АВГУСТ месец е прекрасен и ще чуя гласец ясен!

  • 19 558
  • 713
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета!
По повод витамините за бременни. Всички ли пиете такива? Аз до момента пия само фолиевата киселина.

# 661
  • Мнения: 776
  Като разбрах, че съм бременна започнах да пия Центрум Матерна. Преди да забременея пиех Фолиева Киселина и, и сега продължавам с нея.

# 662
  • Габрово
  • Мнения: 23
Здравейте момичета аз влизам често да чета но като гледам редиците ни са се разширили което е чудесно.В интерес на истината аз още не съм се записала на ЖК но в най-скоро време и това ще стане.Сиситуи ти си в моето положение като гледам т.е синовете ни са родени януари 2009 и рожбите които чака ме сега ще са през август GrinningЧРД на детенцето ти да е много весело и послушно

# 663
  • Мнения: 156
Аз от днес почнах Центрум Матерна, а и фолиевата киселина си я пия още от септември. Гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци, въпреки че в момента не са от най-вкусните.
А задължително ли е всъщност да се запишеш на ЖК? Аз май мисля на частно да си ходя, но не знам направления за изследвания и последният болнични тогава кой ги издава.

# 664
  • София
  • Мнения: 5 786
Здравейте мамчета!
По повод витамините за бременни. Всички ли пиете такива? Аз до момента пия само фолиевата киселина.

Не, не пия,стара се да ям разнообразно,да ям плодове и като излязат зеленчуците,повече такива.Бях почнала да пия ФК преди да забременея,подувах се ужасно от нея,краката ми ставаха двойни,обясних го това на докторката и тя каза в такъв случай да не пия.

# 665
  • Мнения: 101
Аз от днес почнах Центрум Матерна,

^VALINA^, По препоръки на лекаря ли пиеш Центрум Матерна ,аз усещам че имам нужда от витамини,но не смея на собсвена глава да ги започна.

# 666
  • Мнения: 429
Аз сега не пия, чак 5ти месец пиех едни казваха се О,Мами

Оф да ви се оплача, днес пак съм болна, вече втори път от както съм бременна, предния път беше по нова година и на лекарства бях
Явно зимата така ще я карам този път, започнах нова работа и е доста студеничко в офиса, а и не пазя тайна още, че до края на февруари съм изпитателен срок

Ох     ooooh!

# 667
  • Мнения: 156
Аз от днес почнах Центрум Матерна,

^VALINA^, По препоръки на лекаря ли пиеш Центрум Матерна ,аз усещам че имам нужда от витамини,но не смея на собсвена глава да ги започна.

Да, той ми ги предписа. Те между другото се продават без рецепта и пише, че са за бременни, жени, които планират бременност и кърмачки, така че не мисля, че има проблем да ги почнеш на собствена глава. Все пак съдържат само витамини и микроелементи.

# 668
  • Мнения: 2
Здравейте момичета!!!!!
От днес и аз се присъединявам към вас   Heart Eyes
A_S_Y_ 77, моля те да добавиш и мен.На 27 години съм, термин 26 август, втора бременност.

# 669
  • Miami
  • Мнения: 416
А задължително ли е всъщност да се запишеш на ЖК? Аз май мисля на частно да си ходя, но не знам направления за изследвания и последният болнични тогава кой ги издава.
Ами точно от ЖК издават направления и болнични.
Аз съм се записала на ЖК, но си ходя на частно при лекарката, при която раждах първия път. За съжаление тя не работи със ЗК и няма как да ходя при нея на ЖК.

# 670
  • София
  • Мнения: 5 786
А задължително ли е всъщност да се запишеш на ЖК? Аз май мисля на частно да си ходя, но не знам направления за изследвания и последният болнични тогава кой ги издава.
Ами точно от ЖК издават направления и болнични.
Аз съм се записала на ЖК, но си ходя на частно при лекарката, при която раждах първия път. За съжаление тя не работи със ЗК и няма как да ходя при нея на ЖК.

Ако не е по здравна каса,не издава болнични,така ли? Аз останах с впечатление,че пак се издава,защото искаха точно да напиша името на фирмата,заради болнични.

# 671
  • Мнения: 39
Здравейте! Аз си мислех, че само на мен не ми понася фолиевата киселина, спрях я без да се замислям. Такива киселини от нея, то не че без нея ги няма! Единственото ми спасение е водата.    А_S_Y_77, моля запиши ме и мен Женя от Сливен на 31г. втора бременност. 
Аз ще ходя другата седмица в сряда на ЖК, но аз съм май най-напред и за мен това ще е 3-та.
Изследванията до колкото разбрах от моя лекар се назначават, когато си вземеш направление от личният лекар- задължително.(клинични пътеки)
На мен ми взеха урин, кръв- пълна картина, кръвна група, спин, васерман.

# 672
  • Мнения: 39
Забравих пак нещо термина ми е 1-ви август. Извинявам се!

# 673
  • Miami
  • Мнения: 416
А задължително ли е всъщност да се запишеш на ЖК? Аз май мисля на частно да си ходя, но не знам направления за изследвания и последният болнични тогава кой ги издава.
Ами точно от ЖК издават направления и болнични.
Аз съм се записала на ЖК, но си ходя на частно при лекарката, при която раждах първия път. За съжаление тя не работи със ЗК и няма как да ходя при нея на ЖК.

Ако не е по здравна каса,не издава болнични,така ли? Аз останах с впечатление,че пак се издава,защото искаха точно да напиша името на фирмата,заради болнични.
Моята лекарка не може да издава болнични, работи частно, не води ЖК, с направления не работи. Аз това разбирам под частни прегледи. Не знам при теб как е положението.

# 674
  • София
  • Мнения: 5 786
Аз съм в Токуда, докторката не работи със здравна каса,но води ЖК. Сега почвам да събирам информация,че нещо нищо не мога да разбера.
Вече съм решила ,че ще се ходя на прегледи с листче с въпроси,че половината ги забравям и после ме е яд,че не съм писала.

Общи условия

Активация на акаунт