Зов за помощ!

  • 12 523
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 071
Момичета, не виждате ли, че майката на детенцето не е влизала повече в Интернет от 28.10.05 г., няколко дни след като е пуснала темата, на кого пишете всъщност?

# 31
  • Мнения: 429
Момичета, не виждате ли, че майката на детенцето не е влизала повече в Интернет от 28.10.05 г., няколко дни след като е пуснала темата, на кого пишете всъщност?
newsm78 на кого, на Годо си пиша, че и пари му пращам. Ама така е като се ровя по нета по нощите

# 32
  • Мнения: 683
Момичета, не виждате ли, че майката на детенцето не е влизала повече в Интернет от 28.10.05 г., няколко дни след като е пуснала темата, на кого пишете всъщност?

Не е ли време вече  да се откове тази ....  newsm78

# 33
  • Мнения: 429
абе, има ли причина да стои тая тема още и ако има причина, споделете каква е! мноого странно

# 34
  • София
  • Мнения: 212
Според мен модераторите трябва да я махнат!Предполагам,че не знаят за какво точно става въпрос!?

# 35
  • Мнения: 6 324
За съжаление първата трансплантация на Вальо, която е извършена миналата година, е била неуспешна.
В момента детето и родителите му са в България.
На детето се прелива кръв през 2-3 седмици.
Изчакват август месец, когато отново трябва да заминат за Израел за втори опит за трансплантация.

Във в. "24 часа" от 18-ти април също има статия за детето.

Ето информация
Цитат
Когато разбрахме ,че трансплантацията е неуспешна се върнахме в квартирата и плодължихме животоподържащите лекарства. Тогава вече финансите ни се бяха стопили окончателно и безизходицата ни накара да се свържем с посолството в Тел Авив. Г-жа Дормишкова даде всичко от себе си и ни уреди чрез българска банка 2000 лева. Други живеещи българи там ни помагаха с храна и дребни суми. На консултация при Проф. Славин ни обясниха, че за втора трансплантация е необходимо да се изчака минимум 8 месеца и около 3 месеца за намиране на донор. Рискувахме да се върнем в България без имунна система, защото не можем да си осигурим този едногодишен престой. По съвет на лекарите се преместихме да живеем в гр.Бургас тъй като морския климат е най-подходящ за това средиземноморско заболяване. Детето се възстанови изключително добре и имаме готовност да заминем отново. В момента провеждаме втора кампания за събиране на средства по престоя, тъй като трансплантацията ще поеме клиниката. Сега вече знаем , че заминаването с по-малко от 15 000 долара е рисковано и неоправдано. Единствената алтернатива е втора костно-мозъчна трансплантация в Израел, за която има донор, но възможностите на семейството са недостатъчни за заминаването, а времето ни притиска.

Новите IBAN сметки са

BG36UBBS80021105084817
BG65UBBS80024046123713
BG23UBBS80024104449114
BG63UBBS80024408571815


Майката няма достъп до Интернет, но ще се опита тези дни да намери начин да влезне и да пише отново, както и да изпрати снимки от престоя в болницата и преди и след неуспешната трансплантация.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
абе, има ли причина да стои тая тема още и ако има причина, споделете каква е! мноого странно

Кое ти е точно странното ?
Каква е причината ли ? Много просто - причината е едно болно детенце, което има нужда от помощ, от нашата помощ . Или за да стои закачена темата, тя трябва да е актуална, и болестта да датира от скоро може би ? А майката вместо да се грижи за детето и да търси пари, да седи в нета, за да ви отговаря и задоволява любопитството ?
Ама, че хора !
Моля, не ми отговаряйте, ядосах се. Не искам темата да се превръща в място за спорове.
Извинявам се на Ани.

# 37
  • Мнения: 429
Ами ще отговоря! Ако знаех, че детенцето има нужда от помощ, нямаше да питам защо темата не е "откачена". Ако не ми пукаше за такива деца, нямаше да й изпратя по сметката, колкото мога. И ако постингът ти не беше толкова злостен и обобщителен, щях да го подмина! А за детенцето, както вече попитах Ани, с какво, освен с пари мога да помогна?

# 38
  • София
  • Мнения: 212
Mamma, благодаря за актуалната информация!
Много съжалявам за малкия Вальо!Дано втората трансплантация да е успешна!!! Praynig
Надявам се повече майки да прочетат темата и да се съберат нужните средства за престоят на детенцето и майка му в Израел.
Аз съм доста на ВИЕ с банковите операции и ако можете да обясните малко повече за тези IBAN сметки ще е добре.Ако не-ще помоля мъжа ми да погледне темата и да се включим с нещичко в помощ на детенцето.
Вальо,моля се Господ да е с теб малко ангелче и скоро всички тези лоши неща да са само лош спомен!!! newsm17 newsm10 smile3525

# 39
  • Мнения: 6 324
Тази вечер, по Нова Телевизия, е имало кратък репортаж за Вальо.

Чухме се с майката.
Тя ми изпрати и снимки на Вальо, както и още един номер на банкова сметка.

Райфайзен банк

IBAN BG 41RZBB91551074798910













# 40
  • Мнения: 4 978
Мамма,

Може ли повече подробности за 2-рата трансплантация? Съжалявам, но не успях да гледам нито репортажа, нито съм прочела статията  Embarassed

Може би има и други момичета, които не знаят, а биха помогнали

Дано тази трансплантация има успех и Вальо оздравее! Толкова красиво момченце и много одухотворено.

Аз ще помогна колкото мога финансово.

# 41
  • Мнения: 6 324
За съжаление и аз не можах да гледам репортажа.
Чух се с майката на Вальо малко по-късно и тя беше много разтроена, защото в репортажа объркали името на детето - неговата история, неговите банкови сметки и т.н., но сбъркали името.

Това, което знам аз, е че за втората трансплантация семейството трябва да замине през август.
Тъй като първата трансплантация е била неуспешна, клиниката поема разходите за самата операция (ако не се лъжа $125 000), но семейството се нуждае от средства за път и престой там.
Минимумът средства, които трябва да имат там са 15 000 долара.

Ако някой има желание да помогне или има нужда от повече информация, винаги може да се свърже с майката на Вальо - Ани Захариева, на мобилния й телефон.
Те заедно с детето в момента се намират в покрайнините на Бургас, тъй като имунната система на Вальо е силно занижена, а според докторите климатът покрай морето е най-подходящ за него.


# 42
# 43
  • Мнения: 6 324

Не знам. Както казах, не съм гледала репортажа. Може би в излъчения репортаж е било сбъркано името - идея си нямам. Споделих само това, което ми каза майката. Помоли ме изрично да укажа, че репортажът е бил точно за тях.

# 44
  • у дома
  • Мнения: 966
Искам да попитам сметката в Райфайзен на името на майката ли е и дали е в лева?

Общи условия

Активация на акаунт