здравей! Wink Много се радвам, че сте доволни от настилката. Hug

Не мога да не се включа и аз по темата.  Целият ни апартамент е с винилови настилки и сме много доволни. Всички изброени качества ги има този вод настилка и НЕ Е балатум. Може да не е естествен паркет, но е доста по-добре от ламинат.  Peace

# 33
  • Мнения: 315
Пуснете някоя снимка от вашите домове, за да видим как изглежда.

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 140
Довечера или утре ще снимам и ще пусна снимки. Peace

# 35
  • Мнения: 219
Ето в детската стая

А ето тук е при рибите

# 36
  • Мнения: 6 206
600 лв 12 кв м си е 50 лв на квадрат и бас хващам, че запечатка отгоре не е правена
За 50 лв могат да се направят мноого неща, още малко като се доплати и естествен паркет ще си вземеш
Всеки си избира сам, но понеже съм ги проучвала в детайли тези настилки и съм ходила на обществени места да гледам където са сложени преди време, както казах гледките не  са приятни...

Но в крайна сметка всеки сам си избира.
За мен съотношението качество цена има още много да се работи
Когато паднат на 20 лв до 30 лв крайна цена, можем да си говорим за някаква функционалност.

# 37
  • Мнения: 4 785
Продължават да не ми харесват за вкъщи изобщо - абсолютно неестетични са ми.... естествено си е мое мнение  Peace

# 38
  • Мнения: 219
Ами да 50лв и на мен доста ми дойде, затова за хола няма да плащам на техните майстори и ще го правя или сама с баща ми, или ще викна майстори аз. И ще ми стъпи на не по-вече от 40лв, но това е със саморазливната замазка, която си е задължителна, каквото и да сложа. Колкото до паркет - е за стая с аквариуми, точно за 1-2м е заминала. Иначе много мислех за детската стая корк, но се отказах. А и едно е в къщи, друго е на места с голямо натоварване. Все пак и без тази запечатка, според мен ще изкара години наред без да мръднат, и то при разливане на вода, че и наводнения дори, и какво ли не. На мен лично ми харесва, на снимките не излежда така добре. А както казах в детската, докато не кажа, че е винил, не им прави впечатление. 
Бисера, благодаря ти Simple Smile И покажи при теб как е, май по-добре изглежда отколкото при мен Wink

# 39
  • Мнения: 315
Аз лично ламината много не го харесвам - за мен това си е пресована хартия. Паркета колкото и топло да държи не  е много функционален. При едно наводнение в маминия апартамент се разду и изглеждаше ужасно след това. Също ми изглежда и малко архаичен. Искам нещо по-съвременно, а също искам настилките по стаите да са ми различни. При нас кухнята, дневната и трапезарията ще са в едно и също помещение от около 70 м2, както банята ще  е скрита само с чупка и стълбището също. За да ги разделя визуално мисля да ползвам различни цветови решения, както и различни настилки. Ще се придържам към нисък бюджет, но ще гледам да е хубаво и модерно. Харесвам исчистените, семпли линии и фигуралните подове. Виниловите настилки ще ми придадат на помещението друг облик. Няма да слагам навсякъде. В спалнята мисля да сме със ламинат, в детската на малката да е с винил в розово или лилаво на фигурки, в кухнята винил или терикот, а за трапезарията и дневната още незнам.
Стълбището също може да го направим с винил.
Втория етаж още не съм го мислила, че за момента няма пари... newsm78

# 40
  • софия
  • Мнения: 2 140
Ето обещаните снимки.Не са най-добро качество,ама толкова си мога. Embarassed
http://picasaweb.google.com/po6tichka/Vinil#
Светлия под е в хола,тъмния в спалнята.

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 19:33 от smehorana

# 41
  • Мнения: 3 922
Хм, интересно защо няма прехласнати по снимките от къщите, които показвате? Всъщност те досега са най-големия аргумент в полза на тези, които са против. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 315
Ето какво си харесах в интернет от виниловите настилки. Мисля, че не изглежда никак зле. Peace





# 43
  • Мнения: 377
Момичета, какво го превъзнасяте тоя НЕбалатум. Не виждате ли, че няма собствен облик, а евтина (май не особено) имитация на дърво, теракот и др. Снимки и рисунки.

Цитат
Аз лично ламината много не го харесвам - за мен това си е пресована хартия. Паркета колкото и топло да държи не  е много функционален. При едно наводнение в маминия апартамент се разду и изглеждаше ужасно след това. Също ми изглежда и малко архаичен. Искам нещо по-съвременно,

 Shocked Shocked
По-добро от естественото няма! Това, което се среща в природата. Щом паркета ти изглежда архаичен (прости реакцията ми, но  Shocked) постели на пода найлони, хем ще се предпазиш от наводнение. Може да го обрисувате с картинки на " архаичен" паркет, или още по-архаичните мрамор и гранит.

# 44
  • софия
  • Мнения: 2 140
soll,и ние харесваме естественото.Но мислиш ли,
че в нов блок с влага в стаите все още
е удачно да се сложи естествен паркет?

Общи условия

Активация на акаунт