Грешка и наказание....

  • 9 595
  • 242
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 335
...Родителите на момчето не приемат внучето, защото според тях то може да не е тяхно!...

...А родителите на момичето - защото в болницата може са го разменили с друго бебе.
Освен това бебето може да има и брат близнак, взет за осиновяване от тайната приятелка на бащата-студент, с която той изневерява на главната героиня.
Да не говорим, че бащата на момчето може да има голяма тайна в миналото си, за която ще узнаем след 50-та страница на темата. В младостта си може да е бил осъждан за убийство, извършено от друг и да е престоял няколко дълги години в затвора заради съдебна грешка.
Истината, разбира се, може да е възтържествувала още преди раждането на сина-студент, но бащата на момчето и досега я пази и само родителите на момичето се досещат, опитвайки да го шантажират с това, за да насилят някой друг да припознае детето...

Не случайно казваме, че баба може да е можела да има .... и сега можехме да й викаме "дедо"...
Изобщо нещата са много сериозни. Като преразказите...
... Винаги стават за симулации на реалните ситуации. Като на шофьорски курс:
Всяка симулация - на ситуация; всяка ситуация -  стимулация...  ooooh!

# 76
  • Мнения: 12 692
Понеже аз явно съм от тези дето падат от Марс, та за мен има значение как е поднесена една история. Една авторка ще попита "След 6 м. дъщерята става на 18 г., как мислите - как да си вземе детето, и къде да отиде с него, и дали може да си продължи образованието, и как стават тези неща...", а друга ще напише "А тяхното семейство взима по 5 бона всеки месец, обаче са изхвърлили дъщеря си на село, лекари моля ви се, кажете как да се предпазим от това, дето им се е случило на тях". Ей такива дребни неща имат значение. И много говорят за склонноста на авторите им да злобеят на чужд гръб или пък да помогнат по някакъв нечин.

 Peace

Темата е поставена в изящен махленско-клюкарски стил.

# 77
  • Мнения: 1 547
Момичето е буйно, не се пази по време на бременността, карат се вкъщи, краде от родителите- и те я пращат на село, за да има мир.

Да, но всичко това уж се случва в предполагаемата възраст 12-13, нали така... Колко сексуално и буйно може да е едно момиче на 12-13? Без психически отклонения някакви, естествено. Нямам дете в тийн възраст, но пък аз самата съм била, ведно с още стотина примера. Дори и акселерацията да вземем предвид, пак не виждам как и защо няма да можеш да се справиш с проблемите на 12-годишно дете. Или дори 14, айде... Че и момиче. Аз също имам близък пример наум, в който синовните тийн проблеми се решиха със заточване при баба. И досега смятам, че подобна постъпка е безпощадно жестока и към бабата, и към детето едновременно.

# 78
  • Мнения: 99
Дайте да забравим за темата! Аз исках да споделя, а вие заляхте форума  с помия. Мисля, че на някои хора им липсва внимание и го получават като предизвикват другите. Така явно се чустват значими. Сгреших, че споделих. Отивам да си гуша бебо и да се заредя с позитивни емоции. Желая ви всичко най-хубаво!

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
...
Да, но всичко това уж се случва в предполагаемата възраст 12-13, нали така... Колко сексуално и буйно може да е едно момиче на 12-13?
...

Девойката е родила на 16, доколкото разбрах аз.

# 80
  • Мнения: 4 300
Дайте да забравим за темата! Аз исках да споделя, а вие заляхте форума  с помия. Мисля, че на някои хора им липсва внимание и го получават като предизвикват другите. Така явно се чустват значими. Сгреших, че споделих. Отивам да си гуша бебо и да се заредя с позитивни емоции. Желая ви всичко най-хубаво!
Имаше нужда от подкрепа, че има и други, които мислят като теб, или просто искаше да поцъкаш на чужд груб да не ти е скучно със сутрешното кафе?

# 81
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Peace Много интересен пост!

Представете си нещата обаче в друг нюанс!
Момичето е буйно, не се пази по време на бременността, карат се вкъщи, краде от родителите- и те я пращат на село, за да има мир. Там обаче и липсва екшън и отива в Студентски град при гаджето... Тогава следва изправителен дом, защото се чувстват провалени в ролята си на възпитатели.

Че не са прибрали бебенцето, не разбирам. Нямам обяснение на това. Бих се попитала къде е семейството на бащата...

Лили, няма как детето  да не е буйно когато има насреща неразбиращи го родители.
Няма как да се снабди с предпазни средства, ако няма налични пари, или ако се срамува да си ги закупи от аптеката/магазина.
Ако не е искало да използва презерватив (което тук в БГ е масово разпространено) би било редно да се обсъди въпроса ПОНЕ за предпазване от евентуална бременност.
Да се обясни, че дори ако стане беля има моментално решение на проблема (еднократните хапчета).
Въобще не ми се иска тук да споменавам работата на въпросният психолог, който незнам по каква причина е допуснал подобно развитие на ситуацията. Вероятно се е опитвал да работи в интерес  на родителите, а не на самото момиче.
При такива случаи терапията би трябвало да обхваща не само "проблемното" лице, но и неговото семейство.
Проблема винаги е общ, причинен от начупени някъде в съзнанието представи за нещата от живота.

Не смятам, че бягството от село е поради липса на екшън..по скоро ми се струва, че е отишла там където се чувства разбирана и обичана...
 

# 82
  • Мнения: 1 547
Девойката е родила на 16, доколкото разбрах аз.

Да, да, но с тази предистория:

Цитат
Момиченцето е силно сексуално, започва полов живот на 12-13 год. и родителите не могат да се справят с нея. Последват бягства от училище и отказ изобщо да го завърши.

# 83
  • Мнения: X
Девойката е родила на 16, доколкото разбрах аз.

Да, да, но с тази предистория:

Цитат
Момиченцето е силно сексуално, започва полов живот на 12-13 год. и родителите не могат да се справят с нея. Последват бягства от училище и отказ изобщо да го завърши.

за мен тези 2 факта говорят само, 4е са били използвани някакви предпазни средства
и 4е е много вероятно бременността да е била желана, защото това дете е имало нужда някой да го оби4а
а оби4 в семейството и е нямало

# 84
  • Мнения: 4 892
Дайте да забравим за темата! Аз исках да споделя, а вие заляхте форума  с помия. Мисля, че на някои хора им липсва внимание и го получават като предизвикват другите. Така явно се чустват значими. Сгреших, че споделих. Отивам да си гуша бебо и да се заредя с позитивни емоции. Желая ви всичко най-хубаво!
Имаше нужда от подкрепа, че има и други, които мислят като теб, или просто искаше да поцъкаш на чужд груб да не ти е скучно със сутрешното кафе?


Не съотнасяйте всикчко към авторката. Дори и да е искала да провери дали има и други хора, мислещи като нея - какво?
А ако е второто, то нашето отношение към темата също я опредлея. За мен темата не е сеирджийска, понеже аз не се определям като такава. И точка.  
за мен е интересно да видя всички гледни точки за такава ситуация. И аз имам щерка все пак.

# 85
  • Мнения: 4 300
Аз лично не видях помия в темата, видях едно характерно фръцване- щом не ме аплодирате значи не искам да ви чета. Пък.

# 86
  • Мнения: 335
...за мен е интересно да видя всички гледни точки за такава ситуация...

Пита се каква е ситуацията? Авторката знае ли я?

И тя отговаря:

...Както казах аз познавам само единя родител, не знам за позицията на дъщерята, не знам какво още е правила, за да се стигне до тук. Наистина едностранчиво излагам случката....

# 87
  • Мнения: 1 547
Ех, страшна работа, значи... Когато се напускат малоумни теми, посветени на това, кой от друг по-смешно име има или чии крака са най-криви, няма проблем. Когато се обсъжда житейска ситуация обаче, която дори и да не е точна, дори и да не включва всички възможни гледни точки, вкл.тези на домоуправителя, млекарката и селския кмет, пак би могла да бъде полезна и да навежда на конструктивни размисли, тогава не, сеир било. Не мога да повярвам просто...

# 88
  • Мнения: 364
Много е относително! Моя приятелка има дъщеря на 11 и определено започва трудна възраст!
Много красива госпожица е и момчетата не я подминават, което няма да е проблем, докато те не станат основно занимание. Знае за предпазните средства, но веднъж на шегичка, докато гушкаше моя син, изтърси, че не може да дочака да си има бебе.
Мда, три часа разговор на тема отговорност и последствия имаше, а дали е помогнал, ще видим  Thinking

Крейзи, видях, че авторката не желае да коментираме повече нейната тема...

# 89
  • Мнения: 4 916
Eй, докато изпия едно кафе и изгонихте авторката, хейтърки такива.

Общи условия

Активация на акаунт