Отказва да яде

  • 1 071
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Имам нужда от съвет. До 2 месеца бебето ми беше на кърма,но тя спря и сега сме на АМ-безлактозен Аптамил. Изборът е такъв заради много зелените изхождания на малката и с водниста консистенция. От седмица сме на него и нещата станаха много зле. Колики през цялото време,акото пак зеленее,но е малко по-гъсто. Ака по 2 пъти на ден. Но основния проблеме ,че го отказва тотално. Всяко ядене е едно голямо мъчение. Храним се по 1 час ,насила,а изпива едва 70-80мл и то ако имам късмет. Напоследък придоби тактиката да заспива в началото на яденето и то толкова непробудно,че нищо не може да я накара да яде. Бях си казала,че с второто дете няма лесно да изпадам в паника ,но вече клоня натам.Мисля,че не яде от коликите,но нали все пак трябва да се храни това дете. Правя масаж на коремчето,пие Инфакол,но никакъв резултат. Не съм привърженик на смените на млякото ,но май натам вървят нещата. С баткото сигурно сме сменили 10 млека,та чак до Фризопеп стигнахме,а се оказа,че не е било нужно. Сега съм се замислила за Нутрилон,но утре ще се консултирам с педито. Имал ли е някой такъв проблем и как го е решил? Кое мляко да избера?

# 1
  • Мнения: 27 524
Бебетата, когато не се касае за здравословен проблем, отказват мляко когато не са гладни. Както описваш нещата точно така изглежда - не е гладна. Няма бебе на тази възраст, което да се храни насила, яденето да отнема по час и отгоре. Смяната на млякото не е решение. Според мен грешката е в предлагането.
Зелени изхождания и водниста консистенция са съвсем нормални екскременти за малко бебе и не налагат нито смяна на млякото, нито предлагането на безлактозни или ХА млека.
Преустанови категорично храненето насила.  Naughty Давай мляко само при явни признаци на глад. Ако откаже - махай шишето и не настоявай.
Фризолак и НАН не бих давала. Нормален Аптамил според мен си е ок  Peace

# 2
  • Мнения: 351
Разбирам те, че не иска млякото.Ще ти пиша на ЛС.

# 3
  • Мнения: 15 379
Според мен безлактозен Аптамил не е нейното мляко (била е доскоро и на кърма все пак).
Чуй и педиатъра, но и според мен нормален Аптамил е ок.

Сега съм се замислила за Нутрилон,но утре ще се консултирам с педито.
Защо точно Нутрилон?

# 4
  • Мнения: 236
Първо да отговоря на Блонди-не може толкова малко бебе след 10 часова пауза да не е гладно! Вярното е само,че последните дни се опитвах да я тъпча насила ,което отчитам като грешка.Към смяна на млякото ме подтикват много силните колики,които сякаш не престават денонощно,но ми е ясно,че новото мляко ще доведе до нови такива.Мисля,че с безлактозно мляко няма с нищо да и навредя. Опитвам се да щадя стомахчето и. За сега ще остана на него май поне още 2-3 дена да видим как ще се развият събитията.
А Нутрилона го избрах произволно. На първото ми дете се беше отразил добре,но Нутрилон Комфорт,който вече го няма.

# 5
  • Мнения: 229
Първо да отговоря на Блонди-не може толкова малко бебе след 10 часова пауза да не е гладно! Вярното е само,че последните дни се опитвах да я тъпча насила ,което отчитам като грешка.Към смяна на млякото ме подтикват много силните колики,които сякаш не престават денонощно,но ми е ясно,че новото мляко ще доведе до нови такива.Мисля,че с безлактозно мляко няма с нищо да и навредя. Опитвам се да щадя стомахчето и. За сега ще остана на него май поне още 2-3 дена да видим как ще се развият събитията.
А Нутрилона го избрах произволно. На първото ми дете се беше отразил добре,но Нутрилон Комфорт,който вече го няма.

Ако детенцето ти няма проблем абкм не го лишавай от пълноценното лактозно мляко, даже безлактозното запича повече .. от опит!
Защо не минете на Милумил, той е по-сладичък, мит е това, че напомпва. Много майки тук, след кърмене, при нужда, подобна на твоята минават на Милумил, някой на розов Хипп

# 6
  • София
  • Мнения: 9 519
Не знам, какво разбираш под воднисти изпражнения, но моята щерка докато не се захранихме беше постоянно със зелени изпражнения. Аз бих махнала безлактозното мляко - то не е толкова вкусно и трудно се приема от бебетата. Моята дъщеря никога не го пи, няколко пъти се наложи да давам такова мляко поради разстройство, но тя го отказваше категорично. Сигурна ли си, че бебето има колики, а не е просто гладно, след като не се храни добре?

# 7
  • Мнения: 577
Давах Аптамил комфорт до 3месеца и после минах на обикновенния. Имаше поносими колики вечер. Безлактозното АМ е с отвратителен вкус след кърмата няма как да го приеме.
Синът ми имаше алергия и ме накараха да му давам  безлактозно АМ, и детето ми се отказа от АМ за което съжалявам.
Зелените изхождания мисля са нормални до 3месеца бебето се чисти. (така ми обясни педиатъра).

Общи условия

Активация на акаунт