Какъв подарък се подарява на новодомци (за ново жилище) ?

  • 18 472
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз питам. Ако хората нямат елементарна посуда, надали да се очароват от свещници и разни други прахосъбирачки, по които аз залитам.

# 16
  • Мнения: 7 947
Подярьва се квото си избереш, но аз лично не подарявам икони, картини, вази и сервизи, защото по-изтъркано от това няма.
Подарявала съм кафемашина/знаех, че нямат/, красиви поставки с подправки, лентите за чирпаци и т.н. за стена...но все неща, които съм знаела, че нямат. Иначе би било тъпо да си имат и аз да подаря същото.

# 17
  • Мнения: 4 300
На мен са ми подарявали страхотен дървен поднос (lazy susan) със специални ножове за сирена, чиния с малки купички за тапас, чиния за торта с малки чинийки.
Аз лично се радвам на подаръци, които хем ще използвам, хем не съм се сетила да си ги купя досега, защото не се използват ежедневно.

# 18
  • Мнения: 13 770
На пръв поглед няма по-лесен подарък от за новодомци - от всичко имат нужда, но всъщност не е така. В новия дом на човек му се иска всичко да му е подбрано, опитва се да подреди в определен стил - от мебелите до дребоджвъчките, а не 2 чашки такива, 4 онакива... Ако държи на определени цветове в интериора си, няма да се зарадва на подаръци в друга цветова гама. Затова е най-добре по някакъв начин да се проучат нуждите и желанията им предварително. Ако се и познава вкуса им още по-хубаво.

Икона във всеки случай - не! Ако всеки гост домъкне по една, какво става...

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 15:16 от птица

# 19
  • Мнения: 1 497
Наскоро направихме подарък на новодомци - фритюрник. Нямаха и много се зарадваха  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 9 861
Ние като бяхме новодомци преди години получихме доста подаръци.Обаче почти всички бяха предварително уточнени с нас.Приятели и роднини първо се обаждаха и питаха имаме ли нужда от еди какво си и съответно го купуваха.Може и да липсва елемента на изненада,но аз бях много доволна. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, аз защо не ги разбирам така подаръците Rolling Eyes Винаги предпочитам да получа нещо, което "искам", отколкото нещо, от което "имам нужда". Нещата, които са в графата "имам нужда"  си ги купуваме сами, подаръците имат за цел да доставят удоволствие все пак Simple Smile Не знам, може би не е особено практично, но така го чувствам.

# 22
  • Мнения: 7 947
Е, ама понякога нещата дето искам са точно тези, от които имам нужда Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 9 861
belinda,,хващаш се за думите. Wink
Родителите ми,приятели близки...въобще нашето обкръжение хора,просто се допитваха до нас относно подаръка си.С много от тях дори го купувахме заедно.Аз съм практичен човек и нямах нищо против това.Особенно след сватбата ни,на която получихме куп чаши и часовници.

# 24
  • Мнения: 743
Според мен зависи от хората на които ще се купува подарък.Аз например не си падам по скъпи чинии и чаши,не бих им се зарадвала,за мен чинията си е чиния и толкова,не обръщам внимание на такива неща.И такива джунджулийки не им се впечатлявам особено.Хората напълно ли са обзаведени,всичко ли си имат или тепърва ще си набавят всичко необходимо,разучи,подпитай.Никога не съм купувала подарък за отбиване на номера,а съм се старала да е нещо,което съм сигурна ,че получателя няма и иска,или че има нужда и ще му свърши работа.

Ако са ми много близки,направо хващам жената под ръчичка и излизаме заедно да си хареса нещо,а аз да го платя и да им го поднеса после.

# 25
  • Мнения: 131
на нас едни приятели като идваха за първи път в новия ни дом ни подариха много красива златиста табелка за входната ни врата с надписа''сем.Колеви''/нямахме дотогава/ и бутилка вино
мн ми допадна табелката а и пасна на цвета на вратата и бравата,наистина мн интересени любим за мен подарък

# 26
  • Мнения: 4 965
Най-добре е да ги попиташ, за да е по техен вкус.
Иначе, за нов дом аз лично съм подарявала: комплекти спално бельо, поднос за сервиране в леглото, саксии и подобни.
Последно подарявах на братовчед ми - след консултация с него: комплект чаши по 6 - за бяло, за червено вино и за шампанско + бутилка червено вино + комплект за вино /много красив кожен цилиндър, в който има отварячка, ножче, поставка за гърлото на бутилката и временна тапа - посребрени/.

# 27
  • Мнения: 5 577
 Thinking  Тенждера под налягане, си мисля сякаш, винаги се ползва и не е излишна, ама си е слугински подарък.  Crazy

# 28
  • Мнения: 743
Има спални комплекти от памучен сатен.Усещането да спиш в такива е невероятно,нямам ги,но съм ги пробвала и мисля че на всеки би му било приятно да спи в такива,малко са скъпички,към 100 лв.са.Тенджерата под налягане е добра идея,за някой,който я няма,като мен Grinning.

# 29
  • Мнения: 4 300
Мен лично като ме питат хора освен родителите ми винаги ми става неудобно. Защото изобщо не знам колко пари могат и имат намерение да отделят, а за мен наистина няма такова значение какво ще получа. И с бутилка вино да дойдат, и с празни ръце, пак ще им се зарадвам ( на приятелите).
Питат ли ме обаче първо може да не се сетя какво искам, второ, може да искам точно конкретно нещо, което съм видяла в магазин и трето, нямам никаква идея дали ще им пасне на бюджета. Затова на такива въпроси не отговарям и мразя да ми ги задават. Ако кажа " искам чинии", а те имат 30 лв примерно? По добре ли е да ги дадат за грозни чинии, които няма да ми харесат, вместо да вземат вино за 10-15 и да си го изпием с кеф?
А и какво толкова трагично, ако подаръкът ми не влезе в употреба? Не бих се обидила, не съм уцелила и толкова. Ще ми стане гадно ако пуснат коментар, че съм отбила номера( между другото все на такива мисли ме напушва, като чета темите за подаръци във форума), но гледам да си подбирам приятелите.

Общи условия

Активация на акаунт