СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класира&

  • 66 950
  • 1 568
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
относно К4 не е честен и никога не е бил ... много по хуманни професии има от една п....а леля в ясла примерно - аз съм лекар - спасявам човешки животи, но детето ми няма привилегията да е в ДГ - всички сме хора на този свят и имаме равни права - какво е това за едни може за други не ??? Ами ако и лекарите напуснат болниците да си гледат децата в къщи , че няма място за тях в ДГ кой ще ни лекува ??? ДА ! Съгласни сте с мен , макар и да отричате ... Вие поддръжници и облагодетелствани мами от К4  Hug

В случай, че неправилно съм разбрана - аз не съм облагодетелствана от К4, нямам нито един роднина до 9-то коляно работещ в детско заведение.
И логиката на К4 не е никаква хуманност на тази професия, откъде ти хрумна това?
Имаше дискусия преди време по този въпрос в темата, доста логични аргументи бяха посочени и за двете гледни точки, оттам-нататък всеки сам избира позицията си.

И вместо да се плюе насам-натам защо не насочите енергията си към по-смислен начин за промяна на системата, такава, каквато вие я виждате? Агресията по форумите е много лесна, но да се тича по институциите и да се търсят начини за натиск по определени въпроси не е толкова просто.

Та в тоя ред на мисли ти конкретно jijy какво направи по въпроса да промениш тази несправедлива според теб система?

# 1 141
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
 След като може един потребител да обвинява други във фашизъм и куклуксклановщина, айде сега да понесем изпускането на нервите на друг.

 Имам си резерви към СНБМ и затова не ща да им ставам член,дори и за да ми приемат детето в градина Wink  ooooh!
 Но,госте, дай с малко уважение към непознатите! Останалите си се знаем и искри прехвърчат не за първи път между нас.
 Откак Ели пише в темата -знаем КАКВО се мъдри в общината. Преди това и хабер си нямахме (нямахТЕ) . Щяхме да четем в новините за крайния резултат от решенията и щяхме да се пеним в темите,но стане ли дума за организиран отпор-никакви ни няма.

 ПП. Когато трябваше да направя лабораторните изследвания на щерката през септември,за да тръгне на градина,в една люлинска поликлиника на вратата пишеше-с предимство за медицински работници!  Криво-право-това е факт.

 И аз подкрепям критерия за децата на педагогическия персонал. Не разбирам,как той се изроди във всякакъв персонал. И докато се караме за тея деца,глеЙте какво стана по градините-отново групите са по 35 деца. Определено не са персоналски.
  

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 08:08 от blanc

# 1 142
  • Мнения: 4 465
Ти сама си отговорила на собствения си въпрос. Нали ти си обяснявала (не защитавала!) по принуда (пистолет ли ти опряха в челото?!) какви са мотивите на родителите, чиито искания в петицията СНБМ не споделя. Ти нали присъстваш на срещите на работната група като представител на СНБМ? Има си протоколи от тези срещи, може да се провери кой какво е защитавал и обяснявал. Но ти в качеството си на каква си се изказвала там вместо авторите на петицията?! Ако ти или някой друг от работната група си беше направил труда да покани авторите да присъстват, нямаше да ти се налага да обясняваш чужди позиции, които и без това не разбираш.
Въпросът на Кикимора, чийто отговор искам и аз да чуя, е много прост - как СНБМ формира позицията си по даден въпрос? Ако не можеш или не искаш да отговориш, ще потърся отговора другаде.

Що бе, пиле шарено, се заяждаш вместо да се информираш от сайта на СОС кога са им заседанията и какво имат в дневния ред комисиите. С какво точно да те поканят - с бъклица или питка със сол. Информират хората, както си му е редът. Или за теб конкретно всеки път трябва да пращата кола с шофьор и лично послание. Но то като веднъж му пратят посланието с кола и шофьор и човек после трудно слиза на земята. Кофти, ама проблемът не е мой.

По въпросът за това как се формира позиция на СНБМ - не е твоя, нито на Кикимора работа. Нито пък сме длъжни на всяка манджа да сме мерудия. Най-лесно е кат те сърби нещо, някой друг да те почеше. Пък като не ще и не му е работа е много виновен и трябва да му се потърси отговорност. Сори ама за това че ви присърбява на определени теми нито СНБМ нито папата са ви виновни.

Пожелавам ти успех в търсене на отговори за глобалната конспирация и други обществено значими теми.



Хе, хе...откога неудобните въпроси са заяждане?! Не прочетох смислено от теб като каква си обяснявала пред работната група чужда родителска позиция, която нито ти лично, нито СНБМ споделя. Като не сте длъжни (СНБМ) да сте на всяка манджа мерудия, ти какво търсиш в ролята на мерудия във всяка общинска манджа,а?!


Относно тона на постинга ти, ще се възползвам от опцията "Информирай модератор". По всичко личи, че работата ти във въпросната работна група в общината ти се отразява негативно на нервната система. 

Моля те прави разлика между работна група към дирекция Образование и Комисия към СОС. Става въпрос за КОМИСИЯТА. И там не бях във връзка с петицията, а във връзка с безумната идея ПС да правят вторично класиране по неясна процедура и критерии. Т.е. поради несъвършенството на правилата.

Това че на някои общински съветници липсата на определени критерии се отрази като бик на червено не е по моя вина. Та по какъв повод смяташ че някой лично трябва да те покани на заседание на Комисия към СОС не разбрах. Факт е че друг представител на родители не се появи. А аз със сигурност не бях отишла там за да търпя обиди вместо някой друг.

Въпросите не са неудобни, само показват твоята неинформираност, за което няма как да нося отгворност. Или просто се правиш на ударена и за стотен път трябва да ти се обяснява едно и също нещо.

# 1 143
  • Мнения: 7 461

относно К4 не е честен и никога не е бил ... много по хуманни професии има от една п....а леля в ясла примерно - аз съм лекар - спасявам човешки животи, но детето ми няма привилегията да е в ДГ - всички сме хора на този свят и имаме равни права - какво е това за едни може за други не ??? Ами ако и лекарите напуснат болниците да си гледат децата в къщи , че няма място за тях в ДГ кой ще ни лекува ??? ДА ! Съгласни сте с мен , макар и да отричате ... Вие поддръжници и облагодетелствани мами от К4  Hug

                  Какво точно искаш да кажеш с  п....а леля в ясла ? Явно си  като нея след като  употребяваш този израз.Чудно ми е как така се блъскаш по опашките , че точно на тази п....а леля в ясла да повериш детето си.Аз например съдя един неграмотен /не казвам прост/ лекар , защото с претенциите си осакати детето ни.Така,че моля , НЕ МИ ОБЯСНЯВАЙ  КАК ТОЧНО СПАСЯВАШ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ! Една такава спасителка ,като теб, отказа да закара майка ми с линейката в болница,друга такава отказа да я приеме след като я закарахме и резултата от действията на СПАСИТЕЛКИТЕ НА ЖИВОТИ е 3 години вече на легло и никаква надежда.
                 Така,че моля те , бъди по умерена в обидите ,защото както виждаш и между вас ,спасителките на животи,има такива дето не знаят каква точно им е работата!

# 1 144
  • Мнения: 572
Извинявам се че така нахлувам в темата но имам една питанка Rolling Eyes
И ако въпросът ми не е за тук къде бих могла да го задам newsm78

Добър ден,
бих искала да попитам как мога да кандидатствам за детски ясли при положение че за набор няма родени 2009?

Дъщеря ми е родена на 01.11.2009. Знам че е рано но нали много се чака та исках да се запишем от сега в реда на чакащите но не ми е ясно как става това в сайта
Детски ясли и градини
Благодаря предварително за отделеното време Hug

Ако никой не в състояние да ми отговори Rolling Eyes къде бих могла да получа отговор newsm78

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 10:29 от СРАМЕЖЛИВКА

# 1 145
  • Мнения: 2 171
Извинявам се че така нахлувам в темата но имам една питанка Rolling Eyes
И ако въпросът ми не е за тук къде бих могла да го задам newsm78

Добър ден,
бих искала да попитам как мога да кандидатствам за детски ясли при положение че за набор няма родени 2009?

Дъщеря ми е родена на 01.11.2009. Знам че е рано но нали много се чака та исках да се запишем от сега в реда на чакащите но не ми е ясно как става това в сайта
Детски ясли и градини
Благодаря предварително за отделеното време Hug
Ако никой не в състояние да ми отговори Rolling Eyes къде бих могла да получа отговор newsm78

Тук е мястото, където би трябвало да получиш отговор, но момичетата са много заети да спорят и сигурно са пропуснали въпроса ти Simple Smile. Сега можеш да направиш регистрация на детенцето в сайта на ИСОДГ, а кандидатурите ще можеш да добавиш, когато стартира новата кампания за кандидатстване (предполага се от другия месец).

П.П. Влизам в темата, за да получавам актуална информация около новата кампания. Тези спорове вече ми идват абсолютно в повече и съжалявам, че темата се превръща в бойно поле, а не изпълнява функцията, която й е отредена - да помага на родителите с полезна информация Tired

# 1 146
  • Мнения: 4 465
Само да отговря на Jijy, защото влизайки като гост не разбрах дали е информирана за ситуацията и по-конкретно защо отговарям с определен тон на определени потребители.

Little wingels води персонална война с мен откакто изказах мнение че със свои действия или по-точно недовършването им е създала предпоставки за съсипване на едногодишни дебати със СО по отношение на процедурата за прием и по-точно нейната прозрачност и обективност. Тя пусна петиция (нейно право) непосредствено преди разглеждане на Правилата за прием в Комисиите към СОС. Въпреки неубедителната подкрепа на петицията, от СО я използваха за да пратят в боклука някои от важните решения на работната група, касаещи приема на децата през 2009 г. Това ми костваше близо две седмици допълнителни ангажименти, гарнирано с неприятни атаки от страна на ядосани общински съветници. За чакащите класиране родители, това се отрази в около двумесечно забавяне на процедурата.

В отговор на неприятните атаки на общински съветници обясних че има много родители и всеки има право да избере начина по който ще си изрази мнението. Което обаче Little wingels до ден днешен отказва да разбере и периодично иска обяснения. Не съм длъжна обаче да давам такива и то на човек, който не си довърши започната работа и прехвърли негативите от това на други хора.

Сега започва с нападките отново и за съжаление си давам сметка че каквито и обяснения и информация да получи, всичко си остава въпрос на лично отношение. Факт е че тя не прави разлика между работна група и Комисия към СОС, което е най-малкото което от началото на годината до сега можеше да осъзнае.

На Кикимора отговорих, но нямам вина че отговорът не и харесва. Факт е че съм особено чувствителна на всеки опит да ме вкарат в коловоза на нечии интереси и настоятелността по отношение на К4 я разбирам по този начин. За съжаление през последната година "получавах" и в темата и по-телефона нареждания от родители, които смятаха че еди какво си трябва да бъде променено и ми вменяваха задължение да го направя вместо тях. Никой не се и замисли колко време отнема един обществен ангажимент и факта че много често "нарежданията" биваха разнопосочни в зависимост кой какво го устройва. Родителите винаги имаха някакво оправдание за да не могат лично да се борят за това което ги вълнува. Най-често отговорът беше че имат малко дете и не могат да се ангажират. Всички сме с малки деца и ни е трудно, но поне се опитваме да правим нещо. За съжаление трябват доста повече усилия за постигане на каквото и да е, освен писане по форумите.

Това ми е последното включване в тази тема. Ще преценя как и къде да поствам информация, свързана с работната група и друга информация която по някакъв начин сме получили във връзка с ДГ. В момента обмислям да се оттегля от обществените ангажименти, свързани с ДГ и евентуално СНБМ ще вземе решение за друг представител на мое място.

# 1 147
  • Мнения: 1 020
Здравейте Simple Smile
вчера видях, че има едно свободно място за 2008 в новата детска в Младост Simple Smile за простосмъртните... не се радвайте, няма да ни огрее...
Но исках да питам, защо дете с 10+ точки е преди дете с 10.2 точки  newsm78 10+ значи 11, 12,13... и т.н. точки, така ли? Също детето с 10+ е по-скоро кандидатствало... а това, което беше второ изведнъж има 10.2 точки, а преди явно е имало под 8.3... е може да не му е било първо желание тогава, но честно съмнявам се  newsm78
Така се оплетох и аз вече...
А за критериите... както много пъти се писа, всеки един от тях е дискриминиращ! Стига сте се карали...
Всяка професия е важна, не се наемам да степенувам кой е по-по-най...

# 1 148
Мила-мама , madchen , Благодаря за отговорите   bouquet

# 1 149
  • София
  • Мнения: 246
Вижте това:

18.01.10     Увеличение на свободни места за следващото класиране на 23.01.2010 г.

По искане на директорите увеличаваме свободните места за следващото класиране (на 23.01.2010г.) в следните градини:


Следва списък на градините

# 1 150
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
Elichka_mama,да,означава 11-12-13 точки (10+)

Астарта, права си в забележката си. Но темата се казва Страсти... Преди имаше и друга тема-за техническите въпроси по кандидатстване. Там се включваха активно от ИСОДГ с разяснения.  Ако сме педанти-би трябвало да препращаме всяка питаща към Обратна връзка в сайта за градининте-те да си отговарят.
 Понеже по-назад ме споменаха,че  помагам и отговарям-гледам да го правя само когато съм сигурна в нещо и най-вече,когато съм била в същата ситуация. За дете ,родено преди два месеца,не съм на 100% сигурна в отговора си.  Тук сме с деца на различна възраст и не можем да знаем всички отговори ,които са от компетенцията на ИСОДГ (а често и те нямат отговор)
 Та,мисълта ми е-имайте търпение. Ще влезе друга потребителка   (все пак вчера беше неделя),  и ще отговори на зададения въпрос.

 А спорът е от значение за всички,понеже след някой и друг месец ще има нови въпроси-ама кой,кога и защо е причина детето ми да няма градина!!!Но сега не ви касае,нали?
 Всички вярват ,че детето им има голям шанс за градина, но това трае само до първо класиране.

# 1 151
  • Мнения: 1 020
Еххххххх.... за 2008 има само в Красно село 2 места Sad Все пак успех на всички Simple Smile Малко повече места и малко повече надежда нечие детенце да тръгне на ясла/ДГ Simple Smile

малко редакция, че съм била гладна и съм позакусила с част от буквите Simple Smile

Бланк, мерси за отговора Simple Smile

# 1 152
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Здравейте!
Искам предварително да се извиня, ако някъде съм пропуснала необходимата информация, но ми се иска да изложа точно каква е ситуацията при мен.Ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.
Синът ми е на 2,9 г.Приети сме в 66 ОДЗ -Панчарево съвсем скоро,записани сме. Ние живеем в Красно село и посещаването на това ОДЗ ще ни е особено трудно.В район Красно село тази седмица са открити в много удобно за нас ОДЗ 10 свободни места. Освен това получаваме и точка за това, че живеем на територията на ОДЗ-то. Сега,ако не бяхме приети в 66 ОДЗ, най-вероятно щяха да ни вземат.
Интересува ме,как бихме могли да се прехвърлим,без да рискуваме да загубим мястото си в 66 ОДЗ?Защото ако се откажа и кандидатствам наново ще изгубя цяла точка!!! Какво бихме могли да направим???
Аз се обадих директно в ОДЗ-то в Красно село, но казаха,че те нямат абсолютно никаква представа, как стават нещата!

Предварително ви благодаря   bouquet!

http://kg.sofia.bg/?page=wrk-grp&prot=pr5

2.4. Преместване

2.4.1. Преместване на дете от едно детско заведение в друго може да се осъществи при наличие на свободно място по реда на класиране и записване, посочен в т. 2.2. и т.2.3 от настоящите Правила.

2.4.2. Директорите на ОДЗ и ЦДГ могат да извършват преместване на деца между две детски заведения при подадени писмени заявления на родителя /настойника/ и на двете деца. Преместването се отразява от директорите на ОДЗ и ЦДГ в ИСОДГ.

Молби за преместване се разглеждат и в работната група.

# 1 153
  • София
  • Мнения: 2 850
Хора, сигурно съм най-глупавото същество на света, но не мога да се ориентирам. Сега като пише "следващо класиране на 23.01.", това отнася ли се за бъдещата първа група (набор 2007) и ако е така, какво да правя, за да кандидатствам, при условие, че вече имам регистрация. newsm78

# 1 154
  • София
  • Мнения: 23 128
А аз имам възможно най-глупавият въпрос, но срам не срам ще го задам, защото досега в разговор с родители не получих един смислен отговор.
Детето ми е набор 2008, кандидатстваме за 96 ОДЗ "Пеперуда"-та в Дружба 1, където от little wingels знам, че има 4 яслени групи. В момента детето ми е на 30-то място в списъка на чакащите за 1-ва яслена група. По моя път на логиката това означава, че при подобна позиция, детето ми задължително трябва да бъде прието наесен. Това така ли е или аз съм в огромна заблуда??? Има ли нещо, което пропускам?

Общи условия

Активация на акаунт