Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 666
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 428
Веселина, това с хапането може да се дължи на твоята реакция - ако й е интересно или забавно как реагираш, тогава има стимул често да те хапе.

Да, със сигурност й е много забавно  Crazy Защото аз всеки път й се "карам", а тя само ми се хили  ooooh!

Супата и аз я давам само вечер. Слагам и сухар и половина, за да стане гъсто като яхнийка. 2-3 часа след това си пием млякото преди лягане. До момента й правя 210мл вода. Но се чудя дали да не й правя повече, че все реве като свърши  Rolling Eyes Но пък не искам да й разширя стомаха. И без това си е топче  Laughing

# 661
  • Мнения: 69
Супата и аз я давам само вечер. Слагам и сухар и половина, за да стане гъсто като яхнийка. 2-3 часа след това си пием млякото преди лягане. До момента й правя 210мл вода. Но се чудя дали да не й правя повече, че все реве като свърши  Rolling Eyes Но пък не искам да й разширя стомаха. И без това си е топче  Laughing

слагай бисквитки,може направо от тези на прах,една позната така прави,че иначе само мляко не го наяжда Grinning

# 662
  • Мнения: 4 428
Супата и аз я давам само вечер. Слагам и сухар и половина, за да стане гъсто като яхнийка. 2-3 часа след това си пием млякото преди лягане. До момента й правя 210мл вода. Но се чудя дали да не й правя повече, че все реве като свърши  Rolling Eyes Но пък не искам да й разширя стомаха. И без това си е топче  Laughing

слагай бисквитки,може направо от тези на прах,една позната така прави,че иначе само мляко не го наяжда Grinning

А не искам  Mr. Green Знам, че някои майки слагат, но не искам да я тъпча с още неща, че съвсем ще се окръгли  Laughing Пък и мисля, че е по-добре да й забъркам още 30мл чисто мляко, ако ще увеличавам хранителността. Но според мен проблемът не е в това, че ен се наяжда. Тя просто още си е с навика от сукането и иска по-дълго време да си цока. А млякото го изгълта за 5 мин и после реве, че е свършило  Rolling Eyes И по-малка биба сложих и пак го изсмуква за отрицателно време  ooooh!

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 14:59 от veselina_s_p

# 663
  • Мнения: 361
Честит празник на днешните именяци!!!

Стаси- аз също давам супата вечер, като седнем всички на масата. Ние от кухнята ядем порциите страно- основното за обяд, десерта половината за следобяд, супата за вечера. На следващия ден останалата половина от десерта за закуска. Явно най-силното ядене ни е на обяд. Аз към 15ч задължително давам плод и сок. А след баня мляко, но вече си го намали сама- 180мл вода, 2 бисквити и 6 лъжички.

за форума и компютъра- спорад мен си е до човек и организация на времето. Аз форума и ФБ ги гледам главно сутрин докато си пия кафето и Елия си щъпурка из стаята. Отдавна вече не се ровичкам ако не търся нещо конкретно.

Да ви се оплача сега- както си спеше Елия, така нададе един рев, 15мин няма спиране. И още спи, явно сънува нещо, обиколих цялата къща и накрая както почна да се захласва, набих едни шамари да се събуди. Ей изприщих се цялата, отделно дето си изкарах акълите. Сега естествено спи, но си е гушнала здраво заека.

# 664
  • Мнения: 660
Хихи..Рая пролази... newsm44
И права стои почти сама..съвсем леко се подпира на опора... леле за седмица тя направи неща дето бабите и дядовците ги чакаха от месеци... а сега няма да видят. Rolling Eyes

# 665
  • София
  • Мнения: 49
SZA, освен да се повторя, за да отговоря на въпроса ти. Няма кой да ми помага, в това число влиза и миличкия. Тук искам да вмъкна, специално за майките на момчета. Не ги правете мамини синчета! Гарантирате си много клетви от бъдещите снахи. Аз какво съм виновна, че майка му не го е научила да помага в домакинството, че му ходеше след гъза докато не се изнесе? Няма да ви обяснявам колко е трудно да се превъзпитава двайсет и кусур годишен мъж. Иначе има желание, но определено това не помага много. Повечето ни приятели нямат деца и немога да си обясня защо се отдръпнаха от нас, все едно, като сме с бебе сме крастави. Тези с децата, все се разминаваме, на различна възраст са малките. С две думи, почти не излизам с други хора освен с Вики. С форума се разнообразявам, търся други мнения по дадени теми и т.н., играя една игра в нета. Не смятам, че времето, което прекарвам на компютъра е откраднато или лишило някой от вниманието ми. И аз съм човек да му се незнае! Crossing Arms
Статия за плодовете, които съдържат Вит.Ц, май не всички са цитруси?  http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=9302
Tony_st,имате стиснати палци от мен докато се настаните и докато не се похвалиш, че всичко е ок.
ТаняТ, Вики само веднъж ме захапа докато я кърмех, скарах й се и от тогава не е. Иначе, като си играем ме подхапва където свари. veselina_s_p, Виктория също хапе само мен. Веднъж се пробва да ръфне баща си, но я убоде брадата му и не се е пробвала пак.
Зелено човече, поръчах на миличкия да вземе манго, довечера ще пиша какъв вкус ми има.
rossykv, на този сайт има всичко което те интересува за ДГ http://kg.sofia.bg/, иначе във форума има отделна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451453.0
Ноктите режа, като пусна ТВ да гледа реклами и по възможно най-бързия, защото шилото не обича да седи на едно място
Днес Викторията изведнъж такъв рев му дръпна. Не пожела повече от полувин пюре, едвам я успокоих и заспа. Какво му стана на това дете, незнам  Thinking
А това кофти време така ме сдухва Tired

# 666
  • Мнения: 1 734
Стаси, ама ти и 3-те бурканчета ли ги даде на едно ядене  newsm78 не са ли много?
Аз за вечер супа не давам. Само АМ 210 мл . Напълно и стигат за сега. Иначе 2/3 от супата и основното ги изяжда на обяд. Следобед давам десерта, но не винаги само когато преценя че е добре за нея.
Крисче, за времето съм на същото мнение

# 667
  • Варна
  • Мнения: 858
Честит имен ден на именничките - живи и здрави да сте  Hug   bouquet

Крисче, и при нас се получи нещо подобно с приятелите ни и аз нямам обяснение за това. Едните са семейство с 5 годишно дете - вече голямо, гледа го баба му у те си излизаха с нас, а другите са двойка без дете и всеки ден излизахме. След като родих излизахме няколко пъти през лятото и това беше -н ни вест ни кост, че даже и не се обаждат, а като им звъннем ние все някакво оправдание имат....незнам, наистина все едно сме прокажени  ooooh! Аз  нета съм или когато Вики си играе с баща и, или когато спи, така че не лишавам никой от внимание, а и дай сега като имаме дете да се изолираме тотално  Crossing Arms

Нокти, режа докато спи, иначе просто няма да трае и едно нолътче да отрежа без да тръгне на някъде, истинско шило е  ooooh!

Тони, стискам палци и честито за уменията  Hug

Гери, само кажете кога и къде и сме ок  Mr. Green

# 668
  • Мнения: 361
Това с приятелите и при нас се наблюдава.
Докато бях "малко" бременна, ок. Ама почнах да се пазя повечко от цигари, от шумни събирания, пък и ми се говореше само за бебета. Та Елия като се роди и край- дойдоха да я видят 2-3 пъти и вече не се обаждат. Или пък тези дето се обаждат, като имкажеш, че имаш да чистиш и готвиш (ние това го правим като Елия е при бабите) и ти трябват поне 2 часа да се оправиш, ти се чудят добре ли си и тн.  #2gunfire Ние за това излизме вече с комшите от 5 ятаж.  Rolling Eyes Те са с 3 месечно бебе и се разбираме за какво иде реч и от време на време с кумовете като не са на работа.

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Просто няма такава радост от това да гледаш красивата си и чаровна племенничка как хубаво ходи - честити топуркащи крачета, скъпа моя Стела  Hug  Heart Eyes   bouquet  През целия си живот леко и плавно да се движиш по Пътя си, и все така чевръсто и умело, както при старта!  Peace  Praynig Обичам те много!!!  Flutter  baby_neutral  Grinning

# 670
  • Мнения: 3 379
Статия за плодовете, които съдържат Вит.Ц, май не всички са цитруси?  http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=9302

Да, да, знам, затова казах най-общо... В общи линии тези с най-високо съдържание на вит. С са цитруси и така се ориентирам лично аз най-добре. Нали затова пуснах и инфото кои са цитрусите... Между другото, цитрусът винаги е кисел (сега да не кажете, че има и кисела ябълка, пък тя не е цитрус  Laughing)

Това с приятелите вероятно се дължи на факта, че като се очаква бебе и след като се появи, основните теми за разговор са бебешки... А хората без деца се дразнят много от това (аз лично се дразнех преди да родя и затова съм си го отбелязала в ума). Нашите приятели са повечето с деца (вече), като се роди Гого имахме само 2-3 семейства приятели с деца. Аз обаче съм си имала едно на ум за разговорите, а и се върнах рано на работа, което допринесе темите ни да не се въртят около децата и така... В общи линии сме запазили приятелството си с почти всичките ни приятели от преди да имаме дете, включително имаме още такива без деца, с които се виждаме често (единият дори ще е кръстник на Гого). Приятелите ни без деца като че ли искрено се радват на нашите деца и нямаме проблеми.

# 671
  • Мнения: 361
А СЗА, не съм много съгласна с това. По скоро се дължи на факта, че нямаш толкова време за излизания както преди. И без да съм се върнала на работа пак си оставам компетентна по много теми. А и не ми се говори само за бебета. В началото да, докато бях бременна. Но сега разговорите с бебешки теми се свеждат до това как е Елия и край.
А и относно това дали се дразнят, че са без деца, ми аз не съм виновна. Имам приятелка, която роди първото си дете, когато аз бях в една лоша връзка и доста често се биждах с тях и най-искрено съм се радвала на бебока.
Сега пък имам приятелка, която от 5 години се опитва да забременее и тя си умира за Елия.

А ние с децата не сме виновни, че на този етап от живота ни това е нй-важното ни нещо. Пък те ако са истински приятели ще се съобразят с това, най-малкото на гости ще дойдат.

Хайде да не ми е толкова  Confused поста, да ви похваля гарчето си- яде с метални вилица и лъжица. Ей сега ядохме и бананче с влица. За къде се е забързала и тя не знае. Rolling Eyes

# 672
  • Мнения: 69
Супата и аз я давам само вечер. Слагам и сухар и половина, за да стане гъсто като яхнийка. 2-3 часа след това си пием млякото преди лягане. До момента й правя 210мл вода. Но се чудя дали да не й правя повече, че все реве като свърши  Rolling Eyes Но пък не искам да й разширя стомаха. И без това си е топче  Laughing

слагай бисквитки,може направо от тези на прах,една позната така прави,че иначе само мляко не го наяжда Grinning

А не искам  Mr. Green Знам, че някои майки слагат, но не искам да я тъпча с още неща, че съвсем ще се окръгли  Laughing Пък и мисля, че е по-добре да й забъркам още 30мл чисто мляко, ако ще увеличавам хранителността. Но според мен проблемът не е в това, че ен се наяжда. Тя просто още си е с навика от сукането и иска по-дълго време да си цока. А млякото го изгълта за 5 мин и после реве, че е свършило  Rolling Eyes И по-малка биба сложих и пак го изсмуква за отрицателно време  ooooh!

и ние сме така,но и аз не слагам бисквити,ами тиквам бибата веднага след като свърши млякото,ние се унасяме за сън докато папкаме и въобще не разбира кога съм сменила шишето със залъгалката Mr. Green

# 673
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Тук съм Роси, ама нещо не ми се коментираха бебешорски теми.  
По темата: ние не сме преустановили социалния си живот, но го практикуваме предимно като идем на гости на баба и дядо в Ловеч/там има кой да гледа децата, та да се погледаме и ние самите/. Приятелският кръг е от мъжа ми, не се е променил. Тежи ми много постоянното обсъждане на елементарни проблеми: кой какво ял, колко пъти с..л, колко време ревал и т.н.... Като излизаме сме комплект с двете деца, не мога да обърна внимание на компания, да си обеля две приказки на различна тематика. Липсва ми контактът с хора, че сега с това време хептен го ограничих - а не съм такъв човек. Това са ми дертовете, горкият ми мъж - вечер направо го претрупвам с внимание.
Иначе ходихме на РД в събота, аз се мотам из ФБ и чат-пат наглеждам форума. Косьо си е същото мрънкало, все гледа да ми се мушне в краката с проходилката/за моя радост още не ходи сам/, хапе с двата си долни зъба, а като му кажеш "не" започва да се сърди и тръшка. Общо взето нищо ново.
Честито да им е името на именяците, специално минало вече ЧРД на Росен и Даниел/големи сладури са станали/. Ставам, че някой се размрънка.  bouquet

# 674
  • София
  • Мнения: 263
Честит имен ден на всички именници!!!
Браво на мъниците, които са усъвършнствали нови умения!
СЗА, мерси за предложената рецепта за торта! Аз гледах, че има специална тем аза торти за 1вия РД, но беше преди и ми се сторих амнго занимавка Rolling Eyes
Точно навреме ми идва обсъждането за супата! И аз вчера ве4ерта реших да дам и изобщо да й обърнем графика с къпането- първо дас яде с нас н амасата и после да се къпем. Бях приготвила и малко мляко за след това, но не се стигна до него- заспа си. И сега се чудя много- не искам да й махам млякото, какво да правя с тези супи...Веси, ами Мира каша яде ли като има време и за супа и за мляко вечерта? Ще споделиш ли точни часове на хранене. Нинче, а при вас как е- има ли каша и кога?
За "НЕ"-то и аз сега четох , че  е хубаво да се започне с дисциплината. Обаче и аз като СЗА разрешвам много неща и сега съм в процес на измисляне на забрани.
За излизането- никъде не ходим- то като нямаш пукнат лев у джоба за никъде не си!  А за страненето на приятелите  не знам , защото при всички ни станаха промени и премествания извън София и не се виждаме. Преди бяхме в един квартал и редовно се събирахме, но сега само ние останахме тук.

От колко часа е клубчето?

Общи условия

Активация на акаунт