Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 645
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 361
Здравейте,
Днес бх ршила да не пиша, че няма нищо интересно при нас. Ама взе че ме хвана музата за готвене, та да спделя една рецепта за кекс. Хем е икономична, хем бърза и става като те изненадат гости.
Продукти:
1 яйце
1 чаена чаша захар
1 чаена чаша квасено мляко
1 чаена чаша брашно
1 чаена лъжичка сода
1 пакетче канела
Начин на приготвяне:
Разбийте яйцето със захарта и прибавете млякото, в което сте разтворили содата. Добавете канелата и брашното, като го сипвате постепенно и разбърквате непрекъснато.
Изсипете готовата смес в на маслена и набрашнена тава и печете в умерена фурна. 


Става идеално ако имате тавички с формички. Аз направих 2 дози, като във втората добавих орехи. Става за 10мин.

# 706
  • Мнения: 967
Много готина рецепта - наистина ли е без мазнина? Ще взема да пробвам с ръжено брашно и фруктова захар, ако стане ще е перфектния здравословен кекс!
10х, че сподели!

# 707
  • Мнения: 361
Много готина рецепта - наистина ли е без мазнина? Ще взема да пробвам с ръжено брашно и фруктова захар, ако стане ще е перфектния здравословен кекс!
10х, че сподели!
аз сложих само няколко капки олио във формичките. Пека с едни тефлонови, много бързо става.
И е вкусно. Може и сладко да се добави и какао вместо ванилия, общо взето могат да се правят вариации

# 708
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ха здравейте и от мен от отрупания от сняг Бургас. Тя 22 вече ви е казала. Тук е някакъв ад и кошмар от сняг. 22 няма да се отказваш за довечера ще се видим!!!!!

# 709
  • Мнения: 74
А Слънце, не го ли е издухал вятъра, в Несебър духа зловещо Crazy и е мразовитоооо cold, обаче моята количка направо ме изкефи-никак не се затрудни със снега Mr. Green

Elg, твоите формички за малки кексчета - мъфини ли са? На мен ми подариха такива за Коледа и сега много съм се запалила и изпробвам рецепти. Твоята без мазнина ще я пробвам задължително Simple Smile

# 710
  • Мнения: 660
Ели, ще ти пробвам кекса още този уикенд...само че тук няма кисело мляко като нашето, а само някви гадни йогурти... та не знам дали ще стане нещо Rolling Eyes Ама ще пробвам, де.

Каква е тази зима в Бургас?!?! Shocked Тук е пролетно време, ама пусти дъжд и мъгла... Sad

# 711
  • Мнения: 967
Тони в такъв случай търси гръцки йогурт - най-близо е до истинско кис. мляко!

# 712
  • Мнения: 361
Мечо Пух- ето такива са ми формичките
Но според мен ще стане и в обикновенна тава.
И на мен са ми подарък от свеки за коледа и днес ги употребих за 1 път.

Тони- в рецептата пише КВАСЕНО МЛЯКО, но аз го направих с обикновенно.

# 713
  • Мнения: 660
Тони в такъв случай търси гръцки йогурт - най-близо е до истинско кис. мляко!

Тук в Мол има турски магазин - от там взехме сирене, щото и сирената са им сбъркани на тия, ама мляко нямаше. В Антверпен има български магазин, та ако не ни мине котка път в неделя ще отскочим да видя за мляко и боб и леща и разни такива по-наши си неща. Peace

Ще потърсим и гръцко мляко - може в другите маркети да има. Благодаря за идеята. Hug

# 714
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Мечо Пух незнам в Несебър как е но аз като слязох от влака и стъпах на "твърда" земя, снегът ми напълни ботушите, а те са ми под коляното. Виелици колкото искаш!!!!!  ooooh!

# 715
  • Мнения: 246
Едни стиснати палци за Шу и Яна и от мен!
После чакаме добри новини!

# 716
  • Мнения: 288
Привет!
Да се отчета,че дребното спи след порядъчно мрънкане цял ден и всеки момент се очаква да почне пак. Rolling EyesНастроение да видиш.

Вчера най-сетне минах и аз през фризьор и като невидяла-само викам режи. LaughingТа така се окастрих,че не е истина. smile3555Дано  до рождения ден на Алекс  да  порастне,че не съм за пред хора. Mr. Green

Честит имен ден на всички празнуващи!  bouquet

п.с. и тук е страшен сняг. Crazy

# 717
  • Мнения: 267
Ехоо   bowuu
тия дни само чета,хич не ми се пише  Crazy,такъв мързел ме е налегнал  Tired
За губенето на време в инетрнет аз сядам само когато спи малчо,защото още се лщшкаме и друго не мога да върша  Crazy,като се събуди задължтелно кря латопа че иска да го яде  и реве,че не му давам,а с тия малки пръстчета до две е изкарал някое копч от клавиятурата  ooooh!
Еля и аз икопнах рецептата,лесно изглежда   bouquet
И сега едно мн важно питане към мамите с АБЦ Дизайн ,с какви чувалчета сте  newsm78,налисега ще се пребираме и трябва да купвам нещо дебело,че Зиа-та в сняг не знам как ще се представи  Mr. Green,исками се да е по-големичко,н само за крачетата,моето сега му стига до вратлето  Peace,ама май няма да стане на 3 ТЕК-а Thinking.
още щях да пиша ама  Whistling

# 718
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ехоо някой успяха да се приберът в големите преспи - а ако ме бяхте видяли как паднах в една огромна преспа сняг  Joy добре, че 22 ми помогна да се изправя. Така яко вирнах краката..... не бях падала сигурно 10 години. Срещата ни мина много добре ( само дето Галина не успя да дойде, че бързаха да се доберът до Несебър в тоя снежен ад). Не ни стигна времето да се набъбрим с Анастасия.... обсъдихме клюките и така!!! Сега си отивам у фермата да си видя добитъка.

# 719
  • Мнения: 18
Здравейте и от нас!
Благодаря на всички, които са се сетили да ни  поздравят за месечинката!  PeaceНас ни нямаше вчера, бяхме  малко на скитня и малко по работа. Основно излязохме , че трябваше да ходим на ДК- вече сме 10кг. 070гр. Laughing и 76 см.

Миналата седмица се заех да  организирам парти за 20 февруари. Тогава  се пада Тодоровден и ще направим кръщене на Теди, пък и мъжо има РД същия ден , та ще бъде троен празник за нас .  Party Снощи капарирах ресторанта, а в неделя ходих до църквата в Банкя да говоря с отчето.
Всичко вече е уредено само да чакаме купона!  Laughing
Та в този ред на мисли, да питам Ел - вие не кръстихте ли Влади при отец Милко? Я разкажи нещо от вашето кръщене. Чувала съм много хубави думи за отеца и сина му.  Peace

Малко ще почета назад , че сутринта  четох по диагонал !

Зеленко- ама как с влак бе душа?  Къде ще вървите с него? Е все пак лек път и дано Калинчо да се забавлява.  Wink И да му е сладко на детето , щом прояде - пу-пу.  chef

Тони, дано и вие бързо да се устроите , а за мъжа ти не го мисля - сигурна съм, че ще се справи!  Peace Ти, що така ми се струва , че хич не ти е кеф да си там?  Confused Ще свикнеш бе мила, гадничко е ама ето на нали сме тука ще те подкрепяме де. Peace

Стиснати палци на Шу! Много ми се иска Яна да се оправи!  Praynig

Слънце егати готиното, че си в Бургас! И срещички си перкате!  Party

Танче , ама Бибата много е напред с материала- мести си от ръка в ръка  Hug, браво на сладуртката.

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 22:05 от dyMa

Общи условия

Активация на акаунт