Забелено пишле от педи, а след това?

  • 12 265
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 322
Аз водих сина ми на детски уролог в Пирогов и там му забелиха пишлето. Беше на 1г. и 3м.

# 31
  • Мнения: 2 658
Продължавай, така и така е дърпано там вече (въпреки, че такова дърпане от доктор иzведнъж аz не бих дала, правих го сама, просто леко дръпване и иzмиване, zа да няма никаква болка). Наистина иначе много бърzо пак може да се слепи... Но леко, внимателно и да не го боли, ако ме раzбираш  Peace

# 32
  • Мнения: 2 447
Трябва всеки ден да отваряш и да почистваш.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз засега изобщо не пипам там, колкото мога го промивам (а то почти не може да се забели, дупчицата е малка, само за пишкане става) и смятам да не го забелваме насилствено.

# 34
  • Мнения: 77
Когато сина ми беше на 6 месеца го водих на уролог в Пирогов. Той ми каза, че му е още рано и да отида пак когато направи 8 месеца. Обаче си смених педиатърката и на последната ни консултация тя му заголи пишлето. Първите пъти когато пишкаше многооо го болеше и плачеше много. Тогава майка ми ми каза, че за да се изпишка по-лесно трябва да го сложа във вода. И наистина когато го сложих във водичка се изпишка веднага и стана по-спокоен. На следващия ден вече нямаше болка, само когато го промивам с риванол му е неприятно.

# 35
  • Мнения: 359
нас педиатърът ни беше посъветвал още от 2-я месец да почваме, вече сме на 4 и още не сме го заголили напълно, но никаква болка не е изпитало детето нито веднъж. Мисля, че след още 5-6 къпания /догава са ни опитите/ ще успеем да го заголим изцяло. Знам, че колкото повече се протака започването по-трудно става, но и не бива да се упорства да стане отведнъж.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 15:47 от AnMary

# 36
  • Мнения: 68
Моето дете е на 8месеца. И забелваме всяка вечер. Имам приятелка, която е започнала по късно и се наложило да го водят на специалист. А когато пишкаше много плачеше защото му щипе. За това според мен е добре по рано да се започне.
Нашата е забелена, но има още много. Докторката казва че сега зависи от нас дали ще я забелим изцяло.
Когато го къпя му я забелвам. До кога трябва да се забели напълно? Страх ме е да не му причиня болка.
Чудя се дали ще успея да си свърша успешно работата. Не мис е ще да се стига до специалист

# 37
  • Мнения: 12
Моя бебо е на 4м., на консултацията на 3м. педиатърката му забели пишлето, но ми каза, че всичко е наред и да не го пипам повече, после на следващата консултация, на 4м., пак го забели и пак каза, че всичко е ок и да продължавам да не пипам. Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 68
Моята до 6 месеца ми казваше да не го пипам. Но аз го бях почнала, защото съм говорила с майки, които са патели. От 6 натам ми каза да го почвам, но тя не го е пипала, само казва всяка вечер да го забелвам и да опъвам, за да се отвори хубаво. Каза че може и да прокърви да не се плаша. И все пак страх ме е да напъна повече.

# 39
  • София
  • Мнения: 209
Педиатърът ни посъветва след 20-тия ден по малко да забелвам във водата във ваната или след баня. Определено ми е по - удобно във ваната, за да го измия добре.Определено и мене ме е страх да напъна повече. Следя реакцията на сина ми и като започне да се дърпа спирам (до кръв за момента не сме стигали). Почти е забелена главичката на пишлето, но вероятно на консултацията и лекарят ще помогне малко.

# 40
  • Мнения: 35
Ние сме на 4мес и започнахме по малко да забелваме, но нормално ли е самия отвор да е толкова малък?Не мога да разчитам на педиатърката, защото тя е против-според нея това трябва да се прави към третата година. ooooh!

# 41
  • Мнения: 68
Отворчето е малко да, но като започнеш всяка вечер да забелваш, леко полека ще се отвори. Ние стигнахме до едно ниво и сега продължаваме полека да дърпаме за да се отвори напълно. Мисля че до годинка трябва да се отвори напълно. newsm78
Ние запонахме порано от вас, поради страха че после може да се стигне до специалист. И нямаме никакви проблеми Peace 

# 42
  • Мнения: 119
Сестра ми прави същата процедура. Доктора обяснил  , че в много редки случаи след време може да се наложи и хирургическа намеса.
Не помня как се казваше , когато кожичкатa оставаla  високо свързана с glans penis.

# 43
  • Мнения: 332
На 2 месеца пишлето му беше забелено напълно от хирург, от тогава всяка вечер го забелваме и почистваме.

# 44
  • Мнения: 171
Ние сме на 2.4 г и досега само леко дърпахме кожичката назад за да измием пишата.Обаче този месец бяхме на операция в Пирогов ,и там хирурга БЕЗ ДА НИ Е ПИТАЛ я е забелил цялата.2 - 3 дни малкия пищя и не искаше да пикае другаде освен в коритото с вода.И само плачеше -Мамо имам ох ! Cry
Тъй като целия престой в болницата поддържахме контакт с проф Бранков - го попитах :
Защо ваш колега я е забелвал?Нали по форумите пишете,че не се пипа,а той ми каза :
По принцип проверяваме всички деца за фимоза.Може би той няма представа какво са вършили хирурзите.
Аз бях много уплашена,даже имаше и кръв по пампито.
Сега незнам ,ако пак се залепи,какво да правя. ooooh!
Подчертавам :
Бях за естествено заголване с времето.
В болница Пирогов БЕЗ ДА НИ ИСКАТ СъГЛАСИЕ са решили,че трябва да се забели. #Cussing out



Общи условия

Активация на акаунт