Колко манджи с едно пиле? Колко манджи с 250 гр. кайма?

  • 8 494
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 876
Цялото пиле винаги го пека наведнъж. Аз ям пиле и салата, милото яде пилето с различни гарнитури - картофи, ориз и т.н, приготвени отделно.
Иначе с 250 гр кайма му стигат за една порция спагети със сос.  Mr. Green Засичала съм с 500 гр кайма , че излизат около 10 кюфтета при мен.  С малка кайма правя и мусака, и сърми...ама и аз гледам да готвя в малки количества, че с моите диети само той яде готвеното, а аз все гладна и дебела... ooooh!

# 16
  • Мнения: 81
Аз с 250гр. кайма немога нищо да направя Laughing
За кюфтета взимам 500гр. и ми излизат около 12бр.

Цяло пиле като взема за 1 път заминава.. Laughing Laughing Laughing
Предпочитам да взимам само бутчета или само филе..

# 17
  • Мнения: 4 138
ау. върнах се в едни отколешни времена...........глад............. Mr. Green
готвех за двама. от едно пиле - 5 манджи
ама тогава пилетата имаха и вътрешности в пликче....
от краищата на крилцата, трътката, фенера и вътрешностите - супа
едното бутче - с картофи
другото - с ориз
половината бяло месо фрикасе
другата половина на тънки лентички панирано в патафри........
май тогава се научих да готвя наистина добре, защото мръвката беше кът.
сега хвърлям понякога храна Blush. гадост........

# 18
  • Мнения: 164
Цяло пиле и аз не купувам по принцип, но се случва от време на време някоя баба да изпрати  Simple Smile. Тогава го готвя на 3 пъти, за 3 човека. Бутчетата на едно ядене - разделям ги на горно и долно и се получават 4 порции. Бялото месо също приготвям на едно ядене. Останалото на супа. Крилата, трътката, вътрешностите и кожата не ги използвам.
А с 250 грама кайма приготвям мусака.
И аз готвя за по един път.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 105
едно време баба ми готвеше доста манджи. Супа задължително, понякога пълнеше пилето, а понякога го готвеше със сос или ориз или картофи - ето ти 2 манджи. Бялото месо никога не се изяждаше, та на другия ден правеше от него каша. Тайната за толкова много манджи е не само количеството месо, но и качеството на бульона на домашното пиле.
Сега и аз купувам бутчета или гърди най-често и готвя като за 1-2 пъти.
С 250 гр. кайма, обаче нищо не мога да сготвя  Rolling Eyes Ако ще е месно ястие, месото трябва да е силно осезаемо, не само да "замирише". И мусаката и пълнените чушки правя с много кайма.

# 20
  • Мнения: 2 328
Пиля цяло и аз не купувам.С едно бутче ( около 600 грама ) правя или пиле-фрикасе или пилешка супа.
За каймата - винаги готвя с по 250 грама кайма, защото ядем само аз и мъжо и няма да се давим с това ядене цяла седмица я. Иначе мусала, сърми, супа топчета.За кюфтета даже 500 грама ми е малко.

# 21
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Пиле винаги си купуваме цяло.Правя го с картофи на фурна и отделям предварително  бялото месо и правя  супа.Случвало се и да правя и три яденета от едно пиле като го свариш и отделиш месото.Кокалите ги давам на кучето.

# 22
  • Мнения: 4 668
И мусаката и пълнените чушки правя с много кайма.
И аз така .
Много мразя мусака в която каймата едва се забелязва ...

# 23
  • Мнения: 143
Аз готвя цялото пиле наведнъж,но иначе от него може да се приготви-супа,пилешка каша и останалото с картофи или с ориз.
А 250гр кайма ми стигат само за спагети  Laughing

# 24
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
От едно пиле- две основни и една супа.
От 250гр кайма- само супа.
И може би писюр кюфтета.

# 25
  • София
  • Мнения: 210
С едно пиле готвя поне 3 манджи.  Mr. Green

# 26
  • France
  • Мнения: 726
С едно пиле готвя поне 3 манджи.  Mr. Green
И аз.

# 27
  • софия
  • Мнения: 2 140
С едно пиле поне две манджи готвя. Peace

# 28
  • Мнения: 164
С едно пиле около 1,600кг готвя- супа, пиле с ориз или картофи и яхния или фрикасе.
С 0,250кг. кайма- мусака, пълня чушки, кюфтета по чирпански, това е за двама възрастни + дете.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 126
С 250гр. кайма правя супа топчета или мусака или кюфтета. Но което и да сготвя стига за по едно хапване на трима души. Цяло пиле ако купя направо го пека така.

Общи условия

Активация на акаунт