Книга за захранване

  • 19 579
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 487
campanula има таблици за въвеждане на храните-според мен са най-удобни, въпреки, че в някои има несъответствия/ от сорта "въвеждане на цитруси и ягоди-10-12мес.-навсякъде ги дават след 12мес.-говоря за сурови/....виж в библиотеката на  "кърмене и захранване" Peace:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Някой има ли книгата на Лиляна Трифонова - и тя ли е карала по старите схеми за захранване?
Да го кажа така: книгата на Л. Трифонова е с противоречива информация. Има добри части, но имя и явно остарели от изданието от 70-те години.

# 17
  • Мнения: 914
Да се редактирам, защото малко съм недовидяла Embarassed - има си информация за това кои храни са подходящи за дадени месеци, просто не е в отделна таблица, а пред всяка глава с рецепти за пюрета има някакво изброяване.

# 18
  • Мнения: 175
Някой има ли книгата на Лиляна Трифонова - и тя ли е карала по старите схеми за захранване?
Да го кажа така: книгата на Л. Трифонова е с противоречива информация. Има добри части, но имя и явно остарели от изданието от 70-те години.
[/quo




Точно така за си я купих и мн се заблудих по нея, има схеми за захранване след 6мес но е наблегнато на ранното захранване и соковете, има и мн неща за кърменето където не съм съгласна какво и за отделните храни. Не ми харесва книгата. А за книгите е хубаво човек да ги има ако ти потрябва нещо хоп отваряш и готово а в нет докато се сетиш къде си го чела, доста време ще поровиш, а и мн обичам като легна с малката за обедна дрямка докато тя спи и чат пат бозае да си чета нещо иначе умирам от скука

# 19
  • Мнения: 175

Аз харесвам и Хранене на детето от раждането до 3 - годишна възраст от Хеда Уелфорд, все още се намира в някои книжарници, както и онлайн.
[/quote]



СТРАХОТНА КНИГА НЕПРЕМЕННО ТЕЗИ КОИТО СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ДА СИ Я ВЗЕМАТ АЗ Я НАМЕРИХ в книжарница хеликон онлайн

# 20
  • Мнения: 395
Мога да препоръчам тази книга http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=28901. Тя не е за захранването, а за храненето на детето по принцип. Аз съм очарована. В една книга е всичката информация, която ме интересува - как да приготвяме, съхраняваме, избираме храната, как да пазаруваме, хитрини за здравословно хранене и т.н.

# 21
  • Мнения: 430
Здравейте, мами! Искам да побутна малко тази тема, защото скоро предстои захранването на моето момче, а аз все още се лутам в огромното количество информация, често противоречаща си, на която попадам в мрежата. Разгледах предложените до тук книги, но в наличност открих само тази на Анабел Кармел, с невисок рейтинг от читателите на сайта, който я предлага в наличност и книгата на Хеда Уелфорд, която открих в Хеликон с рейтинг 2 от 5 при гласували 502. Попаднах на една книга на българска авторка - холистичен нутриционист издадена в края на миналата година и за момента съм се спряла на нея. Моля за вашите препоръки и мнения! 

# 22
  • Мнения: 395
Да, книгата на Магдалена Пашова е отличен избор.

# 23
  • Мнения: 430
Да, книгата на Магдалена Пашова е отличен избор.
Благодаря, N.M.W.! Не написах кой е авторът за да не ме урекне някой, че се опитвам да го лансирам. Прелистих вече веднъж книгата "на вентилатор" и сега я преглеждам по-сериозно - много идеи и препоръки срещнах там, които ми допадат Simple Smile и не само за храненето на детето, а за храненето на цялото семейство Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт