"Сама съм и искам бебе" - евентуално продължение

  • 50 547
  • 559
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 746
Е, браво бе жена, какво е това изказване, разбрахме вече че и ти не си на 20.....



и друго нещо - донорите поне са проверени, това е голям плюс. може би греша, но съм по-склонна да искам дете от здрав, млад мъж, отколкото от някой на 40+ (на колкото е този, когото споменах).


# 91
  • Мнения: 18
Права си за някой неща.

Все пак може да се намери и такъв около 30, сигурен съм...

Пак здрав, прав. т.н..

а и гаранция за нищо няма...Донорите са проверени за болести, това е факт, но аз примерно ако бях на мястото на "бащата" щях да съм достатъчно отговорен да проверя себе си и "майката" за евентуални неприятни последствия, касаещи и двамата.

По повод:


...но не мога да съм сигурна какво ще му хрумне след като се роди детето. бих се радвала да участва в живота на това дете, но ако поиска нещо повече и започнат съдебни спорове?!
  


Би се радвала да участва в живота на детето?
Но ако поиска нещо повече?

До колкото си мисля, детето ще си е само твое, и ти ще се водиш едиствен негов родител...


За участието:

Има вариант той изобщо да не го познава...

Както и такъв:

Да те подкрепя (морално и финансово(защо не)). Като опасното тук е да се привърже към детето и към теб (което ти според мен не искаш)  

Не съм сигурен какво искаш, тъй като двете неща си противоречат.

А за съдебни спорове и претенции няма как да стане, защото дори може да подпишете  (ако не си сигурна в него) и договор, че той 100% се отказва от всякакви активи и пасиви.



# 92
  • Мнения: 1 807

И последно, винаги съм смятала, че подобни методи като изк.инсеминация, ин-витро и т.н. са само и единствено за хора, които наистина имат проблеми със забременяването и нямат друг избор за да имат детенце. В останалите случаи  излиза малко като търговия с генетичен материал.


Търговия си е, но е почтенна търговия - няма нищо лошо да платиш за нещо, което искаш - така й двете страни ще са доволни.

Варианта да излъжеш някого е злоупотреба и кражба! Така мисля аз! Simple Smile


А за съдебни спорове и претенции няма как да стане, защото дори може да подпишете  (ако не си сигурна в него) и договор, че той 100% се отказва от всякакви активи и пасиви.


Това незнам до колко е възможно според българското законодателство, пък и дори договора да е с юридическа стойност и накрая решението да е в ползва на майката, това пак не изключва възможността дело все пак да има. Незнам дали знаето, но в България - всеки може да те съди за всичко - например: ако не искаш някой да си продаде имота - спокойно можеш да предявиш претенции към него, дори и неоснователни - на 99 процента е сигурно, че съда ще даде ход на делото - така ще се влачите по съдилища години наред!


По отношението на това, че процедурата по изкуственото зачеване е сложна - спонтанното забременяване, когато не е чак толкова спонтанно, също няма да е лесно. Ако не става въпрос за връзка, пък дори  и само сексуална, цялата тази процедура ще отнеме време - пак ще трябва да се следи овулация и куп други неща - абе досадно ще е. Секса дори и с постоянния партньор, в който си влюбен, губи доста от чара си, когато целенасочено го правиш - знаеш, че точно днес и сега е подходящия момент. Човек не може да прави секс машинално или поне повечето хора не могат!

Накрая - малко неловко се почувствах, да коментирам всичко това от позицията просто на страничен наблюдател. Момичета - моля, да ме извините - разбирам, че тази тема е да споделяте вашите си тревоги, а не такива като мен да филосоФстват! Grinning Желая ви успех - с вас съм!  Hug

# 93
  • Мнения: 2 746

Варианта да излъжеш някого е злоупотреба и кражба! Така мисля аз! Simple Smile



Кражба на сп...а???  Joy

ssiillvvyy, интересна формулировка даваш!  Joy

# 94
  • Мнения: 48
Силви,

Благодаря, че се включи. Всяка гледна точка е добре дошла Simple Smile

Пък и точно такива 'странични наблюдатели' един ден ще трябва да обясняват на своите деца, защо моето дете, примерно, си няма татко... Лично аз се радвам се, че общественото мнение се формира от хора като теб.

  bouquet

# 95
  • Мнения: 2 746
temenuga17, много по-важно е ТИ какво ще обясниш на детето. Щото на хората устите са голеееми и не мож` ги затвори.

# 96
  • Мнения: 48
Вива, вярно е... това ми е най-голямото притеснение!

# 97
  • Мнения: 1 807
Теменуга - благодаря ти!  bouquet

Всички имаме притеснения и страхове за децата си- нормално е. Трябва да ги контролираме и да вървим напред - любовта побеждава всичко!

# 98
  • Мнения: 128
Теменуга, позволи ми да ти пожелая успех, най-вече и преди всичко успех! А останалото е неизбежно, просто приеми всички потенциални пасиви. И не се страхувай чак толкова от родителската реакция, то родителите затова са родители - да прощават. Бъди готова да се справяш като мама на квадрат, това ще е истински сложното, но смятам, че има ли желание, има и начин. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 422
Според мен начинът, по който се е появило в твоя живот детето ти в дадената ситуация, е лично твоя информация и никой не е необходимо да я знае. За да не се боиш кой какво би казал на детето ти някой ден, кой с кого би "споделил", запази тази информация за себе си. За цял живот. Кажи усмихната "бременна съм" и това е. Не е необходимо да се оправдаваш или да обясняваш. Това са лични неща. Твои лични неща.

# 100
  • Мнения: 18
Според мен начинът, по който се е появило в твоя живот детето ти в дадената ситуация, е лично твоя информация и никой не е необходимо да я знае. За да не се боиш кой какво би казал на детето ти някой ден, кой с кого би "споделил", запази тази информация за себе си. За цял живот. Кажи усмихната "бременна съм" и това е. Не е необходимо да се оправдаваш или да обясняваш. Това са лични неща. Твои лични неща.

Абсолютно.
Колкото по-малко хора знаят истината.. толкова по-добре

# 101
  • Мнения: 1 422
Абсолютно.
Колкото по-малко хора знаят истината.. толкова по-добре

За мен изобщо не става въпрос за истина, а за делене на личното от публичното. Не обсъждаш с хората кога и как си забременяла от съпруга си нали, същото и за всеки алтернативен начин. Личните неща не се разнасят пред чужди хора. Сам по себе си методът е най-обикновен/ нормален. Идеята ми е, че с никого не бих обсъждала подобна тема.

# 102
  • Мнения: 4 826
Вече съм регистрирана....

Виждам, че голям дебат се е водил по темата и просто се чувствам длъжна да кажа какво мисля. Аз лично ще правя инсеминация с донорски материал поради няколко причини, с които няма да ви занимавам сега, но основната е, че много искам да имам дете, усещам вътрешна необходимост от това да се грижа за някого и т.н. Все още съм доста млада (няма да кажа на колко съм), т.е. според лекарите по отношение на възрастта шансовете са на моя страна. Гадното е, че имам гинекологичен проблем - нямам овулация, така че колкото по-скоро се заема с процедурите, толкова по-добре, т.е. по-големи са ми шансовете. Ще видим какво ще каже доки на 22 март, след като разгледа изследванията, които ми направиха, и резултата от ехографа. Всъщност ясно е какво ще правим - стимулация, но въпросът е каква.

Дали да легна с някого, за да имам дете от него - никога. Въпрос на разбиране, но честно казано не бих съдила жена, която го направи. Тези неща са много индивидуални и всеки прави нещата така, както смята за добре и както ги чувства. В крайна сметка всеки сам решава как ще постъпи - дали ще има дете, дали не, от кого и т.н. Аз лично смятам да следвам съветите на психоложката, които ми изглеждат доста разумни въпреки недоверието, с което отидох при нея. За тях писах в един друг постинг отдавна.

А за това, че има бащи, които не се грижат за децата си - ами има, аз моя не го познавам и това, че нося неговото име, изобщо нищо не означава за мен. Не мисля обаче, че това ми е навредило особено. Винаги съм имала всичко, което искам, дори повече (бях много нахална като малка  Grinning, все нещо врънках майка ми да ми купи), винаги съм имала обичта и подкрепа на близките си и никога не съм усещала нещо да ми липсва както в материален, така и в емоционален план.

Та моят съвет е: правете това, което смятате, че е най-добре за вас в настоящия момент. Аз се ръководя от това правило и никога не подлагам на съмнение взетото решение и направеното от мен. В крайна сметка времето не може да се върне назад.

Така че успех на всички и бъдете уверени, че ще вземете най-доброто решение за себе си независимо какво мислят другите.

# 103
  • Мнения: 4 826
Pussycat, писах ти на лични за моята многообична клиника, надявам се да си го получила.

# 104
  • Мнения: 128
Детето трябва да е дошло на този свят заради самото дете, майката/бащата са необходима подробност.

Общи условия

Активация на акаунт