Отговори
# 675
  • Мнения: 4 428
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!

Аз днес забелязах вероятната причина за мъчните нощи последно време - избили са ни още 2 зъба отдолу и почти са пробили още 2 отгоре  tooth Още не са се показали, като хората, та сигурно ще помрънкаме още някоя и друга нощ и после се надявам да се кротне  Laughing
Ами в моите представи пък бебето си спи нощно време  Laughing Маги от раждането си правеше хубава пауза от 12ч. до 6ч. и с течение на времето само я увеличаваше  Mr. Green Нито зъби съм усетила, нито е яла през ноща някога, нито за вода не е будила, нито колики е имала, нито се е будила за игра  Party Та за това аз имам малко по-различна база за сравнение, ама какво ад правим. Явно и ние трябва да разберем какво е да имаш "нормално" бебе  Laughing

Честит имен ден на всички именници! Да са живи и здрави!  bouquet


Успех на всички подали документи за ясли - ако не ви приемат в Шумен търсят деца заповядайте.


Хи-хи и в Ямбол е така, госпожите ходят по домовете да търсят деца, да не ги съкратят...

Еми блазе ви  Laughing Вчера по новините тъкмо ме "зарадваша", че 2009 имало много повече бебета от предните години въпреки кризата  Crazy Та конкуренцията ще е още по-жестока  Rolling Eyes

Тони, и аз се пробвам да прилагам метода с необръщането на внимание. Но баща й не може да я трае да реве и на 5-тата минута я е гушнал и задондуркал  Rolling Eyes Никакви нощни възпитателни методи не мога да прилагам с него.

# 676
  • Мнения: 305
Дилейн, аз купих преди време Тетрисал! Личната ми го препоръча след като взимах от обикновения солен разствор в малки ампулки, но не помагаше!
През ноща Петя дори да се събуди давам мляко, лампи не паля, вдигам да оригне и я слагам с биберон в уста в леглото! Тя има там малки играчки поиграва си, те са с много лека музика и заспива! Ако много се бушува и помагам да седне и пак поиграва си и заспива! Баткото ни си спеше по цяла нощ след 4-я месец! Като почнаха да излизат зъбите се будеше за биберон и да пие вода! Слагах шишето до възглавницата му и той си пиеше без да бушува! Е аз се събуждах разбира се! Просто не му се обаждах и тои си заспиваше бързо!
Днес забелязах, че и ние си имаме трети зъб! Още един е на път и може би това е причината за нощното пиене на мляко!

# 677
  • София
  • Мнения: 211
Честит празник на всички именници! Много късмет да ви носи името!
Танче, аз питах за търкането на очичките. Много благодаря за отговора. Не съм много притеснена (все още), но просто ми прави впечатление, че често го прави. Не изглежда, че нещо я боли и по-скоро се чудя защо го прави. Педи каза да не се притеснявам - щяло да отмине. Дано!
За къпането - къпем я всеки ден, с душ гела за тяло и коса на Бюбхен. Косата изсъхва с бърсане с хавлия, сешоар не съм пускала. Риба, извара и цитруси не съм давала. За къменето - кърмим се сутрин (по 2 пъти обикновенно) и вечер. Иска ми се поне до годинката да кърмя, но ще видим Стела какво мисли по въпроса.... Приятно ми е, че вече е само сутрин и вечер и че в останалото време си хапва с желание. Сокове давам от скоро - фрешове - аз и ги правя - от морков и ябълка - много ги харесва. Вода продължава да не пие, ама грам дори. Педи каза да съм спокойна, щом си се кърмим още.
Веси, ние пък имаме обратен проблем - заради мен, моя мъж не може да приложи нощните си възпитателни методи - май пак ще ме "командироват" в хола за няколко дни. Честити ви нови зъбки и дано скоро спинкате нормално (на мен такова нещо не ми се е случвало поне от 3-4 месеца, даже май повече  Shocked).
Слънце, тоалетът ви наистина е страхотен. Удържаш ли фронта?
Ох, исках още неща да пиша, ама забравих  ooooh!
Айде, хубав ви ден, милички!  Hug Hug Hug

# 678
  • Мнения: 242
Та, в моите представи бебето никога не спи по цяла нощ  Laughing


Е пък в моята действителност нещата са съвсем наопаки  Wink - и двете ми деца са спали по цели нощи - от 21 до 7 ч., дори сега Ники става в 8... Дори Радина не е имала никога ядене през нощта, а Никола спря да суче от 50 ден. Пожелавам ти го от цялото си сърце.  Peace

dilein - аз съм ползвала Тетрисал по предписание от педиатърката.

Веси - ами значи първо ще трябва да превъзпиташ мъж ти, а после детето  Laughing

# 679
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте,
Искам да помоля Гери Мур за телефона на педиатърката във Варна, понеже моето детенце сега е болно и искам да се консултирам с друг специалист, а моята педиатърка ни обърка диагнозата май.
Благодаря предварително

# 680
  • Варна
  • Мнения: 58
Аз си мисля, че докато има кърмаче, има и нощно сукане  Laughing

Сакън!  Mr. Green  Аз си имам кърмаче, което спи по цяла нощ от 3-месечно. Сега става по веднъж-дваж, но го отдавам на хремата и МНОГО СЕ НАДЯВАМ да отмине заедно с нея  Praynig  Аааа, сега ти чета и следващ пост - е, вие явно имате да си връщате заради Маги, то ще да е било бебе-чудо!   Mr. Green

Мелинда, не се коси, има и други такива, просто не се хвалим толкова  Mr. Green  Понякога пък бебетата чакат да узреят и после отведнъж започват да правят нещо - имам жив пример, дето го виждам почти всеки ден. Проходи късно, но от раз, с говоренето пак така. Та не драматизирам. Ортопедът ми каза, че е добре и ще проходи, когато й е писано. И аз на това се осланям.  Peace

Ивелина, на мен работното ми място е в края на Варна, към изхода за магистралата, та може в Шумен да ми е по-удобно да водя детето Simple Smile За протокола - аз подадох документи още на 29.12. Но тук наредбата е такава каша. Трябва да важат номерата и УЖ да е на лотариен принцип. Не разчитам особено.

Понеже си говорим за кожи, къпане и т.н., ние къпем Ния почти всеки ден, с продукт за тяло и коса. Май сме най-доволни от Саносан засега.  Ния има сухи петна по кожата на тялото. Ходихме на дерматолог, изписа ни правен крем. Питах аптекарката какво представляват съставките, дали има кортикостероид - каза, че нямало. Е да, ама питах и Гугъл после - ами едното е баш кортикостероид. Побеснях. Лекарката каза "суха кожа", а дава КС. Ами ако има нещо по-сериозно какво ще й даде?  Може би го споделих това вече тук - не помня. Уж детска дерматоложка! Та сега ще търся с какво да я мажа, нещо, което да овлажнява добре. Ако някой има съвет, ще ми е от полза и ще съм благодарна.

# 681
  • Мнения: 6
Честит Празник, именници!
veselina_s_p, в предния си пост цитирах медицинска литература, както и двама педиатъра по отношение на задоволяване дневните нужди от мляко на бебе до 1 година. Естествено, че всяка си отглежда детето, както намери за добре, но е факт,че ако храненията се разпределят правилно във времето няма нужда детето да се лишава от дозата си мляко, понеже до следващото хранене вече ще е отново гладно при разстояние от 2 ч. например.
Ив Сен Лоран спирала си купувам от дюти фрий, така съм спокойна за произхода на продукта.
Бухта, успокои ме. За проговарянето ме е страх да си помисля при триезична среда....    Confused

# 682
  • Мнения: 3 379
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички празнуващи, да не се оттърват от здраве!

За яслите мисля, че го обсъждахме преди време въпроса и стан аясно, че всеки си има мнение дали да си дава детето или не. Какви са тези упреци към майките, които се притеснявали да дадат детето на ясла? Моето лично мнение и тогава го споделих надълго и нашироко, и сега ще кажа накратко - аз съм ПРОТИВ яслите (разбира се, ако има друг вариант, ако няма избор, ясно е, че това е вариант). Детето до 3 годишна възраст няма психологическа нужда от социални контакти и компания на връстници. То не учи от тях - до 3 години учи основно от родителите. До 3 години детето има нужда да е център на внимание, това е полезно за развитието му. Още повече - то трябва да играе основно с възрастни, които имат задачата да го научат на един куп неща, които след това ще са му полезни за активно и нормално социално поведение. Да не говорим пък, че имунитетът им още се изгражда и излагането на толкова много вируси е по-скоро опасно, отколкото полезно, тъй като резултатът не е укрепнала имунна система, а отслабнала такава. След три годишна възраст организмът вече има сили да се бори с вирусите и да гради имунитет. Изобщо, мога да напиша реферат по въпроса, но всеки си решава каква ще е позицията му. Все пак, мисля че е подвеждащо да се обяснява наляво и надясно как видите ли детето има нужда от социални контакти и се научава на много неща от себеподобните - психологията е на обратното мнение по въпроса Naughty

Инкогнито, по твоите въпроси:
1. Ще кърмя докато Ники иска Simple Smile
2. Риба не съм давала, изварата я давам в плодовите дуети на Хип или в едно пюре с извара на Гербер (ябълки, грозде и извара май беше). От рибите е по-добре да се почне с някоя бяла, сьомгата не е такава.
3. Портокали и мандарини не съм давала, изобщо цитрусите се препоръчват след годинката.

Аз да споделя, че леко се издразних на отговорите на въпроса "Докога смятате да кърмите?". Ами въпросът не е докога кърмиХТЕ, но всеки реши да се изкаже, въпреки, че не се питаше точно това. Че и обяснения кой как успял да отбие - ми момичето (надявам се) не пита за съвети как да отбие...

Що се отнася до намаляването на кърмата, ама за незнам кой пореден път да кажа, че няма такова нещо като намаляване на кърмата - има намалени нужди на бебето от кърма или неправилно отношение на майката към кърменето. Физиологично организмът на майката е настроен да произвежда кърма при търсене, освен ако няма заболяване. Но то аз  си повтарям, ама никой явно не ми обръща внимание и все се бае едно и също, та накрая ще спра...

За къпането - ние къпем Ники всеки ден. И Гого съм къпала всеки ден до 3-тата му годинка, после почнах да прескачам само през зимата. Косата я мия всеки ден с шампоана за коса и тяло на Клоран. Той е мек и подходящ за ежедневна употреба. Дори и моята коса мия всеки ден почти - ми толкова е мръсно вече навън. След къпане го мажа с масажното мляко на Клоран, а бузките вечер и сутрин мажа с хидролосиона на Ексипиал, а навън - с колд крема на Клоран. Продължаваме и с масажите и гимнастиката - те продължават до активното прохождане на бебето по принцип. Сешоар не ползвам, на Ники косичката му изсъхва много бързо (нали е много Simple Smile).

Аз да похваля моето момче, че от може би повече от месец не се е случвало да ака в памперса, само в гърнето. Дори и да го забява със слагането, имам чувството че си чака да седне на гръчно и тогава ака. Дано е така наистина! За другите умения - ми всеки ден учи нещо ново, толкова много неща прави вече, че чак не мога да се сетя... Имма чувството, че батко му по-късно ги правеше повечето - примерно Ники казва как прави кучето, кончето, магарето вече, прави с ръчички "няма го", играе на криеница, прави браво, много се закача и се смее с глас, хвърля топка и я сочи къде е като го питаш, казва "а" и отваря уста като му кажеш "отвори уста и кажи "а" да видя какво има вътре", пее и танцува, и още куп неща...

Кучето на ФП ние го имаме на български и според мен е много хубаво, Ники се занимава по малко с него, но се надявам по-нататък да почне по повече.

И Ники изяжда най-много 180-190 гр., понякога дори 150-160. Ако му дам повече, ще изяде и повече сигурно, но аз не давам, тъй като до годинката кърмата (или АМ) трябва да съставлява над 70% от количеството храна, не искам да го тъпча с твърдата храна за сметка на млечната.

Сутрин кърмя около 7.30 - 8.00, после давам закуска към 9.30-10.00 (това от няколко дни, перди това кърмех по това време и заспиваше, сега заспива по-късно). Няма проблеми и си я изяжда, а към 10.30 заспива отново с кърмене.

Напоследък е залепен за мен, но е нормално, влизат точно в тази вързаст на залепянето за мама. Между другото, годинката е един от най-неподходящите периоди за разделяне с дедето, защото точно тогава е осъзнато привързан към мама.

# 683
  • Мнения: 645
Честито на всички именници.
Крис77 честито и на Боян днес, със здраве да си носи името Hug
Ето и от нас почерпката

Радвам се че съм разсмяла момичета Hug
Ние пак сме си всички в къщи. На Боян училището е затворено на вън има 20 см сняг ( и така си седи). Добре че не тръгнах да го водя сутринта, че като се обадих чак разбрах че е затворено, тия дни трябва да слушам радио в 7 сутринта за да разбера дали ще работи  Crazy Яна вече много ме ядосва, не иска да си спи в кревата и това си е. Така ми липсва времето когато само там спеше. Сега само като се наведа да я оставя и посинява. Снощи спа в мене в хола и като тръгна на горе да я оставя и веднага се будеше, и така до 3 Crazy А и пак е със водни сополи, кожичката около устата и нослето и е станала много чувствителна и има пъпчици, ама то с тия лиги и сополи дето ги маже ooooh!
Гери Мур радвам се за добрите новини, дано на следващия преглед няма и следа от проблема Hug А за това което описваш като чувства за второто детенце и носталгията, все едно в моята душа си бръкнала, чувствам се по същия начин. Макар че не знам дали ще имам нерви за трето и тези са ми много Crazy

Къпя я през дени ползвам шампоан против крусти.

Ох още щях да пиша, но... дребното мрънка, баткото уж я забавлява ама...
Като мрънка и хленче не мога да си събера акъла...

 

# 684
  • Мнения: 660
SZA,   202uu

Ние излизаме по пазар...Днес поне се надявдам да не измръзнат ръцете на Рая, че повече време се очертава да сме навън.

# 685
  • Мнения: 1 734
Ей, софийските мами, никоя ли не е водила детето си за манту? Мислех, че все някоя ще се намери да отговори на питането ми

# 686
  • Мнения: 68
Ехо,ето ни и нас

За къпането ,къпим се всеки ден със Клоран,освен в дните през които сме поставяли ваксина.
За яслите,аз също сега дебна системата за да подам документи за борис,но се надявам ако ни приемат да започне да ходи чак догодина по това време,а не в началото на новата учебна година,тоест септември

Аз водих боби за проба манту,какво те интересува?

# 687
  • Варна
  • Мнения: 58
Между другото, годинката е един от най-неподходящите периоди за разделяне с дедето, защото точно тогава е осъзнато привързан към мама.

Мълчи, мълчи!  Cry  Cry

# 688
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Честит имен ден на всички именници днес. Бъдете живи и здрави.
Да се включа и аз. Дилейн споко тя и ваща ще дойде - ще връзваш колкото си искаш един ден.
Роси горе долу да - изкарвам с по 2 или 3 цигари за деня, но ще ги спра. Много нерви ще ми коства но ще успея. После ще се хвана пак да слабея и така.
Имам едно предложение - понеже наближава февруари и март да започнем да събираме снимки за нов колаж, които ще е вече на 1 годишна възраст. Да речем от началото на февруари до към средата на март да ги имаме снимките ( Викито на Деси ще я прибавим към вече едногодишните  smile3503)
И един въпрос имам - до кога мислите да ги водите всеки месец на консултация? Задължителната е до 12 месеца на всеки месец, а после?

# 689
  • София
  • Мнения: 5 301
Здравейте и от нас. Тъй и тъй сме се разприказвали за следващата бременност, на няколко места чета "след секцио - две години". Ама две години от кога до кога се броят  newsm78 Съвсем ей така питам,  hahaha да не вземете да ми честитите сега

Честито на имениците - малки и големи   bouquet  bouquet  bouquet


Сирене обезсолявам, ама Калин се оказа, че сирене и жълтък хич не яде. Не, че друго особено яде, де, ама... По този повод бях питала в една друга тема колко е важно сиренето за наша възраст деца, вие какво мислите  newsm78


Тони–ст, честита ти ядяща Рая  Hug Hug Hug Според мен реакцията течно ако няма как да е от разходка!
Кога ще пътувате последно - решихте ли вече?

Сиа, на Калин манту правиха в поликлиниката, където ходим на консултация.

*Elle*, не останахме много кърмещи, иначе всички май го имаме проблем с нощното кърмене. Скоро не обсъждахме ли същия въпрос? Thinking А защо реши, че Влади ще има денонощна нужда от теб до първи клас?  Wink Може да иска да си комуникира с деца на неговата възраст  smile3534

Крисче, без да се засягаш, ама мен направо ме заболя от тази реплика  Embarassed Embarassed Embarassed

Слънцето, на консултации смятам да ходим както каже педиатърката. Сега ни е малко сложно, че нали пътуваме до София, ама ако каже всеки месец - всеки месец ще ходим. Доколкото знам след годинката са на 3 месеца, обаче на 13 месеца има и ваксина, та да видим...


По този повод я да питам какви са тези нови ваксини от април 2010 г.  newsm78 Тези дни по превюто на новините го казаха, ама изтървах самия репортаж...

Общи условия

Активация на акаунт