Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 650
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 660
Това с приятелите вероятно се дължи на факта, че като се очаква бебе и след като се появи, основните теми за разговор са бебешки... А хората без деца се дразнят много от това (аз лично се дразнех преди да родя и затова съм си го отбелязала в ума). Нашите приятели са повечето с деца (вече), като се роди Гого имахме само 2-3 семейства приятели с деца. Аз обаче съм си имала едно на ум за разговорите, а и се върнах рано на работа, което допринесе темите ни да не се въртят около децата и така... В общи линии сме запазили приятелството си с почти всичките ни приятели от преди да имаме дете, включително имаме още такива без деца, с които се виждаме често (единият дори ще е кръстник на Гого). Приятелите ни без деца като че ли искрено се радват на нашите деца и нямаме проблеми.

Това важи и за нас в основни линии...само дето още не съм се върнала /в истинския смисъл на думата/ на работа, ама си поработвам по малко в къщи, а преди да заминем и в работата...
Друг е въпросът, че като ходим на гости вече сме трима и се съобразяваме с това, но пък не сме се лишили от нищо, както и на нас като ни идват гости.

# 676
  • София
  • Мнения: 5 286
Здравейте и от нас. Тук прехвърча снежец, но няма да се задържи. Като по чудо няма вятър Simple Smile

Защо така при теб, не знам...явно обонянието ти е по-осезаемо от моето. Thinking

ха ха ха чист намек си е туй за  preggo

Абе смейте се вий, ама туй манго си мирише отчетливо на черен пипер. Може би защото се оказа, че още не е узряло добре (става въпрос за плод манго, не пюре) newsm78

Хихи..Рая пролази... newsm44
И права стои почти сама..съвсем леко се подпира на опора... леле за седмица тя направи неща дето бабите и дядовците ги чакаха от месеци... а сега няма да видят. Rolling Eyes

Хайде честито!!!! За бабите ще има клипчета Simple Smile

kris4e, ние се възползваме, че Калин още не ходи и навсякъде го мъкнем с нас. Той обича Simple Smile Знам, че скоро ще има един дъъълъг период, в който няма да сме добра компания за приятели без дечица, затова сега гледаме да наваксаме за бъдещето  Mr. Green

Та покрай това се замислих... Колко време ни отнема форума - време, което можем да прекарваме с децата, със семействата си, да отделим на някоя книжка или време за себе си... И се зачудих какви са мотивите на всяка от нас да е част от това голямо общество на форума и от нашето малко общество в отчетните теми?!? И цялото прекарано тук време как се оправдава? Ако на някой му се коментира...

Имаше една такава тема във форума дори  Peace За мен лично точно тук си ми е времето за себе си много често, помага ми да разпусна, да споделя (че да ми олекне). Винаги си имам поне ред-два в началото на постовете в стил "Мило дневниче"  Peace
Прекараното време във форума определено се оправдава. През бременността много ми помагаше да "следя" дали не съм пропуснала някое изследване и дали е нормално това, което ми се случва. Сега е чат-пат същото, но по-сложно Simple Smile Въобще, чисто практически ми помага. Най-последният пример е нашето експресно местене. Понеже нямаше, наложи се да направя Козлодуйска тема, и мацките са много любезни и ми помогнаха да се ориентирам. Дори вече спретнахме една среща  Mr. Green
Пиша го накрая, но то е най-важното, наистина намерих много нови приятели, и, разбира се, най-сладката снахичка за Калин  Hug Hug Hug Да напомням ли за Коледната приказка на Шу Simple Smile
За Фейсбук пък ми помага да държа връзка с приятелите, особено сега. От там разбрах за няколко сватби и над 10 бебета  Mr. Green За протокола, не играя игри Simple Smile

Иначе на мен не ми пречи да се разхождам само с Калин. Разбира се, супер е с компания, но иначе пък си намирам някакви дребни цели, примерно днес ходихме да платим парното и т.н.

Айрис, не каза ще се видим ли тази седмица!!!!

Окич, клубчето е от 14 ч.

# 677
# 678
  • Варна
  • Мнения: 38
Я да се изкажа и аз по темите, докато Симонката спи.
За форумите - аз сравнително отскоро се зарибих (май след като родих, почнах да се включвам по-редовно), а и това е единствената тема, в която пиша, така че не смятам, че интернет отнема кой знае каква част от свободното ми време. Влизам сутрин с кафето или когато търся конкретно някаква информация. Честно казано преди ми се струваше глупаво и се чудех на хората, които си губят времето по форуми, но сега го намирам за много приятно и полезно. Дава ми нужната доза ежедневно общуване и обмяна на опит с хора, с които съм на една вълна. А личните срещи допълнително усилват чувството за близост и симпатия.  Hug
За приятелите - ние имаме доста проверени във времето приятели (както с, така и без половинки и деца) и с всички продължаваме да се виждаме и събираме. И аз смятам, че се радват искрено на децата ни и не ми е неудобно да ги водя с нас (пък ако има и други деца, става голям купон Mr. Green). За работа и без друго рядко говорим, така че не се чувствам "изостанала".
За супата - давам я към 18:30 и после я кърмя към 20:30. По-скоро рядко давам крема (ако успея да го вмъкна между обедното пюре в 14:00 и супата)
Еля, страхотна ти е момата - особено с белия пуловер и дънките!

# 679
  • София
  • Мнения: 211
За форумите - аз сравнително отскоро се зарибих (май след като родих, почнах да се включвам по-редовно), а и това е единствената тема, в която пиша, така че не смятам, че интернет отнема кой знае каква част от свободното ми време. Влизам сутрин с кафето или когато търся конкретно някаква информация. Честно казано преди ми се струваше глупаво и се чудех на хората, които си губят времето по форуми, но сега го намирам за много приятно и полезно. Дава ми нужната доза ежедневно общуване и обмяна на опит с хора, с които съм на една вълна. А личните срещи допълнително усилват чувството за близост и симпатия.  Hug
Гери, колко хубаво си го написала само - всяка твоя дума важи на 100 % и за мен. Точно по същия начин възприемам нещата!  Peace
Айрис, наистина не каза ще се видим ли в петъка.
Зеленко, много ми липсваш и много се кефя, че ще се видим скоро.  Hug
Ох, ама аз съм много зле - като пишеше Елвинг там за порязването и ваксините хич не зацепих, че говорите за евентуална опасност от тетанус, а аз си помислих, че трябва да се повтори някоя от ваксините дето ги слагаме - пентаксим или другите...  Shocked Shocked Shocked е, много съм зле, явно.
Сия, мерси много за отговора и снимките - със сигурност ще погледна и вашите предмети.
Крисче, мерси за сайта - аз го знам и си го поглеждам от време на време. Моя въпрос беше по-скоро дали вече се знае кога ще се активира за нас кандидатстването. Ако не се бъркам Вероники беше цитирала някаква дата, ама сигурно за нещо друго става въпрос. На сайта чета "Първото текущо класиране за тази година ще бъде
на 23 Януари 2010 г.", ама все си мисля, че това нас все още не ни касае.
Вихрогонче,  Hug Hug Hug
Имате много поздрави от Тедсън - чухме се следобеда, но разговорът ни приключи доста внезапно, че влезнаха шефовете и.
Приятна ви вечер, милички!

# 680
  • София
  • Мнения: 673
окич, нямам абсолютно никакви проблеми със заспиването. Само да подуша възглавницата и вече съм аут....

вероники, лягам си най-късно в 22 часа и спя без да се будя поне до 5, след това доспивам до 7-8...Само да се видим и ще черпя:)

Аз сама се опитвам да се ограничавам компа, но не винаги успявам....но гледам все пак да са не повече от 2-3 часа на ден.....Не че през останалото време не гледам телевизия Blush

Отказах се вечерно време да давам супи ли други солени пюрета, Светланка не ги иска. Обикновено към 18-18.30 си пие млякото, а после към 21 часа й давам от десертните пюрета на Хаме.

С голямо удоволствие днес почти не съм говорила за бебета, а за работа. Само че ми стига за поне една седмица напред. Нещо хич не ми се връща на работа....Затова като излизам с кварталните мами основно обсъждаме мъжовете си и каква огромна разлика има във вижданията ни за света.



# 681
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас ! Ех, че хубави темички се обсъждат...

Но първо да кажа ендо голямо ЧРД на двамата сладурковци. Лелеее колко много са пораснали тези малки мишлета - сякашонзи ден се разминавахме из коридорите на 8-я етаж.... Да са живи и здрави и много, ама много да радват мама и тате

Честито и на всички останали, които са имали поводи в близките дни.

За приятелите - при нас май се оказа, че ние сме едни от последните с бебе. Та аз както съм си общителна, преди да родя обикаляхме всички наред - нали си имаха деца и на нас ни беше по-лесно. Сега, обаче, има нов феномен, понеже част от приятелите се завториха, та сега оправданието е "елате вие, че нали сте с едно дете...." Та пак сме "прецаканите"  Crazy В интерес на истината излизаме много по-рядко, но пък не мога да се опалча и от абсолютно затворен начин на живот. Всеки път, когато имаме някоя баба на гости използваме да идем на кино или на гости на приятели. А иначе аз поддържам доста интензивен телефонен или скайп контакт с почти всичките си другари. Та даже вечер Ванката като си дойде понякога не може да вземе думата от мен - докато му разкажа кой какви ги върши и какви уговорки за гостита съм направила - в събота и неделя основно Wink

А за форума и изобщо компютъра - ами наистина "яде" адски много време. И даже се чудя на тези, които споделят, че не им остава време за форума... всъщност може пък да се занимават с доста по-смислени неща.... Но определено - отглеждането на детето не ми е най-натовареното време - с всичките налични улеснения на ежедневието и съвремието. Днес даже си коментирахме с една дружка как човек тотално се разпуска и се отдава на лентяйстване и мързелуване докато е в майчинство. Поне аз се чувствам така и ако скоро не се върна на работа (което не ми е основната тръпка) може би ще помисля за някакво странично занимание - спорт, танци, някакви семинари за себепознаване и развитие и обществено полезна дейност Wink

Да кажа все пак няколко думички и за Бибата Simple Smile Мерси за милите коментари за снимките от отминалия й рожден ден. Аз от известно време практикувам "НЕ" и при нас действа с пълна сила. Май и аз ще се окажа от либералните майки, защото вечер като се върне татето много по-често се чува "Не, не, нееее" Та Бибата реагира - спира се, поглежда ме (за да провери колко съм сериозна) и сменя посоката. Но нито се сърди, нито го вземана майтап. Просто ме послушва, макар и с явно нежелание. Най-често "НЕ"-то е за нещо опасно или нередно (според мен) - като и аз обяснявам и не оставям голо НЕ. А иначе уменията ни - явно с всеки изминал ден става все по-разбираща и паметлива. Само дето не винаги се сещам какво ново да я науча. И въпреки всичко си има някои неща, които упорито отказва да научи - да нанизва рингчета, да показва на колко годинки е... има и други, но не се сещам.

И нещо, което съм чела и исках да ви споделя - характерно за фазата на прохождане е, че изведнъж децата спират да придобиват други умения - напр. спират да приказват и да учат нови думички. Обяснява се с факта, че самото прохождане им дава абослютно нова перспектива и свобода и цялото внимание и интерес са носочени натам. Така че не си мислете, че децата изведнъж оглупяват - Мънки Wink

Хайде, че вече наистина стана дълго. Ако се сетя още нещо пак ще пиша Wink

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 21:49 от TaniaR

# 682
  • Мнения: 4 428
оки4, ние каша вече я изместихме за закуска  Peace И то само в неделя и понеделник, защото през останалото време давам десерта от кухнята сутрин /аз взимам кухня и в събота/ Така, че ние си даваме супата към 19ч. и после пие АМ преди лягане, което е към 22,30ч  Peace

За приятелите, при нас нямаме много приятели с бебета, но повечето около нас са на тази вълна. И сега ми е много приятно да се занимавам с всички бременни около мен. Дори и Маги, като беше бебе преди почти 4 год., пак не сме имали проблеми  Peace Тогава много често се срещахме по кафетата и бирариите на парковете. Пък и аз хич не съм е и замисляла дали да оставям Маги на нашите, ако решим да излизаме с приятели  Mr. Green Това е една от причините, поради която не съм много за "Който си има деца, да си ги гледа"  Wink И ние сме хора все пак и живота не приключва с раждането на децата  Simple Smile
Ето сега си мислим с мъж ми да ходим на кино този уикенд и пак ще оставя децата на майка ми.

# 683
  • София
  • Мнения: 459
Добър вечер, дами!

Аз днес изкарах почти цял работен ден, но от вкъщи. Леле, колко неща съм забравила... не е истина. Преди обяд се чувствах като олигофрен, но после почнах по малко да влизам в час. Тошко беше много кротък уикенда и аз реших, че и днес ще е така, но той хич не ми помогна с работата:( Цял ден се скъса да мрънка, дори и в момента - спи му се ужасно, но трябва да ме дразни и е надул гайдата в детската. Да видим още колко ще го изтърпя(ЕДИТ: заспа  Twisted Evil). Той не реве, ами мрънка едно много досадно  Embarassed От горе на всичко цял ден ме бие, дере, само ме малтретира, днес почти не ми се е усмихвал. И сега съм му много обидена  Cry.

До момента й правя 210мл вода. Но се чудя дали да не й правя повече, че все реве като свърши  Rolling Eyes Но пък не искам да й разширя стомаха. И без това си е топче  Laughing

И Тошко пие сутрин и вечер по 210мл, също така и надава вой до небесата като свърши, ама все едно го колят - толкова зверски обиден и сърдит е. Но той е така почти от новороден, та съм му свикнала:) Като свърши млякото, гушвам го да се оригне и той след 2 мин си е намерил нещо интересно и е забравил за яденето (и с пюрета го прави номера, не само с млякото). Аз също не мисля, че е гладен, защото съм пробвала да му дам повече - ми повръща го после.

За приятелите - каним ги в къщи на гости. Дребния го слагаме да спи към 10 и после вечерта си е наша. Лятото излизаме на открито и така. Никой не се е оплакал от детето. Наскоро си намерих и една жена да го гледа за изключителни случаи.

За компютъра - по едно време и аз имах някакви мераци да си огранича времето пред него, но като гледам как почвам да поработвам по малко, май няма да я бъде тая... Иначе не ощетявам никога като седя пред компа, освен себе си. Понякога се улавям как си губя времето с глупости, вместо да седна да чета книга например...

Аа, честити имен ден на всички именници и от мен. Днес празнуват майка ми и брат ми, представете си една торта за почерпка Mr. Green
Честито и на празнуващите месечинки и рожденни дни   bouquet
Болните да оздравяват бързо!

# 684
  • Мнения: 967
Дълго ви четох и много интересни теми сте подхванали!

Първо честити месечинки на дечковците и честит имен ден ако имате от близките си Наско, Анастасия!

Днес имахме чудесен ден с Марти! Много ме слуша, постоянно се заливаше от смях, а следобяд си поспахме 2 часа! Покрай тия зъби отдавна не го бях виждала така ведро - моето дете! Относно Не-то, старая се да формулирам положителни фрази, а не забрани! Не е много лесно... но! Иначе съм обезопасила всички контакти и той си ходи и си ги чопли - не забранявам на този етап, смятам към година и половина да се заема с тази задачка Simple Smile. Колкото до хапането и скубането - там демонстрирам несъгласие, но пак не казвам "не", а "пусни мама, боли ме", понякога виквам и веднага го оставям на земята енергично - един вид "отблъскване". И аз съм чела, че границите трябва да се поставят навременно, обаче и с емоционално изразяване. Например - в никакъв случай не бива да казваш "не", а да се подсмихваш и да намигаш на таткото, да речем! Като кажеш "не" трябва да имаш сериозно, гневно, недоволно изражение - т.е. да покажеш какво чувстваш!

За форумите и приятелите! Ами отнемат си време! Аз гледам вечер да изчета и да драсна по някой ред, ама като ми е напечено - не става и отсъствам по-дълго! Иначе не съм фен на ФБ - много хора и всичко ти виждат, а членувам в едно затворено клубче на друго място! Горе долу всеки месец се виждаме и правим чудни купони с мацките - абе много комфортно се чувствам!
Но и с вас ми е много драго!
Приятелите ни са намаляли с годините - доста време живяхме и в чужбина и позагубихме с някой връзка! Иначе си излизаме петък, събота и неделя - а през седмицата се виждам чат пат с мои дружки! Основната ни група приятели са от гимназията, но последните години се запознахме и с други мили хора! В интерес на истината направо не ни остава време да се виждаме със всички Simple Smile Най-близките ни с удоволствие идват на гости и като сложим Марти да спи си купонясваме страхотно! Преди много готвех, но сега просто поръчваме нещо за в къщи - че си трябва енергия покрай бебса!

Е, гонят ме от компа! Лека нощ ви пожелавам!

# 685
  • София
  • Мнения: 793
Честит имен ден на всички именници от вчера и от днес!!! Много здраве, щастие и късмет!!!
 Честит първи рожден ден на Роско и Дани на патерици! С пожелание за весело и безгрижно детство:)
 Да се разпиша и аз, че май от доста време не съм и съвсем ще ни забравите:) За срещата - за съжаление пак няма да дойдем. На ДК сме от 16ч.
 За форума - моите причини се изчерпват също с поста на Гери Мур Peace
 За приятелите - при нас има и такива, които ни зарязаха и такива, които много се радват на бебето. Най-често каним гости или ходим ние, няма кой да го гледа нашият и така. А само една моя приятелка има бебе..а друга сега забременя..но те не са били от зарязалите ни. Такива да колежките ми от университета и от работата, явно прекалено пресни и недоразвити отношения Peace Кофти е..
  СЗА - Влади пълзи, милия по мокет, оказа се, че на паркета у нас е твърде хлъзгаво..може би ще сложим килим поне в стаята. Благодаря ти за отговора, явно само при нас я има тази особеност Peace
 И да похваля Алек на Вили ст, ами доста е напред с материала, сладура, мама и тати има защо да се гордеят с него Hug

# 686
  • София
  • Мнения: 459
 СЗА - Влади пълзи, милия по мокет, оказа се, че на паркета у нас е твърде хлъзгаво..може би ще сложим килим поне в стаята. Благодаря ти за отговора, явно само при нас я има тази особеност Peace
А, това беше другото, за което щях да пиша... Тошко доста време пълзеше само на леглото - не неговото, а на голямо (нашето или едно друго, което седи в неговата стая). На пода се хлъзгаше въпреки гумения пъзел и чорапите със силикон. Но с времето се научи и на пода.  Peace Сега нищо не може да го спре  ooooh!

# 687
  • София
  • Мнения: 659
 Бързо, че денят ще свърши докато се наканя да пиша
 Честито на днешните именици и специално на nani_v - много здраве и късмет пожелавам
 Честити последнимесечинки на Рая и Калин, а и на останалите празнуващи на днешна дата - Теодор, Калина, Боян и Александра

rossykv, с нетърпение ще чакам клипче със щъпуркащата Стела. Относно датата, на която стартира системата за ДГ наистина аз бях писала, че ще е от 20.01. Прочетох го в една друга тема и реших да го споделя, но може и да са го променили. Не съм влизала в сайта скоро, защото няма да го ползвам.

 Браво и на Рая, тя може нарочно да не си е показвала в София способностите  Wink . Представям си сега колко ще ги е яд бабите и дядовците, че са пропуснали.

 SZA, и аз искам рецепта за торта без мляко. Тя дали ще може да се покрие със захарно тесто  newsm78

 Като говорите за тези изчанчени плодове, които ги има на пазара от няколко години и аз се замислям дали да не ги опитам. Аз принципно хич не си падам по експериментите и много рядко опитвам нови неща (например морски дарове не съм яла, защото все си мисля, че са ужасни на вкус, а и като си ги представя на живо как изглеждат  Sick) Много време ми отне да опитам и китайска храна, но сега много я обичам.

 Интернет и форума наистина са голяма краста. Аз редовно си "почивам" от тях като ходим при нашите. Лятото особено голяма почивка му дръпнах, а и сега по празниците също. Игри не играя, защото съм голям заплес и почна ли няма спиране. Преди години висях по цели нощи с една ТВ игра, а сега като знам колко са напред технологиите не ми се мисли. След една-две години като си поиска Ники конзола и ще се бием сигурно кой да играе  hahaha
 Наистина и аз понякога се замислям, че вечер мога да свърша нещо друго вместо да висна във форума като заспят децата, но пък ми е любопитно да видя какво става hahaha През деня пиша, докато детето спи, а и той като спи главно гушнат така или иначе не мога да свърша нищо друго вкъщи. Аз следя 6-7 теми, за които съм се абонирала и мнооого рядко се случва да се ровя безцелно. Незнам дали, защото с голяма част от пишещите в темичката се познаваме, но наистина ви чувствам близки и ми е интересно да прочета какво ви се е случило, какво правят дечицата и т.н.  От другите теми пък научавам други интересни и полезни неща, а и в тях не се пише много и не ми отнема много време да ги прочета. Общо взето ми е полезен форума, научавам доста неща от него, а и това ми е един вид разтоварване вечер, да седна  и да почета на спокойствие.
 Най-ощетен от вниманието ми, заради нета може би е таткото, но той пък вечер гледа ТВ, та се уравновесяват нещата. Всеки релаксира както му харесва. Книга много ми се чете, но аз си падам чешит и като ми хареса четивото не съм в състояние да го оставя. Случвало се е да не спя почти цяла нощ, за да си довърша започнатата книга. Сега с детето въобще не мога да прогнозирам колко свободно време ще имам (ако въобще ми остане някакво) и затова чета само списания. Абе заплес съм си, няма какво да се обяснявам. Аз затова спрях през деня и ТВ да пускам, защото се заплесвах и чак се нервирах защо детето не си играе само, а все ме вика да му правя компания.

 Това, което TaniaR споменава е валидно не само за прохождането, а за всяко едно ново постижение на децата. Като се научат на нещо ново и за момент само то е на дневен ред, а останалите умения отиват на заден план, докато не се усъвършенства новото.

 Лека нощ, че стана утре, а и очаквам Тео всеки момент да нададе вой

 

# 688
  • Мнения: 8
Здравейте момичета Hug
Аз само минавам да ви почерпя за именния ми ден преди да е свършил /казвам се Атанаска-за който не знае  Laughing/  
  [img]
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2655/1098741704170420321263850208q34iiGVpYvVJeaaItPgH.JPG

Честито и на всички други ,които имат повод за празнуване Hug Hug Hug

# 689
  • Мнения: 1 187
За тези,които ще записват за ясла тук открих полезно инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451453.msg13826360#msg13826360



Бодливке, какво стана с изследванията на Ади, наред ли е всичко?


Благодаря,че попита. Hug Засега всичко е наред,чакаме да се нормализират нещата и ядем месо,елда и пием витамини.Другата седмица пак ще я боцкат. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт