ДИСТИМИЯ

  • 8 466
  • 16
  •   1
Отговори
Натрупах доста години зад гърба си в бораба с хроничната форма не депресия - дистимия.  За тези, на които не им говори нищо ще поясня, че става въпрос за упорита форма на депресия, която освен в постоянно лошо настроение се изразява и в постоянна умора, която съвсем ти съсипва живота и изострени негативни усещания. Или с други думи мъка... Опитвах какво ли не. За антидепресантите не искам да говоря, защото от тях видях само негативната им страна, само странични ефекти. Осъзнавам, че тази гадост ми съсипа целият жовота. Умората ми създава най много проблеми, хората не разбират проблема, постоянно ме нападат с упреци, че съм мързелива, че съм негативна, че съм разсеяна. В работата постоянно проблеми, всички весели жизнени, а аз се влача начумерена, като пребито куче. Следва уволнение, айде пак търсене на нова работа и така поне три пъти. За личния ми живот да не говоря и там горе-долу същата работа. Знам, че никой не харесва такива хора, но и аз съм безсилна. Не знам вече какво да правя.  Имах тежко детство и тогава започна всичко. Първо като невроза, после премина в сезонна депресия, а след това в хронично състояние. Даже и аз се чудя как оцелях толково време, до голяма степен благодарение на майка ми и баща ми. Не се надявам на чудо, но ако има друг човек с подобен проблем ще съм благодарна ако сподели как са се развили нещата при него. Дистимията е сравнително рядка форма на депресия, повечето жени имат следродилна депресия, сезонна или клинична депресия. Е, моят случай за жалост е друг, дълготраен и мъчителен.
Искам да помоля ако може да ми пишат хора, които наистина знаят за какво говоря. Достатъчно нападки претърпявам ежедневно, не искам коментари от рода на "много си негативна". То това е ясно, няма как да съм позитивна при условие, че се мъча от години.



















# 1
Аз ли съм единствената със 20-годишна дистимия? Явно съм уникат на природата. Grinning

# 2
  • Мнения: 0
Аз нямам дистимия , но разбирам за какво говориш. Дай си skype ако искаш на л.с.

# 3
  • Мнения: 1 893
Мила, това си е депресия.... Аз съм с нея вече   14 години Twisted Evil,  но се поддържам с АД.   Ако искаш, пиши ми на ЛС подробности Hug

# 4
  • Мнения: 2 821
Сигурно си провела куп изследвания, преди да се постави диагнозата, но все пак изследвала ли си хормоните на щитовидната жлеза?

# 5
Най-после някой да ми отговори.  Писах ви на личните.

Правила съм си изследвания, на щитовидната, но винаги съм знаела, че е депресия, защото почна много отдавна и имаше реална причина да ми се случи. А и който е имал депресия, знае, че не можеш да я сбъркаш с друго.

Мерси, на всички.  smile3525

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 20:06 от glorious

# 6
  • Мнения: 3 116
Най-после някой да ми отговори.  Писах ви на личните.

Правила съм си изследвания, на щитовидната, но винаги съм знаела, че е депресия, защото почна много отдавна и имаше реална причина да ми се случи. А и който е имал депресия, знае, че не можеш да я сбъркаш с друго.

Мерси, на всички.  smile3525

Глориус, чудех се какво да ти отговоря. Аз съм с депресия и паническо разстройсво Sad От една година. Имам жестоки неврологични симптоми за които засега не могат да открият физиологична причина и ги отдават само и единствено на безпокойството. При мен казват че съм развила митохондрия. Ужаса е пълен.

Пробвах с различни антидепресанти: Лексапро. Золофт и Аванца. Един месец бях на Диазепам. Имам жестоки странични ефекти от тях. Сега пак на Лексапро, от 8 дни, и търпя, че нещата съвсем се влошиха. Ходя на психиатър от месец и половина.

Ако не се справя до месец, сигурно пак ще тръгна по невролози, изследвания.

И накрая ако не открият причина ще се подложа и на електрошок ако трябва, че това вече не се издържа  Sick

Целувки  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 893
ritka, има много по- добри АД от тези. А диазепама няма да свърши работа Cry Консултирай се с друг психиатър и не се отчайвай, оправия има Hug

# 8
  • Мнения: 3 116
Ох, Диазепама го спрях отдавна, пих го около 45 дни, съвсем малка доза, мисля че 2.5мг, но получих физическа зависимост от него, спирането беше кошмар Sad

# 9
  • Мнения: 0
Проблемът е комплексен и не може да се оправи толкова лесно.Желателни са излизания в планина,откъсване от средата,смяна на външна визия,по енергизиращи храни.Пишете ми на лични.

# 10
  • Мнения: 1
Ох, Диазепама го спрях отдавна, пих го около 45 дни, съвсем малка доза, мисля че 2.5мг, но получих физическа зависимост от него, спирането беше кошмар Sad

Мисля, че елeктрошока само ще ти навреди. Който ти го е предложил не е добре с главата.

Не мога да вляза със старото си име "glorious" и сега пиша с друго, малко по-различно.

# 11
  • Мнения: 1
Проблемът е комплексен и не може да се оправи толкова лесно.Желателни са излизания в планина,откъсване от средата,смяна на външна визия,по енергизиращи храни.Пишете ми на лични.

Ясно е, че не може да се оправи толкова лесно, ако можеше нямаше да се мъча 20 години. Проблемът не е във визията ми, нито в нездравословният начин на живот.
Живях под стрес близо 10 години и това ми обърка здравето и живота. Организмът не може да се справи с толкова продължителен стрес и е нормално да излезе извън строя, но вече е хронично и изход не виждам никакъв. Опитах абсолютно всичко. Това за мен е болест, а не състояние както се опитват да втълпяват лекарите, и то от най-гадните. По добре човек изобщо да не се е раждал ако ще му се случи подобно нещо. То не става и да се хвърлиш от някъде. А и всичко което е обяснено за депресията с думи не се доближава и на 1/100 от истината. Депресията не може да се обясни.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 20:55 от ivana_glorious

# 12
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Който не го е преживявал, не може да си го представи. Това е адът на земята. Започнаха да ме тъпчат са АД, откакто навърших 14, беше страшно нещо. Най-лошото беше, че бях малка и не можех да си обясня по никакъв начин какво се случва с мен. Тогава за психология, психодинамична психотерапия (психоанализа) и т.н почти не се говореше. Вземах АД с променлив успех, докато не навърших 21. Тогава образованието ми наложи да започна терапия - и лична, и групова. Груповата беше 300 часа, в рамките на една година, личната терапия после продължи повече от две. Това ме намести като нищо друго. От години не знам какво е АД, забравила съм ги вече. Психиатрията, разходките и ала -бала далеч не разрешават въпроса.

Стискам палци на всички, че работата е страшна!  Hug А, за паническото разстройство добра работа върши когнитивно-поведенческата терапия! 

# 13
  • Мнения: 1
Който не го е преживявал, не може да си го представи. Това е адът на земята. Започнаха да ме тъпчат са АД, откакто навърших 14, беше страшно нещо. Най-лошото беше, че бях малка и не можех да си обясня по никакъв начин какво се случва с мен. Тогава за психология, психодинамична психотерапия (психоанализа) и т.н почти не се говореше. Вземах АД с променлив успех, докато не навърших 21. Тогава образованието ми наложи да започна терапия - и лична, и групова. Груповата беше 300 часа, в рамките на една година, личната терапия после продължи повече от две. Това ме намести като нищо друго. От години не знам какво е АД, забравила съм ги вече. Психиатрията, разходките и ала -бала далеч не разрешават въпроса.

Стискам палци на всички, че работата е страшна!  Hug А, за паническото разстройство добра работа върши когнитивно-поведенческата терапия!  

С други думи искаш да кажеш, че всичко е в мисленето, така ли да го разбирам? Ти си била  много малка, какъв е бил проблемът, за да ти дават лекарства? Моля те, разкажи ми по-подробно. Ако кажеш и къде си ходела на терапия, цена няма да имаш!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте!

Искам само да Ви разкажа за един семинар, на който присъствах лично

Пред всички нас - около 200 човека, лектора подложи на хипноза едно момиче (доброволно пожелала) , което твърдеше, че има проблем в миналото си.  Връщаше я назад във времето - постепенно, ден по ден, година по година,..
Тя разказваше живота си в тези периоди, в които той я връщаше,..
И така - до 4-тата й годинка от детството.
Момичета се разплака и само каза: "Не мога да опиша какво ми се случва! Толкова е ужасно!"

Тогава преподавателят й каза да 'заключи' този проблем , това е минало, тя живее друг живот и тази случка не е част от него.
И други подобни фрази (момичето беше под хипноза)

След това я изведе от хипнотичното състояние.

Каза й , че иска да направят още няколко сеанса, за да бъде пълна терапията.

Поне от това, което съм чела, чула и видяла с очите си, смятам, че в такива състояния хипнозата е една от най-подходящите терапии

Моля авторката на темата да не ме разбира погрешно  Hug   bouquet
Давам само мнение
И то е продиктувано от изказването за 'трудно детство' - момичето, за което писах, беше с проблем точно от детството

Както и това изказване:


...защото почна много отдавна и имаше реална причина да ми се случи....


Затова реших да се включа

Пожелавам на всички да се чувстват все по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт