СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 945
  • 1 568
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 821
ДИРЕКЦИЯ "& … 80;на

Информаци& … 80;ни

Въпроси и о … 86;ри

Нормативн& … 85;ти

Нормативн& … 85;ти

ОДЗ, ЦДГ, Ло  … 60;ИЯ

__________________________________________________________________________________

СТАРАТА ТЕМА



Не се настройвайте, че днес ще направите кандидатурите за 2010. Още вчера копирах новината от сайта на ИСОДГ:

"Календарът с всички важни събитие през настоящата 2010 г. ще бъде актуализиран в началото на месец Февруари след сбирка на работната група към Дирекция „Образование” на СО."
Явно още не е ясно кога ще започне кампанията за 2010, няма как да отворят профилите преди това. Търпение. Ще имате достатъчно време за кандидатстване, следене, разместване и прочие. Не е от значение датата на която ще кандидатствате за дадена  градина, стига да е преди първото класиране. Ако е след него, шансовете намаляват  Peace


Имам молба към модератор,защото явно на повечето нови майчета тук им е доста сложно да разберат системата.Ако може в първият пост на темата да се добави:

"Профилите на деца родени през 2009г,както и желаещите да кандидатстват за ЦДГ за набор 2007,ще бъдат отворени,след стартирането на кампанията за прием.Точната дата за началото на кампанията,все още не е известна.Моля следете секция "Новини" в сайта на ИСОДГ,или темата Peace

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2010-01-11 13:23:29 вашето запитване:
Бихте ли ми казали какво означава запазване на кандидатурите и реда.И къде точно мога да проверя решението за премахване на входящите номера за новата кампания?:4.5. Пази ли се ред за следващата година или пак наново трябва да се регистрираме?Всеки, който е регистриран и кандидатствал за прием в ОДЗ или ЦДГ на Столична община запазва кандидатурите си, докато не бъде класиран. Ако тази година не бъдете класирани, кандидатурите Ви се запазват за следващата със същия брой точки. Прехвърлянето към по-горна група става автоматично.Не съществу�
�а подновяване на регистрация. Регистрация се прави веднъж. Кандидатурите се запазват през годините, но могат да се променят от родителите. Точките по критериите остават същите, освен ако няма променени обстоятелства, които трябва да се отразят от родителя. Разбира се, това предполага, че правилата за следващите години ще бъдат подобни, що се отнася до критериите и точките. Възможни са малки подобрения, но не очакваме значителни промени на правилата в следващите години особено, ако приемът тази година премине успешно.

Нашият отговор:

Кандидатурите във всички ОДЗ, в които сте кандидатствали ще се запазят, но не и входящите номера. По сегашните правила, преди старта на всяка една кампания за кандидатстване за учебната година, входящите номера се нулират, за да имат всички деца еднакъв шанс за класиране. Входящите номера важат само за текущите класирания за настоящата учебна година.

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 12:45 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 2 171
Записвам се в новата тема.
Гледах календара в системата на ИСОДГ, очакват се още две класирания за тази година - утре и следващата събота. Това означава ли, че няма да има повече междинни класирания през следващата година докато се обявят новите свободни места за 2010-2011 год.?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 370
Хайде този път да изпълним темата само с хубави новини и много приети мъници Simple Smile
Ами да ако има повече информация за 19 ОДЗ питай я , макар че явно и те се останали разочаровани като са разбрали , че няма да преместят мъницети им в 98 ОДЗ.

# 3
  • Мнения: 4 393
Точно исках да отговоря в старат тема и видях, че е заключена.  Embarassed
Местата в 98 ОДЗ на децата, които не са се записали ще бъдат заети на утрешното класиране. Инфото от тук:
http://kg.sofia.bg/tmp/191009.pdf се отнася само за добавяне на нови места, а новите в 98 бяха обявени миналата седмица, сега тези не са нови, а незаети.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 370
Да но докато в 98 ОДЗ може да се хване кои места са нови и кои незаети в никоя друга седмица това не става ясно.Поне за мен.А и никъде в заповедта не пише, че се отнася за нови места-пише всободни!

# 5
  • Мнения: 2 171
Аз отказвам да се надявам за утре Crossing Arms. И без друго при липсата на интернет, като нищо местата вече за заети, или днес ще се запишат останалите деца. По-добре да не вярвам и да ме зарадват, отколкото после пак да ме е яд.
А как се получават 10+ точки, без социални критерии? Питам, защото вчера пак гледах списъка на приетите в 56 ОДЗ деца, набор 2008 - 3 деца по социални критерии с 10.1 точки и 5 деца общ прием с 10+ точки newsm78

Ария, ще ти пратя на ЛС ника на майката, за да се свържеш директно с нея Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 17 595
Че това е абсурдно... при положение, че родителите имат до края на днешния работен ден за записване, а в 6 затварят системата... кога по- точно смятат, че ще бъдат обявени местата? Да не забравяме, че градините работят до 19... но хайде, дори и директорите да са до 17.30 - обаждат се в 17.40 и диктуват до 17.50 и някой реагира в следващите 10 минути... това като регламент наистина намирисва. Силно.

# 7
  • Мнения: 4 393
Че това е абсурдно... при положение, че родителите имат до края на днешния работен ден за записване, а в 6 затварят системата... кога по- точно смятат, че ще бъдат обявени местата? Да не забравяме, че градините работят до 19... но хайде, дори и директорите да са до 17.30 - обаждат се в 17.40 и диктуват до 17.50 и някой реагира в следващите 10 минути... това като регламент наистина намирисва. Силно.

Ами класирането досега винаги е било така, как така изведнъж стана абсурдно  newsm78 Кати, ти кандидатствала ли си на първо класиране? От 23.05.?

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 4 171
 Благодарности за търпеливия ни модератор!

.Ели., дали можеш да сложиш в първия пост ето този линк- Мария Минчева сама ни го е давала тук-за въпроси към Отдел Образование.,плюс адрес и структура.

 http://sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=zanas

# 9
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
А как се получават 10+ точки, без социални критерии? Питам, защото вчера пак гледах списъка на приетите в 56 ОДЗ деца, набор 2008 - 3 деца по социални критерии с 10.1 точки и 5 деца общ прием с 10+ точки newsm78
Ами как- с моя "любим" критерий за работещи баби, дядовци, стринки, лели, вуйчовци и кой ли още не  #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 1 370
Точно го е казала Кати.Незнам защо я контрираш.Всяка седмица се обявяват един брой места, а се класират съвсем различен.Ако искаш и по седмици мога да ти дам информация.А и не мисля, че виждаш ли в петък разбират какви сеободни места имат.

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Да не ви изпусна.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 595
Че това е абсурдно... при положение, че родителите имат до края на днешния работен ден за записване, а в 6 затварят системата... кога по- точно смятат, че ще бъдат обявени местата? Да не забравяме, че градините работят до 19... но хайде, дори и директорите да са до 17.30 - обаждат се в 17.40 и диктуват до 17.50 и някой реагира в следващите 10 минути... това като регламент наистина намирисва. Силно.

Ами класирането досега винаги е било така, как така изведнъж стана абсурдно  newsm78 Кати, ти кандидатствала ли си на първо класиране? От 23.05.?


Да... ама бях много далеч от истината - тогава бях пробвала само в най- удобните 3 градини, които пък имаха почти никакъв прием...  Mr. Green после сложих (за 3тото май) всички подред - и те, естествено, влизаха "отгоре" иии... ами, по някое време Давид се оказа приет по, да речем, 25 желание - в Бухово - та изгубих и датите...  Mr. Green ама и за двете все аз съм си виновна, та... не мога да се оплаквам.

А за това с непопълнените места - просто току- що го осъзнах. Едва ли би имало смисъл да искам промяна на регламента сега - но за догодина? Защото така просто родителите, които имах... хм, "извънрегламентирани" контакти със съответните директори ще се окажат информирани за бъдещото освобождаване на места, а останалите, дори и в 17.50 да погледнат, пак няма да разберат...  newsm78 или греша някъде?..

# 13
  • София
  • Мнения: 17 595
А как се получават 10+ точки, без социални критерии? Питам, защото вчера пак гледах списъка на приетите в 56 ОДЗ деца, набор 2008 - 3 деца по социални критерии с 10.1 точки и 5 деца общ прием с 10+ точки newsm78
Ами как- с моя "любим" критерий за работещи баби, дядовци, стринки, лели, вуйчовци и кой ли още не  #Cussing out


Тц.
Не става.
И с всички подобни може да докарат допълнително 0.1 - 0.2 т. - в зависимост от приетите от градината критерии. До 10+ им остават цели 3 т. Сигурно все пак са социални.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 595
Точно го е казала Кати.Незнам защо я контрираш.Всяка седмица се обявяват един брой места, а се класират съвсем различен.Ако искаш и по седмици мога да ти дам информация.А и не мисля, че виждаш ли в петък разбират какви сеободни места имат.


Няма как да е иначе. Много родители не се обаждат да откажат мястото, а просто не отиват да запишат детето. И освен в ексцентричната ситуация, в която всички, които са щели да записват детето са го направили, а всички останали са донесли писмен отказ, директорът не може да обяви мястото за свободни преди края на работния ден. Колкото и да е убеден, че няма да дойдат родителите. Защото ако все пак го направят - напук на всички вероятности - той се оказва в нарушение. Ами... аз също не бих си заложила работното място на шанса просто от добра воля към чакащите нещастници.

Общи условия

Активация на акаунт