Бременна съм. И сега какво следва?

  • 17 560
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 536
Честито на Дари и Мишлето!  bouquet  bouquet  bouquet
Това е много вълнуващ ,прекрасен момент.
В този форум ще намерите отговори на многото въпроси ,които ще изникнат във връзка с бременноста и раждането
Наистина,бегом към отчетните,такова нещо не се изпуска.
Благородно  ви завиждам,лека бременност! Hug

# 46
  • Мнения: 47
Честито на Дари и Мишлето!  bouquet  bouquet  bouquet
Това е много вълнуващ ,прекрасен момент.
В този форум ще намерите отговори на многото въпроси ,които ще изникнат във връзка с бременноста и раждането
Наистина,бегом към отчетните,такова нещо не се изпуска.
Благородно  ви завиждам,лека бременност! Hug

Наистина тук много неща може да научи човек, и полезни, и забавни. Аз съм още в съвсем начална фаза, дори още не мога да асимилирам какво ми се случва, не мога така силно да изразя имоцията си, както съм си мислела, че ще стане. Явно на жената й трябва време, докато наистина осъзнае как ще се промени животът й Simple Smile

Ровя се постоянно в темичките и смятам да бъда един редовен потребител Simple Smile
Благодаря за пожеланията. Всичко най-хубаво и от мен  smile3521

# 47
  • Мнения: 43
Честито!Много се радвам на всяка една жена ,която иска да стане майка.
Ще ти кажа какво направих аз ,когато разбрах,че съм бременна.Изчаках да минат 10 дни след датата ,когато трябваше да ми дойде,за да може да се види добре на видео зона.Междувременно започнах да пия фолиева киселина и витамини,когато разбрах ,че съм бременна(двете появили се чертички на теста).След прегледа просто нищо не зависи от теб.В смисъл ,че до 3-я месец всичко е възможно.Не искам да те плаша теб или някой друг,но до 3-я месец е по-голяма вероятността да падне "яйцето".Искам само да кажа ,че не трябва да се притесняваш за нищо.Просто приемаш нещата.Казвам ти го защото съм минала през тези мисли и сега съм на това мнение.Ако пушиш е хубаво да не го правиш повече(моля всяка жена,която е бременна да мисли повече за детето си повече ,отколкото за себе си).И така ...всеки месец на консултации,когато трябва да правиш изследвания като кръв и урина ги правиш.Когато правиш преглед ,за това да се установи бременност мисля ,че не е важно при кого ще отидеш.Но трябва да се замислиш и дали искаш да водиш женската консултация при  лекаря ,когото ще раждаш.Аз не желаех да ходя при различни .Който си ме пое при него си родих и сега пак съм при същата гинеколожка.Другото нещо ,може да попиташ лекаря ,който ще ти следи бременността за изследванията ,който не се заплащат от здравната каса .Като фетална морфология и кардио-изследване на бебето,синдром на Даун и т.н.Тези изследвания се правят в определен момент от бременността,трябва да го следиш и да си запишеш час за тях,защото специалистите в тази област са малко и много желаещи има.Ако се сетя още ще пиша.Дано съм ти полезна  с нещо.Поздравления още веднъж!!!  bouquet

# 48
  • Мнения: 9
Честито!Много се радвам на всяка една жена ,която иска да стане майка.
Ще ти кажа какво направих аз ,когато разбрах,че съм бременна.Изчаках да минат 10 дни след датата ,когато трябваше да ми дойде,за да може да се види добре на видео зона.Междувременно започнах да пия фолиева киселина и витамини,когато разбрах ,че съм бременна(двете появили се чертички на теста).След прегледа просто нищо не зависи от теб.В смисъл ,че до 3-я месец всичко е възможно.Не искам да те плаша теб или някой друг,но до 3-я месец е по-голяма вероятността да падне "яйцето".Искам само да кажа ,че не трябва да се притесняваш за нищо.Просто приемаш нещата.Казвам ти го защото съм минала през тези мисли и сега съм на това мнение.Ако пушиш е хубаво да не го правиш повече(моля всяка жена,която е бременна да мисли повече за детето си повече ,отколкото за себе си).И така ...всеки месец на консултации,когато трябва да правиш изследвания като кръв и урина ги правиш.Когато правиш преглед ,за това да се установи бременност мисля ,че не е важно при кого ще отидеш.Но трябва да се замислиш и дали искаш да водиш женската консултация при  лекаря ,когото ще раждаш.Аз не желаех да ходя при различни .Който си ме пое при него си родих и сега пак съм при същата гинеколожка.Другото нещо ,може да попиташ лекаря ,който ще ти следи бременността за изследванията ,който не се заплащат от здравната каса .Като фетална морфология и кардио-изследване на бебето,синдром на Даун и т.н.Тези изследвания се правят в определен момент от бременността,трябва да го следиш и да си запишеш час за тях,защото специалистите в тази област са малко и много желаещи има.Ако се сетя още ще пиша.Дано съм ти полезна  с нещо.Поздравления още веднъж!!!  bouquet
Благодаря ти, утре съм на преглед и ще попитам доктора за тези изследвания кога трябва да ги направя. Всички сте много мили и отзивчиви, за два дни научих толкова полезни и интересни неща. Благодаря на всички за съветите.

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 14:16 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт