АПРИЛки коледен подарък имат вече - те знаят пола на малкото човече! - 13

  • 22 462
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 63
Добро утро, момичета  Hug
Вчера се прибрах и сега на спокойствие седнах да изчета какво съм изпуснала.

Бях и на ЖК, ама като съм по ЗК кой знае какво внимание не ми се обръща, да не кажа, че все едно досадих...

За космите - мойте не са по-редки, ами по-бавно растат. И умирам от кеф.

Имам проблем със някакви упорити анаеробни бактерии, които не се махат след 2 лекарства. И много ме е страх, дали могат да ми увредят момичето, докато се излекуват най-сетне.

И момиченцето много се движи и рита. И като кажа на някой и всеки ми казва - лелее, значи много ще те тормози и ще плаче в началото и ще е буйна. Верно ли е това? Има ли връзка? Защото д-р Янкова каза, че това не са съзнателни движения и ритници, ами спазъмчета.

Надявам се, че като цяло вие и малките сте добре и много целувки от мен.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 31
И момиченцето много се движи и рита. И като кажа на някой и всеки ми казва - лелее, значи много ще те тормози и ще плаче в началото и ще е буйна. Верно ли е това? Има ли връзка? Защото д-р Янкова каза, че това не са съзнателни движения и ритници, ами спазъмчета.

mili vanili на знам до колко е вярно това ,но баткото много ме риткаше до последно и се роди едно нервно бебче , но мисля че това се дължи на притесненията който имах по време на бременността, а не от това че е риткал много.Сега и бебка ритка доста ,но аз съм много спокойна с тази бременност.  Peace  Когато се роди ще мога да кажа дали при мен това има някакво значение.За сега все си мисля че това че мърда много не означава че ще е плачливо и нервно бебче.

# 62
  • Мнения: 151
И като кажа на някой и всеки ми казва - лелее, значи много ще те тормози и ще плаче в началото и ще е буйна. Верно ли е това? Има ли връзка? Защото д-р Янкова каза, че това не са съзнателни движения и ритници, ами спазъмчета.

Надявам се, че като цяло вие и малките сте добре и много целувки от мен.

Здрасти Мили Ванили !!!
Няма да се плашиш  Hug не е вярно това .бебето ще е неспокойно ако си нервна през бременността  Rolling Eyes То по тая логика всички бебчовци да са подлудили родителите  hahaha  А мойта е като каратиска това трябва да се превежда че едва ли не ще ме тупа като се появи   box newsm62 Няма страшно ..... да са живи и здрави това им е работата сега  smile3560

П.С. Я разкажи ти как беше по чужбината  Laughing Купи ли нещо за беба ?

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
За окосмяването и аз забелязвам, че са потъмнели космите ми по корема, а преди нямаше такова нещо. Може пък наистина да зависи от пола, ама кой знае..  Simple Smile
За болницата знам че им правят някакви рутинни прегледи на 3тия ден, но ме интересува дали за това ТСХ нещо специално трябва да се заяви...

# 64
  • Мнения: 38
Привет,моми4ета!  Hug  Днес пак се събудих рани4ко  ,разсъних се и реших да надписвам  коледни карти4ки  за някои приятели  Hug
  моята бебка явно се е обърнала някак и я 4увствам по-слабо   newsm78 преди 2-3 дена риташе силно,а сега по-леки4ко..дали е нормално това ?
  Cveta_80,дано бързо се оправя малката !  Hug
За окосмяването--при мен няма никаква разлика..
Сладкиш4е,радвам се 4е сте добре!
целувки на вси4ки !

# 65
  • Мнения: 107
здравейте милички.
дано всичко да е наред при вас и бебчовците да са ни живи и здравички.
ходих на ЖК и ми казаха че околоплодните води ми били над горна граница и бебчо е 640 гр - по-големичък за седмиците. пуснах кръвна захар и се окза че е малко над нормата. май гестационен диабет ще развивам но другата седмица пак ще пусна изследвания че през нощта си хапнах една бисквитка заради гадните киселини  - просто не издържах. плацентата е все още нисичко и аз си продължавам с лежането.

искам да ви питам дали някой има проблем с гърдите или съм само аз. моите много потъмняха - целите ми гърди са тъмно кафяви и много се притеснявам, нали развих още в 4ия месец мастопатия, а тук в русе един лекар ми казва че като родя и започна да кърмя всичко щяло да се оправи, другия пък обратното, че като се роди бебчо и спря бромокриптина и ми дойде кърмата ще имам големи проблеми. мислехме да ходим до плевен на преглед при проф байчев ама нали не мога да ставам и ми е забранено пътуването, та за сега си оставям само с притеснението.

ддругото е че ми се появи малко хемороидче. направо ще се пръсна от нерви вече. все нещо става и трябва да го мисля. ама с това лежане се очакваше

другата седмица ще правя отново ФМ и дано всичко да е наред чее нали имах проблеми с биохи„мичния скрининт и алфа фетопротеина ми беше над нормата. на ФМ през 20та седмица ми казаха че било всичко наред ама понеже ни претупаха за 10 мин и не съм много спокойна.


стискам палци всичко да е наред при вас. силен гуш от нас с непослушното конче вихрогонче в корема ми

# 66
  • София
  • Мнения: 1 621
Здрасти банда! Laughing
Днес бях на тържество с Дядо Коледа и Снежанка в училището на дребната и няколко майки ме попитаха в 8-9 месец ли съм вече.  Shocked Корема ми е пораснал сякаш за 2 дни. И на мен ми се видя огромен днес. Наистина апетита ми е голям напоследък и все на сладко налитам. След малко тръгвам към ЖК, та ще я видим тая работа.
За обръщането на бебето- предната бременност дъщеря ми се обърна главично някъде към края на 7 месец и си остана в тая поза до раждането. Вече нямаше много място за преместване на позицията. Сега в тези седмици имат много място и се въртят постоянно.
milli vanilli, добре дошла отново!Анаеробните бактерии са страшно упорити, но се лекуват. Просто изискват повече време и търпение. По отношение на движенията не бебето и характера - дъщеря ми риташе постоянно и си е доста темпераментна, беше доста ревливо бебе, но едва ли има връзка. Сега и това бебе много рита, та не знам. И двете бременности иначе са ми много спокойни.
Moli_B, само притеснения около теб! За хемороидите и гърдите нищо не мога да ти кажа, но за кръвната захар може да е инцидентно. Пак направи изследвания. Стискам палци всичко да е наред! Peace
Болните дечица бързо да оздравяват! Praynig
Лек ден от мен! Hug

# 67
  • Мнения: 1
sladkishche много мъчно ми стана за вас! Бегло мога да си преставя какво си изживяла и изживяваш! Дано всичко бъде наред...
milli vanilli синът ми ужасно риташе, постоянно. Нямаше спирка това бебе. Роди се спокойно детенце, почти не плачеше (е мрънкаше, но имаше ужасни колики). Обаче има циганска пепел в д-то от раждането, място не си намира, все в движение трябва да е. И не обича да спи, та до днес (за моя беда). Бъди спокойна, ще имаш едно жизнерадостно, послушно девойче, но трябва и ти да си спокойна, сега и след като родиш.

Коремът и този път ми се окосми. Не се притеснявам, защото знам че после ще опадат косъмчетата.
На посления преглед докторът спомена, че плацентата ми е ниско, но на всичките ми въпроси отговори със "спокойно". Не ме е предупредил да не вдигам тежко, да лежа, да не правя секс и тн..... Не знам какво да си мисля. Много ми е неспокойно, че може да не се вдигне!
Моят корем също е доста голям, но мисля, че не се различава от предишната бременност. Все пак почти съм в 26 гс. Килограми-6, но доста ми се е лепнало на бедрата и дупето, та ми изглеждат повече.


Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 21:16 от tabu

# 68
  • Мнения: 683
здрвейте сладурки  Hug
знам си аз, че не трябва да отсъствам от форума повече от 2-3 дни, че след това няма изчитане  ooooh!
аз вече съм в Коледна ваканция  Mr. Green. в събота пътувахме към провинцията и вече съм си във Видин при мама. колко е хубаво... сняг и студ много, но пък печката гори и е супер уютно.

за сърцебиенето: аз го имах много преди 2-3- седмици. даже с прилошаване и бърза помощ виакха в офиса (писах за това тогава). след това бях на кардиолог и ми каза да си почивам повече, че работата ми е напрегната. аз пък си взех отпуск. хич не ми пука  Laughing
окосмяването и на мен ми намаля и съм много щастлива, че винаги съм си имала в повече и по корема и т.н. много съм щастлива, че и косата ми е прекранса - толкова гъста стана и почти не пада - преди много ме мъчеше косопад. надявам се да се запази и след раждането, ама май... Cry

моята бебка също рита доволно Simple Smile. аз гледам да съм спокойна, колкото е възможно, защото знам че след това ще ми излезе през носа.
стига съм писала за сега.
хубав ден   bouquet

# 69
  • гр.София
  • Мнения: 30
Здравейте.Много благодаря на KAAT и на ХЪНИ БЪНИ за отговорите!Чета че коментирате хормоните на щитовидната жлеза.Това което знам е че след раждането вземат хормон от бебето иизследват за хипотиоридизъм но не знам дали всички или само застрашените.Аз от 9г. съм с хашимото  и  се притеснявам за бебето въпреки че ендокринолога ми казва че всичко е наред. baby_neutralПреди няколко дни прочетох че от 01.01.2010г. ще правят ген. изследвания за 20 болести на новородените повечето от които се лекуват ако се хванат в началото.Това е изказване на доц. Кременски /шев на ген лаборатория в МД/.Ако има някой като мен с Хашимото нека сподели.Засега лек ден на всички .

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 316
Мисля, че това дали бебето мърда в корема и колко интензивно го прави няма много общо с това какво бебе ще бъде след раждането. Аз имах едно изключително кротко бебе в корема, което имаше дни почти не усещах, а се роди една ревла, леле не е  за разправяне и същевременно много жизнена и жилава. Явно си е отспала на топло в коремчето и после е имала нужда да лудува  Laughing

За корема, ами моя още не е много голям. Даже скоро бяхме се събрали няколко майки и едната, която още не беше информирана изобщо не разбра, че съм бременна, въпреки че бях с тесен пуловер. Мисля, че причината е, че го нося много ниско и изглеждам по-скоро като преяла. Имам проблем обаче с панталоните. Задължително трява да се откопчавам когато съм седнала иначе бебето започва да се бунтува, явно му става тясно.  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте,

не съм писала от много време, а гледам вие доста сте напреднали. Нашето момченце е много спокойно, даже понякога се моля да се раздвижи, за да го усетя и да не се притеснявам дали е ок.

за сърцебиенето - и аз имам, но само когато легна на ляво, явно притискам сърцето. иначе на мен много ми пада кръвното, заглъхват ми ушите и ми причернява, даже миналата седмица се обадих с ЖК и ходих на пожар да ме видят, защото хич не бях добре. Казаха ми да пия течности, айран, да си почивам и да ям шоколад...това е, ако щеш. И аз мисля да си пусна отпуска за празниците и да се появя на работа чак на 4ти януари.

Вие ще пътувате ли за празниците? На мен от ЖК ми казаха да се запася с папаверин или нош па и да пътувам спокойно. Мисля си, че с 10 мин почивка на всеки час би трябвало да се справя. Някоя мама има ли опит от предишна бременност?

Пожелавам на всички много весело изкарване на празниците и здрави бебчета!

Симона

# 72
  • Мнения: 683
MamaMoni аз  си пътувам без проблем още от началото, въпреки, че имах контракции в началото и лежах за задържане. признавам си, че през 3 часовия път, който обикновено пътувам (София - Видин) вече след 2 часа започва да ме стяга корема и пия но-шпа. мисля, че може да е от друсането по пътя. ако нямаш някакви притеснения пътувай, но с почивки и задължително преди път си вземи магнезий и но-шпа. аз даже си мислех да шофирам сама да Варна и Бургас преди 2 седмици , но моичкият ме спря  Heart Eyes. лудостта не ме пуска и понякога забравям,ч е съм бременна  Embarassed

# 73
  • Мнения: 17
  Ивееетка, Никола е голям сладур.Поздравления за поредната купа   bouquet
    По отношение на музиката от телефона подкрепям мнението на old sport  Rolling Eyes Аз на моят корем му пускам едно пеещо плюшено мече Party.
    cveta80 , дано се опазиш.Можеш и ти да си  пуснеш гърлен секрет ,за всеки случай.А дали е опасно ,ако се разболееш на този етап вече? newsm78.
   Момичета ,аз пък искам да ви питам ,как се справяте с махането на космите на триъгълника?Дали е удачно да ги отстранявам с депилатоар??Иначе косми на корема и аз имам ,но знам ,че след раждането ,падат сами.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 621
Връщам се от ЖК и да се отчета. Оказа се, че вече съм +8 кг. Знаех си, че сладкото не прощава на кг. Качвам си стабилно по 2 кг на месец. Иначе всичко друго е наред. Но пък кръвното го бях докарала идеално тоя път 120/80. Следващия месец ще пускам вторите изследвания на кръв и урина по ЖК.
Сега ще чакаме празниците да попреядем на спокойствие. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт