Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 63 059
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 453
маик, кой е казал, че музикалното изкуство е лесна работа, свързана с бездарно мяукане и поклащане? Не подхождаме така по въпроса. Аз като бивша , а може би и бъдеща хористка трябва да ти кажа, че пеенето в хор дава много. Отделно, като хора доста навътре в музиката с мъж ми (имаме музикален магазин и сме организирали над 40 концерта до момента) си имаме изградено мнение за поп индустрията в Бг - тотална бездарност и претенции. Пеенето е като учене на музикален инструмент - трябва сериозен подход, не е за забавление. По-скоро забавлението идва на по-късен етап.
Галчето има много интересен и рядък глас - от бебе бие на алт. И то изключително мощен алт. Представям си я като оперна певица или като спортистка. Но да видим дали ще решим да я подлагаме на това. За Галка вокална група би било супер загуба на време. Мина има слабо, но звънко и мн. сладко сопраново гласче. Тя самата се кефи на многогласия. Ще видим, малки са още. Ще народим още народ да сформират група! Laughing Или хор! Mr. Green

Ето един поздрав от мен - говорим си  в бремелинската тема за седалищно разположени бебета и аз давам линк на каква музика друсвах кючек навремето с Галка, за да я обърна:
"Ето ти музика за сериозен кючек, само дано не ти дойде малко тежко. Smile Вижте клипчето, момичета, друснете един кючек, а накрая на клипа има много приятна изненада. http://www.youtube.com/watch?v=lZUcWngEtcM&feature=channel
Групата е Orphaned Land от израел, фенка съм им от 10 години поне. Преди да забременея с Мина с мъж ми им правихме концерт в София и беше разтърсващо. Всички са страхотни хора и музиканти, вокалът е с български корени. Да се похваля - черният корсет на вокалката е мое дело. Smile
Ето още едно тяхно клипче - директно от Мъртво море, където има традиция да ходят бременни от цял цвят и да раждат.
http://www.youtube.com/watch?v=Lf7i6UB5vGw&feature=channel ".

# 91
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ние пък сме вече с варицела.Сега отивам да чета какво беше точно за нея.
В Димитровград навсякъде ми казаха,че е малка още,да изчакам.Има две-три ДВГ.Тъкмо като обсъждате събирам мнения.

# 92
  • София
  • Мнения: 830
ooo, ма като си скривате снимките така, аз пък няма да ви покажа нашите от Шри Ланка  Crossing Arms
Аз пък ги видях - хехе!

# 93
  • Мнения: 152
Тити, разрешавам ги за теб специално. Но после пак щи ги клъцна.

# 94
  • Мнения: 592
Хайде да не хване паяжина темата, да споделя как Ники вижда нещата. Вчера и се карам, а тя:
 - Мамо, щом не ме харесваш защо ме роди? Върни ме, не искам да ме раждаш пак ooooh!
на следващото каране:
 - Мамо, обади се по телефона на Полицията. Да дойде и един полицай да ме вземе щом не ме харесваш и ми се караш.

И така...в момента много и хареса да се отрича от нас и да ни праща в десета глуха.  Thinking

# 95
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ха, ха... Ваньо пък заявява, че "не иска да съм му повече майка" или "разваляме приятелството"

Миналата седмица казал на баба си, че иска да му изтрия името от народните танци, защото там много му тупкало сърцицето.... довечера съм на открит урок по народни танци, та ще проверя колко точно му тупка  Wink

# 96
  • Мнения: 1 541
Ха ха.....тия дечурлига ще ни купят и ще ни продадат! Аз отдавах открехнатите лафове на Яна на появата на бебето, а то се оказва, че повсеместно сме се сдобили с малки отворковци  Tired Горе долу сходни тревоги изрази вчера и Сердика....

тити, ко са праиш ся пък ти.....  Twisted Evil Я давай снимките тук да ти завидят и останалите женуря къде се разхождаш ти, докато на нас ни мръзнат за****те тук в мърлявото софе! Крием ние снимките, понеже не се зае кой друг, освен нашата компания гледа из темите- примери за разни похождения на прелестните ни отрочета бол  Wink

kanesta, как сте с шарката? Аз тази варицела я ненавиждам просто и много се чудя дали да не ваксинирам Бибата поне  Thinking

маик, с огромен интерес следя развитието на темата плуване. пиши моля ти се по- често!
ПП. В страни от темата, ама какво става с оска? Писах й, но не ми отговори, а не искам да я безпокоя да звъня, ама я мисля...

И да ви почерпавам виртуално, ама няма време да търся картинки с храна, та развихрете си въображението, че се дипломирах най- после!  Grinning

# 97
  • Мнения: 811
Милейди, честито дипломиране   bouquet И все пак мога ли да измоля достъп до снимките на принцеса Бианка на лични  Blush

канеста, пожелавам шарката да мине бързо, леко  и безследно!

тити, с огромен интерес чакам споменатите снимки  Flutter

Сиса, много неприятно се изказва Ники, ако Ади ми изтърси такова нещо ще бъда ужасно шокирана  Confused При нас караниците са от моя страна. Като направи беля или не слуша, аз и се карам. В резултат тя се разревава. Оставям я малко да пореве и да премисли пак ситуацията. По някое време отивам при нея и я гушвам. И тя почва да ме гушка, целува и да ми се извинява. Следващия половин час е най-доброто и обичащо дете  Grinning

кукла, и Ади е родена за оперна певица  Laughing Има много силен глас, също е алт. Интонацията и дори в обикновен разговор е с 2 октави по-високо от нормалното. Също има силно изявени актьорски качества, родена актриса. Пък какви сценарии си измисля, докато играе, чак на мен не ми стига фантазията  Laughing

та така .... отдавна не съм показвала снимки, но то е и защото почти не снимам, определено ми липсва желание, хмм  Thinking

# 98
  • Мнения: 592
Сиса, много неприятно се изказва Ники, ако Ади ми изтърси такова нещо ще бъда ужасно шокирана  Confused
Зящо шокирана? Аз винаги я оставям да си излее емоциите. Оставям и да ми отговаря когато се смята за права и да се защити. Може би защото съм забелязала, че когато е наистина виновна тя никога не спори с мен. Също никога не плаче, когато е виновна. Редовният и номер е да се затвори сама в стаята си, а дали страда или преусмисля не знам. Аз лично никога не я целувам след наказание. Опита ми с нея показва,че само тогава си взема поука. Оставам последният и спомен да бъде наказанието( с тайната надежда, че няма да се повтори), а не помирението. Интересно ми е да чуя как реагирате в подобни ситуации. Въпреки, дълбокото ми убеждение, че всяко дете е един индивидуалне свят и отношението към него трябва да е такова.

 *MILADY*  - Чеситто дипломиране!

# 99
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Шарката при нас минава леко.Има много малко пъпки.Направих всичко,което пише в здравния подфорум и резултата е,че днес всички пъпки вече са с корички.Не мисля,че е толкова опасна за ваксина,но всеки си знае.Хубавото е,че имунитета уж е за цял живот.
И при нас има разни лафове,но аз не мога да помня.Щях да си ги записвам в един тефтер,но нещо не ми се удава.
Милейди,честита диплома!

# 100
  • Мнения: 9 902
не  е за ваксина шарката, Милейди, не се бой. Бианка е малка, но пък не е речено че ще хване. А Ясен нали изкара шарка на 10 месеца - благодарение на това, че още не знаеше да се чеше, не му останаха белези Simple Smile изобщо не знаеше какво става.

не знам какви точно ситуации имаш предвид, Сисса, но така или иначе Деян се развива емоционално по-бавно и още не сме стигнали до разговори на високо ниво Simple Smile и нагрубяване на мама и тати. Едва ли ще чакам много, де. Иначе още не мога да проумея как това дете не носи в себе си никаква обида и никакъв яд от наказанията и караниците. Само ме чака да си променя свъсената физиономия и отново грейва, почва да се смее и да скача. Не съм установила някакъв подход да дава реален резултат върху поведението, май многократното повторение само. И освен това неща, които аз му забранявам и му се карам, той ги обяснява грижливо на Ясен, тъй че позицията "аз съм батко" при нас е важна. Думам ти дъще, сещай се снахо - също върви.
а всъщност за какво им се карате?

а, снимките са си във ФБ.

# 101
  • Мнения: 592
Точно такива ситуации имах впредвид тити - норманите забрани и караници - как реагират децата на тях и ние като родители. Аз не мисля, че Ники напр. иска да ме обиди, просто тя не счита че е нужно да и се карам като вечеря по 2 часа, а аз искам да съкратя този процедра до 30 мин. и  през 2 мин. давам зор - яж, яж... точно на такава моя караница тя се изцепи с цитираното по-горе. Смятам, че тя търси логиката: щом и се карам, значи не я харесвам, а не да ме обиди. Според мен принася градинските си взаимотношения в къщи. Нещо от рода щом не ти харесва да си играеш с мен, значи не си ми приятел. Разбира се не я оставям да си мисли, че не я харесвам или че бих я дала на някои.  Wink 
Думам ти дъще, сещай се стахо и при нея върви Peace Иначе се карам само за 2 неща: да яде по-бързо и да си подрежда стаята. За всичко останало успяваме да се споразумеем.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Роската на един  път ми е изтърсвал като му се скарах доста сериозно  " такава ужасна жена" по мой адрес, на което аз не му обърнах много внимание, казах, да си намери друдга майка, която да се грижи за него; като го оставях в градината не го гушнах като всеки път, а др майки си гушнаха децата, и в този момент насълзен вместо в стаята при децата се втурна към мен и ми каза: "не искам друга майка, аз си имам само тебе"

иначе днес бяхме на хирург - контролно; спираме баните с тетра/ калиев перманганат и мазилата за дупе; сега трябва просто леко да му разхлабя стомаха, че си е затегнат;

# 103
  • Мнения: 3 089
т.е. това е на добре, така ли?

мога официално да кажа, че петра вече е записана И в ДВГ (детска вокална група) 'Сладки пуканки', която се води от 2 госпожи, водещи и ДВГ 'Славейче'. ще посещава обаче репетициите на 'Славейче', защото са ни по-удобни във времето. децата явно учат едни и същи песнички, но нашата група е от по-големички дечица. аз лично не виждам нищо лошо в това детето за кратко да е в обкръжението ан по-големички, но ще следя как точно се чувства. като за първа репетиция, вчера присъствах - пипа се справяше добре - след 5-6 повторения на текста, запомняше, пееше - първо тихичко, а после и по-уверено, слушаше каките, изпъваше гърба, когато правеха забележки на другите, опитваше се да си отваря устата, така че почти да си разкачи ченето, а когато едната г-жа тактуваше с ръка, пипа я гледаше втренчено и също тактуваше с ръка - явно се опитва да имитира, независимо че нещото не е за имитация  Wink утре е/сме на втора репетиция, но този път аз ще съм отвън. започва явно ерата на голямото висене и чакане тук и там - ще се мъкнат книги за запълване на времето.
казах ли, че освен в тая ДВГ, 2те деца ходят и на 'лего конструиране и игротека', което също е в двореца на децата  newsm78 не помня. е, да кажа - в събота сутрин от 10.30 и 2те строят и конструират. стаята, а и занимания, малко ми напомнят на детски клуб - има играчки, кубчета, строители и 'кака'; децата се кефят се, така че не виждам причина да ги спирам.
плуването също засега остава.
започнах да се чудя какво правят родителите, които не са свободни професии, нямат баби, работят до 6 и поради това не могат да водят децата си тук-таме. всъщност, ясно ми е какво правят - ходят на работа, изкарват пари за насъщния и това е. започвам страхотно да се кефя, че работното ми време е ненормирано и работата ' домашна', независимо че това влачи след себе си неяснота и несигурност на личните ми доходи.

а колкото за настоящето устатничане на децата - поведението на петра в последните 2 седмици поразително ми прилича на поведението на един тинейджър - не знам как едно 4-годишно детет успява да го направи, но моето наистина се справя поразително с уменията си да вложи цялото пренбрежение и незачитане, което е възможно, в тона си. напоследък чувам изречения от сорта ‘кОлко пъти да повтарям едно и също’, ‘ще чакаш докато реша’ (на въпроса ми до кога да чакам, за да вържа косата), ‘не искам да го правя’ (нещото, което сме я помолили/накарали), и всичкото това е комбинирано с повдигане на вежди, нервно и нетърпеливо разтваряне на ръце в страни, и с интонации на гласа, които ако идват от страна на голям човек, ще предизвикат в мен агресивно отговор и поставяне на място. Започвам да се чудя дали в тоя етап детето опознава себе си, възможностите на гласа си, на възможностите, които има за въздействие върху другите, или опознава границите на възможностите докъде може да стигне с мама и тати – все пак ако не опитан, няма изобщо да стигне до някъде, а просто ще изпълнява каквото му се заповяда/каже. И изобщо – мисля, че е време да прочета малко детска психология, защото не съм сигурна, че търпеливото изчакване на отминаване на периода е най-правилното действие. И пак – чудя се аз ако едно 4-годишно дете е толкова устато, в смисъла на отговарящо-заповядващо-не-зачитащо-не-искащо-експериментиращо-с-търпението-на-родителите-си, то как наистина ще преживея тийн-периода на това същото дете.
И да, и аз чувам сегиз-тогиз реплики от сорта ‘Не те обичам вече. Ще те сменя’, но това е рядко и е предшествано от пречупване на волята на петра – тогава, когато аз съм искала да се наложа (с цел или безцелно), от което пък тя се е почувствала прецакана и без ход. Е тогава изплюва нещо подобно. Не се разстройвам, не реагирам никак и се правя, че не съм чула, защото ми е ясно, че детето има право на реакция в каквато и да е ситуация, и неговата единствена реакция, когато не е съгласно с нас, а трябва да се подчини, е тази.
И пак писах, писах, писах, така че самата аз се обърках в написаното и няма да си го изчета от началото.

Можете просто да ме пропуснете Wink

# 104
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
напротив, няма да те прескачам... прочетох с интерес.

В част от инталивите реплики на Ваньо разпознавам свои думи. Разпознавам и речта на госпожите в градината. Например "хайде, няма да те чакам цял ден /или сто часа/" Само дето аз го използвам след наистина дълго чакане, а той на второто изречение, ако първото е било някакво искане  Mr. Green та, маик, освен, че проверяват техните/нашите възможности, прилагат и попитото от околния свят.

С Ваньо разваляме приятелството или не ме иска за майка, когато всички негови доводи са свършили, а моите не  Mr. Green

По-късно може да имате късмета да видите и снимки от откритя урок по народни танци, който беше мноооого цветен и шумен. Сега пиша и обядвам едновремено в работат, за това няма да успея и със снимките

Общи условия

Активация на акаунт