Какво е вашето мнение за предизвикване на раждане?

  • 1 905
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
При мен не се получи веднага. Значи бебето беше едро, а аз от 7 месец имах разкритие 2см и решихме с доктора да предизвикаме раждане, но не на всяка цена.Това беше две седмици преди термина. Сложи ми таблетка, получих леки болки и единични вяли контракции, т.е раждане не започна и се отказахме да продължаваме да действаме защото има вероятност в крайна сметка да се стигне до секцио. Родих два дни преди термина, пак предизвикано със система, но от предната вечер имах леки контракции и болки, които обаче не правеха нищо,т.е щях да си родя може би след ден-два, кой знае? Моето мнение е опитайте- ако потръгнат нещата - действайте, ако не- откажи се ,срещу природата е трудно да се върви!

# 16
  • Мнения: 1 616
Ако  си упорита да чакаш нормално раждане  ...чакай...но  братовчедка на мъжа  ми роди така 4,800 кг.Много мъчене и накрая  секцио...какво има да чака , само да тръгнело...да не е преди 200  години тоя  случай...с разни бабини   съвети...
Как да разбирам това - че братовчедката родила бебе 4,800 кг, щото са го чакали само да тръгне, а ако седмица по-рано и бяха предизвикали раждане, щеше да го роди 3,200 ??????  Wink Аз самата родих без системи или хапчета, но преносвах и само ден ако се беше забавил бебока, щяха да го предизвикат (раждането де). На мнение съм, че няма смисъл да се бърза и да се насилват нещата, освен ако не е наложително!

# 17
  • Мнения: 603
Мисля, че е по-добре да изчакаш до термина. Ако само си започне е най-добре. Моето го предизвикаха. Преносвах с 2 дена. Моят доктор беше на смяна. И ме пита "искаш ли тази вечер да родиш" и аз какво да кажа "искам". Вече нямах търпение.  Mr. Green
Незнам, дали ако бях изчакала, щях да родя по-леко. Но така на системи определено бяха много болезнени контракциите и много по-начесто. Нямах разкъсвания, защото ми направиха епизотомия.
 

# 18
  • Мнения: 2 755
...Ако  си упорита да чакаш нормално раждане  ...чакай...но  братовчедка на мъжа  ми роди така 4,800 кг. Много мъчене и накрая  секцио...какво има да чака , само да тръгнело...да не е преди 200  години тоя  случай...с разни бабини съвети...
Природата си го е измислила и след още 2х200 години, естественото раждане, от гледна точка на физиологията, е за предпочитане.
По отношение, размера на плода, колко мислиш, че нараства той в последните 10-тина дни? Гарантирам ти, че не е повече от 200-300 гр. Попитай, който искаш лекар. Бебето не става едро в последните дни преди термина. Нарастването става месеци наред, като по-интензивен е растежа в последното тримесечие ( забележи - тримесечие! ). Мен в началото на 9 месец, също ме бяха "засилили" да раждам, защото... - "Ауууу, ама много е едро". Добре, че не раждах при този "компетентен" гинеколог. Накрая 2 седмици преди термина родих сина си с тегло 3350 гр. По мнението на лекарите, до термина е щял да достигне максимум до 3500 гр., не повече.
По принцип, когато няма проблем, добре е да си изчака термина. Предизвиканото раждане се налага при преносване и то по преценка на лекаря.

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Негативно, освен ако няма медицински показания за това!

# 20
  • Мнения: 1 645

И на мен ми предизвикаха раждането(преносвах 2 дни),и мога да ти кажа ,че не съм си и представяла че може толкова много да боли.Знаех че ще е болезнено,но чак пък толкова...............
Но при мен случаят беше по-различен,(дори не искам да си спомням)и се радвам че родих по този начин,за което съм страшно  благодарна на моят лекар.

# 21
  • Мнения: 3 506
Много мъчене и накрая  секцио...

Това е доста по-вероятно да се получи при предизвикано раждане.

  Просто много се интересувай и следи  всичко ...съветите да са обосновани от  доктора де...

Виж, с това съм съгласна. Плюс, при най-малкото съмнение - втори доктор.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 711
На мен ми предизвикаха раждането,само че уточнявам,че преносих 9 дни. През цялото време хдих да измерват тновете на бебка.Използваха таблетка,а не система.Изпих само четвъртинка от таблетка /а трябваше цялата през 4 часа/ и след три часа родих.Според лекарката така само са се ускорили нещата с няколко часа,а процеса явно е бил започнал.Само за инфо родих бързо и лесно /това ми е второ раждане/ и без разкъсвания, съответно шевове.Не мога да кажа за или против,не съм медицинско лице!

# 23
  • Мнения: 510
 newsm11 много newsm11
и на 7см разкритие като ти ръгнат окситоцин яко боли,а моята най-добра приятелка я почнаха още с началото със система окситоцин и доста се измъчи,наложи й се секцио накрая на раждането.

# 24
  • Мнения: 2 952
Ако  си упорита да чакаш нормално раждане  ...чакай...но  братовчедка на мъжа  ми роди така 4,800 кг.Много мъчене и накрая  секцио...какво има да чака , само да тръгнело...да не е преди 200  години тоя  случай...с разни бабини   съвети...
Как да разбирам това - че братовчедката родила бебе 4,800 кг, щото са го чакали само да тръгне, а ако седмица по-рано и бяха предизвикали раждане, щеше да го роди 3,200 ??????  Wink Аз самата родих без системи или хапчета, но преносвах и само ден ако се беше забавил бебока, щяха да го предизвикат (раждането де). На мнение съм, че няма смисъл да се бърза и да се насилват нещата, освен ако не е наложително!

Да  ,ако не бяха 4акали   до 42  седмица плода щеше да е по- малък.И какво значи наложително...въпрос на гледна точка.ако беше в 38 седмица или в 39 щеше да  е  съвсем  достатъчно развито детето и  нормално на колиграми ...просто накрая мъки защо...?За 4  седмици порасна като гъбка ....още малко 5 кила да отива  в 1  клас  Grinning

# 25
  • Мнения: 6 472
Първият път ми предизвикаха раждането, заради изтекли води. Сега си тръгна нормално - НЯМАШЕ НИЩО ОБЩО С ПРЕДИШНОТО!!!!!! С 2 ръце гласувам за нормално раждане!

# 26
  • Мнения: 2 755
Ако  си упорита да чакаш нормално раждане  ...чакай...но  братовчедка на мъжа  ми роди така 4,800 кг.Много мъчене и накрая  секцио...какво има да чака , само да тръгнело...да не е преди 200  години тоя  случай...с разни бабини   съвети...
Как да разбирам това - че братовчедката родила бебе 4,800 кг, щото са го чакали само да тръгне, а ако седмица по-рано и бяха предизвикали раждане, щеше да го роди 3,200 ??????  Wink Аз самата родих без системи или хапчета, но преносвах и само ден ако се беше забавил бебока, щяха да го предизвикат (раждането де). На мнение съм, че няма смисъл да се бърза и да се насилват нещата, освен ако не е наложително!

Да  ,ако не бяха 4акали   до 42  седмица плода щеше да е по- малък.И какво значи наложително...въпрос на гледна точка.ако беше в 38 седмица или в 39 щеше да  е  съвсем  достатъчно развито детето и  нормално на колиграми ...просто накрая мъки защо...?За 4  седмици порасна като гъбка ....още малко 5 кила да отива  в 1  клас  Grinning
Наложително означава, че плода "страда" или има риск при нормално раждане да бъде увреден, или има опасност за живота на родилката. Що се отнася до бебетата, родени преди термин, дори и "докарали" го на килограми, могат да имат адаптационни проблеми. Зрелостта на плода не се преценява само по килограмите! Чудя се, защо хора, които явно нямат елементарна представа по даден въпрос, не само се изказват по него, но и много напористо отстояват некомпетентността си. Хайде, със здраве.

# 27
# 28
  • Мнения: 2 332
Гери, да не би лекаря ти да е Нецов... Той щеше и мен да ме изражда, и тъй като по времето на термина щепе да е в отпуск, ми предложи 2 седмици по-рано да го предизвикаме. Мислих, и се отказах. След това се ориентирах към друг лекар и не съжалявам. Родих след 8-ми ден пренасяне - 50см, 3300 гр. и не съжалявам! При условие, че няма медицински показания за предизвикването това си е чиста проба каприз...

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 15:17 от Роси74

# 29
  • Мнения: 824
Не се притеснявай дори да ти предизвикат раждане.Първото си дете родих нормално,само си тръгна да излиза 10 дена преди термина.Със страшни болки родих,но и бебо беше 4100 с голяма глава ShockedВторото го родих предизвикано понеже оставаха 2 дена до термина ,имах разкритие а докторката заминаваше за 2 дена в София ,а какъвто съм карък щях да родя сигурно като замине а я заместваше един млад лекар от друг град.И така тя ми предложи да ми сложи система за предизвикване на раждането пък ако не стане ще 4акаме.Сложиха ми системата сутринта и до 11.30 нищо само леки болки ,решихме да сложим система на другия ден пак,но в 12 ми се пукнаха водите и в 12.20 родих .Болките не бяха нищо в сравнение с първото раждане,а и нямах разкъсвания.Най -добре слушай лекаря,той знае най добре.

Общи условия

Активация на акаунт