Изсушаване и напукване на кожата на ръцете :(

  • 41 802
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
И аз съм така,но през цялата година,най-вече,защото постоянно си мия ръцете.А като се намажа с крем така започва да ме боли кожата,че даже понякога го измивам.Ужасно е наистина  Sad

# 16
  • Мнения: 589
Мас, момичета, чиста свинска мас...Мажете обилно вечер и слагайте памучни ръкавици, преспивайте така. Само за няколко вечери ще видите резултат.На мен това много ми помогна.
 Навремето мама, лека и пръст, не можеше без крем "Дунавски вълни", ама в днешно време къде ли го има и дали въобще е същият...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
За зимата срещу изсушаване и напукване на кожата се прави парафинова маска на ръцете.
Всяка маникюристка може да ви направи такава.Специален парафин,която се топи,и постепенно с четчица е маже ръката до натрупване на плътен слой,вече слагат и някакви допълнителни кремове.
Но за зимният сезон 2 процедури са напълно достатъчни.

# 18
  • Мнения: 350
Мас, момичета, чиста свинска мас...Мажете обилно вечер и слагайте памучни ръкавици, преспивайте така. Само за няколко вечери ще видите резултат.На мен това много ми помогна.
 Навремето мама, лека и пръст, не можеше без крем "Дунавски вълни", ама в днешно време къде ли го има и дали въобще е същият...
има го,виждала съм го по козметичните магазини,но не знам дали е същия,мисля че все арома си го произвежда  newsm78

# 19
  • Мнения: 4
Мисля че най- добри резутати се постигат с  крем за ръце  AVON CARE DrySkinSOS.
Аз съм с проблемна кожа и го използвам през зимата. През останалите месеци - задължително
подхранващи и овлажняващи кремове.Добри резултати дава и парафиновата маска.Прави
се в козметичен салон или от маникюрист , но  за да има резултат трябва да се прави редовно
а не е много евтино.Същото може да  се прави и у дома .Една тубичка от маската е достатъчна
за цяла зима .Аз лично използвам целогодишно - в началото по-често , а сега - на 2 -3 седмици.
Не искам да се разбира като реклама , но понеже съм представител на Ейвън , ползвам техни
продукти - парафинова маска Горещи пясъци на Аризона и   другата е с маслини.Намазвам
обилно ръцете и ходилата , намушвам по една найлонова торбичка и съответно ръкавици и
чорапи. Държа ги колкото ми е възможно повече , дори съм преспивала с тях . След това
само се избърсват със салфетка и готово. Успех Peace

# 20
  • Мнения: 2
И аз подкрепям кремчетата на Ейвън  Peace... за съжаления нямам достъп до представител на ейвън от известно време и спрях да купувам продуктите им, но преди време имаше един крем от серията за ръце и нокти... беше най-уникалният крем, който съм ползвала, но сигурно вече е сменена опаковката и името... те имат навика да правят това. Иначе от глицериновия крем на ейвън не съм особено доволна. Най-добре е наистина да се намаже с крем, да се сложат ръкавици и да се преспи... знам че е малко неприятно и некомфортно, но със сигурност помага.

# 21
  • Мнения: 759
Приятелят ми има проблеми подобни на вашите, а още повече, че работи и с много хартия, която допълнително му реже и изсушава ръцете, та той си маже ръцете с червената серия крем за ръце на Гарние. Много е доволен. Сега се чуди дали да не смени малко със жълтата...А за моята студова алергия се мажа с Алергозан, когато ми се надуят ръцете. А как мразя да сърби...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 752
Балсамът на Dr Theiss Nachtkerzen за екстремно суха кожа..  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 175
Да добавя и кремът за ръце на Нивеа - на мен много ми помага. Също така забелязах, че ако винаги нося ръкавици навън през зимата, ръцете ми изобщо не се напукват, а преди дори кървяха. Ама всеки ден - студ не студ, ръкавичките да са на ръцете...

# 24
  • Мнения: 2 478
Тази кожа е за дерматолог. Има медицинска козметика, няма нужда да изпробвате всички продукти на пазара.
Аз съм с нормално суха кожа на ръцете и използвам Dr Theiss Nachtkerzen balsam и червеният крем за ръце на Garnier.

# 25
  • Мнения: 4 434
При мен също се получава така,но само на дясната.Мажа с крем повече.Последно си взех Dove.

# 26
  • Мнения: 1 645
И при мен е ужас....направо рани.Пробвала съм какави ли не мазила,единственото което помага е на Елизабет Арден 8-часовия крем за ръце.И СОС възстановяващ крем на Нивея   за супер суха кожа,но този за тяло не за ръце:

# 27
  • Мнения: 25
аз съм имала същия проблем и те съветеам да отидеш на дерматолог лекар и да се установи дали е студова алергия.на мене ми я установиха и след това ходих на процедури.иначе кремове много, но ако проблема е в алергията трябва си лечение

# 28
  • София
  • Мнения: 159
Мисля че най- добри резутати се постигат с  крем за ръце  AVON CARE DrySkinSOS.








Напълно подкрепям, въпреки че не харесвам техните продукти, това е много добро кремче  Wink

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 12:17 от *KaRo*

# 29
  • Мнения: 2 133
Аз съм така от октомври до април.Няма оправия с никакви мазила.Моментно се чувствам добре след мазане с Нютроджина.

Общи условия

Активация на акаунт