Изсушаване и напукване на кожата на ръцете :(

  • 41 829
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Здравейте, моля ви помогнете ми със съвет за проблема, който имам. А именно, че откакти есента времето захладя, кожата на ръцете ми периодично все започва да се изсушава до степен, че много пъти чак се разкървавява на места. След това уж за известно време се оправя и после пак се почва от начало. Някой от вас имал ли е подобен проблем и как сте се справили. Аз се мажа със зехтин и това определено помага.

Може ли това да е признак на някакъв недостиг в организма?  newsm78

# 1
  • Мнения: X
В същото състояние стават и моите ръце, но сега вече се справям...Преди време купих крем за ръце Глисолид- много ми помогна. Сега си купих някакъв от "зимната" серия на Ейвън- чуден е. За мен това са двата крема  Peace ДОста други съм ползвала, дори и вкъщи подмятам, в офиса, но с тези 2-та се справих с нацепена кожа и разкървавяване...

# 2
  • Мнения: 350
На мен са ми казвали,че това е вид алергия от студа и нищо не помага  newsm78.И при мен се получава от време на време на места и много е неприятно.Има една рецепта,която знам,но не всеки може да я изтърпи Mr. Green,тя е с везелин(на биле има специално за напукани ръце,витасин или др.) мажеш ръцете хубаво преди лягане и си слагаш ръкавици и спиш така.

# 3
  • Мнения: 256
И на мен ми стават така ръцете. А преди винаги съм имала страхотна кожа. Това започна да става май около бременността. Крема на Авон е добър, помага ми. Иначе ползвам и едно кремче с вазелин, което ми приготвят в една аптека във Варна. Става и за устни и за сухи лакти и колена.

# 4
  • Мнения: 60
Имам същия проблем. Когато е най-зле положението използвам едно мазило - Фусикорт. То си е лекарство и си го взимам от аптеката към 10-12лв е. Иначе през другото време, кремчето на Авон ми помага.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 167
И аз съм със същия проблем едно от времето едно от непрекъснатото миене на "нещо си", готвене и т.н.
Ползвам Еудермол 0, Нютроджина кремчето, Авон с глицерин, Атрикс, но от всичко ефекта е минимален. Ако поне 1 ден не дам почивка на кожата от студ и домакинстване, нищо не помага Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 17:06 от desiniko

# 6
  • Мнения: 149
Аз съм с тежка форма на студова алергия.Щом дойде зимата и се започва.Работата ми е такава че ползвам много вода и това усложнява нещата.Пробвах какво ли не,всякакви кремове и масла нищо не помогна.Една колежка ми даде жълт кантарион накиснат в зехтин и от както се мажа с това нещо поне не ми тече кръв от напуканите ръце.Не е някаква панацея но поне пооправи малко ръцете ми.

# 7
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Можеш да опиташ с кремовете на Ейвън да се избавиш от проблема.Виждам,че и други момичета ги ползват.Сега има и разпродажба на едни от тях,серията е--Skin so Soft-на стр.22 са в новата брошура и са само за 2.90лв.
Имам приятелка,която ползва крем за ръце с минерали от мъртво море и не го сменя откакто е излязъл,пак е на Ейвън,но е по-скъп.Серията е  Planet Spa,на стр.65 е и струва 7.20лв..Можеш да намериш представителка на Ейвън и да си поръчаш.Няма да съжаляваш,от кремовете им не съм чувала оплаквания. Peace
Ако пък проблемът е доста сериозен,опитай медицинска козметика. Peace

# 8
  • Мнения: 286
Благодаря ви за отговорите, момичета! Не бях чувала за студова алергия. Аз доста често мия нещо в къщи, с Pur и без гумени ръкавици (те също не ми влияят добре и не слагам), и след това ръцете ми са все студени и със суха и грапава кожа. Доста е неприятно наистина. Ще трябва да потърся подходящ крем.

# 9
  • Мнения: 8 836
Синът ми има същия проблем от дете, вече 7-8 години. Никакви мазила не помагат, казаха, че било липса на витамини. При него ръцете се зачервяват около кокалчетата, понякога цялата ръка, кожата е суха и се напуква, дори тече кръв. Носи ръкавци непрекъснато през студения сезон, маже се с кремове, но няма голям ефект. Ето сега се застуди и пак му са сухи ръцете, другия месец ще се напукат вероятно Sad лятото всичко изчезва от самосебе си Rolling Eyes Ако някой успее да се излекува с нещо, моля да пише, ще следя темата Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 001
Аз съм със студова алергия и само крема за ръце на Neutrogena спасява донякъде положението.  Peace

# 11
  • Мнения: 8 242
От септември до март са ми така ръцете Sad
Напукани.. около кокалчетата до кръв.. рани..
С каквото и да ги мажа.. нищо не помага..
Особено като постоянно дребния иска нещо, свързано с мокрене - я плод да измия, не знам какво да му направя.. чинии.. и ..  Confused Rolling Eyes няма много ефект от мазането, като постоянно се измива Sad
Надявам се като тръгна на работа да се задържат повече мазилата  Laughing

# 12
  • русе
  • Мнения: 645
така е докато не се спре мокренето на ръцете оправия няма,можем само да облекчим положението и то временно с кремчета а на ейвън наистина са много добри Peace

# 13
  • Мнения: 2 751
Здравейте, моля ви помогнете ми със съвет за проблема, който имам. А именно, че откакти есента времето захладя, кожата на ръцете ми периодично все започва да се изсушава до степен, че много пъти чак се разкървавява на места. След това уж за известно време се оправя и после пак се почва от начало. Някой от вас имал ли е подобен проблем и как сте се справили. Аз се мажа със зехтин и това определено помага.

Може ли това да е признак на някакъв недостиг в организма?  newsm78
Единственото, което ми помогна, имайки предвид, че ръцете ми се цепиха до кръв постоянно, е един крем на Neutrogena за много суха кожа на ръцете. Има го само в аптеките и е скъп, но си заслужава всяка стотинка  Peace

# 14
  • Мнения: 5 539
Аз пък не съм особено впечатлена от Нютроджина. Няма да повторя, не си струва парите според мен.

# 15
  • Мнения: 22
И аз съм така,но през цялата година,най-вече,защото постоянно си мия ръцете.А като се намажа с крем така започва да ме боли кожата,че даже понякога го измивам.Ужасно е наистина  Sad

# 16
  • Мнения: 589
Мас, момичета, чиста свинска мас...Мажете обилно вечер и слагайте памучни ръкавици, преспивайте така. Само за няколко вечери ще видите резултат.На мен това много ми помогна.
 Навремето мама, лека и пръст, не можеше без крем "Дунавски вълни", ама в днешно време къде ли го има и дали въобще е същият...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
За зимата срещу изсушаване и напукване на кожата се прави парафинова маска на ръцете.
Всяка маникюристка може да ви направи такава.Специален парафин,която се топи,и постепенно с четчица е маже ръката до натрупване на плътен слой,вече слагат и някакви допълнителни кремове.
Но за зимният сезон 2 процедури са напълно достатъчни.

# 18
  • Мнения: 350
Мас, момичета, чиста свинска мас...Мажете обилно вечер и слагайте памучни ръкавици, преспивайте така. Само за няколко вечери ще видите резултат.На мен това много ми помогна.
 Навремето мама, лека и пръст, не можеше без крем "Дунавски вълни", ама в днешно време къде ли го има и дали въобще е същият...
има го,виждала съм го по козметичните магазини,но не знам дали е същия,мисля че все арома си го произвежда  newsm78

# 19
  • Мнения: 4
Мисля че най- добри резутати се постигат с  крем за ръце  AVON CARE DrySkinSOS.
Аз съм с проблемна кожа и го използвам през зимата. През останалите месеци - задължително
подхранващи и овлажняващи кремове.Добри резултати дава и парафиновата маска.Прави
се в козметичен салон или от маникюрист , но  за да има резултат трябва да се прави редовно
а не е много евтино.Същото може да  се прави и у дома .Една тубичка от маската е достатъчна
за цяла зима .Аз лично използвам целогодишно - в началото по-често , а сега - на 2 -3 седмици.
Не искам да се разбира като реклама , но понеже съм представител на Ейвън , ползвам техни
продукти - парафинова маска Горещи пясъци на Аризона и   другата е с маслини.Намазвам
обилно ръцете и ходилата , намушвам по една найлонова торбичка и съответно ръкавици и
чорапи. Държа ги колкото ми е възможно повече , дори съм преспивала с тях . След това
само се избърсват със салфетка и готово. Успех Peace

# 20
  • Мнения: 2
И аз подкрепям кремчетата на Ейвън  Peace... за съжаления нямам достъп до представител на ейвън от известно време и спрях да купувам продуктите им, но преди време имаше един крем от серията за ръце и нокти... беше най-уникалният крем, който съм ползвала, но сигурно вече е сменена опаковката и името... те имат навика да правят това. Иначе от глицериновия крем на ейвън не съм особено доволна. Най-добре е наистина да се намаже с крем, да се сложат ръкавици и да се преспи... знам че е малко неприятно и некомфортно, но със сигурност помага.

# 21
  • Мнения: 759
Приятелят ми има проблеми подобни на вашите, а още повече, че работи и с много хартия, която допълнително му реже и изсушава ръцете, та той си маже ръцете с червената серия крем за ръце на Гарние. Много е доволен. Сега се чуди дали да не смени малко със жълтата...А за моята студова алергия се мажа с Алергозан, когато ми се надуят ръцете. А как мразя да сърби...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 778
Балсамът на Dr Theiss Nachtkerzen за екстремно суха кожа..  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 175
Да добавя и кремът за ръце на Нивеа - на мен много ми помага. Също така забелязах, че ако винаги нося ръкавици навън през зимата, ръцете ми изобщо не се напукват, а преди дори кървяха. Ама всеки ден - студ не студ, ръкавичките да са на ръцете...

# 24
  • Мнения: 2 478
Тази кожа е за дерматолог. Има медицинска козметика, няма нужда да изпробвате всички продукти на пазара.
Аз съм с нормално суха кожа на ръцете и използвам Dr Theiss Nachtkerzen balsam и червеният крем за ръце на Garnier.

# 25
  • Мнения: 4 434
При мен също се получава така,но само на дясната.Мажа с крем повече.Последно си взех Dove.

# 26
  • Мнения: 1 645
И при мен е ужас....направо рани.Пробвала съм какави ли не мазила,единственото което помага е на Елизабет Арден 8-часовия крем за ръце.И СОС възстановяващ крем на Нивея   за супер суха кожа,но този за тяло не за ръце:

# 27
  • Мнения: 25
аз съм имала същия проблем и те съветеам да отидеш на дерматолог лекар и да се установи дали е студова алергия.на мене ми я установиха и след това ходих на процедури.иначе кремове много, но ако проблема е в алергията трябва си лечение

# 28
  • София
  • Мнения: 159
Мисля че най- добри резутати се постигат с  крем за ръце  AVON CARE DrySkinSOS.








Напълно подкрепям, въпреки че не харесвам техните продукти, това е много добро кремче  Wink

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 12:17 от *KaRo*

# 29
  • Мнения: 2 133
Аз съм така от октомври до април.Няма оправия с никакви мазила.Моментно се чувствам добре след мазане с Нютроджина.

# 30
  • Мнения: 97
Едно момиче тук спомена за ръкавиците през нощта... Аз също така си реших проблема... през деня някакъв мазен крем, най-добре Глизолид, а вечер преди лягане - някои от маските или терапиите на Орифлейм или Ейвън, но задължително цяла нощ с памучни ръкавици!

# 31
  • на терасата
  • Мнения: 673
Да добавя и моето лекарство за този проблем. Казва се Дефламол и се продава в аптеките. А обилното намазване вечер и спане с ръкавички направи чудеса със съсипаните ми от една екзема ръце (с екземата се сдобих "благодарение" на един гаден препарат за чинии). Но дерматоложката, при която отидох, ми назаначи точното лечение. И досега ползвам Дефламол като крем за ръце зимата. Малко неприятно мирише, но аз си слагам 1 капка етерично масло и после ръкавички. Така хем ухае хубаво, хем има чудесен ефект.

Казали са вече за свинската мас, тя също е чудесен естествен продукт. Друго, което мога да добавя е маслото от ший. Ползва се по същия начин, вечер с ръкавички.

# 32
  • Мнения: 1 324
Наскоро говорих с една лекарка, която има такъв проблем. Каза ми, че пие хиалуронова киселина.

# 33
  • Norway
  • Мнения: 36
Хм  Thinking, това с Дефламола ще го пробвам.  Peace
Инъче и аз ползвам Нютроджина, ММ ми го донесе армаган от Норвегия  Heart Eyes

# 34
  • Провинция
  • Мнения: 509
Моята кожа по-принцип е суха.За руцете ползвам крем за ръце на Ейвен с глицерин.По принцип цената му е от 1,50 до 3,20лв.някъде,зависи дали е на промоция или като бонус....Много ми помага.

# 35
  • Мнения: 69
Когато ми се напукат ръцете и кожата стане много суха ги мажа вечер преди лягане с крем за крака,в моя случай някакъв на Ейвън.На сутринта ръцете ми са супер мекички.Това ми го каза една маникюристка,много е ефикастно пробвайте.

# 36
  • Мнения: 286
здравейте, аз в крайна сметка взех един био крем от био магазин за проба, взех малката разфасовка от 30 мл. И като мажа редовно, определено има голямо подобрение. Кремът е на SANTE NATURKOSMETIK, но трябва редовно. По едно време спрях за малко и те пак почнаха да се възпаляват.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!

Ръцете на майка ми тази зима са в ужасно състояние,.. Кожата е направо като олющена, груба и на места - болезнено напукана,..  Confused
Ползва най-различни кремове, които съм й закупила - има един на KLORAN , който уж действа най-добре  Thinking

Прочетох тук за парафиновите маски. Не съм запозната много - те готови ли са?

Между другото една позната й казала, че напуканата по този начин кожа на ръцете имала пряка връзка с камъни в жлъчката   #Crazyи трябва да провери на ехограф както е положението!.. На нея така й били казали,..
И майка ми съвсем се изплаши,.. Тя има някакви песъчинки, но никога не са й правили проблем... Някой чувал ли е за подобна връзка? newsm78

Има ли някоя от вас, на която са правили кръвни проби и тестове при такъв проблем?
В смисъл - да се докаже, че проблема е "отвътре"...
Дали не е нещо по-сериозно от видимите признаци?.. Thinking

Вярно, че тя се мие много често, но това не е от тази зима,..
 Купила съм течни сапуни, глицеринови, с масло от маслина и каквото се сетите - няма ефект! ooooh!


Озадачена съм и се чудя какво да предприемем!,..

# 38
  • софия
  • Мнения: 386
Подрепям Дефламола,малко е мазничък,но върши чудесна работа.Мисля,че и кремове,в чиито състав има Пантенол,са удачни в случая.

# 39
  • Мнения: 2
От няколко години имам този проблем. Застудее ли малко , ръцете ми се напукват,стават червени,кожичките на ноктите ми стават бели и много сухи и започват да се цепят и късат.Решението за мен е само cold крема на Avene . От както го ползвам нямам никакви ама найстина никакви проблеми с ръцето или тялото . Използва се за цялото тяло ,може и лицето . крема е точно за студено време.потърсете повече информация в интерент и ще видите ,колко много хора са доволни и го препоръчват.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Мога да ви препоръчам http://-spam083-/Krem-race-winter-care-p-735.html?osCsid=da4de53 … 91fb757badf2ab0a3
При нанасяне може да ви се стори по тежък, но след незначително време ще усетите разликата от други кремове.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте момичета!

Наминавам, за да Ви кажа какво изписа личната на майка ми за проблема й - силно напукана кожа на ръцете.

Смесват се:
- 1 супена лъжица течен глицерин (от аптеката)
- 1-2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок
- 2 супени лъжици вода


Имаше чудотворен ефект! Кожата и се възстанови много бързо!
При това тя се мажеше само вечер, през деня е на работа

Вярно,че всичко е индивидуално, но реших да споделя с вас тази лесна рецепта - дано ви помогне и на вас!
 Hug

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!      bouquet

Последна редакция: ср, 31 мар 2010, 14:03 от Lady-B

# 42
  • София
  • Мнения: 965
Много полезна темичка за моите сухи и изтощени ръце  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 179
Момичета имам абс. същия проблем. По принцип имам някаква мания да си мия ръцете и всичко се влоши, когато си купих някакъв евтин гаден сапун. Кожата на ръцете ми около първите две кокалчета е страшно зачервена. Спря да се цепи, но сега е грапава и продължава да е червена. Ще си взема по-хубав сапун, дано помогне.

# 44
  • Мнения: 56
Само с Глизолид се оправиха моите ръце,всяка зима имам проблем с ръцете,препоръчвам го  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 4 277
А откъде купувате памучни ръкавици?

# 46
  • Мнения: 22
На Пантен крема за ръце помага Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 1 635
Да добавя и моето лекарство за този проблем. Казва се Дефламол и се продава в аптеките.
И аз това ползвам, когато състоянието на кожата много се влоши.
Иначе ползвам обикновен крем за ръце.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте момичета!

Наминавам, за да Ви кажа какво изписа личната на майка ми за проблема й - силно напукана кожа на ръцете.

Смесват се:
- 1 супена лъжица течен глицерин (от аптеката)
- 1-2 супени лъжици прясно изцеден лимонов сок
- 2 супени лъжици вода


Имаше чудотворен ефект! Кожата и се възстанови много бързо!
При това тя се мажеше само вечер, през деня е на работа

Вярно,че всичко е индивидуално, но реших да споделя с вас тази лесна рецепта - дано ви помогне и на вас!
 Hug

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!      bouquet
Струва си да се опита  Peace.
И аз има такъв проблем с ръцете, до някъде го реших като почнах да мия чиниите с ръкавици. Казвам донякъде, защото така поне не стават толкова бели и не се напукват до кръв. Трябва обаче след всяко миене на ръцете, а това ми се случва доста често да ги мажа, а това е невъзможно.  Пробвала съм Глизолид, кремове на Ейвън, Палмолив, ЛР, Талодерма и какво ли не друго, но ако не се мажа редовно няма кой знае какъв ефект. Така че дойде ли по-студено време се зареждам с кремове и гледам където и да отворя - чанта или чекмедже да има крем да се намажа  Mr. Green.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 277
А откъде купувате памучни ръкавици?
Никой ли не знае откъде да намеря памучни ръкавици? Попитах в няколко аптеки, но ми казаха, че не продават. В магазинчетата за 1 лев дали има?

# 50
  • Мнения: 18
Аз преди време също търсех памучни ръкавици и си взех от Бриколаж, мисля че не са предназначени за козметична употреба, но вършат работа. Поне са изцяло памучни, тънки и меки.
А относно ръцете, напоследък когато са ми много сухи ръцете си ги мажа с маска за лице и стоя така без да мия докато мога, в повечето случай попива доста бързо, защото кожата е суха.

# 51
  • Мнения: 49
И аз съм с такъв проблем. Ползвам Колд крема на Авен и съм страшно доволна.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 598
Нямам време да изчета всички постове и се извинявам ако повтарям, Витасин е един бълг лечебен крем на основата на вазелин и някакви билки и пр. чудеса има страхооотен ефект. От нищо не съм била така доволна. В аптеките е около 5лв.   Simple Smile Освен за излключително суха кожа, екземи и тн. го препоръчват  и при изгаряния и белези, по точно за предотвратяване появата на такива....

# 53
  • София
  • Мнения: 4 277
tancheto76, благодаря за отговора!
Ще потърся в Бриколаж.

# 54
  • Мнения: 2
 И аз имам подобен проблем, но от лактите надолу. Много ми се изсушава кожата там...лятото като ми се напекат става още по- неприятно, много ми е чувствителна кожата и даже часовник не мога да нося освен ако не е със златно покритие... предписаха ми Нахткерцен на д-р Тайс, няма мирис, много е мазен и наистина помага.

Общи условия

Активация на акаунт