А разбрахте ли, че приеха Закона за подслушването и следенето в интернет!

  • 6 537
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 18 050
От темата за детските добавки, ще намерите повече съмишленици за "Пражка пролет" Twisted Evil




Стига с това овчедушието!....  #Cussing out....Докога?!.....Ще станем силни, ако се обединим, за да може един ден България да се гордее със своите чеда и умове!

Нещо конкретно ли предлагаш?
Бунт ,да превземем парламента  ние ще раждаме деца на България ,а тя няма да поема грижата за тях .Срамота .Скапана държава !!!
Това са бъдещи даакъплатци все пак!!!

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От темата за детските добавки, ще намерите повече съмишленици за "Пражка пролет" Twisted Evil
....
Аха, направо могат да ги яхнат. Навити са, само чакат някой да им зададе.

# 77
  • Мнения: 2
СпирОлина, ако искаш подписвай - някой да те кара насила?!

Благодаря ти все пак за актуалната тема!

Досега видях три подписки - на Вени Марковски с над 10 000 подписа, на Бого и азпротестирам.

Подписах се и в трите, защото и трите са срещу промените в ЗЕС. Мисля, че няма такова значение в коя точно кой се е подписал защото е ясно кой го предлага и приема и че всички останали сме против! Ако някой направи и реален протест срещу промените ще ходя - може и на повече от един. Може и да се видим там Simple Smile 

# 78
  • Мнения: 6 713
А какво ще кажете за тези сателити, които обикалят земята и снимат всичко на нея?  newsm78
Тука има доста инфо.... Ухааааа, какви телефони, какви разпечатки бе хора??  Thinking
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.php?topic=9419.0;wap2

# 79
  • Мнения: 4 392
СпирОлина, ако искаш подписвай - някой да те кара насила?!

Благодаря ти все пак за актуалната тема!

Досега видях три подписки - на Вени Марковски с над 10 000 подписа, на Бого и азпротестирам.

Подписах се и в трите, защото и трите са срещу промените в ЗЕС. Мисля, че няма такова значение в коя точно кой се е подписал защото е ясно кой го предлага и приема и че всички останали сме против! Ако някой направи и реален протест срещу промените ще ходя - може и на повече от един. Може и да се видим там Simple Smile  

За мен  има голямо значение, къде си слагам подписа и зад кого заставам! Вече ти го казаха веднъж, няма нужда да се правиш на разсеяна. Да подкрепям някого, който е имал същите амбиции преди време.  Sick Намирам го за чудовищна наглост някой вече опетнен да организира такъв протест!!

Прехапвам си езика няколко пъти вече, но желанието ми е, постингът ти с линка да бъде затрит, да не би някой случайно да се обърка да подпише! Би ли го направила сама, не искам да ми петниш темата  с такива препратки.  Peace


Чужди служби ще могат да подслушват и следят у нас

А това чели ли сте го?  А материалът е отпреди две години. Не ми се мисли какво би било след няколко месеца ..Или по- рано дори.. Tired

“Странджа”: Да мълча или не?

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 21:47 от СпирОлина

# 80
  • Мнения: 335

"1984" = 2010 - това е проблемът

Аз съм онзи сърдит млад човек, онзи, който избра да остане в страната си, защото намери смисъл в нея. Слушах достатъчно за „онези" времена преди 1989 г., сблъсках се с голямата промяна върху раменете на баща ми, който крачеше по студения площад. После разбрах достатъчно за тоталитаризма от разказите...

Нормално есе за 20-ина годишна.
"Ония" времена..., "1984"..., "едно време-сега"...

Дано поне авторката да знае, че книгата е написана през 1948.
Както и че няма нищо общо с действителната 1984, поне у нас (дето пък, от своя страна се е случила три години преди авторката да се роди).

Аман от преразказани политически плашила и прочие политически ритуали.
По-добре интернет-ченгесарница, отколкото днешната „свобода” сам да се гънеш в посукани стойки, политически щампи и поетични шаблони.
Като било нямало ченгесарница днес, що толкоз много доброволци чупят чупки като циркова асистентка в кашон?! Голям зор, един вид, да са в  „правилна” поза и интонация на приказване.

...Хич нямаше да е зле това чудо: 2010 = 1984.
Ама истинската. Не тая, дето я нарисуваха политически „ясновидци” 40-години преди нея, пък после сами тръгнаха да си я редят според „предсказанието”.
В сравнение със сега, средата и края на 80-те с мед да ги намажеш.

Който скача като убоден при такова признание, ще си е дип добре и в ченгесарница.
Какво ще му е, щом и без официален Биг Брадър  доброволно си кеси в шаблона  на политическото говорене.

# 81
  • Мнения: 7
Аман от комунисти и тук...

# 82
  • Мнения: 335
Аман от комунисти и тук...

Точно за това говоря.
Стягай си мозъка в щампи и чакай да се събудиш "свободна"  ooooh!



# 83
  • Мнения: 1 117
Холограма- напълно заставам зад мнението ти!
Откъде намериха такава убеденост в словата си, без реално да имат някаква представа за живота, а правят такива трогателни и трагични изказвания.
Ужас, всичките "добрутрата" се навъдиха....

# 84
  • Мнения: 4 392
Ей, хора, възрастта няма такова голямо значение , колкото и придавате!
Срещала съм млади, но изключително будни хора, с широко отворени очи (!) и мнооооого 30- 40- 50-  годишни заспали люде.

Така че предлагам да не обобщаваме.

Пък и темата не е за горната статия все пак.  Wink

Но аз лично се радвам много на такива 20- годишни! Peace  bouquet Дано да са повече и да не позволяват да ги "яхат".

# 85
  • Мнения: 335
Абсолютно си права, СпирОлина.
Подкрепям те и за мнението ти за "партийната подписка", ако наистина е предприета такава сега, а за Наредба 40 от 7 януари 2008 г., същите гласове са мълчали.  (Не че Наредбата е била баш като проектозакона)

Аз лично не знам кое-как: наистина ли подписката, дадена от Пражка пролет, е официално партийна, дали хората в нея не са били против и преди...
Но със сигурност е кофти, когато някой лепне свой етикет на чужда инициатива. За това ли става въпрос сега или за обратното - да решаваш сам кого да подкрепиш.

Щом има различни подписки, ще е най-добре да намерим отпратки за всичките и всеки да си преценява в коя да се включи.
Това му е хубавото на този форум - винаги можеш да се ориентираш, защото винаги може да се събере достатъчно  информация.

ПП
За БСП си имам едно наум още от бомбардировките над Югославия.
Първият митинг срещу тях не беше партиен.
Дойдоха хиляди хора - без партийни лозунги, само защото са нормално мислещи, отвратени от кретенизма на въздушните екзекуции над хиляди мирни хора, в които искаха да оцапат и нашите ръце.
Наистина хората бяха много и като така...  по едно време дойдоха и активисти на БСП.
Свои, партийни, митинги БСП си направи след това. Но опитът да се метнат наготово, над първия, голям и непартиен митинг, си беше факт, който попречи по-късно на хората да продължат да си ходят даже на непартийни протести - от страх да не излезе пак някой с партиен байрак да им се цани вожд. Няма лошо добрите идеи да се подкрепят и от партии, стига партиите да си знаят място, а не да разбутват трибуните и, разбира се, единствено интересния за тях първи ред.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 3 047
наистина ли подписката, дадена от Пражка пролет, е официално партийна

Съвсем партийна си е (ако се вярва на официалния сайт на партията)
http://www.bsp.bg/bg/community/article/187

Цитат
От 23.12.2009 г. ще активираме електронен адрес azprotestiram.com

# 87
  • Мнения: 335
МВР се отказва от следенето в интернет?/08 януари 2010
...Днес Цветанов посочи, че за да се откаже МВР да следи трафика в интернет, някой трябва да гарантира на ведомството, че полицията ще може да получава информация от съответните оператори в кратки срокове.

Ако отпадне интерфейсът, ще трябва да се изгради механизъм за получаване на данните до два часа и който не спази този срок, ще трябва да носи отговорност под формата на парична санкция или отнемане на лиценз, заяви Цветанов...


# 88
  • Мнения: 4 195
Ами... все пак не е приятно да знаеш, че някой може да те следи.

Добре, че съвсем скоро приятелчета от ДСБ ще публикуват ръководство как да сме невидими в нета. Разбира се, това закоравелите престъпници вече го знаят. Новият закон няма да е срещу тях. Срещу обикновения потребител.
Peace Peace Peace
Твърдо против съм тази глупост! ooooh!

# 89
  • Мнения: 6
Брейй , браво  .

И сега какво е дереджето ?!

Преди имат достъп по всяко време АКО имат нужда и преценят ,че имат и основание . А сега имат първо нужда и основание и след това  до 2 часа са длъжни да им я доставят .
А съдебното решение или прокурорската заповед как играе сега и преди как беше  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт