Със зимните игли плетем - ентрелаци, щем не щем.

  • 87 527
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 114
Норчи, заповядай мила. Има ги в Стенли, Александър, Хоби. Е, не всички, ама ... БГ.

# 586
  • Мнения: 1 048
Норчи, заповядай мила. Има ги в Стенли, Александър, Хоби. Е, не всички, ама ... БГ.
Hug

# 587
  • Мнения: 52
Момичета, в сайта на хоби на аксесоари за плетене има едни форми за плетене /комплект - 7.40 лв/ някой има ли такива форми и да сподели за тях, изглеждат ми интересни и се замислям дали да си поръчам  newsm78

# 588
  • Мнения: 1 280
Нор4и,Да,можеш да подплатиш всяко нещо за детенцето,аз едно време много го правех,защото на мойта малката все и боцкаше...и най-меката прецда-боцкала...дрън-дрън,ама....аз подплатявах с памучен плат,като за фанелка,финно трико.

# 589
  • Мнения: 0



Момичета някой има ли схема за този пуловер

# 590
  • Мнения: 134
Анук, няма да шиеш, като е на обръча.
довечера ще почна , че съм на работа сега

Но това не мога да си го представя. Как да не го шия?
60 бр няма как да ги свържа на обръча или нещо съм зацикила
и без да е пред мен не мога да си го представя

наче ще е два цявта оранжево и жълто
исках и слонова кост, но нямаха

# 591
  • Мнения: 1 291
Анук, няма да шиеш, като е на обръча.
довечера ще почна , че съм на работа сега

Но това не мога да си го представя. Как да не го шия?
60 бр няма как да ги свържа на обръча или нещо съм зацикила
и без да е пред мен не мога да си го представя

наче ще е два цявта оранжево и жълто
исках и слонова кост, но нямаха


Анук,шапката ще стане без шев,ако я плетеш на 5 игли /чорапени игли/,а със шев,ако е на обръч.С петте игли затваряш бримките в кръг и плетеш в кръг само от лицевата страна.Ако имаш още въпроси,питай без да се притесняваш,ще ти отговорим.

# 592
  • Варна
  • Мнения: 3
pamira,мн хубави неща си си направила!!! Hug

# 593
  • Мнения: 114

Анук,шапката ще стане без шев,ако я плетеш на 5 игли /чорапени игли/,а със шев,ако е на обръч.С петте игли затваряш бримките в кръг и плетеш в кръг само от лицевата страна.Ако имаш още въпроси,питай без да се притесняваш,ще ти отговорим.

По същия начин затваря и бримките, нанизани на обръча. Не връща обратно! Плете само лицеви редове.  Simple Smile

# 594
  • Мнения: 496

Анук,шапката ще стане без шев,ако я плетеш на 5 игли /чорапени игли/,а със шев,ако е на обръч.С петте игли затваряш бримките в кръг и плетеш в кръг само от лицевата страна.Ако имаш още въпроси,питай без да се притесняваш,ще ти отговорим.

По същия начин затваря и бримките, нанизани на обръча. Не връща обратно! Плете само лицеви редове.  Simple Smile

Опитах го този номер с мъжката шапка, но не ми беше удобно - големичък ми идва обръча. Ще я шия, то се е видяло!  Grinning Ама първо трябва да измисля как да я завърша. Rolling Eyes Сложила съм маркери през 8 бримки и свивам, така до края ли да карам или има някаква хитринка?  Grinning

# 595
  • Мнения: 498
mariana аз започнах каскета. Вече направих първата част (клин) и продължавам нататък, дано да се получи.

Основната плетка е: 2 лицеви реда (лицево от лицевата страна и опаково от опаковата), 2 реда опакови (опаково от лицевата страна и лицево от опаковата).

Започнах както е по описанието с 25 бр. и в следващия ред наддадох до 39. Това е лицев ред, за това плетох 2 бр. лицево, 1 наддавка). Изкарах ги до края, преброих и бяха 37 бр. за това върнах малко и последните 2 пъти наддавах през 1 бр. за да стигна до 39-те, както е според описанието. Чудя се ако бях започнала с 39 дали нямаше да е по-добре.
2 ред (опаков) опакови бр. изплитам 25 бр. и оставям 14 на лявата игла, обръщам
3 ред (лицев) опакови бр. изплитам 25 бр. и обръщам
4 ред (опаков) лицеви бр. изплитам 26 бр., на лявата игла остават 13 бр., обръщам
6 ред (лицев) лицеви бр. изплитам 26-те бр. и обръщам
7 ред (опаков) опакови бр. изплитам 27 бр., на лявата игла остават 12 бр., обръщам
8 ред (лицев) опакови бр. изплитам 27-те бр. и обръщам
и т.н. в този ред докато присъединим всичките отложени бр.

вторият клин от 2 ред нататък по същия начин като първия.

изплитат се общо 5 клина и се завършва, зашива.

отделно се плете козирката, описанието е за козирката на главата на мацката с жартиерната плетка. На мен повече ми харесва козирката в лицево, която е от долу ама нея май не я описват...

отделно се плете и един борд лицево, който се прегъва на две и се пришива в основата на шапката.

# 596
  • Мнения: 134
Опитах го този номер с мъжката шапка, но не ми беше удобно - големичък ми идва обръча.
да
става така ако е нещо голямо и да не се опъва по обръча
иначе с малко бримки няма да стане.

Едно време нали имаше едини такива шал шапки ако ги помните
мисля, че за такова ще стане.

нямам търпение да почна Simple Smile
и обещавам да снимам процеса Simple Smile

# 597
  • Мнения: 0

mimi flax,за свиване на шапка-като достигнеш височината,която ти трябва на шапката,започваш да свиваш на опаковия ред всяка 10 бримка,на следващия опаков ред свиваш всяка 9.И така на следващите редове 8,7,6,5,4,3,2.Лицевите редове си ги плетеш нормално.Като ти останат 10-ина бримки прекарваш конеца през тях и си готова!

# 598
  • Мнения: 496
АнелинаHug
Първа шапка мие, модел нямам - само инструкции от youtube и веднага на козирка съм се нахвърлила!  Grinning Ще видим какво ще се получи.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте, Сръчни Ръце   bouquet
Може ли някой да ми помогне с превода на това: Work garter st on the first 4 sts, inc 6 sts evenly on the next 10 sts, garter st on the next 17-21-25 sts, inc 6 sts evenly on the next 10 sts, complete row in garter st.
Аз си го преведох, но това, което е в червено нещо не ми се връзва. Знам, че тук има доста майсторки и все някой ще ми помогне.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт