Нещо не съм добре

  • 4 373
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
така не ми се ходи да ме бодът. Тази ТОТЕМА няма да ми навреди ако я пия без лекарско предписание, нали?

# 16
  • Мнения: 46 520
А не ти ли правиха изследвания след раждането? Все пак е минало малко време, едва ли нещата са се променили драстично, за да те бодат пак  Confused
На мен ми взимаха кръв за кръвна картина 2 дни след раждането и преди да ме изпишат пак. Не че ми казаха резултатите, ама ако има нещо предполагам дават рецепта  Thinking

# 17
  • Мнения: X
И аз мисля, че е от хемоглобина, аз съм с ниско кръвно и все си мислех, че заради това ми призлява, обаче се оказа хемоглобинът. Ами питай какво да пиеш, като бях бременна пиех Феро-Фолгама, едва ли би ти навредил newsm78 и сега понякога си пия, колкото за "профилактика"

А за кръста - мен един месец, може и повече след раждането ме болеше всяко мускулче по гърба, кръста така ме опъваше, абе кошмар - това е един вид мускулна треска, ще мине.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато хемоглобинът е нисък в болницата изписват желязо. А и тези сиптоми приличат повече на ниско кръвно, отколкото на анемия.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
взеха ми кръв преди изписването, но като се прибрах у нас се почувствах така, а иначе кръв не искам да ми вземат, защото в болницата ме надупчиха като игленик. Кръвта ми беше толкова гъста, че хората едва успяха да ми вземат за изследване. Не искаше да тече Shocked Ще си я взема тази ТОТЕМА

# 20
  • Мнения: 5 299
Здравей отново и честито бебе Laughing Искам да попитам (дано не досаждам) как мина раждането?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И аз като останалите ще ти кажа че е добре да отидеш на изследване. Нека ти направят пълна кръвна картина доктор да реши какво да ти препише. Зная колко е неприятно взимането на кръв но това което ти се случва не е нормално и трябва да се вземат мерки.
Аз имам наследствена анемия и в момента заради бременността явно правя успоредно с нея и желязодефицитна. Има различни видове анемии и самолечението може да е опасно.
Не е казано че като си с нисък хемоглобин ще ти преливат кръв, може да ти назначат лечение с В12 или някакъв друг железен препарат.
Желая ти успех.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Здравей отново и честито бебе Laughing Искам да попитам (дано не досаждам) как мина раждането?
всичко беше нормално , като за секцио с пълна упойка. Исках спинална, но в момента, в който легнах на операционната маса се отказах Embarassed Първите 2 дена беше гадно, но 1 седмица мина вече и все едно не съм раждала. Останаха ми единствено 10-те килограма

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Същия проблем го имах и аз. Дори една нощ като на връщане от тоялетната припаднах, направо се свлякох....така жестоко си бях прехапала езика, че всичко беше в кръв.

Докторката ми обясни, че е от кръвозагубата и наистина на ден ми заминаваха под над 10 превръзки... #Crazy

# 24
  • Мнения: 195
така не ми се ходи да ме бодът. Тази ТОТЕМА няма да ми навреди ако я пия без лекарско предписание, нали?

На никого не бих казала, че едно лекарство няма да му навреди особено ако няма нужда от него. Направи си изследвания на желязото в кръвта. Има ли смисъл да пиеш желязо ако нямаш нужда от него?
Не се тревожи! Всички смущения ще отшумят с времето. Това е раждане и то с операция. Имай търпение, но не пренебрегвай лекарски съвет.

# 25
  • Мнения: 9 990
Нисък хемоглобин,анемия.Аз пих желязо.Попитай твоя лекар,да ти пусне едно изследване.
Честито и от мен за бебчето!   bouquet

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Деянче, щом са ти взели кръв преди изписването и са те пуснали в къщи, значи ти е бил наред хемоглобина. Ти не ги ли попита? Или бързаше да се върнеш в къщи? Кървиш ли обилно, ако е така, може наистина допълнително да ти е паднал хемоглобина. Другото, което ме притесни от разказа ти, е това че ти е гъста кръвта (както ти го описа). На теб предписаха ли ти да пиеш 20 дена след операцията по 1 аспиринче на ден (против кръвосъсирване)?
Няма ли кой да ти премери кръвното? Ако наистина е много ниско или близки границите, трябва да вземеш мерки. За болките в кръста, сигурно са от отслабналата мускулатура на корема, пък и гледаш да се пазиш повечко. Намирай време да си почиваш по- често, все пак това си е скорошна операция.

# 27
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първо честито бебе! Сигурно е от хемоглобинът. Аз бях така след първото си раждане, от операцията бях загубила много кръв и даже ми преливаха на 3 ден след раждането. След като ме изписаха от болницата си купих от аптеката желязо и пих един месец, чак след това започнах да се чувствам по-добре. Бързо въстановяване ти желая!

# 28
  • Мнения: 2 952
ОТИДИ НА ЛЕКАР! Дори да се  е случвало на  другите , трябва да се  посъветваш... newsm10

# 29
  • Мнения: 799
Ей, то не било само да родиш и с това да свършат болежките....  Cry

Общи условия

Активация на акаунт