Движения на бебето в утробата на майката

  • 54 693
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 051
Извинявай,но егати въпроса  ooooh!.Вси4ко си е строго индивидуално.Никой с никой не е еднакъв.И при бебетата е така.И за какво ти е да броиш движенията на бебето,така само се натоварваш и мислишза глупости.Аз никога не съм го правила.

# 16
  • Мнения: 1 512
Защо си се вманиачила за броя движения правени от бебчо? Малко или повече се движи.Всичко си е строго индивидуално.Дъщеря ми правеше повече движения когато се развалнувах от нещо,или ходех повече време,а в последните месеци риташе топка в късните часове на деня и ранните на ноща.Най-добре да се консултираш с лекаря си и след това да се наслаждаваш на коремчето си.

# 17
  • Мнения: 529
Съгласна съм с мненията на другите.В осмия и деветия месец на бебето му става тясно и не може да мърда толкова често както преди,но трябва да се следи всеки ден дали се движи.

# 18
  • Мнения: 190
Благодаря за отговорите. Естествено, че не стоя и не броя колко се движи на час, но въпроса ми беше средно все пак каква е нормата, защото ако бебето не се движи повече от 12 часа е проблем, както и ако е прекалено активно може да се касае за хипоския. Така че за това ми беше въпроса.

# 19
  • Мнения: 1 512
Ами ако нещо те притеснява най-добре да се консултираш с твоя лекар за да не притесняваш.Той най -добре ще прецени въз основа на анамнеза и съответни изследвания дали  движение на плода е в норма или не.

# 20
  • Мнения: 332
Благодаря за отговорите. Естествено, че не стоя и не броя колко се движи на час, но въпроса ми беше средно все пак каква е нормата, защото ако бебето не се движи повече от 12 часа е проблем, както и ако е прекалено активно може да се касае за хипоския. Така че за това ми беше въпроса.
Имало е периоди, в които не съм го усещала с дни, нито като легна, нито като стана, нито като се стресна или покажа емоция.

# 21
  • Мнения: 1 533
То се буташе ,то се издърпваше,риташе ,въртеше....
Корема ми поскачаше отляво-надясно и обратно.Доста смешно изглеждах понякога.
Това продължи почти до раждането.
Всъщност три дена преди  да се роди се укроти и после  разбрах,
че се е увъртял в пъпната връв през едната ръчичка.И сега си е такъв,не се спира.

Защо си се вманиачила за броя движения правени от бебчо? Малко или повече се движи.Всичко си е строго индивидуално.Дъщеря ми правеше повече движения когато се развалнувах от нещо,или ходех повече време,а в последните месеци риташе топка в късните часове на деня и ранните на ноща.Най-добре да се консултираш с лекаря си и след това да се наслаждаваш на коремчето си.
Съгласна съм,опитай се да не се вторачваш във всичко,ще сте ок и ти и бебето.

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 18:29 от AnMary

# 22
  • Мнения: 10
моя бебок мърда честичко,преди 2-3 дни обаче нещо явно му се спеше и една нощ не мигнах,само си пипах корема и чаках движение.на сутринта се скъса да ме рита!не се притеснявай,явно при всеки е различно.  bouquet

# 23
  • Мнения: 258
Бременна съм в 30-та седмица. Моето бебче е доста спокойно, но си има моменти, в които доста шава, но за кратко. Най - вече сутрин и вечер мърда повечко. За сега не е имало силни ритничета, а приятно осещане за живот в коремчето ми. Не се притеснявай от това колко мърда, няма точни мерки за определяне, всички хора сме различни, дори още от отробата. Важното е, че бебчето ти е там и е живо. Желая ти леко и бързо раждане.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 613
И според мен си зависи от самото бебе, моето се роди доста едро, и въпреи това до последно много риташе и мърдаше, в деветия месец даже усещах болка понякога от по-силните ритници Laughing, накрая по време на контракцитие пак продължаваше да рита Laughing
Желая ти леко раждане и здраво бебе на финала Praynig

# 25
  • Мнения: 4 187
Моето бебе е активно предимно вечер, страшни разтягания и подритвания, но снощи не беше така  Rolling Eyes . Днес, до този момент също не е особено шавливо Thinking ! Рита леко , но от време на време.

Снощи по едно време се събудих и броих  Crazy, е, не ги докарах до 10 последователни, 8 бяха  Crossing Arms. Ако и довечера са все така вели движения ще звънна на доктора !!!

Не искам да се настройвам негативно, но като знам до вчера каква игра беше .... Що така сега  Tired ???

# 26
  • Варна
  • Мнения: 53
Аз искам да попитам, ако някой може да ми обясни как мога да разпозная движенията на бебето... Лекарката преди седмица ме гледа на 4Д и каза, че всичко е нормално и до седмица ще започна да го усещам, акушерката пък ми каза ти го усещаш всеки ден .... а аз не мога да го усетя или ако рита просто не го оприличавам на ритане... Ако може някой да ми опише какви точно движения се усеща, къде, и как мога да различа ритане от евентуално пукане на черва.
Благодаря предварително Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 158
Аз искам да попитам, ако някой може да ми обясни как мога да разпозная движенията на бебето... Лекарката преди седмица ме гледа на 4Д и каза, че всичко е нормално и до седмица ще започна да го усещам, акушерката пък ми каза ти го усещаш всеки ден .... а аз не мога да го усетя или ако рита просто не го оприличавам на ритане... Ако може някой да ми опише какви точно движения се усеща, къде, и как мога да различа ритане от евентуално пукане на черва.
Благодаря предварително Simple Smile
В началото е като мехурчета, потропващи в корема ти... нежни и развеселяващи.  Simple Smile Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 354
Както са ти казали вече при всеки е различно, моята дъщеря риташе постоянно Peace, но това си е до бебето, някой са по мързеливи други точно обратното Laughing

# 29
  • Мнения: 9 767
Индивидуално е!
При мен като се почна от 20 седмица,та до края. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт