Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 63 094
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 089
пипа знае дните и месеците отдавана. не знам от кога - може би година, че и повече. с часовника наскоро започна, обаче не мисля, че вдява - имаме изписан на ТВ-то и там тя разпознава и изговаря 22.38 например, но не мисля, че вдява. с парите е напълно не-наясно, въпреки че може да събира/изважда/дели до към 20 (със замисляне). точно туй си мислех наскоро - че като тръгнат на у-ще трябва вече да могат да смятат, защото иначе яко ще ги ментят в лавката  Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 1 541
ЧРД на празнуващите днес малки- пораснали деца!!! Желая им безметежно детство, добри другарчета, кротки и изпълнителни родители и големи приключения!

За дните от седмицата Яна се справя, но часовника й е непонятен, при все, че имаме картонен и го въртим от време на време. Парите също са особено понятие 20 без 60 и това струва 38 и 80 и 5 и тн са редовни фрази в игрите ни на магазин  Crazy Сезоните ги оправя, но месеците не особено. Работим в тази насока, но не съм си го поставила за някаква цел неотложна.

Да не ставам досадна, но отново апелирам да изберем клуб за събирането, защото времето тече, а нашето читалище се оказа огромно разочарование от опита ми с РД-то ни....Да не останем безпризорни накрая!

За нашия РД още не ми се разказва- почивам си психически още от него. Снимки във ФБ има на кило, на който му се гледат   Peace

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 392
ЧРД на Кити! Да е здрава и лъчезарна! Бубе, честит празник и на теб!

Милейди, справила си се повече от повече  bouquet, бързо реанимирай, че и на Биба празника идва:)

Относно уменията на Росен - елемнтарни сметки до 10 прави , брои назад от 20, познава дните на седмицата, сезоните, месеците недобре, часовник - само кръглите часове и на половина:), но пк нъ съм се впергнала от незнанието му:)
Знае си датата и годината на рождения ден, чака го с нетърпение, поръчал си е торта със 101 далматинци, много ги хареса като ги откри наскоро на филмче, съответно единият поарък е далматинец ( играчка разбира се )
ами това е - отивам да го приготвям за градина:)

Микки, Олгарита, ЧРД на патерици на малките госпожици! Много здраве и весели игри:)

Хубав петъчен ден!

# 693
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Поздрави за Кити, да е здрава и щастлива!

# 694
  • Мнения: 811
Честит рожден ден на Кити! Да е здрава, щастлива, ученолюбива    bouquet

Ади знае, че събота и неделя са неработни дни. Работните дни горе-долу ги знае, но не подредени. Сезоните знае, месеците не. Бърка понятията "снощи" и "довечера". Брои до 15. Часовника не познава. Знае доста букви (може би към половината азбука). Когато си играем на магазин парите пак са и странно понятие, точно както и Милейди го е споделила.

Хубав ден на всички   bouquet

# 695
  • Мнения: 1 288
честит празник на кити и на бубето! да ти е жива и здрава!   bouquet
да отчета и аз умения и знания. знае дните от седмицата, познава кръглите часове, знае сезоните. месеците и парите не. е, знае имената на някои от месеците, но не подредени. понятия, като "утре, вдругиден, вчера" са й ясни.
аз за клуб си казах мнението- островът на съкровищата, зала 2.

# 696
  • Мнения: 592
ЧЕСТИТ 5-ТИ РОЖДЕН ДЕН НА ГОСПОЖИЦА КИТИ!
За да не повтарям -  уменията на Ники са абсолютно същите като на Ади 1:1

*MILADY*  - ще пуснеш ли линк към снимките, че аз не знам как да те намеря в ФБ

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 15:43 от Sissa

# 697
  • Мнения: 453
ЧРД, Кити! Да си цялата година усмихната като слънцето днес!   bouquet

Аз съм ЗА клуб, който и да предложите ще ни е по-близко от читалището.

Мина знае дните от седмицата, сезоните, месеците, зодиите  Laughing. Часът казва след дълги разсъждения от сорта на "Малката стрелка е между 1 и 2, но приближена до 2, голямата е на 9, значи е.... 2 без 15." Времевите понятия тепърва ги осъзнава ("Защо "утре" никога не става "днес"?"). От Алиса е решила, че хората се измерваме с километри, но аз не я поправям, забавлявам се. Иначе брои много и не знам до колко може да стигне. Стояла съм да ми брои до 300. Парите - цяло лято им давам някоя банкнота и ги пращам за мин. вода или дъвки и ги оставям да броят ресто с продавачката в кварталното магазинче, а аз стоя отвън. Уплътнявам и времето на жената като няма работа Laughing. Галка ми даде следния акъл веднъж като и казах, че нямам пари "Мамо, дай една книжна паричка на лелята в магазина, тя ще ни даде дъвки и още мнооого пари!" Хитро, не се бях сетила за този начин на забогатяване! Simple Smile Буквите знае, пише под диктовка. Преписва успешно текстове на английски.
Напоследък не се занимавам да ги обучавам. Чувствам се изчерпана. Цяло лято бях сама с 3-мата. Бабите почти не помагат, но не защото не искат,а имат техни грижи и са далеч. Най-много да си направим някоя музикална вечеринка - свирим и четиримата на някой инструмент за ужас на съседите и всеки изпълнява номер ала "поети с китари" - рецитираме стихове (чужди или авторски) подрънквайки, свирейки, правейки физиономии и прочее маймунджалъци.
Ако имам време и сили снимам децата - хем си се занимавам с моето си хоби, хем се занимавам с тях.

Sissa, аз имах предвид, че родителите, които плащат уроците по пиано не си падат по него. А дечковците са много отворени искат всичко възможно да опитат. Не знам за Мина дали да я пускам да опитва разни неща, щот е мн. амбициозна и ако не е най-добрата в даденото нещо се скапва. Но пък така опознава многообразието на живота, трупа опит. Или пък да я ръчкам само за рисуването?

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 14:07 от кукла

# 698
  • Мнения: 592
кукла - явно не съм те разбрала за пияното, но иначе явно полажените усилия от теб са дали отлични резултати. Мина е на светлинни години напред. Браво и на нея и на теб. Като каза "поети с китара" се сетих да споделя - откакто има микрофон Ники стихоплетства почти всяка вечер (не знам до кога)на фона на почти една и съща мелодия, като основно преразказва деня си или някакви нейни впечатления и заключения от и за живота. Този микрофон доста стимулираща джажа излезе  Simple Smile Съжалявам, че няма кой да и акомпанира на какъвто и да е инструмент.

# 699
  • Измир
  • Мнения: 644
ЧРД Кити! Бъди все така палава и неукротима Simple Smile!

Севима брои до 10-15, а след това започва да си измисля или да повтаря. Дните ги дели на работни и неработни. Месеци само като наименование, но не и подредени.
Цитат
Мина знае дните от седмицата, сезоните, месеците, зодиите 
Кукле ти ме разби ! Аз не знам в кой месец коя зодия е, само моята и на близките ми Grinning.

Парите не са много ясни, а часовника пък въобще.

# 700
  • Мнения: 453
Sissa, за микрофона - и ние така, на подарения на Галка за РД микрофон са изпълненията:)
olgarita, за зодиите не помня аз да съм я учила изрично, явно е питала бабите, приятелките в ДГ. Сега знае всички зодии разбъркано, кой коя зодия е и че хора родени в 2 различни месеца могат да са от еднаква зодия. Което е по-забавно - рисува зодиакалните знаци Simple Smile А за преписването - идва един ден и вика:"Мамо, какво написах?". Аз чета:"This contract..." - преписала една страница на някакъв договор на баща си! Laughing Laughing Laughing

# 701
  • Мнения: 100
Честит рожден ден на Кити. Пожелавам й много усмивки здраве.
Ние тази година ще караме рождения ден на 10 ноември по скромна на 2 ри ноември имаше операция на третата сливица още се оправя и така в къщи с бабите. Ние нито сме артистична натура нито по стих четата в градината си падаме само динозаври, филми за динозаври и ръмжа нето им. И най вече тормоз на сестра си във всеки удобен момент.
Само при логопед ката се справя много добре. В къщи обявява бойкот на всички дейности. Човек с характер.  Laughing

# 702
  • Мнения: 152
Здравейте. Благодаря на всички за пожеланията. Да ви се връщат.
Отчет за двете партита - на градината е минало добре, въпреки че момиченцето на тортата беше по-грозно и от баба Яга. Доста се притесних да не се я дразнят, но те са се смели и тя беше весела. Вечерта в къщи бяха поканени кръстниците н двете девойки - две различни семейства. Имаше само две деца на гости, но лудницата беше пълна. Мина добре. Тортата я бях поръчвала и само направих фигурка на Франклин и я добавих. Беше дебел, но Кити беше доволна.Днес беше детския рожден ден. Благодаря от все сърце на Никики, че направи анимацията. Кити беше доволна и щастлива. Децата не вдигаха шум и родителите приказвахме на воля. С две думи беше старохтно. Снимки има във фейсбук. Тортата се получи - поне аз съм доволна от себе си. но като видях чудото на Милейди, разбрах, че има още страшно много да уча. Дано ми остане време.
Милейди, страшна си. Как успя с две деца да сътвориш тази торта, а за всичко останало просто нямам думи. Евала.

# 703
  • Мнения: 9 903
на Калина ще честитя днешният рожден ден! Елспет, щастлива майка си с тези хубваи деца! Хубав празник!

бубо, аз видях снимките, харесах ти тортата. Кити расте голяма красавица, ама и малката не й отстъпва.

що се отнася до Милейди, там думите са излишни, остава само цъкането с език Simple Smile

# 704
  • Мнения: 592
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МОМА КАЛИНА!

Общи условия

Активация на акаунт