СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 923
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 1 475
Момичета, извинявам се,сигурно този въпрос е задаван стотици пъти, но наистина не мога да се оправя в този сайт! Регистрирах си, попълних профилите, но защо не мога да избера детските градини, за които искам да кандидатствам- трябва ли още нещо някъде да вляза! Аз ги виждам,като отделен линк на началната страница- т.е от профила си нищо повече не виждам освен нашите данни!! И тези допълнителни критерии, по които се дават точки, къде се попълват тези данни- пак ще напиша в профила нищо не виждам??!!И дали защото бебето е родено 2009 и затова не мога да ги видя,въпреки,че преди ми беше отговорено,че сега ще можем да се борим за ясла?

# 1 171
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета, извинявам се,сигурно този въпрос е задаван стотици пъти, но наистина не мога да се оправя в този сайт! Регистрирах си, попълних профилите, но защо не мога да избера детските градини, за които искам да кандидатствам- трябва ли още нещо някъде да вляза! Аз ги виждам,като отделен линк на началната страница- т.е от профила си нищо повече не виждам освен нашите данни!! И тези допълнителни критерии, по които се дават точки, къде се попълват тези данни- пак ще напиша в профила нищо не виждам??!!И дали защото бебето е родено 2009 и затова не мога да ги видя,въпреки,че преди ми беше отговорено,че сега ще можем да се борим за ясла?
За 2009 набор нищо не е активно още, само профил можете да направите, което разбирам вече е направено. Остава да чакаме да се обяви кампанията и ще можете да избирате градини.
Доп. критерии се явяват автоматично според това, дали избраната от вас градина е приела даден ДК на който вие отговаряте.

# 1 172
  • София
  • Мнения: 6 011
А аз имам възможно най-глупавият въпрос, но срам не срам ще го задам, защото досега в разговор с родители не получих един смислен отговор.
Детето ми е набор 2008, кандидатстваме за 96 ОДЗ "Пеперуда"-та в Дружба 1, където от little wingels знам, че има 4 яслени групи. В момента детето ми е на 30-то място в списъка на чакащите за 1-ва яслена група. По моя път на логиката това означава, че при подобна позиция, детето ми задължително трябва да бъде прието наесен. Това така ли е или аз съм в огромна заблуда??? Има ли нещо, което пропускам?
В огромна заблуда си по принцип, с най-добри чувства.  Hug
Това, че детето ти е на първо, трето или пето място няма никакво значение в случая.
Най-общо системата е следната - пример - обявяват се десет свободни места. Има 30 кандидата. Първите 5 от тях са с много точки и влизат без проблем. За останалите 5 места  се борят 25 кандидата с еднакъв брой точки /нарича се "Гранична група"/. В граничната група децата са наредени по азбучен ред, под кой номер по ред е точно детето - няма никакво значение.
На всичките тези 25 деца се присъжда случайно генерирано число - влизат дечицата с най-малкото изтеглено число.
Т.е. имате шанс само ако попадате в гранична група или сте с много точки.
Моето дете беше прието именно чрез такова число, изтеглиха му малко число и е вътре /е, повечко е "навън", че доста боледува, ама това е друг въпрос/.  Grinning
Ако има нещо неясно - питай. Peace

# 1 173
  • София
  • Мнения: 211
Ще ви следя за инфо, но имаме време, бебка е 2009!  Peace

# 1 174
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Ника, но на конкретната опашка на tonkabonka децата са подредени по време-ден-час-минути.
 Мислиш ли,че ще им нулират времето когато дойде време за втора яслена ?
 Не споря ,интересно ми е Peace

# 1 175
  • София
  • Мнения: 23 109
Момичета, явно не трябва изобщо да се навивам и от днес се замислих над алтернативни варианти. Ще вкарваме четирите ни баби в действие от септември, ако се наложи.
Да, опашката на която сме, е с номера по време на регистрацията. За съжаление колкото повече чета, толкова повече се обърквам  Crazy И само се нервирам.
Ето че чакам февруари, а и аз вече не знам защо го чакам и евентуално трябва ли нещо пак да се пипа по кандидатурите, някаква пререгистрация ли, ново кандидатстване ли... Не са ми ясни нещата изобщо както виждате.

Ника, но на конкретната опашка на tonkabonka децата са подредени по време-ден-час-минути.
 Мислиш ли,че ще им нулират времето когато дойде време за втора яслена ?
 Не споря ,интересно ми е Peace
Именно това ми е интересно и на мен. Затова се чудя тия дни.
А случайно генерираното число от кого се генерира  Blush

# 1 176
  • София
  • Мнения: 6 011
Ника, но на конкретната опашка на tonkabonka децата са подредени по време-ден-час-минути.
 Мислиш ли,че ще им нулират времето когато дойде време за втора яслена ?
 Не споря ,интересно ми е Peace
Не съм и гледала конкретно опашката на Тонката, логично е да са все още на текущ прием - час, минута и т.н.
Абсолютно мисля, че ще се нулира всичко, да. Интересно ми е и на мен, чисто информативно, какво ще стане, аз вече съм на набор 2009 за кандидатстване тази година.  Crazy

Тонка, генерира се от някакъв "генератор на случайни числа", взет на заем или закупен /не разбрах точно, но няма значение/ от БАН. Преди време КатиАБВ беше обяснила действието на въпросния генератор.
А ти бъди спокойна, на някои ни е трета година в темата, ще помагаме с каквото можем.  Hug

# 1 177
  • София
  • Мнения: 23 109
Ника, много ти благодаря, че внесе разяснение в размътената ми глава  Hug
Следя вече изкъсо темата, за да не пропусна събитието, което всички чакаме  Grinning

# 1 178
  • Мнения: 1 475
Момичета, извинявам се,сигурно този въпрос е задаван стотици пъти, но наистина не мога да се оправя в този сайт! Регистрирах си, попълних профилите, но защо не мога да избера детските градини, за които искам да кандидатствам- трябва ли още нещо някъде да вляза! Аз ги виждам,като отделен линк на началната страница- т.е от профила си нищо повече не виждам освен нашите данни!! И тези допълнителни критерии, по които се дават точки, къде се попълват тези данни- пак ще напиша в профила нищо не виждам??!!И дали защото бебето е родено 2009 и затова не мога да ги видя,въпреки,че преди ми беше отговорено,че сега ще можем да се борим за ясла?
За 2009 набор нищо не е активно още, само профил можете да направите, което разбирам вече е направено. Остава да чакаме да се обяви кампанията и ще можете да избирате градини.
Доп. критерии се явяват автоматично според това, дали избраната от вас градина е приела даден ДК на който вие отговаряте.

Много благодаря! Hug

А поне ориентировачно може ли да се каже,кога да очакваме? И в деня, в който се обяви записването,в този ден ли се избират и детските градини?

# 1 179
  • Мнения: 9 814
На 20 януари стартира предварителната кампания за набор 2009. Тогава ще бъдат отворени всички секции в профилите на децата. Това ми писаха от ИСОДГ на мое запитване.
Това ще рече, че ще могат да кандидатсват деца навършили 10 м. Кога обаче ще стартира официалната кампания за нашия набор, още не е ясно. Въпреки това не е лошо на 20-ти още рано-рано да се заредим пред компютрите.

# 1 180
На 20 януари стартира предварителната кампания за набор 2009. Тогава ще бъдат отворени всички секции в профилите на децата. Това ми писаха от ИСОДГ на мое запитване.
Това ще рече, че ще могат да кандидатсват деца навършили 10 м. Кога обаче ще стартира официалната кампания за нашия набор, още не е ясно. Въпреки това не е лошо на 20-ти още рано-рано да се заредим пред компютрите.

А на 20 ще има ли обявени бройки за набор 2009 по отделните граини? Силно се съмнявам.И за какво тогава ти е да се зареждаш пред компютъра.  newsm78

# 1 181
  • Мнения: 9 814
На 20 януари стартира предварителната кампания за набор 2009. Тогава ще бъдат отворени всички секции в профилите на децата. Това ми писаха от ИСОДГ на мое запитване.
Това ще рече, че ще могат да кандидатсват деца навършили 10 м. Кога обаче ще стартира официалната кампания за нашия набор, още не е ясно. Въпреки това не е лошо на 20-ти още рано-рано да се заредим пред компютрите.

А на 20 ще има ли обявени бройки за набор 2009 по отделните граини? Силно се съмнявам.И за какво тогава ти е да се зареждаш пред компютъра.  newsm78

От любопитство да не изтърва нещо.  Whistling
Щом ще има предварително класиране ще има и обявени бройки.
Разликата е там, че системата ще те допусне да кандидатстваш, когато детето ти е навършило 10 м.

# 1 182
  • Мнения: 804
На 20 януари стартира предварителната кампания за набор 2009. Тогава ще бъдат отворени всички секции в профилите на децата. Това ми писаха от ИСОДГ на мое запитване.
Това ще рече, че ще могат да кандидатсват деца навършили 10 м. Кога обаче ще стартира официалната кампания за нашия набор, още не е ясно. Въпреки това не е лошо на 20-ти още рано-рано да се заредим пред компютрите.

Тази предварителна кампания само ще опъне нервите на майчетата на набор 2009., защото докато не излезе списъка: "Приети деца: .........." ще отварят безброй пъти сайта да поглеждат как се движи опашката, а през ноща след обявяване на класирането - изведнъж всичко е различно.
Щеше да е по-хуманно ако ни бяха пожалили поне тази година. Да обявят един месец за кандидатстване, после първо класиране -  срок за записване, после второ класиране - срок за записване и т.н. И май месец вече всичко да е ясно, да са минали поне 4 класирания, за да може родителите на неприети деца да имат време да си търсят цяло лято алтернатива за есента, а родителите на приетите да спрат да пият валерианчета  Wink

# 1 183
  • София
  • Мнения: 796
Случайно видях ясла при нас, която приема документи от 20.01. , но не работеше, а утре трябва да подготвя всичко. Не знаех преди, че при нас всичките са самостоятелни ясли - не към ОДЗта и всичко друго май сме изпуснали.... Някой би ли могъл да ми каже какви документи трябват за прием в ясла? Rolling Eyes
А някой да знае от колко часа трябва да се наредим, за да имаме някакъв шанс....? Laughing

# 1 184
  • Мнения: 2 149
Ами явно утре верта с колата паркирате и се започва висенето, така като гледам тази практика я има  Thinking
Иначе за подаване на молба за прием, молба в свободен текст и копие от акта за раждане на детето+ оригинала за сверка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт