Ненужни вещи

  • 2 764
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Провокирана от друга тема за съхранение на торбички ,
хартия за опаковане на подаръци и панделки се замислих до къде се простира , вещоманията.Нима едно празно шишенце от парфюм ни прави щастливи или дрехи и вещи които не ползваме с години?Дали се превръщаме във верен последовател на  героя на Гогол -Плюшкин?

 




Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 17:07 от ГРИП

# 1
  • Мнения: X
Постоянно изхвълям и пак съм затрупана от вещи.
Предметите ме карат да се чувствам щастлива...за малко, така че няма опасност да се привържа към флакон от парфюм или трилитров буркан за туршия.

# 2
  • Мнения: 410
От дете моята майка ми вика Плюшкин Mr. Green
Ми какво да направя като съм сантиментална към вещите си.Много трудно ми се откъсва от сърцето нещо да изхвърля.Трябва да е безвъзвратно съсипано(и то след редица проби да се поправи Whistling)че да се озове в кофата за боклук.Никога не знаеш кога нещо макар и незначително,ще ти влезе в употреба.Но това не значи че къщата ми е засипана с боклуци.Има и моменти на проблясъци,когато ми пречернява пред очите и хвърлям,макар че и тогава с мъка се разделям с някой неща.

# 3
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Фъргам.

# 4
  • Мнения: 1 788
От последните няколко години насам, се стремя да използвам всяка една вещ до последно.
Опитвам се да избягам от манията "купувай непрекъснато ново" - не ми харесва, някак си...
Признавам, че имам мания за дрехи и обувки, от която не мога да се отърва, но се старая да ограничавам вече... Неносените или недоизносените давам на роднини или на приятелка, която има нужда от тях.
Никога не пазя опаковки от парфюми, от кремове, от дезодоранти или неща, които няма как да използваш.
Но, от друга страна, пазя по някое кокетно бурканче/шише от нещо, което използвам за подправки на вилата, например.

По този повод се сетих, когато се нанесох в една от квартирите, докато бях студентка.
Показват ми стаята, шкафовете и аз решавам да изчистя и да наредя своя багаж.
Какво изумление, когато отворих гардероба и шкафовете - пълни бяха с опаковки от бои, от кремове, стари дезодоранти, стари кутийки от чай (от най-обикновените хартиените) и какви ли не такива дребни боклучета. Попитах момичетата, защо са там тези неща, а те казаха, че старата им съквартирантка била мн. сантиментална натура и пазела всичко...   Joy
Странно, обаче, защо не си ги беше взела, след като е напуснала квартирата  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 716
Всички вещи са ми нужни.
Не разбирате геройя  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 1 296
Аз изпитвам паническа непоносимост от пренатрупване на вещи и постоянно изхвърлям неща, които решавам, че няма да ми влязат в полза. Преди 3 години във вилата ни така изхвърлих инструментите на майстора, който ни правеше парното Laughing,
Изпитвам сантименталност единствено към детските рисунки на децата, първите им тетрадки в училище и към писмата от мъжа ми.

# 7
  • Мнения: 21
Тъпкана съм с боклуциии...И си дадох ясна сметка че се превръщам в абсолютен консуматор,пристрастен...За това от тази година реших да се лекувам...Но тези празнициии...Ми не,няма да изхвърллям,за да не купувам отново излишни неща...Както писа някой по-горе,редно е да ползваме всичко до откат...

# 8
  • Мнения: 452
консуматорско общество- хвърляш ,за да купуваш,пак хвърляш,пак купуваш и така до безкрай
едно време хората едни обувки са ги носили ехеееееееееее
сега всичко има по магазините,затова изхвърляме старите вещи без да се замисляме ,но предните поколения помнят мизерията и немотията и са повече склонни да трупат вещи

# 9
  • Мнения: 1 788
...предните поколения помнят мизерията и немотията и са повече склонни да трупат вещи...
Не е само до поколение и спомени за мизерия!
Това е начин на мислене и нагласа.
Помня, че имаше години, в които се запасявахме с олио, но това не може да се сравни с това - ботуши, обути един сезон и догодина - "хайде нови, 'щото тия вече не са модерни"...
Имаше една тема - дали живеем според възможностите си.
Познавам доста хора, чието финансово положение не е никак розово и непрекъснато вземат заеми, но дъщерята тийн задължително трябва да носи обувки от 200 кинта (примерно) и да ги сменя всеки сезон и по няколко чифта.
На това му се казва - изхвърляне и показност, т.е. сремеж и напъни към по-висок стандарт на живот...
Затова и по-горе казах, че и аз си падах по шопинг маниите, но в последно време се замислям, че това ми навява по-скоро асоциации с определен типаж хора и се опитвам да се въздържам.

# 10
  • София
  • Мнения: 136
Тъкмо се решиш и изхвърлиш нещо и вземе, че ти потрябва  Joy

Последна редакция: чт, 24 дек 2009, 00:23 от malenush

Общи условия

Активация на акаунт