Дисхидроза - моля помогнете

  • 5 682
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте, имам дисхидроза, която се появи след като родих, като преди това ръцете ми само се цепеха. Сега се появяват малки мехурчета, сърбят,  пукат се и се цепят пак,  но и се образуват като екземи и кожата се бели. Моля ако някой е преминал през това ужасно нещо да каже как се е излекувал. Мазах се с кортикостероиди и се завръщаше с нова сила. Сега бях отново на преглед при друг дерматолог и ми предписа отново Дипрозон и след това Протопик,а на мен не ми се иска отново да се мажа с кортикостероиди, защото знам какво следва после. Ще съм много благодарна ако споделите с какво сте се излекували или поне какво помага да се облекчи. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 323
Здравейте,

Не знам дали съм се излекувала и изобщо дали има лечение или по скоро елиминиране на условията, които предизвикват това състояние, но от няколко месеца насам нямам проблеми. Също съм мазала с кортикостероиди, от които нямаше особен ефект. Това което промених при мен са две неща - първо започнах да пия мултивитамини, като се старая да ги вземам редовно и другото е че за миенето на съдове започнах да използвам на препарат на Бочко за бебешки съдове, течните сапуни поне вкъщи са ми също бебешки.

# 2
  • Мнения: 252
Аз получих дисхидроза 11  месеца, след като родих.  Дълги години използвах ръкавици, когато миех съдовете. Синът ми вече е на 12 години. Сега забелязвам, че не ми се напуква кожата след досег с миещи препарати. От почти 1 година не съм ползвала ръкавици, а нямам признаци на дисхидроза.

# 3
  • Мнения: 4 403
Здравей,
Аз нямам деца, но също имам дисхидроза. Не знам от какво ми е,
но ми помага:
- ексфолиране на ръцете с пемза/морска пяна, ако мехурчетата са по-малко
- наскоро от съфорумка научих за сребърната вода. Много ми помага при повече мехурчета, но и ми изсушава кожата. Директно топя пръстите в шишето. С 2-3 топвания мехурчетата се свиха. После обаче кожата, където бяха, се обели.
Въпросната съфорумка ми беше писала, че ползва и кислородна вода по мехурчетата, аз лично не съм опитвала. И кортикостероиди не съм мазала.

# 4
  • Мнения: 404
Аз го получих след ин витро.  Нсй-вероятно заради хормоните и препаратите. Мазах със споменатите вече кремчета и ми мина за дни. Оттогава съм ок.

# 5
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
При мен се появява от време на време . И отново  го отдавам на щуреенето на хормоните ми. Та .. ползвам силен домашен ябълков оцет- мажа обилно . Пари, но се трае. Като почне да съхне, пак мажа.. И така по няколко пъти. За 2-3 дни минава .. до след няколко месеца.

# 6
  • Мнения: 188
2г.след като родих, получих дисхидроза. Знам, че това не се лекува. Като съвет мога да ти дам, първо всички вредни храни да ги махнеш от менюто. Второ да мокриш ръцете колкото може по-рядко, ако миеш чинии, ги мии със ръкавици. Да ползваш някакъв бебешки сапун, или който щади кожата. И аз се мажа с един крем с кортикостероиди, но те пак си излизат. След като започнах да мия с ръкавици и да мокря по-малко ръцете, направо си изчезнаха. Сега пак гледам, че са се появили няколко пъпчици, но не е това, което беше... 😉

# 7
  • Мнения: 4
След 3 години мъки и всички възможни мазила, единствено Бетафузин реши трайно проблема при мен. (Не го препоръчвам без лекарско предписание, т.к. е комбинация от антибиотик и кортикостероиди! ) След като кожата ми се изчисти поддържам само със синхробаза вместо крем за ръце.

# 8
  • Мнения: 38
Някой приемал ли е добавки за тази гадост. При мен с кортикостероиден крем се оправят и след 10 дни 2 седмици пак. Ужасно е!!!

# 9
  • Мнения: 37
И аз пробвах с кортикостероиди минава временно и след това се връща с пълна сила. Все още не ми е изчезнало, но със сребърна вода като си пръскам ръцете и сякаш е по-добре.

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте, надявам се да Ви бъда полезна! От март месец при мен се отключи и така до миналата седмица страшен сърбеж, без почивен ден! Причина не мога да посоча със сигурност, смятам че когато разбрах, че баба ми има рак започна всичко, но беше поносимо до момента в който тя почина, тогава вече състоянието стана трагично! Може и да се дължи на постоянното ползване на дезинфектанти, не съм сигурна, но всичко се случи в този период и си го обяснявам със стреса, който изживях!При мен се намира само на безименния пръст на дясната ръка! Ходих на дерматолог, където ми поставиха диагнозата “дисхидроза”. Мазах с какви ли не кремове, но накрая реших, че проблемът идва отвътре и мазилата не са решение за изчистване на проблема,а само временно успокоение, което на мен не ми действаше изобщо. Започнах прием на витамини, допълнително изцеждам сок от грейпфрут всеки ден( чух, че е добре при такива състояния), и мажа с Гентамицин маз - струва 3 лв и се продава по аптеките. Направо се преродих! Мехурчета още излизат, но супер малки, без сърбеж, просто вече е поносимо, отдавна не съм била така! Успех в лечението, наистина е ужасно.
Забравих да добавя - никакво чесане, колкото и да е нетърпимо! Ръцете си мия с бебешки сапун и не консумирам прясно мляко, тъй като при мен  обостря състоянието. Почистването с препарати и миенето на чинии временно съм ги оставила на друг, защото виждам, че с новото лечение имам подобрение!  До миналата седмица пръстът ми беше подут, не можех  да го свивам, имах рани от чесане, големи мехури, просто ужас! Сега още не съм възстановена напълно, но  всичко е в минимални количества.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 01:01 от D9898

# 11
  • Мнения: 1 459
Бях в начална бременност след ин витро когато почна Ковид сагата. Явно прекалих с миенето на ръцете и още на втория месец почна тази гадост от кутрето. Преди ми се е случвало зимно време, но за кратко и в много по-лека степен. Почнах да мажа кремове, ту се пооправях, ту влошавах, като цяло нещата отиваха на зле. Преди седмица ударих дъното - екземата обхвана и двете ръце, кожата изглежда като след изгаряне, а сърбежът е неописуем, пречи ми да спя. Дадоха ми мостри от крема на Мустела - Стелатопия, за два дни страхотно подобрение, вчера си взех цяла туба. Мия се само с бебешка козметика и за атопична кожа.

# 12
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Тианде имат някакъв крем, който рекламират със снимки. Някой ползвал ли го е и има ли ефект наистина?
Скоро не ми се е натрисала тази гадост, но не е лошо човек да знае , ако този крем върши работа да го сменя  с мазането с домашен оцет.

# 13
  • Мнения: 15
Имам дисхидроза от 12 години. Появи се след раждането на дъщеря ми. През годините пробвай всичко, мазах се с всичко, бях при всички "светила", изследвах какво ли не и не мога да кажа, че имам подобрение. В тежка фаза на силно обостряне ме спасява само Локоид Липокрем. Най-добре като профилактика  ми действа крема за ръце на Неутрогена, но напоследък трудно го откривам. Сега отново съм в обострена фаза, започнаха да ми се засягат и ноктите(изглежда като гъбички).
При мен започна от безименни пръст на дясната ръка и като пъльяща екзема обхвана почти всички пръсти и дланта.. Когато съм притеснена се активира и положението е нетърпимо. В момента съм в такъв период и това ужасно влошава качеството ми на съня, на живот..

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 04:08 от Ivvy53

# 14
  • Мнения: 1 459
Да питам, това е дисхидроза, нали?

Общи условия

Активация на акаунт