Кога е редно да започнем да възпитаваме децата?

  • 11 267
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 329
И аз се присъединявам Simple Smile И моите деца често ме следват в тоалетната и банята- виждат какво се върши там, питат каквото ги интересува, в един момент любопитството им е задоволено и все по-радко влизат след мен Simple Smile Но именно така големият ми син разбра какво се прави там, така попита за разликите между половете Simple Smile
Точно така. Както си мислех значи.
Ами и при нас е същото-вратата винаги е отворена, но той не идва по мен вече. А в началото влизаше, защото имаше интересни предмети, но като разбра че не му е позволено да ги пипа и разнася, явно вече не го влече.
Иначе неговото гърне стои там и там и той ходи на тоалетна. За сега резултата е, че когато види гърнето го сочи и казва "ШИША" (пика).

# 91
  • София
  • Мнения: 2 508
Извинявам се много, ама независимо от дейността ли, ходите до тоалетна на отворена врата?...

# 92
  • Мнения: 2 829
Зависи от случая, от възрастта на детето, времето от денонощието Simple Smile Някои дейности предпочитам сама да ги върша, но май се е случвало и да не съм сама...

# 93
  • Мнения: 1 629
Не го разглезвам. Според мен дори това да го приспивам на ръце е разглезване. Да ми се е налагало два пъти да го люшкам да заспива, иначе съм против това, въпреки че това е един невероятен момент. Сега е на 1г и 7м и мисля, че е малко разглезен. Реве, когато не му дам нещо, наказва се сам, ако му се скарам или кажа, че има беля, прави ми муцуни, опитва се да ме манипулира с това, че не яде... и разни такива.

# 94
  • Мнения: 387
Извинявам се много, ама независимо от дейността ли, ходите до тоалетна на отворена врата?...

когато сме само двете вкъщи, независимо от дейността или е с мен или е в коридора, а вратата на тоалетната е отворена...освен, ако не се е заплсенало с нещо...и определено въобще не ми обръща внимание на заниманията във WC-то...просто си лази и изследва мивката, сифона и разните му там други неща...

# 95
  • Мнения: 2 376
Извинявам се много, ама независимо от дейността ли, ходите до тоалетна на отворена врата?...
Откакто проходи, няма 5-4. Хич не я интересува кой какво прави.  Crazy Влиза и толкоз. Разглобява радиатора, къса хартията...

# 96
  • Мнения: 4 555
Аз пък на дъщеря ми не й давам да влиза вътре, камо ли да пипа нещо. Вратата е отворена, говорим си, но тя стои на прага. Откакто го е осмислила като установено правило, не е правила опити да го нарушава, а преди това не можеше, защото я слагах в количката.
Аз не виждам какво толкова шокиращо има в това. Така я научих да ходи на гърне, след като й обясних какво големите хора правят в голямото гърне и че същото нещо малките хора го правят в малкото гърне.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 595

Мисля, че книгите за възпитание на децата се отразяват много зле... на родителите.

# 98
  • Мнения: 202
Винаги съм наричала нещата с истинските им имена пред сина ми и надявам се и пред дъщеря ми. Къпем се заедно- аз, баща му и той. Знае  за момченцата и момиченцата, вижда как кърмя малката. И плавно и неусетно той се научава, че има различия между мама и тати, между бати и сестричката. Просто естествено.

# 99
  • Мнения: 3 929
За мен възпитанието започва още от самото начало, от бременността. Започва с връзката, която се изгражда между родителя и бебето. В началото стои именно тази връзка, близостта, отношението.
Винаги съм смятала, че бебето носи ясно съзнание за ставащото окло него и с него, въпреки че в много моменти съм подценявала този факт. Това обаче не означава, че трябва да сме строги към нашите бебета. Първо му засвидетелствах любовта си, спечелих доверието му и тогава започнах с правилата. Нуждата от прегръдка, целувка, ласка не смятам за разглезване, нито носенето на ръце, спането в леглото на родителите и т.н.

# 100
  • Мнения: 269
За мен възпитанието започва още от самото начало, от бременността. Започва с връзката, която се изгражда между родителя и бебето. В началото стои именно тази връзка, близостта, отношението.
Винаги съм смятала, че бебето носи ясно съзнание за ставащото окло него и с него, въпреки че в много моменти съм подценявала този факт. Това обаче не означава, че трябва да сме строги към нашите бебета. Първо му засвидетелствах любовта си, спечелих доверието му и тогава започнах с правилата. Нуждата от прегръдка, целувка, ласка не смятам за разглезване, нито носенето на ръце, спането в леглото на родителите и т.н.
Абсолютно си права,детето се възпитава още докато е в утробата,то усеща всичко.

# 101
  • Мнения: 1 428
Нашата дъщеря вече е на 2 г.,ела да видиш какво гивизе е.Каквото иска трябва да и се даде.Ама сами сме си виновни.

# 102
  • Мнения: 366
Записвам се да ви чета момичета - и на мен ми предстои това приключение  Rolling Eyes

# 103
  • София
  • Мнения: 23 124
Имам книгата и на Додсън и поредицата на Ан Бакюс. Зачетох този Додсън, но не ми хареса особено - някакси суховато написано (лично мнение).
Според Бакюс, в никакъв случай не трябва да разрешаваме на детето да ни манипулира. Когато иска нещо и ние винаги му го даваме, изобщо не му правим услуга. По-добре е да се опитаме да му отвлечем вниманието с нещо друго. При нас това сработва  Peace
Категорично смятам, че възпитанието на детето започва с появата му на бял свят, колкото и странно да звучи!

# 104
  • Мнения: 3 066
Пре-наталното образование започва след зачатието ,та оттогава и най-вече след  раждането започнахме !

Общи условия

Активация на акаунт