Бебето ми е стреснато. Какво да правя?!

  • 11 203
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
Противно на изказаните до тук мнения,аз  бих решила,че бебето се е стреснало-при положение,че има промяна в поведението,начина на плачене и на събуждане. Незнам какъв съвет да дам,най-вероятно с времето ще се успокои.Някои пък при стрес прибягват до разни бабешки методи.

# 16
  • Мнения: 9 814
Противно на изказаните до тук мнения,аз  бих решила,че бебето се е стреснало-при положение,че има промяна в поведението,начина на плачене и на събуждане. Незнам какъв съвет да дам,най-вероятно с времето ще се успокои.Някои пък при стрес прибягват до разни бабешки методи.

Ами да, едно куршумче да му лейнат на детето.  Whistling

# 17
  • Мнения: 1 558
Мисля си,че ще отмине,просто трябва повече търпение и гушкане  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 529
Мисля си,че ще отмине,просто трябва повече търпение и гушкане  Peace
Чак стрес ,много е малко.  Търпение и спокойствие.

# 19
  • Мнения: 5 393

Ами да, едно куршумче да му лейнат на детето.  Whistling

Франческа- определено има риск думите ти да бъдат приети насериозно Crazy Laughing

По темата-  съгласна съм с duhi_puhi  относно коликите.
За стряскането- не мисля, че бебето се е стреснало от бащата.
На тази възраст бебоците трудно контролират още ръчичките си. Самото движение по изпъването им ги стряска. Затова препоръчват да повиваш бебенцето с пелена - не стегнато, колкото да ограничи движенията й.
  И на мен са ми обяснявали същото.

# 20
  • Мнения: 109


Ами да, едно куршумче да му лейнат на детето.  Whistling
[/quote]

Да съм препоръчала нещо подобно???

Само от глад и колики ли може да плаче едно бебе?не мисля...
но аз пък какво ли разбирам с моите само две деца....

# 21
  • Мнения: 9 814
А какво е бабешки метод?

# 22
  • Мнения: 109
Да,леене на куршум,баене и разни други са бабешки методи,за които съм чувала.Колкото и да го отричате,все още има хора,които прибягват до тях .Съвсем не съм дала това като съвет,просто констатирах.Нямаше нужда от сърказма ти.
Честно казано,ако бебето ми се дере от рев без конкретна причина незнам дали не бих прибягнала и до това.защото е глупаво да оправдаваме всеки плач с колики.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 890
Съжалявам, че се пораждат такива спорове и нападки.
Пуснах темата защото мислех, че може някоя от вас да се е сблъсквала с такъв проблем и да ми даде съвет. Никога не съм и няма да лиша детето си от гушкане, успокояване, пеене и всичко, което се полага на едно желано и обичано бебе. Различавам кога бебето плаче от колики, от глад...но в този случай определено не става въпрос за това.

Още веднъж благодаря на всички Ви за отговорите   bouquet

# 24
  • Мнения: 266
Не се е стреснало от мъжа ти, на тази възраст бебетата се стряскат от собствените си движения, а те са неконтролируеми, освен това бебетата имат повишен мускулен тонус и дори в покой трудно удържат крайниците си. Наистина при прибиране на ръчичките с пелена или одеалце бебето се успокоява, а ежедневни леки масажи ще спомогнат за намаляване на муск. тонус... това при нас се отразява много добре.

# 25
  • Мнения: 2 447
И на мен ми се струва малко вероятно да се е стреснало от мъжа ти...По-скоро ми се струва период,който надявам се,ще премине скоро...

# 26
  • Мнения: 2 658
Благодаря на всички за отговорите.
Четох, че когато бебето е стреснато изпъва напред ръчички, като че ли иска да хване нещо, а тя го прави доста често на сън. Когато е гладна плаче по съвсем различен начин, а колики вече няма.

Разпъването на крайниците се нарича рефлекс на Моро.

Да и е напълно нормален  Peace

Не се притеснявай толкова, бебенцето ти е малко и това поведение е в реда на нещата. Надали мъжът ти го е "стреснал", вероятно е просто съвпадение. Както са писали другите, мъничко е, zа да раzличава толкова ясно и т.н.
Ще мине, не му се шашкай  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 6 370
На тази възраст бебоците трудно контролират още ръчичките си. Самото движение по изпъването им ги стряска. Затова препоръчват да повиваш бебенцето с пелена - не стегнато, колкото да ограничи движенията й.

това, което казвате, е някакъв абсурд. виждам, че вече са ви писали за рефлекса на Моро...

# 28
  • Мнения: 9 814
На тази възраст бебоците трудно контролират още ръчичките си. Самото движение по изпъването им ги стряска. Затова препоръчват да повиваш бебенцето с пелена - не стегнато, колкото да ограничи движенията й.

това, което казвате, е някакъв абсурд. виждам, че вече са ви писали за рефлекса на Моро...

Не е абсурд. Стряскането от този рефлекс се преодолява именно с това повиване на ръчичките. Не се има предвид повиването с цел стягане на крайниците.
Просто има бебета, при които рефлексът на Моро е така силно изразен, че им пречи да спят.

# 29
  • Мнения: 31
Е, аз ще изразя мнение, противно на всички останали  Naughty  възможно е наистина детето да се е стреснало от нещо или някого (може да се е случило и през деня), а също така вярвам и в уроките. Сблъскахме се с подобен проблем миналата година, когато синът ми беше долу горе на възрастта на твоето бебче. Без срам и свян си му ляхме един куршум. След това се успокои, не виждам нищо лошо и в бабешките методи  Confused

Общи условия

Активация на акаунт