Копенхаген

  • 3 754
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 827
Хммм, нещо много оплетохме нещата с глобалното затопляне и замърсяването. Двете не са винаги неразривно свързани, поне според мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 393
Аз също съм на мнение, че глобалното затопляне е една крачка над свинския грип игра за пари. Много добре измислена, признавам им го.
Жалко е, че малко хора се интересуват и четат алтернативната информация, която е по-трудно достъпна в сравнение с масовите истерии.
Можем да помогнем на природата, можем да пестим природни ресурси, с всичко това съм съгласна. Но то няма нищо общо с това, за което дебелите глави са се събрали, цъкат с език и събират "едни пари".

# 17
  • Мнения: 21
Хммм, нещо много оплетохме нещата с глобалното затопляне и замърсяването. Двете не са винаги неразривно свързани, поне според мен.
Така е...Планетата и природата също си имант собствен ход,и кръговрат на нещата...Но че и ние много и се набъркахме с годините,и то не с добро...

# 18
  • Мнения: 690
Моля, моля! Нямам никакво желание да живея като Хомо еректус, щото видите ли едни чичковци са решили да богатеят на наш гръб.
 Това го казвам с най-добри чувства! Peace
 Ал Гор и цялата му кохорта станаха милионери благодарение на този "балон-глобално затопляне". Joy
 Проблем няма. Хората виждат, това което искат да видят. Не напразно е казано, че една полуистина постига повече цели, вместо една лъжа.

# 19
  • Мнения: 875
богатите страни ще стават все по-богати; бедните - все по-бедни. едните ще печелят от това; другите ще затъват още повече. причината е ясна - намаляване на ресурсите и желание за контрол над малкото останали такива.

# 20
  • Мнения: 827
Хммм, нещо много оплетохме нещата с глобалното затопляне и замърсяването. Двете не са винаги неразривно свързани, поне според мен.
Така е...Планетата и природата също си имант собствен ход,и кръговрат на нещата...Но че и ние много и се набъркахме с годините,и то не с добро...
Аз не смятам, че трябва непременно да правим кочина, да сме незаинтересовани какво се случва с найлоновите пликчета и пластмасите, ако ги изхвърлим в планината напр., че трябва да държим светнато навсякъде в къщата и по всяко време...

Но! Един завод за стомана/въглища... напр. замърсява толкова околната среда за година, да кажем, колкото аз вероятно за цял живот няма да успея.

Да живеем разумно не означава, за мен поне, да живеем скотски и цялото ми внимание да е приковано в броене на киловат часове, гасене на лампи, пестене на вода, дори не мисля, че е адекватно да ми се предлага избор с надслов "еко", който е в пъти по-скъп от набедения не-еко такъв. За пример ще дам разликата в цената на една найлонова торбичка и на една платнена с нейните размери - ясно е, че от втория вид не мога да си купя за 5ст., а и фактът, че бих могла да я ползвам нееднократно, не доказва автоматично, че това е по-еко, има и други показатели (използвани ресурси, възръщаемост и рециклируемост на вложените, енергия необходима за производството на 1 брой и нека не забравяме и себестойност). Еко-то би трябвало да е реална алтернатива за всеки, а не мода за избрани, които могат да си го позволят, но аз просто не мисля, че и в тези неща интересите са толкова алтруистични.

От страх хората може и да гладуват дори...

# 21
  • Мнения: 6 713
причината е ясна - намаляване на ресурсите и желание за контрол над малкото останали такива.


Те ресурсите вече са на свършване. Доколкото разбрах, в момента или преди 1-2 години е бил пикът на запасите от нефт, газ и т.н. Т.е. оттук нататък има само стрелка надолу, не нагоре. Стрелката, която отива нагоре, е населението на планетата.


# 22
  • Мнения: 89
Не знам как ще се приеме предложението в темата, но едно момиче, което в момента е там на място, българка, предлага всеки ден до петък, т.е. то остават утре и петък в 9 ч. българско време, да се обединим в обща молитва, която да е насочена към бързото и ефективно приключване на преговорите и взимането на наистина важни и полезни решения. Като под "молитва" се разбира просто положително утвърждаване или кой както го разбира, не само в християнския смисъл на думата  Peace

# 23
  • Мнения: 690
Стрелката, която отива нагоре, е населението на планетата.



Споко! Съвсем скоро и това ще корегират! Mr. Green

# 24
  • Мнения: 21
Не знам как ще се приеме предложението в темата, но едно момиче, което в момента е там на място, българка, предлага всеки ден до петък, т.е. то остават утре и петък в 9 ч. българско време, да се обединим в обща молитва, която да е насочена към бързото и ефективно приключване на преговорите и взимането на наистина важни и полезни решения. Като под "молитва" се разбира просто положително утвърждаване или кой както го разбира, не само в християнския смисъл на думата  Peace
Нищо не пречи да пробваме!!!
По Коледа стават чудеса... Hug

# 25
  • Мнения: 1 203
Аз също съм на мнение, че глобалното затопляне е една крачка над свинския грип игра за пари. Много добре измислена, признавам им го.
Жалко е, че малко хора се интересуват и четат алтернативната информация, която е по-трудно достъпна в сравнение с масовите истерии.
Можем да помогнем на природата, можем да пестим природни ресурси, с всичко това съм съгласна. Но то няма нищо общо с това, за което дебелите глави са се събрали, цъкат с език и събират "едни пари".


Видях мислите си облечени в думи ...  Peace
Как пък мнозинството фондации, учени предричащи апокалипсиса сега и "алтернативни" разработки са в тая държава, дето и споразумението от Киото не подписа  Thinking Сега най-големите замърсители пак не са склонни да подпишат, ако не е по техните условия ... иначе текат си едни пари, а за какво ще са тия 7 млрд. - някой разбра ли по-КОНКРЕТНО?  newsm78

# 26
  • Мнения: 25 883
Цитирам от форума на в. Сега - мненията под статията: http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=4559& … =5&id=0001201

Цитат
Ето и състава на земната атмосфера:
-
Азот 78, 0842%
Кислород 20, 9463%
Аргон 0, 93422%
Въглероден диоксид 0, 03811%
Водна пара 1%
Други 0, 002%
-
Въглероден диоксид 0, 03811%
No Coment !

Цитат
Организацията "Оксфам", която се бори с глада по света, обвини политиците от Европейския съюз, че "канибалстват" с вече набраните средства за подпомагане на развитието на бедните страни и ги пренасочват за борба с климатичните промени.

Прочетете мненията на Brightman, човекът явно знае какво говори.
А и не само той...

# 27
  • Мнения: 2 719
Да, няма глобално затопляне. Пма цикли на затопляне и охлаждане на климата през определен период от време. Всъщност от две години насам се отбелязва процес на охлаждане. Знаещ ли колко средства в световен мащаб генерира този мит? Свет ще ти се извие.
Защо точно сега по време на тежка световна икономическа криза се вдига гюрултия?
А пък аз мисля,че последното десетилетие е най-топлото, откакто са правени измервания.

# 28
  • Мнения: 89
Да, няма глобално затопляне. Пма цикли на затопляне и охлаждане на климата през определен период от време. Всъщност от две години насам се отбелязва процес на охлаждане. Знаещ ли колко средства в световен мащаб генерира този мит? Свет ще ти се извие.
Защо точно сега по време на тежка световна икономическа криза се вдига гюрултия?
А пък аз мисля,че последното десетилетие е най-топлото, откакто са правени измервания.
Пък аз мислех, че точно охлаждането ще ни стане най-големия проблем и по-конкретно предстоящия Ледников период, много мислители сме се събрали много нещо  Laughing   bouquet

# 29
  • Мнения: 822
Според тукашните коментари и анализи, срещата в Копенхаген е пред пълен провал... Не само изброените в статията страни не искат да се обвързват с конкретни цифри за намаляване на вредните емисии. Канада също търпи критика в това отношение и се оправдава с икономическата криза. Точно в такъв момент не могат и не искат да отделят повече средства в тази насока. Ограничаването или направо закриването на някои вредни производства и преминаването към безвредни алтернативи означава и съкращаване на работни места. Освен това е било обсъждано, развитите страни да отделят и повече средства в помощ на развиващите се такива. Тук също не се е стигнало до споразумения... Има още два дни. Не храня особени надежди... Доказва се за сетен път, че реалната грижа за здравето на планетата ни и хората на нея е 'лукс', който ще ни е трудно да си позволим на този етап...
Тук от доста време "глобално затопляне" се използва по-пестеливо като термин, но никой не отрича, че климатичните промени са факт. И ако периодите на затопляне и застудяване се повтарят в земната история, никога досега Земята не е била изправяна пред подобно препятствие от повече от 6 милиарда души население, като вероятно поне няколкостотин милиона от това население са свръх консуматори...

Общи условия

Активация на акаунт