Ами зайче ?

  • 1 628
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ще го наснимам днес и до довечера ще кача фотос на бедния ми Трифончо. Беше падарък за Трифон Зарезан. И Валентин му подхождаше, обаче ние обичаме по-така необичайни имена за доамшните любимци.  Blush

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Ще чакам с нетърпение портрета на Трифончо Grinning. Ако може и в цял ръст.

# 17
  • Мнения: 102
сНИМКИ СНИМКИ ИСКАМ И АЗ ДА ГО ВИДЯ

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Sick Извинявам се, но вчера се разболях съвсем вечерта, имах и Т и нищо друго не правих, освен да се гуша в 2 юргана.. Прощавайте.
Сетих се, че в предната тема на Лекси за зайче, бях риложило снимка на Мая от вебшотсъ. Момент да потърся!
Фотос приблизителен. Трябва да се наснимаме двамата с Трифон.
Не е пръв красавец, обаче имаше само бели зайчета като го купувахме. Аз исках сивичко, но продавачът каза, че нямало зайчета-джуджета сиви. А съм виждала. Има един ангорски някакви с гигански косми, много красиви..
Моя си има бял гердан пък. Черен кат мангал.  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 816
Нямам за цел да те плаша, но ще ти кажа, че майка ми имала алергия специално от зайци - веднага почвал един задух... Sad всичко е много индивидуално... но те съветвам да пробвате първо, като заведеш детенце малко да поиграе някъде със заек - може да питаш и в самия магазин, и да проследиш за реакции... Папагалите са по независими и не обичат да ги мачкат ( не че зайцитре обичат, де), а и болестите по тах са по-гадни ( особено грипът) и опасни...!
Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Много ти е хубав Трифончо, особено с това герданче Grinning. И така хубаво пишеш за него, че направо ми се прищя да ти го "отмъкна". Ама е доста големичък - искам някакъв по-малък дзвер. Все си мислех, че има зайчета като морски прасета, ама май такова чудо няма. За сега малката е позабравила, че иска "домашен любимец". Като ме погне пак, ще му мисля.

# 21
И ние си имахме зайко Гошо /купихме го за Гергьовден/ - беличък със сини очички. За съжаление умря в края на юни тази година на 3 години и 3 месеца. Хвана го някакъв вид на "рак" на стомахчето, поду му се и стана една бучка, която нарастна доста голяма. Почти спря да яде и да пие, поддържахме го на системи и лекарства, но не издържа горкичкото. Много ни беше мъчно и доста си поплакахме.  Cry Cry CryТова му е лошото на домашните любимци - обичаш ги като дечица, гледаш ги, гушкаш ги, но малко живеят. По принцип за зайчетата ми бяха казали, че живеят 7-8 години, но нашето не издържа толкова.
Иначе сега си имаме куче - "голдън ретрийвър" на 1г. и 7 месеца - уж го взехме за кротка порода, която обича уюта, децата и семейна обстановка, но се оказа много див и бесен, бие се с мъжки кучета, дърпа се като магаре, но пак си го обичаме много. Много е игрив и търпелив с дечко.
За зайчето исках да кажа, че като почнат да му капят космите е доста неприятно, защото хвърчат из цялата стая - едни тънки, малки и лепливи. Било ме е страх даже да не попаднат някъде, където после детенце да ги глътне. Ние го бяхме свикнали да го пускаме на "разходка" сутрин и вечер в кухнята /като затваряхме вратата/, постилахме вестници и той си вършеше всичката работа върху тях. В клетката почти нищо не правеше и му беше чистичко. Като по-малък обаче обичаше за прави един ужасен номер - скача високо и се завърташе, като едновременно пишкаше, така че опикаваше всичко в периметър от 1 метър. Другото което правеше като вече по-голям беше да се повдигне на задни крака до нечий женски крак и да започне да се ч... Сигурно трябваше да му намерим женска, но така и не успяхме. Умря си девствен горкият.
 

# 22
  • Мнения: 412
ние пък си имахме сиамче докато бременеех;ама дъщерята се оказа с атопичен дерматит е сме я заточили при свекървата;уж я подарихме по едно време на некви от интернета ама не й понесе и я върнаха..да им се не види - била деряла и хапела - нещо за което аз се кълна че е невъзможно!!!както и да е - сега обмислям да си я прибера за да зарадваме дечковците ама да видим кво ще праим с дерматита..

# 23
  • Мнения: 102
Момичета вече си взехме 1 малко и много сладко зайче . Всички му се радват ,но малкия още не го е видял т.к." ще ни го донесе Дядо Коледа".Сега е на терасата ,която е остаклена.Имаме храна но незнам какви ваксини трчбва да му се правят и дали може да се къпе .
Отдавна не съм подновявала тази тема и сега не съм препрочитала всички отговори .Но съм много развълнувана и незнам какво да правя.
Помогнете с опита си .Как се справихте първите дни.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Момичета вече си взехме 1 малко и много сладко зайче . Всички му се радват ,но малкия още не го е видял т.к." ще ни го донесе Дядо Коледа".Сега е на терасата ,която е остаклена.Имаме храна но незнам какви ваксини трчбва да му се правят и дали може да се къпе .
Отдавна не съм подновявала тази тема и сега не съм препрочитала всички отговори .Но съм много развълнувана и незнам какво да правя.
Помогнете с опита си .Как се справихте първите дни.

Честито зайче!
И аз съм се спряла на зайче Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние си взехме две прасенца преди около месец. Много мили и сладки са - идеалният домашен любимец. Не миришат, закачливи са и издават много сладки звуци Grinning
Ади и Ния:

# 26
  • Мнения: 854
Момичета вече си взехме 1 малко и много сладко зайче . Всички му се радват ,но малкия още не го е видял т.к." ще ни го донесе Дядо Коледа".Сега е на терасата ,която е остаклена.Имаме храна но незнам какви ваксини трчбва да му се правят и дали може да се къпе .
Отдавна не съм подновявала тази тема и сега не съм препрочитала всички отговори .Но съм много развълнувана и незнам какво да правя.
Помогнете с опита си .Как се справихте първите дни.
За ваксини те - заведи го на лекар - там ще му сложат и ще ти обяснят всичко. Зайчето не се къпе. Ако клетката му е чиста - няма и да има нужда - като котки са и след като го напипаш - започва да се чисти.
Един съвет, нещо което никой не прави, не знам защо. Клетката трябва да е доста голяма, в единия ъгъл слагаш сандъче с пясък - не много ниска, за да не разпилява пясъка, но и не много високо, за да може да влиза лесно в него. Зайците са чисти животи и не им е приятно да лежат върху собствената си урина. За това, ако имат такова съндъче - използват го за пишкане САМО него. Така клетката остава чиста, лесно се сменя пясъка, не се омесват пишкано и стърготини. За съжаление с "дарадонките" ситуацията е - където му падне.
Аз имах заек, който живееше в банята. Там имаше един голям леген и пишкаше само в него. Когато се разхожда из къщата и му се допишка - застива за секунда (явно мисли newsm78), след което хуква кум бянята - изпишква се в легена и след това доволно се връща, за да бъде гален или да доизяде започнатия крак на масата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт