голямо бебе,притеснена съм

  • 2 763
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
синът ми след четири дена става на 5 месеца.Днес бяхме на консултация тежи 9600 и 68 см.Така си наддава откакто се е родил,първия месец два килограма и после средно по кило и нещо.За справка роден е 3350 и 53 см.Яде зеленчуково пюре по 120-150 гр. и останалите хранения са 5 по 150 мл ам,кърмила съм първия месец,оттогава е на ам.Наистина съм притеснена и ви моля за съвет какво да правя.Аз съм висока но слаба,съпруга ми също е висок и по-пълен,но не дебел.Педито каза че е ген,но аз се притеснявам. Много ви моля за съвет и подкрепа.

# 1
  • Мнения: 322
Ами честно казано доста е голям,а аз си мислех,че моето е едро. Rolling EyesИ ние сме на 5м,роди се 2960г 48см,само на АМ,сега почнахме пюретата,тежи около 7кг и е 68см висок,но явно е някакъв ген,докторите какво ти казаха?

# 2
  • България
  • Мнения: 758
Едричък е сладура,но ми се струва,че като проходи и ще свали килцата,които са в повече!
Ако наистина е ген-това е друго,но все пак нали е важно да е живо и здраво?

# 3
  • Мнения: 136
Не виждам нещо притеснително - и моят син на 5 месец тежеше горе-долу толкова, само че с 2 см. по-висок. Вярно, че се роди почти 4,5 кг., но никога не съм смятала това, както и наддаването му, за проблем  Wink За мен е сладко пухкав, но в никакъв случай не и дебел  Naughty  Лично аз предпочитам пукавите пред слабите бебета - да имаш къде да го щипнеш и целуваш  Crazy

Важното е да са живи и здрави, пък като проходят, ще видиш как ще се издължат и отслабнат Peace

На мои приятели бебето беше голям плондир, а година по-късно стана високо дете с нормално телосложение  Hug

# 4
  • Мнения: 6
каза да заместя и следобедното хранене и да останат три хранения с мляко.на мен и големият ми син вървеше едричък,а сега на близо пет години е 20 кг.,но този е по-едър и тези размери баткото е имал на 8 месеца.

# 5
  • Мнения: 920
Спокойно, когато започне да се движи повече ще спре да наддва така. Имам позната с бебе на 6 месеца 10 кила  Hug  Явно ще стане голям българин, да е жив и здрав  bouquet

# 6
  • Мнения: 336
Въобще не се притеснявай! Така само ще изтормозиш и себе си, и бебето!
Ние сме на 2 месеца и тежим 7 кг, високи сме 61 см!
Но това са бебета все пак, нали!?! Няма да ги правим анорексични манекени! Wink

# 7
  • Мнения: 5 023
Сложи го на диета  Crazy   Wink като гледам нормално си хапва детето, организъм, повече качва. Не сравнявай двете деца, малкото ми се роди по-малко, яде по-малко от батко си, а повече качва. Децата са различни. Ако вие сте високи детето няма как да е дребосък Peace

# 8
  • Мнения: 1 053
Въобще не се притеснявай! Така само ще изтормозиш и себе си, и бебето!
Ние сме на 2 месеца и тежим 7 кг, високи сме 61 см!
Но това са бебета все пак, нали!?! Няма да ги правим анорексични манекени! Wink
Да,но и не трябва едно бебе да се тъп4е и от толкова малко да затаъстява (това е мое мнение).А към авторката,послушай лекарката.Не е здравословно едно бебе да е  много дебело.

# 9
  • Мнения: 9 990
Mи знам ли....дъщеря ми е на 2г и 9 м и тежи 10 кг с дрехи мерена. ThinkingНа 5 месеца беше около 4-5 кг...т.е. наполовина.Родена е обаче с килограм под твоето детенце.Много е индивидуално както виждаш.

# 10
  • Мнения: 539
 Shocked #Crazyамиииии много е.Моя син е на 3 години и тежи 13кг.,но по важно е да е живо и здраво детето Peace

Извинявам се да добавя само.Към Алекс ми е  ли си за бебета на диета,знаеш ли как да му обясниш на това двумесечно бебе,че не трябва да яде,защото е затлъстяло? newsm78

Последна редакция: ср, 23 дек 2009, 21:50 от AnMary

# 11
  • Мнения: 959
Mи знам ли....дъщеря ми е на 2г и 9 м и тежи 10 кг с дрехи мерена. ThinkingНа 5 месеца беше около 4-5 кг...т.е. наполовина.Родена е обаче с килограм под твоето детенце.Много е индивидуално както виждаш.

И моята е толкова ...  Crazy

Към авторката - излишно е да се притесняваш. Притеснително би било, ако след направени изследвания, има някакви отклонения. Това че сега качва повече, не означава, че и за напред така ще продължава. Когато детето започне да се движи повече, неусетно ще влезе в норма.  Peace

# 12
  • Мнения: 99
Спокойно, не се притеснявай съвсем нормално си ти е бебчето.Моят син до седмия месец качваше по кило а е роден 4,300 т.е. на седем месеца беше над 11 кг.Оттогава си върви доста едър и висок.Явно и вие сте така а още повече че сте и високи.Не го мисли Peace

# 13
  • Мнения: 1 053
Извинявам се да добавя само.Към Алекс ми е  ли си за бебета на диета,знаеш ли как да му обясниш на това двумесечно бебе,че не трябва да яде,защото е затлъстяло? newsm78
Ако за мен става въпрос ще отговоря.От лекар съм 4увала,4е когато едно бебе е доста едро трябва да му се намалят храненията.Никой не казва,4е трябва да гладува.Разбирасе,4е е по-важно да е здраво,но ако е много дебело и в един даден момент това ще се отрази.

# 14
  • Мнения: 362
И моят син беше толкова на вашата възраст Simple SmileИ то само на кърма,по това време нищо друго не ядеше.Към 10-тия месец спря да качва и сега си изглежда съвсем добре.
Не мисля,че трябва да ограничаваш храната на детето,особено млякото Peace

Общи условия

Активация на акаунт