Грешка и наказание....

  • 9 588
  • 242
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 370
Добре, аз, ти , втори, трети, пети, които пишат тук, НЯМА да го направим.
Но ИМА и хора, които го правят.

Въпросът е-какво друго, освен обсъждане, постигаме конкретно в темата?

# 181
  • Мнения: 2 361
  Не питах теб, а Рокси и не разбирам защо ми се караш?!

# 182
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз пък разбирам родителите на момичето.
Въпреки че подхождам чисто хипотетично, понеже нямам деца и не ми е познат майчинският инстинкт. Значи, ако девойката е на 17-18г, то родителите би трябвало да са на около 40-45г. В разцвета на силите си и в професионален подем. И в един прекрасен миг, дъщеря им им сервира бебе. Представям си се като майката на малката пикла, как си зарязвам работата и седя вкъщи да дондуркам бебе. Да решавам "не-мой" проблем, чито последици рязко ми се отразяват.
Едно е ТИ САМ СЪЗНАТЕЛНО да вземеш решение да имаш дете, съвсем различно е обаче, когато от теб се очаква да оправяш чужди каши за своя сметка.

# 183
  • Мнения: 5 370
Не се карам, а задавам въпроси.

Освен това дотук вината беше хвърлена само към половината на момичето .

Кой, обаче, се сети да потърси тук мястото на момчето?(което е пълнолетно , доколкото разбирам).
Къде в схемата е неговото семейство?

Това дете не е ли тяхно внуче също?

# 184
  • Мнения: 364
Не се карам, а задавам въпроси.

Освен това дотук вината беше хвърлена само към половината на момичето .

Кой, обаче, се сети да потърси тук мястото на момчето?(което е пълнолетно , доколкото разбирам).
Къде в схемата е неговото семейство?

Това дете не е ли тяхно внуче също?


Аз също попитах, но после се оказа, че неговото семейство не вярва, че тя е бременна от сина им...  ooooh!

# 185
  • Мнения: 5 370
Като не вярват-тестове няма ли?
Абе нещата далеч не са толкова семпли, колкото ни ги представят тук.

# 186
  • Мнения: 2 361
  
Не се карам, а задавам въпроси.
Освен това дотук вината беше хвърлена само към половината на момичето .
Кой, обаче, се сети да потърси тук мястото на момчето?(което е пълнолетно , доколкото разбирам).
Къде в схемата е неговото семейство?
Това дете не е ли тяхно внуче също?
 Явно си чела по диагонал. И не става дума за вина, в половината тема се разсъждава кой как би постъпил при такава нелека житейска ситуация.

# 187
  • Мнения: 1 547
Въпросът е-какво друго, освен обсъждане, постигаме конкретно в темата?

A трябва ли да постигаме нещо в нея? Няма ли да е по-добре, ако темата постига нещо в нас? Размисъл, съждение? И аз задавам въпроси просто... Любопитно е да съпоставяш своите схващания с чужди и да узнаваш, че има хора, които ще разглеждат 17-годишната си дъщеря като "пикла", която им "сервира" неприятности и други, които ще потърсят грешните си родителски сектори и ще се борят с тях. Не с пиклата.

# 188
  • Мнения: 5 940
Аз пък разбирам родителите на момичето.
 Значи, ако девойката е на 17-18г, то родителите би трябвало да са на около 40-45г. В разцвета на силите си и в професионален подем. И в един прекрасен миг, дъщеря им им сервира бебе. Представям си се като майката на малката пикла, как си зарязвам работата и седя вкъщи да дондуркам бебе

Това въобще не е задължително да се случи така. Имам много близка приятелка, която роди на седемнайсет години и си отглеждаше съвсем сама детето първите години, сега има мъж до нея. Това, което правеха и продължават да правят родителите й е да я подкрепят човешки, да бъдат до нея .. В грижите за детето не са участвали повече от средностатистически баба и дядо. В момента има  пак бебе, тринайсет години по-късно.

# 189
  • Мнения: 22 531
Приятно ми е - Богиня!, не, всъщност проблема е и твой....щом не си направила нужното, за да не се стига до там. Твоята дъщеря е твоя отговорност....и нейното забременяване на 15г (родила на 16г, но може да е забременяла на 15г) е донякъде и твоя отговорност. Защото ти през това време може да си си гледала кариерата, живота и т.н. и да не си обръщала много, много внимание на детето. Пък после изведнъж - малееее, колко ме е срам от детето ми...

# 190
  • Мнения: 364
Приятно ми е - Богиня!, не, всъщност проблема е и твой....щом не си направила нужното, за да не се стига до там. Твоята дъщеря е твоя отговорност....и нейното забременяване на 15г (родила на 16г, но може да е забременяла на 15г) е донякъде и твоя отговорност. Защото ти през това време може да си си гледала кариерата, живота и т.н. и да не си обръщала много, много внимание на детето. Пък после изведнъж - малееее, колко ме е срам от детето ми...

Е, така излиза, че само децата на родителите, които много работят, забременяват по на 16...
Не е само това проблемът. Те и дават пример, а тя, ако иска ще следва, ако не иска, трябва да си носи последствията! Разбира се, най-тъжно ми става за бебето.

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 18:34 от Лили - Лу

# 191
  • Мнения: 5 370
Само че като обсъждаме и сравняваме как НИЕ бихме постъпили, може би бъркаме в нечия рана.
Не знам, и аз си разсъждавам. На глас.

# 192
  • Мнения: 1 547
Аз и от друг въпрос се вълнувам... Почнала със секса на 12-13, става ясно. Кога, къде, как така? Бяга от училище момичето, ок... но тези отсъствия са лъснали още на втория, третия ден. Какви мерки са взети и какви биха могли да се вземат? Аз имах такива... ъм... рано съзрели съученички, но до една бяха оставени на самотек.


# 193
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Като не вярват-тестове няма ли?
Абе нещата далеч не са толкова семпли, колкото ни ги представят тук.
Тестове има , но така им е по-удобно , вероятно.

# 194
  • Germany
  • Мнения: 8 020
Аз пък разбирам родителите на момичето.
Въпреки че подхождам чисто хипотетично, понеже нямам деца и не ми е познат майчинският инстинкт. Значи, ако девойката е на 17-18г, то родителите би трябвало да са на около 40-45г. В разцвета на силите си и в професионален подем. И в един прекрасен миг, дъщеря им им сервира бебе. Представям си се като майката на малката пикла, как си зарязвам работата и седя вкъщи да дондуркам бебе. Да решавам "не-мой" проблем, чито последици рязко ми се отразяват.
Едно е ТИ САМ СЪЗНАТЕЛНО да вземеш решение да имаш дете, съвсем различно е обаче, когато от теб се очаква да оправяш чужди каши за своя сметка.


Извинявай, но този "не твой" проблем всъщност ти се явява внуче! И да, последиците от не добро и незаинтересовано възпитание и отношение би трябвало да се отразят и на родителите, а не само на "малката пикла". След като съзнателно си взел решение да имаш дете, то тогава неговите каши хич не ти се явяват чужди и да, често са за твоя сметка...

Общи условия

Активация на акаунт