Къде ще учат първокласниците ни във ВАРНА?

  • 46 499
  • 428
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 799
То каква ли занималня, нали ще учат по цял ден от догодина.

Това прието ли е вече?

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Киса, има слава на добро училище. Мисля, че имат 4-6 паралелеки тази година и не всички са целодневни, но има поне 1-2 такива. За целодневното - искат, ама дали ще могат във Варна... и май не е прието още. Учат езици от първи клас. Мисля предлагат английски и немски. Откъслечна ми е информацията покрай коментарите с майки записали първолаци тази година там.

Ако е като миналата година, тази семица можеш да ги навестиш за инфо и документи.


# 32
  • Варна
  • Мнения: 204
С голямо облекчение прочетох заглавието на темата  Laughing, защото от няколко дни се чудя дали да пусна такава.
Благодаря на авторката   bouquet И аз съм в голямо затруднение, почти няма към кого да се обърна за мнения и впечатления, затова ще разчитам на форума. Мъжът ми е категоричен, че иска детето ни да учи в кварталното училище, а аз все повече започвам да се двоумя.Той е на мнение, че е излишно да се превръщаме в роби и да кръстосваме Варна в най-натовареното време само и само детето ни да учи еди къде си.Изводът е- на него ако му се учи , ще учи където и да е.Аз съм била до 7- ми клас в това училище, след това без никакви уроци си влязох в ЕГ, но тогава беше съвсем различно, пък и беше доста отдавна.Става въпрос за  СОУ Васил Друмев /над ТОХ-а/.Ще разчитам някой ако се включи с впечатление за учителите там- не само началните, но и тези до 7-ми клас.Не ми се иска да го местя по средата.Като резервен вариант за мен си остава- Г.С. Раковски/в Чайка/, но ми е малко далечко, за разлика от В. Друмев, което е на 50м. от дома ми.Благодаря и ще следя темата с интерес  Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Искам да попитам за училища в района на кв. Младост и Трошево. Има едно в Трошево "Добри Чинтулов", на 2 крачки ми е от офиса, ако има и занималня, надали ще търся друго. Някой с отзиви за него?  Thinking

Чудесно училище! По времето, когато бях там-преди 3-4 години, от примерно 5 паралелки първи клас-3 или 4 бяха изцяло на целодневен режим, останалите-на половин ден. Това е едно от училищата, в които цялата паралелка е сформирана от родители, които са подали молба за целодневен режим. Не са сборни групи. Училището тогава беше най-голямото основно училище в града. Деца от района на "Гео Милев" и "Неофит Бозвели" слизаха към енго, защото няма гимназия, базата е добра. Имат "заградено" игрище за мини-тенис, както и в "З. Стоянов"има.

А пък за задължителната занималня-от изявленията по медиите останах с впечатление, че родители, които могат да осигурят на детето си подготовка у дома-няма проблем, ще си ги вземат след учебните занятия.

# 34
  • Мнения: 637
Чудесна тема  bouquet
Някой да има отзиви за Г.С. Раковски в Чайка? Сравнено със Захари Стоянов, кое е по-добро и като преподаватели и като материална база?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Искам да попитам за училища в района на кв. Младост и Трошево. Има едно в Трошево "Добри Чинтулов", на 2 крачки ми е от офиса, ако има и занималня, надали ще търся друго. Някой с отзиви за него?  Thinking

Чудесно училище! По времето, когато бях там-преди 3-4 години, от примерно 5 паралелки първи клас-3 или 4 бяха изцяло на целодневен режим, останалите-на половин ден. Това е едно от училищата, в които цялата паралелка е сформирана от родители, които са подали молба за целодневен режим. Не са сборни групи. Училището тогава беше най-голямото основно училище в града. Деца от района на "Гео Милев" и "Неофит Бозвели" слизаха към енго, защото няма гимназия, базата е добра. Имат "заградено" игрище за мини-тенис, както и в "З. Стоянов"има.

А пък за задължителната занималня-от изявленията по медиите останах с впечатление, че родители, които могат да осигурят на детето си подготовка у дома-няма проблем, ще си ги вземат след учебните занятия.

Много ти благодаря!  Hug

Една бивша колежка от университета работи там като учителка, надявам се да ми даде повече инфо от кухнята.  Crazy

А като се ходи да се пита, кого да търся - директорката или канцеларията?  Thinking

# 36
  • Мнения: 531
По мои наблюдения, защото дъщеря ми учеше в Раковски, но я преместик в Захари Стоянов, синът ми учи в Захари...та- Раковски има по-добро ниво на подготовка, но пък педагозите в З. Стоянов са по-добри, по-спокойно е там, може би е малко относително, зависи от учителите във випуска, но за Захари съм чувала,че лоши учители в начален курс нямало, ама знам ли...и двете училища са хубави. В Раковски има Айкидо, пък и занималнята е в сградата на у-щето..

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Киса, няма нищо. Пак заповядай.  Wink

Последна редакция: вт, 12 яну 2010, 13:24 от sea woman

# 38
  • Мнения: 31
От днес започна приемането на документи в "Гео Милев".

# 39
  • Мнения: 531
От днес започна приемането на документи в "Гео Милев".
Не е ли рано, newsm78.

# 40
  • Мнения: 28
И аз това се зачудих? Нали свидетелствата се дават края на май месец. Може би започват срещите. От нашата градина ни дадоха едни настолни календари за едно училище, мисля, че беше Найден Геров - и там беше написано, че март месец ще има среща с родители, които искат да запишат първокласниците - разяснения, разговори - дори имаше дати, но аз не го запазих тоя календар. Може би е нещо подобно.
Момичета, сигурно не му е мястото тук, но аз да питам - от тази година първи клас целодневно ли ще бъде? Чуват се разни неща, но аз нямам точна информация.
Данито, не съм те забравила, днес или утре ще се чуем с приятелката ми и ще ти кажа подробности.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 388
За записванията и аз да кажа: миналата година точно в "Найден Геров" започнаха да приемат молби още през февруари-март, издаваха и входящ номер. През май-юни, след получаване удостоверенията от ДГ отново се ходеше за записване на детето, но входящия номер си беше от зимата. Ако имате предпочитания за избор на учител този номер има значение. Добре е да се информирате как точно протича записването в избраното училище, както и предимствата за прием в него.

# 42
# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Разбира се, че е рано, но е въпрос на политика на самото училище. Това, че сте подали молба обаче не означава, че сте записали детето. Много родители подават молби на няколко места, защото не са решили още със сигурност къде ще учи детето им.

# 44
  • Мнения: 28
Ето как стоят нещата,това  не знаех! Много полезна информация. Dahlia, sea woman, благодаря ви!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт