Re: Как да научим бебето да заспива без друскане.

  • 8 881
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 186
С удоволствие ще ти дам отговор на въпроса ти,до преди 1 седмица имахме същия проблем,но за щастие Hug мисля,че приключи.Моето момиченце е на 5 месеца и моя приятелка ми препоръча да си купя люлка,мисля,че се водят градински с три положение на гръбчето,едното, от което е легнало и най-хубавото е,че са до 40 кг.Избрах тази люлка,защото първо ти определяш силата на люлеене и второ дори и на детето да не му хареса можеш да я ползваш и когато започне да сяда.Откакто я взехме моята дъщеря не е заспивала на ръце,първите два дни малко мрънкаше но свикна и сега дори ,когато не е време за сън ,обича да я люлея,за мен заспиването на ръце беше голям проблем,да не говорим,че след като заспеше и в момента, когато я оставя в повечето случаи се събуждаше и трябваше да я държа докато спи,за щастие и това отмина,след като заспи на люлката си я премествем в нейното креватче да си спинка спокойно,Аз лично закупих люлката от Вис Виталис и цената й беше 88 лв.инвестицията си заслужава PeaceПрепоръчвам ти да пробваш,мен това ме спаси,както й приятелката,която ми я препоръча и на мен Simple Smile

# 31
  • Мнения: 9 814
Petinka*R, и си мислиш, че си решила проблемът?
Твоят тепърва започва, защото без тази люлка не може и до морето да отидете.
 Peace

# 32
  • Мнения: 31 335
Люлката и за мен определено не е решение.

# 33
  • Мнения: 186
За мен това е решение,та дори и временно.Кое е по-правилното-оставяне с рев до посиняване или продължително люлеене до изнемогване?Повярвайте ми люлеенето на ръце е голям проблем за една майка,при нас друго не помогна,давам съвет от личин опит,защото и аз се бях отчаяла,не ангажирам никой с мнението си.Мисля,че това е период,който с времето и възрастта ще отмине,но дотогава трябва да имам решение

# 34
  • Мнения: 121
Един съвет как да превърнете "друскането" в приятно изживяване.
Наречете го "танц за заспиване". Гушнете детето си, пуснете си в youtube любимата песен (каквато ви е на сърцето) и просто се насладете на един (два или три понякога) приспивен танц заедно.
Няма да гушкате вечно, така че хванете момента и го превърнете в удоволствие, а не в досада.
Вашата емоция се предава на детето.
Ние никога не стигнахме до детски приспивни песнички. Shanaian Twain, Boni Tylor и Lisa Stensfield вършат при нас много по-голяма работа.
Важното е да ни е хубаво! Wink

# 35
  • Мнения: 246
Моят син се беше отучил към петия месец и заспиваше в леглото си с леко полюшване, но като почнаха да го тормозят зъби, набързо си върна навика да заспива на ръце (и баба му помогна). Сега заспива с кърмене и не виждам как ще променя това до отбиването му. Явно му е ясно,че гладен няма да го оставя и си иска кърмене, когато му се спи.

# 36
  • Мнения: 8 999
Трябва да намериш заместител на друсането на ръце - люлеещо кошче, вибриращо легло...

# 37
  • Мнения: 59
ние до скоро имахме проблем със заспиването ( не се люлеехме , но пък без мен не искаше да спи) . Е оставих го няколко пъти да си пореве в леглото и сега няма проблем ... някой ще ме обвинят сигурно че си оставям детето да реве , но по-добре сега отколкото на 3-4 години (моя приятелка още приспива на ръце 4 годишната си дъщеря) . Трябва само повече търпрние и малко железни нерви. Докато реве влизам в стаята да ме види но не го гушкам . Това е моят съвет

# 38
  • Мнения: 40
Незнам дали ще ти бъда полезна, но ето как се получи при нас.
Още от както се роди заспиваше сам. Няма да се впускам в подробности как се отучи за два дена, но искаше да стои само на ръце, за заспива на ръце и да спи в ръце.
Първото, което пробвах беше, след като заспи, да го сложа в креватчето му бавно, като започвам да спускам първо крачетата, телцето и накрая главичката. След това си слагах ръката на главичката му, а с другата леко го потупвах. Имаше ефект, но исках да не ми заспива в ръцете. И така, започнах, за мое удобство на нашата спалня. Вечер едно и също - къпане, мляко и както съм го гушнала го слагах на спалнята, обърнат на една страна и лягах до него и всяка вечер една и съща песен "Нани, нани бебе" и потупване по дупето. В началото ми се налагаше да го вдигам и слагам няколко пъти, защото е важно да не се изнерви. Когато свикна да заспива така, постепенно започнах и да излизам от стаята, като започне да се успива и да се връщам.
Първият път ми отне час и четиридесет минути. Но определено си заслужава и има ефект, но трябва много търпение и да му разпознаваш реакциите.
Сега вече го слагам след баня и вечерното мляко в леглото, целувам го за лека нощ, завивам и излизам и той си заспива сам, без да плаче, да се нерви и да мрънка.

# 39
  • Мнения: 3 695
До 1 г. 10 м. заспиваше само с кърмене, после до около 2-годишна с люшкане на ръце. След това постепенно с тръгването на ясла се научи да заспива и по други начини - с някой до нея обикновено.  Peace
Не съжалявам изобщо за времето, когато сме я гушкали и люшкали.  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 77
Моя син след като се прибрахме от болницата си заспиваше сам, но тъй като таткото беше единствено вечер при него и винаги го взимаше на ръце и така си се ззанимаваха. И Влади си свикна да заспива на ръце... няма отучване....и аз незнам какво да правя, а да не говорим, че и нощем се буди поне 3-4 пъти... Програмата е след къпане в леглото и го кърмя той заспива, но след 30мин пак се събужда и тогава вече се започва носенето на ръце. Обича да се сгуши в мен и да си ме гледа.... и така лека полека заспива. Това за мен са едни от най-прекрасните моменти, които прекарвам с него! Като се сетя, че след някоя друга година няма да иска да го докосна, сега се радвам на това колко е любвеобилен и обича да си се гуши в мен! И на мен многоооо ми тежи, но важното е той да се чувства добре... нали няма цял живот да продължи! Радвам се на всеки един миг близост с него!!!

# 41
  • Мнения: 1
Няма отучване мила моята принцеса е на 5 месеца и не става. Може и почти да е заспала но ритуала е че трябва да я гушна малко и тогава в креватчето, моят проблем е пък в това че се будим нощем по два три пъти да ядем и си изпива по 130 гр мляко как да я отуча не знам с вода пробвах не става. newsm78 newsm07

# 42
  • Norway
  • Мнения: 36
Ще следя!  bouquet

# 43
  • Мнения: 143
Аз лично бях принудена да не го друскам много-много. Адски зле се чувствах физически след раждането. Като имаше колики го слагах върху мен по корем и така легнали се приспивахме. После като заспи леко го слагах пак по корем в креватчето, като подпъхвах някое ъгълче на одеалцето под коремчето, за да не усети разликата съвсем.
Като минаха коликите започнах да го слагам в креватчето сам и да го потупвам по памперса и да го галя леко по главичката. Почукването по бибата също помага. Постепенно постепенно свиква и все по-малко номера трябват.
На 3 месеца започна да заспива съвсем сам, когато се измори.
Сега на 5 месеца и половина вече иска внимание и мрънка по 10 мин. преди заспиване, но му сменям играчките, за да се занимава и пак заспива сам.
За силният рев - първоначално може да е трудно, но като заплаче детето, като го оставите само в креватчето се опитайте да го разсеете - с играчка, песничка или нещо друго, което го забавлява. Ако не се получи пак си го вземете на ръце, но пък всеки следващ път удължавайте времето. На мен най-голяма помощ са ми играчките, сменям и показвам, докато се заиграе (вече не повече от две-три минути) и напускам стаята, когато не ме гледа, за да не заплаче.
Силно съм против схемите тип - първи ден оставяме го да реве до скъсване по 5 мин и влизаме за малко на всеки интервал... Много ми е инквизиторско, когато всяка мама може да се справи с хитрост.  Wink А ако не ви дава сърце да го оставите да заспи само, не е нужно да насилвате нито себе си, нито детето. Любов и търпение му е майката.   bouquet

# 44
  • Мнения: 3 453
   Интересна тема.
 За мен такова чудо като "няма отучване ви казвам" камо ли на дете на 4-5 месеца не съществува.Въпрос на виждане на майката е всичко.Много момичета не могат да издържат когато детето им заплаче и окей на 4-5 месеца не е такъв проблем , но след годинката или до 2рата си е бая тежичко детето поне за мен.
    Синът ми много спеше още като се роди си спомням че в болницата всички акушерки ми даваха съвети как да го будя да яде и не ставаше, ядеше спейки. Laughing След като се прибрахме си спеше също, будеше се за нощтното хранене само и след третия месец спря.Биба не ползваше.От там нататък се почнаха опитите за приспиване на ръце ,но не позволих да свикне.Слагах го в кошарката , целувах го и излизах от стаята.Поплака два дни и до там.Такова е моето виждане разбира се.Просто не си представям сега както е 12кг да го люлея на ръце.

Общи условия

Активация на акаунт