До кога кърмят мамите родили секцио?

  • 5 617
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 011
След секциото кърмата ми слезе много бързо,бебето засука на следващия ден,кърма имах не за едно, а за три бебета.  Laughing
Кърмих почти 2 години. Отбих по мое желание.
Пожелавам ти още по-благоприятен сценарий от моя.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 139
И аз след секциото нямах проблеми с кърменето Peace
Все още суче моето момче, много често даже като новородено Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 401
Наистина няма никаква връзка начина на раждане и продължителността на кърменето.
Мисля, че има единствено при слизането на кърмата - при секцио понякога става по-бавно.

 Peace
подкрепям Peace!И двете ми деца са секцио.каката я кърмих 1 година,а малката е на 6 месеца и нямам намерение скоро да приключваме! Laughing

# 48
  • Мнения: 822
Кърмих почти 1 г. и 3 месеца. Имах големи проблеми в началото, но геройски преминах през всичко и успях да кърмя дъщеричката си  Grinning
Дай Боже да имам и второ дете някой ден, ще ми се наложи пак секцио, и мисля да кърмя още по-дълго.

# 49
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Не знам дали е тук мястото,но ще споделя. Бях в стая първоначално с една жена - секцио. Като се настаних тя си кърмеше детето успешно, без никакви грижи.Замина си тя и дойде една жена, родила преди 2 часа. Донесоха й бебето.Цяла нощ се скъса да реве, а тя само ставаше и му буташе биберона. Накрая дойде акушерка и го пови и то млъкна за няколко часа. През целия ни общ престой около 2-3 дни заедно тя сложи бебето на гърда има-няма 3-4 пъти. Като минеха на визитация тя все се оправдаваше "Няма нищо, за какво да му давам да суче" и си търсеше бутилката АМ. На 3тия ден вече се беше отказала изобщо да го слага на гърда, защото "нямало нищо".Сподели, че първото си дете кърмила 3 седмици.
Коментарът е излишен.
Всичко е до желание  Peace
Въпреки че бях в много тежка форма на депресия не тая лоши чувства към раждането на детето си. Кърменето дори ми помагаше в тежките моменти  Peace

# 50
  • Мнения: 582
Първото 2г и 2м, второто-ще видим  Confused

# 51
  • Мнения: 2 614
Кърменето при нас продължи 3г8м Simple Smile
Надявам се да помогна да се разбие мита за невъзможността да се кърми след секцио Simple Smile

Кърменето ни започна на 3-ия ден след раждането на дъщеря ми, но това не беше пречка за дълъг период от време и двете да се наслаждаваме на този процес.  Peace

# 52
  • Мнения: 1 251
Родих секцио и кърмих 2,5 години!  Peace Сега сме в процес на отбиване, че скоро ще почвам работа и да свиква вече, че няма цици за приспване!  Simple Smile
Почнахме от вторият ден да се кърмим, не съм имала проблеми от това, че съм родила секцио, за мен няма връзка между вида на раждане и кърменето, факторите са други дали ще искаш да кърмиш и дали ще се справиш с това успешно!  Hug

# 53
  • Мнения: 5 393
Няма нищо общо между начина, по който се ражда и кърменето. Единствено при секцио може малко да се забави слизането на кърмата, това е. Аз кърмих година и 10тина дни, отбих Иво по мое желание, иначе можеше и още.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 749

.........Сега съм абсолютно решена, че второто ще го кърмя и чета само за кърменето. Притесняват ме само две неща: 1. колко време след раждането ще ми дадат детето (в различните заведения е доста различно); 2. ужасното чувство, че гърдите ми са празни и не мога да изцедя и капка повече от тях (искам да го забравя, но е в кошмарите ми  Cry ).
MammaTani, щом четеш за кърменето, вероятно вече си видяла, че гърдите не е нужно да са напомпани и напрегнати, за да имаш кърма - това всъщност е хиперлактацията след раждането - природата не знае едно или повече бебета ще изхранваш, затова осигурява максимума. 1-2 седмици /или малко повече/ след раждането лактацията се регулира спрямо нуждите на бебето, гърдите омекват и вече не са като на секс-бомба, но това е нормално състояние, представяш ли си през цялото кърмене да имаш хиперлактация? Wink
Важно е обаче бебето да се храни на поискване, а не на режим от 3 или повече часа, както и да се кърми нощем, за да установи количество кърма, което му е нужно. Празната гърда се пълни с мляко, не пълната, и колкото по-често и по-ефективно суче бебето, толкова повече мляко ще имаш. Колко цедиш също не е показател, бебето може да изсуче много повече. Бебето е много по-сигурен показател за това какви са количествата кърма - важно е как наддава, дали е спокойно след кърмене, колко са напишканите/наакани памперси, а не как си чувстваш гърдите. Извинете за отклонението. Grinning

# 55
  • Мнения: 253
Ами Хексе,разбрах,че кърмата ми не е хранителна,защото беше прозрачна.А когато кърмата е хранителна е бяла  Peace Поне аз така знам.Аз имах желание да кърмя,но тя ядеше на 15-20мин и един път се езцедих-10гр.Как да я кърмя  Naughty

# 56
  • Видин
  • Мнения: 4 922
 smile3555
darka_jivko, а ти поне правеше ли си труда да четеш какво пишехме в отчетните? Нехранителна кърма няма! Ако ще и бембена на черни точки да е  ooooh!

# 57
  • Мнения: 5 393
darka_jivko - информацията ти опрделено е погрешна и не знам от къде го знаеш това за нехранителната кърма и цвета й. Звучи ми като нещо, казано наизуст, заучена реплика, която за съжаление много често се използва от педиатрите. Относно изцеждането- никога не съм можела да го правя. Опитах един единствен път, Иво беше на около 4 месеца и трябваше да го оставя на майка ми, за да отида на лекции. Станах сутринта, гърдите ми щяха да се пръснат след дългата нощна пауза- за час и половина по часовник успях да изцедя едвам 110мл и от двете гърди общо.Мъка. А иначе Иво беше изключително кърмен до 6ти месец,и общо до 1 годинка. Та цеденето не е признак за имане или нямане на кърма.

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 21:44 от Мечо Пух

# 58
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Точно заради такива некомпетентни изказвания много майки се отказват да кърмят. Не знам дали от педиатрите тръгва или си е просто "градска легенда", но е жалко колко много хора се опопават на твърдението, че кърмата е нехранителна. Или че след 6 месец няма нищо полезно в нея  Tired

# 59
  • София
  • Мнения: 2 781
Аз още кърмя и скоро не смятам да спирам. С изцеждането и аз не се справям. Най-много 30-40 мл до сега съм успяла, така че и това не е показател за наличието на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт