Хол и кухня на едно място

  • 115 087
  • 349
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много ми се вижда пътят на водата и канала, но сигурно си се консултирала с ВиК специалист. А къде ти е входната врата и прозорците?
baibibi, този въпрос към мен ли е?  Thinking

# 16
  • Мнения: 34
t_ilieva супер е станало къде си сложила пералнята защото аз не знам къде да  я дена мойта хич не ми се ще да е вънка на терасата само място да ми заема.Аз не искам да местя нищо от хола искам всичко да бъде както си е сега не искам нещо от кухненското да ми заема от пространството на хола. baibibi, много си е пътя на водата знам но това е положението няма начин иначе,прозорците са си на мястото на скицата не се виждат естествено входната врата е до банята.                                                                                                                                                                               

# 17
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Нашето разлопожение е почти същото като на t_ilieva на кухнята. Само че на мястото на нейния хладилник е нашата мивка. Всички стаи са ни южни и прекарахме ВиК по цялата южна страна от банята до настоящата терасо-кухня, пътят си е наистина доста дълъг. За мръсната вода наклонът е малко по-малък от необходимото, но да чукна на дърво, от година я полваме, досега нямаме проблеми. При редовна профилактика всичко е 6.

# 18
  • Мнения: 34
t_ilieva запазила си прозорците защото има хора който си зазидат терасите и си оставят по едно две малки прозорчета.Аз нейскам така искам да си ми останат прозорците за да влиза  светлина притеснява ме това че повечето ще е стъкло относно отоплението макар да е стъкло пакет се притеснявам.Ти какво ще кажеш. на кой етаж си между другото

# 19
  • Мнения: 8 999
Много ми се вижда пътят на водата и канала, но сигурно си се консултирала с ВиК специалист. А къде ти е входната врата и прозорците?
baibibi, този въпрос към мен ли е?  Thinking

Не, към  ·٠•●love●•٠·˙ е.
t baibibi, много си е пътя на водата знам но това е положението няма начин иначе,прозорците са си на мястото на скицата не се виждат естествено входната врата е до банята.                                                                                                                                                                                

Затова питам къде са, защото не ги виждам на скицата.
А няма ли да е по-просто да изнесеш кух. бокс на стената на хола, която е успоредна на дългата стена на банята? Така само ще се вдигне нивото на коридорчето, което води до сегашната кухня /бъдеща стая/. А холовата част ще е разположена към осветената част на помещението /терасата/.

# 20
  • Мнения: 312
t_ilieva  страхотно, моите поздравления smile3525
·٠•●love●•٠·˙ и на мен този път ми се вижда дълъг, но може да е от мащаба  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 34
Момичета аз нямам проблем с обратната вода,тъй като съм на 1етаж тръбата ще минава под терасата направо в шахтата.Под терасата пространството сме го заградили и ни е стайчка изолирана с изолация.Само едно ме притеснява че над нас никой не живее и на няколко пъти правихме терасата им защото тече сега при силен дъжд понякога тече.Ще трябва да ги издирвам и дано се съгласят да им сложим теракот иначе не знам какво ще правя но са разбрани хора едва ли ще се има проблем ама знае ли човек.

# 22
  • Мнения: 34
baibibi това неможе да стане в никакъв случеи първо коридора е хипер тясен и нестава няма от къде да вледе светлина аспиратора няма къде да се сложи.Ходила съм в подобен апартамент  в който дори банята са стеснили и никак не ми хареса.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
·٠•●love●•٠·˙ , пералнята ми е пъхната в гардероба в антрето - ако си разгледала албума ми, щеше да я видиш-апартамента е коренно променен (само банята и антрето са си на местата - всички други стаи са преустроени   Wink). Исках да имам миална и затова пералнята не е в бокса- просто нямаше да има място за шкафове!
Кликни върху снимката и ще я видиш!  Peace

А пътят на водата минава през бившата кухня, дълъг е около 2 метра мисля, вече 6г. ползваме кухнята, да чукна на дърво - не сме имали грижи!
Оставихме големи прозорци - аз обичам да има светлина!
На последен етаж сме - топло е в къщи, с парно и външна изолация сме!  Peace

# 24
  • Мнения: 34
t_ilieva  точно защото разгледах албума и ми направи впечатление че пералнята е в шкафа много оригинално е станало.Направо нямам търпение да започнем ремонта искам по скоро да стане така какво съм го измислила.Обаче само като си помисля какво ще е ми става лошо много мразя да е разхвърлено имам мерак да започна после искам по бързо да стане чисто и подредено ама ще се прежаля няма начин

# 25
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 173
И ние обособихме едната тераса за кухня към хола, кухнята напрявихме на спалня, а спалнята - на детска - по-голяма, с по-големи прозорци.
Ето смимки на кухнята, когато я монтираха, а актуални сега, като се нанесохме -  ще пусна скоро.
http://media.snimka.bg/4404/015062961.jpg - вижда се мястото на хладилника
http://media.snimka.bg/4404/015062975.jpg
http://media.snimka.bg/4404/015062983.jpg

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 22:19 от * Боби *

# 26
  • Мнения: 34
Здравейте момичета имам страхотен проблем ако може да ме посъветвате нещо.След дълги размисли решихме че кухнята няма да е на терасата изцяло пак ще бутнем под прозоречната стета да стане свързано с хола печката,пералнята и миялната само ще са вънка а в хола на малката стена 3.50 срещу ще бъде кухненското.Там сега ми е ъгловият диван и на тази стена ми се пада по късата страна не знам какво мерихме с мъжа ми но решихме да преместим дивана на срещу положения ъгъл дивана оказа се обаче че дивана е дълъг и няма да може да се затваря вратата.КАКВО ДА ПРАВЯ.Така какво съм го измислила много ми харесва.Единственият варянт е да си сменя дивана но моя мъж е категоричен НЕ тъй като е нов.Направо ще си умра на мъка.Другият варянт всичко да е на терасата не ми изглежда удачен тъй като няма да можем да се разминем а и ще има място само за уредите не и за шкафове.Ще се наложи да затворим късата страна на остаклението а това хич не ми се иска защото сме север и никак не влиза светлина камоли слънце.Моля ви дайте някоя идея.

# 27
  • Мнения: 34
Забравих да добавя че тъй като имам 2 коридора.Единият е по малък  и води до  кухнята моя мъж предложи да затворим сегашната врата на хола и да избием от малкият коридор врата срещи вратата на банята.Не знам колко ще е дебела тази стена и най важното дали няма да е грозно да влизаш от малкият коридор в хола защото е тесен.

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 3 070
Значи искам да ви кажа че водата не ми е проблем знам точно от къде ще мине и къде ще е обратната вода,изолация и сега си е  има на терасата но сега пода ще трябва да се изолира по добре и ще трябва да се вдигне нивото му.Апартамента ми е спалня,хол и кухня,хола ми е 20кв. терасата е 1.2ширина и 2.80дължина(утре ще ви пратя скица) малка е но....аз така и така не я използвам само цветята ми са вънка.Мислим да бутнем под прозоречната стена и да стане цяло ще затворим късата страна на терасата,тъй като не можем да махнем трегера(мисля че така се казваше) и затова кухненското неможе да е ъглово.

Точно такова преустройство направихме. Дори и размерите на "кухнята" (т.е. терасата) са същите. Тръбите минаха по стената (6 метра къртене беше, но мисля, че може и зад гипсокартон да се направи). Стана страхотно. Мивката сме я сложили на едната стена, заедно с печката, но това е защото ползваме готова кухня. Не ни стигнаха парите за индивидуален проект кухня с повече шкафове. 80 см. мисля, че беше кухнята и 60 см. печка - значи излиза 1.40, а не 1.20. От другата страна е хладилник с друг шкаф, който е 80 см. Хладилникът е 60. Ние изградихме терасата с итонг, като вдигнахме и височината. Разделихме с бар плот, а под барплота има други шкафове, част от готовата кухня, пасват си добре, които ползвам за рязане, готвене и т.н. С индивидуален проект ще стане много по-удобно, но на този етап е така. Имаше и момент на къртене и зидане, заради входа към терасата, трябваше да го преправим. Нивото й е по-високо с 2-3 сантиметра, отделен от хола с лайсна. Сложили сме еднакъв ламинат в двете помещения. Като цяло сме много доволни от това преустройство  Peace

Общи условия

Активация на акаунт