Какво мислите за здравната култура на западноевропееца?

  • 1 098
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
Аз няма да коментирам тая страна на здравната култура в България където масово се изписват антибиотици за едно подсмърчане само

това за съжаление е точно така!!! изобщо нашите лекари май са на принципа да се дават лекарства (ако може от най-силните), за да сме сигурни, че всичко е наред. а организма от могото лекарства свиква да не се справя сам със заразите.
сега живея в бг, но съм отраснала в рим, пък и доста съм пообиколила. струва ми се, че ако възрастен кашля в лицето на бебе - това е въпрос на лична култура и възпитание, следователно ако майката счете за необходимо трябва да му каже да се отдръпне и т.н. но това са все индивидуални случаи. родителите трябва да се намесват в контактите на чуждите хора с децата им, ако имат забележки към тях.
обаче аз пък имам забележки към културата на българина - кой ходи по собствено желание на профилактични прегледи? или на профилактика при стоматолог? почти никой. за това все по-често се срещат дори и млади хора със сериозни заболявания да коментират "ами то как се случи така???"
и още нещо - докато учех в канада много често ми казваха "имаш много хубави и бели зъби". аз се чудех защо такова малко нещо ги впечатлява. след време набрах смелост и попитах. отговорът беше: прави ни впечатление, че източноевропейците са масово с много лоши и грозни и развалени зъби и че устите им миришат, а при теб не е така...........
по този повод може би трябва да се попитаме какво мислим и за собствената си здравна култура.
иначе свят шарен, хора всякакви

# 16
  • Мнения: 2 292
има нещо такова - за здравословно и екологично хранене не знам дали се обръща някакво внимание в БГ - аз се опитах веднъж дваж да обсъдя подобни въпроси в тукашни форуми и познайте каква беше реакцията - то сега ако сме мислели то всичко било вредно, то какво им било на консервантите и оцветителите от малко нямало нищо да му стане на човек и какви ли не подобни - после се чудим защо има толкова много заболявания ... но чак като ни хванат. как да е. май в БГ максимата е - ще му мислим като ни дойде до главата

Общи условия

Активация на акаунт