Как да родя

  • 5 531
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
Секциото не е "лягаш, вадят бебето и ставаш". Боли след това, изведнъж разбираш колко работи вършиш с коремните си мускули, а те горките са срязани напречно. До 3 ден е гадничко определено.
Всичко обаче се забравя. Присъединявам се към другите-не си търси секциото от страх, това все пак е коремна операция и то сериозна пре това.
Успех!

# 31
  • Мнения: 1 422
....а и цял месец не можеш да ходиш....

За секциото по принцип да се твърди такова нещо изобщо не е правилно. Както при него, така и при нормалното, има и лесни и трудни следродилни периоди. Примери много, които да доказват и двете теории. Не се настройвай, защото някой нещо ти е казал. Слушай собственото си усещане. Сърцето си, стомаха си, ако щеш - там някъде вътре, където възниква интуицията. Моята ми казва секцио. И то отдавна. Далеч (години) преди да разбера, че за мен то е задължително, макар и някои лекари да твърдят, че можело било да се опита и другото. Дрън-дрън. И после кой ще ме спасява от последиците на този $опит$ - в конкретния случай де!!!!

# 32
  • Мнения: 1 205
Мами а я кажете боли ли поставянето на тази упойка, че на мен ми се вижда доста страшничко!

# 33
  • Мнения: 696
Мисля, че не си ти човекът, който да решава как да ражда.Консултирай се с лекаря си - той ще прецени най-добре. И аз като теб питах кого ли не как да родя и накрая реших да раждам естествено, но задължително с епидурална упойка.Да, ама не.Лекарката ми каза, че за бебето е по-добре да родя секцио-така нямаше риск за него.Родих секцио със спинална упойка,присъствах на раждането,видях си бебето и не съжаляжам за това.На 13 ден бях с количката на разходка, а на 20я носех бебо до 5я етаж пеш(нямаме асансьор) по няколко пъти на ден.Всичко е Божа работа

Общи условия

Активация на акаунт