Новата година с радост среща ЮНСКАТА дружина- Тема №99

  • 18 307
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 456
Такова хубаво време не съм очаквала в края на годината  Grinning Поразходихме се хубаво, наядохме се и пратихме Стелиян в горния апартамен при баба. Направих проба да му дам АМ преди малко (Милумил, по препоръка на педиатъра ни) - безуспешно. То не беше рев, плюене, избутване на биберона ooooh! Мислех лека-полека да му заменя едното млечно хранене, но си бях направила сметката без кръчмаря Sad Ще направя  някой и друг опит, че ме е яд за кутията, в която има два пакета от 400 гр. Цицката после не я отказа обаче тариката му с тарикат.
По въпросите:

1. От каква възраст слагате, или мислите да го направите бебета си в проходилка/паяк?- Започнах да се замислям за проходилка, макар че първоначално бях много против. Стелиян както младежа на Минди, вече иска да стои изправен и като му подам ръчички със скок застава на крачетата си. Почти цялото си будно време вече прекарва седнал или пък иска да е изправен и да подскача. Честно казано останах без ръце  Sad
2. Колко изправени се возят децата ви в количката? Към вас ли гледат или напред?- Нашия човек на големи разходки е към мен легнал, че ни се приспива, а около нас е на пълно седнало положение към света.
3. Спят ли навън през деня и по колко часа?- през дена ни се събира 4-5 часа сън независимо дали сме вън или вкъщи.
4. Давате ли им пресни плодове, и ако да какви и по какъв начин?-не

# 46
  • Мнения: 27
Снежи, давам и АМ преди вско заспиване. По 80-90мл вода с 2 лъжици АМ (по редичко,все пак не е за наяждане)
Например сутрин в 930ч попара, 10-10,30 АМ и сън Peace
Днес на разходката нямах готовност с мляко и тя изпадна в истерия,и изобщо не заспа Crossing Arms
Не и давам да суче вече,за да не ми стимулира кърмата,вижда му се края Flutter

За интимностите,мъжа ми е по настоятелен от мен,определено трябва да наруша рутината и да съм по спонтанна  Embarassed
Иначе дискомфорт вече нямам,но след раждането се подсичам непрекъснато на едно и също място и това ми е болезнено.Минава ми с бебешките кремчета.


# 47
  • Мнения: 639
Петя, Танче, Ayas - и Алекс към 4,5мес започна с тези лашкащи движения и беше много смешен. Преди седмица, обаче, хич не ми беше смешно, когато си чукна главата в ръба на дървената си кошара точно заради това си "клецане" и чак синка му се появи.  Whistling От десетина дни се набира на де що докопа и се изправя съвсем прав и започва да подскача или приклеква. А заради ей тая поза, в която го заварихме, като се събуди, преди 2 дни му махнахме горното ниво на сгъваемото легло ...


Все ми казваха как ще видя зор като почне да пълзи и да ходи, а аз повдигах рамене, ето, че започва да ми идва до главата.  Laughing

# 48
  • Мнения: 255
Днес буболечката направо ме побърка  #Crazy То не бе рев, не бе кривене  smile3541 , а аз толкова работа да имам. Е, нищо не свърших освен, че отидохме да напазаря и то благодарение на баба ми - да ми е жива и здрава много ми помага   bouquet
И кривчо пак крещи  smile3511 иде ми да се гръмна. И татито е на работа днес и утре  #Cussing out
Щях да пиша сутринта, но не се сещам вече, то такава ми е лудница пълна.
А, Мони браво на вас и на малкия Брани.

# 49
  • Мнения: 165
Петя, Танче, Ayas - и Алекс към 4,5мес започна с тези лашкащи движения и беше много смешен. Преди седмица, обаче, хич не ми беше смешно, когато си чукна главата в ръба на дървената си кошара точно заради това си "клецане" и чак синка му се появи.  Whistling От десетина дни се набира на де що докопа и се изправя съвсем прав и започва да подскача или приклеква. А заради ей тая поза, в която го заварихме, като се събуди, преди 2 дни му махнахме горното ниво на сгъваемото легло ...


Все ми казваха как ще видя зор като почне да пълзи и да ходи, а аз повдигах рамене, ето, че започва да ми идва до главата.  Laughing
Добре дошла в отбора Simple Smile  Hug

# 50
  • Мнения: 1 291
Amorevole и ние имаме същата кошарка Simple Smile Още не сме махнали горното ниво, но ние скоро не виждам да се надигнем по този начин     

# 51
  • Мнения: 46
Момичетаааа здравейтеее и от нас! Много неща ни се случват и нямам време да попрочета, но влизам да ви пожелая страхотно настроение по празниците! Колкото и време да нямам, все пак порагледах мнооого порастналите ни прекрасни юнчета! Все по-страхотни стават! Поздравления Грета за страхотната тема, която си сътворила   bouquet  bouquet  bouquet
Крис и Коко са все по-щури, вече имат по два зъба в устата, единя ги показва настървено, другия си ги крие, Крис се върти навсякъде, практикува нещо подобно на лазене, но със забит нос в пода/много ми е трудно да го обрисувам с думи/, Калоянче го мързи да гледа, върти се само от гръб по корем, не че неможе и наобратно-но не иска! Иначе и двамата си седят почти самостоятелно, ама още слагам възглавнички около тях, за всеки случай. Сега са във фаза - "не искам никой, освен мама" плачат от всички не често срещани хора и от всяка смяна на обстановката  ooooh! но иначе продължават да са спокойни, когато сме само семейно, не плачат без основателна причина, и раздават толкова смях и усмивки, че съвсем се разтапям  Crazy Заспиват си самички и не дават в къщи да се крещи- ако някой повиши тон-те веднага ни надвикват.... вече се чудя кой-кой възпитава  Joy ....
улях се.... Ние заминаваме за 3-4 дни някъде в Рила и се надявам силно, да има малко снежец за цвят, че така хич не ми харесва...
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ПРИКАЗНО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА  Ви пожелаваме...

Последна редакция: ср, 30 дек 2009, 20:42 от *Di*

# 52
  • Мнения: 57
Di, весело изкарване и на вас.
Мони, браво! Донеси още добри новини!

# 53
  • Мнения: 753
Di, моите приятели са много сладки!
Мони, радвам се от сърце!

Днес дадох с лъжица вода, но да бяхте му видели физиономията Simple Smile
Иначе премяташе едно шише с плосък накрайник от силикон и се залъгваше с него и уж си плакнеше устата, но щом потечеше вода, го мърдаше от устата си Simple Smile
Баткото ни е станал страшно инатлив, повече отколкото беше на 2г., а уж тогава беше пикът на този пубертет...Хем за добро дете минава и си е такъв, де - кротък е, но и инатът му е много упорит като пред мен се изявяват всичките му магарии. Даже е започнал да си казва сам, че не бил бебе, ама "правел бебешки номера' - цитира ме. И както се въргаляхме онзи ден 2 часа на спалнята с двамата /аз и те, че таткото го нямаше/ и беше супер идилия, то днес настъпи обратното.......до такава степен, че съм без настроение за готвенето, което иначе обожавам.

Отивам да действам, а вие приемете отново пожелания за лек път и незабравимо празнуване!
Анджи, стискам палци и нов късмет през новата година, болестите там да си останат!

# 54
  • Мнения: 111
Честита месечинка на Андреа
Ди, Коко и Крис са направо страхотни в тия колички Simple Smile би ли дала линк ако имаш в нета   bouquet
Аморе браво на Алекс вече е голямо момче  Hug
Ние за Нова година ще сме в нас с кумовете искаме да сме с Гого на първата му нова година
А след нова година ще ни вкарват в болницата, днес урината беше чиста но продължава с Т и затова ще полежим да му правят изследвания и ми е доста притеснено

# 55
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Може това да е последното включване за тази година, а може и да не е...  Crazy
Само се надявам по- бързо да си отива, защото освен раждането на малък Ру, друго хубаво не се случи... Не, че Ру е малко събитие де Crazy. Вчера почина бабата на Григор (бащата на Ру и Ал), дядо му почина още юли месец на рождения ден на майка ми, която пък от миналата седмица е с пневмония - втора (първата беше преди месец и половина), свекърва ми и тя беше с пневмония по същото време, ден след изписването скъса връзки на глезена ... абе все лоши неща с близки хора. Искам всички да са здрави и живи другата година. Писна ми от болници и погребения ooooh!

Ру е в проходилка от Коледа - малката му кратуна веднага сгря за к'во точно служи този уред и се пусна да балетства по паркета. Язък ми за новия килим в хола - седи навит на руло и "пази" елхата Crazy. Като партулка е залепен за мен сега, крачка да направя и той до гъза ми Joy. Държа го, колкото му е кеф, като замрънка, вадя го Peace
За седенето - отдавна седи, може би почти 2 месеца вече. Още не може от легнало да седне сам, но се светна като тръгне да се килва, че трябва да подложи ръка и да се поизбута сам - въпрос на време е да се светне и как сам да сяда.
В количката е много кротък винаги, та седи както го сложа, понякога си е напълно легнал, ако се сетя да го изправя, седи и седнал, но трябва да е наистина седнал, защото средното положение го изнервя много - напъва се да сяда, а опакован не му се получава работата Crazy
Плодове сурови давам, когато се сетя, ябълки, круши и банани много уважава. Банана го мачкам и давам с лъжица, а ябълката и крушата давам от моята ръка голямо парче и го оставям да гризе. Става голямо мазало обаче ooooh!

Сомбоди, отдавна се каня да питам за снимката от аватара ти - бебето Андреа ли е?
Ди, душа, прекрасни са ти станали юнаците. Много чар, много блясък в очетата Hug
Amorevole, Ал много "клатеше" - до 9м., баща му все пред публика се изцепваше "хайде тати, покажи как правят секс кученцата" Embarassed Joy Ру също пробва, но той вече успешно пълзи като червей и не му е много интересно. Смешни са много Crazy

Двамата ми безценни сутринта направиха коалиция с/у мама... Crazy Ал ми беше сърдит за нещо и придърпа Ру с проходилката в коридора, минавайки покрай тях, докато подреждах милионите играчки по стаите, чувам Ал да шушука на Ру - "Бебе Уменчо, ние сЪ теб дамата пиятеи, нама егаем с твойта майка и мойта майка, ние само дамата сЪ теб егаем" - Румене, с теб сме приятели, няма да играем с мама (ако някой не е схванал мисълта) Mr. Green

Аяс, публикувала си, докато съм пишела, върнах се да те потупам по рамото и да кажа, че напълно те разбирам Peace Hug

# 56
  • Мнения: 1 291
Е, не! DI просто са стрхотни тия сладурковци Grinning Не мога да не се възхитя!

Днес им дадох по един голям пилешки кокъл-без никакво месо по него, и откачиха да ближат-да чешат, да мляскат.Като им го взема-ревът за кокала.Голям смях Laughing

Получихме шейна за коледа-ама няма сняг да видим как ще е Simple Smile

# 57
  • Мнения: 96
Amorevole, и Петър от около 4.5 месечен ги прави тези люшлащи движения и аз се чудех какво ли значат, все си мислех, че иска люлка  ooooh! докато един ден го сложих на пода и започна да пълзи, вярно доста бавно в началото и тогава разбрах, че това е предшественика на пълзенето  Mr. Green Браво на Алекс, че се изправя на леглото, макар че ще ти е по-притеснително, но какво по-хубаво от това да виждаш как детето ти прави нови неща? Laughing
Anjelina, дано се окаже, че всичко е наред, а влизането в болница да е само, колкото да се направят изследвания и да няма нищо притеснително Praynig
Ди, Коко и Крис са като извадени от списание  Heart Eyes /пу-пу/
Близначкова, браво на твоите юнаци, мъже са, обичат миризмата на месо.
dnd, честита месечинка на Андреа Wink

# 58
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Привет! Аз съм от редовно четящите, но нещо нямам муза да пиша.

Обаче Муцуна така ме развесели с поста си, че не издържах  Heart Eyes

anjeelina, стискам палци бързо да минават всички изследвания и да са възможно най-благоприятни за адашчето ни, представям си колко сте притеснени, но всички стискаме палци. При Ева постоянната температура се оказа стафилокок в носа, бързо го излекувахме, тъй че не си мисли страшни неща Hug

Мони, много се радвам, че бебе Брани е добре вече, беше ми мъчно за теб с тези болести, през новата година да са ти здрави дечицата и ти да си отдъхнеш.

Жорко е добре, расте и хубавее и все по-крив става. Коликите си мисля, че бяха песен. по цяла нощ не спи, събужда се през половин час да хленчи, яде все още нощем. Зъбки няма и изгледи да се появят няма. Заместихме две хранения, вчера въведох и месо. по Коледа беше болничък, някакъв вирус с температура, сега кака му да не остане по-назад, та се чувствам изнервена и изморена, без настроение за празници.

По едно време обсъждахте обриви разни, да ви похваля едно кремче много съм доволна - Нахтхерцен/нещо такова/ на д-р Тайс, сигурно го знаете де. Обаче от лигите устата на малкия и бузките му бяха станали на рана и с две намазвания всичко мина.

А вашите бебчовци като се изправят на крака огъват ли се? Моя господин не иска да седи на дупе си и все се набира да е прав, а пък краката му се гънат като от кашкавал. Да е здрава проходилката, само там има мир за известно време.....и в ръцете на мама, разбира се.

Весело посрещане на новата година на всички мами и бебчовци  bouquet

# 59
  • Мнения: 753
Ей, Муцуна, няма по-свежо нещо от постовете ти!

Сигурно е много забавно покрай теб /да се живее с теб/ - какво казва мъжката част?. А историята със заговора е наистина страхотна и вещае началото на нещо Голямо!

Аз се нервя на себе си, защото от хилядата книги изчетени по въпроса, пак греша, а и знам къде...

Ти как водиш тайфата навън? Мен всеки ден ме спират по една бременна и по някой друг да ме питат за приставката за голямо дете, безценна ми е. Петя има тук заслуга, че писа на времето. Днес пред Била също правихме демонстрация на една бременна, а Стоянчо беше като дресирана маймунка "Айде сега мамо покажи как се возиш на борда Simple Smile"
Научил се е да ми бяга навън, ако не се е качил да се вози....Абе, все номера....

Последна редакция: ср, 30 дек 2009, 22:59 от ayas

Общи условия

Активация на акаунт