Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 682
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 38
Добро утро!
Честито на всички вчерашни и днешни именници, както и на сладурските близнаци на Мирамар!
Ние два дни се скъсахме от хойкане (кафета, молове, гостита и т.н.), в резултат на което Симона спеше много добре през нощта. Явно трябва да я уморявам достатъчно. Варненки, айде тази седмица да си спретнем една срещичка. Препоръчаха ми клуб "Невеляшка" (не се пуши, а през седмицата не било много пълно), но давайте и други идеи, че в това лошо време трябва да имаме алтернативи.
И накрая да ви разкажа една поучителна история с Кака Криси. Казах и какъв подарък подготвям на баща и за рождения ден, като предварително я накарах да обещае, че ще пази тайна. Вечерта първите думи пред баща и бяха "Тате, няма да ти кажа каква картина ти подготвя мама. Ще бъде изненада" #Crazy...А мислех, че е достатъчно голяма да си държи устата затворена. Сега ще мисля друг вариант, но ето да си покажа творението (не знам дали ще добиете представа от толкова малък формат)
http://martenichki.snimka.bg/baby/bebeta-prez-yanuari-2010-g.459979.16985269

# 646
  • Мнения: 2 495
Добро утро!
Честит имен ден на всички именници!Живи и здрави да сте и с гордост да си носите името!  bouquet
Аз от вчера започнах с приготовленията за РД на Радослав.Имам 2 идеи, които ще се превърнат в много мили спомени след време. Heart Eyes А какви са-като свърша с майсторенето, ще ви ги покажа! Peace

# 647
  • Мнения: 4
Честит Атанасов ден на всички , които празнуват днес bouquetСъс здраве да си носят името!!!!
Тони, много стиснати палци от нас Peace
О, Боби никога не ме е хапал, а на 6 месеца му излязоха първите два зъба, от един месец има вече и два горни...явно си знае, че "там" не се хапе Laughing
Гери, много смешно ми стана, идеята ти за подарък е много оригинална Peace
Някой питаше как режем нокти - вече ги режа когато е буден, понякога стои кротко и гледа, понякога мърда, та ги режа цял ден по едно пръстче. Но като цяло съмс е усъвършенствала и съм много бърза, трябва ми само да стои една минута кротък и да гледа какво му правя Peace
Мънки, сигурно ще е суетен, наше си е, както казват бабите, на кой да се метне кат и двамата му родители са толкова суетни Mr. Green

# 648
  • Мнения: 660
Малей, каква съм отвеяна...вярно, че децата ни днес порастват с още един месец...как се изтърколи годината...


Честито и да другите месечинковци днес и другия месец - най-прекрасните рождени дни да имат.

Зеленко, до сега не ми е мирисало мангото на черен пипер. newsm78 Защо така при теб, не знам...явно обонянието ти е по-осезаемо от моето. Thinking

# 649
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Защо така при теб, не знам...явно обонянието ти е по-осезаемо от моето. Thinking

ха ха ха чист намек си е туй за  preggo

# 650
  • Мнения: 246
Честити месечинки!
Честито и на именниците!

Зеленко, случвало ми се е да оприлича миризмата на пипер, но по-скоро бял (не е толкова силна).

Тони
, стискам палци.

ГериМур, страхотна снимка, жалко че е пропаднала изненадата!

За хапането - и Митко досега не беше ме хапал, въпреки, че има 5 зъба, но често ме захапва по пръста и явно му е интересна реакцията ми, та е решил да пробва как ще е и при кърмене... Ще видим как ще се отучваме! Иначе нощем няма проблем, но той тогава спи и се храни насън.

# 651
  • Мнения: 3 379
Честито на всички празнуващи и с поводи през последните 2-3 дни в които не съм писала!

Да ви кажа ли, вчера ми беше ден без компютър (след призивът на мъжа ми "Неделя - ден без компютри" Simple Smile). Ами доста добре си починах, дори успях да гледам филм (Маркъс, с Хю Грант, в когото съм направо влюбена - във Хю Грант де, не във филма, макар че филмът беше много хубав, а на Хю Грант ама много му отива да играе гъзар). Та покрай това се замислих... Колко време ни отнема форума - време, което можем да прекарваме с децата, със семействата си, да отделим на някоя книжка или време за себе си... И се зачудих какви са мотивите на всяка от нас да е част от това голямо общество на форума и от нашето малко общество в отчетните теми?!? И цялото прекарано тук време как се оправдава? Ако на някой му се коментира...

Бухта, аз също четох наскоро, че в момента са в периода, в който е добре да се въведат понятия като "не" и "не може" и да се поставят границите. Аз се опитвам да го правя с Ники, но у нас по принцип много малко неща са "не" - като цяло съм доста либерална и позволявам много неща Simple Smile Но има твърди "не"-та, свързани най-вече с безопастността, здравето и личната хигиена (а за Ники - и с лаптопа ми, на който му липсва едно копче след първата му среща с Ники). Само че се опитвам "не"-тата да са казани по положителен начин и задължително с обяснение защо е "не". Което ме подсеща за една техника в НЛП за интересуващите се. Казва се The mind cannot process negatives - става дума за това, че човешкият мозък не може да обработва негативи, т.е. за да отрече нещо (казано по негативен начи, с не), първо си го представя, а после го отрича. От друга страна мозъкът е свикнал да изпълнява командите дадени му от притежателя му, и активира всички сили (подсъзнание, физиология...) в посока да изпълни дадената команда. Докато възрастните имат способността да разберат и отрекат нещо (с разума си, обаче не и с позсъзнанието или с физиологията си), то децата действат първосигнално. Ето защо често не разбират като им се казва "не прави това или онова", а и често правят точно обратното на това, което им казваме. Ще се опитам да обясня с пример. Например ако едно дете седи и си играе в близост до контакт, без да пипа контакта, и майка му влезе с думите "не пипай контакта", детето се обръща и започва веднага да пипа контакта. Първо, то е подсетено че контактът може да се пипа, второ - мозъкът му не обработва думичката не и обработва само информацията "пипай контакта", трето - мозъкът веднага активира организма да изпълни командата и съответно детето пипа контакта. Ето защо се препоръчва да се говори в позитиви, или най-общо да казваш това, което искаш да се случи, а не обратното. Другото име на техниката е Say it the way you want it. Simple Smile

Сега да карам по темите, но най-вероятно съм забравила някои (ще ме извините).

ТаняТ, Ники не ме хапе когато се кърмим, освен ако не реши да си играе, но тогава ме хапе навсякъде. Аз строго обяснявам, че мама я боли и да спре. А той се смее  Joy

Добро настроение, и Ники не пълзи, и Гого не е пълзял. Бъди спокойна! Няма причина да смяташ, че има някакъв проблем. Я виж какъв юнак и хубавец е Марти, не му се вглеждай Simple Smile

Мънки, лошо това с падането, дано се оправш бързо. И аз имам падане от кон като тинейджърка и така приключиха уроците ми по езда. Честно казано, още не мога да се престраша да с екача на кон.

Зелено човече, Ники също яде манго, не ми мирише на чере пипер (но пък съм взимала само готово пюре).

Васида, цитруси са най-общо тези с Вит. С Simple Smile - портокал, мандарина, лимон, киви, грейпфрут, помелото (както ти е казала Мънки) и още някои, ето ти инфо.

Гери Мур, да знаеш, че децата не могат да пазят тайна (нервната им система не е дотам развита още Simple Smile) - почнат ли да могат, смятай, че вече могат и да крият разни неща от нас Simple Smile Така че се радвай, че Криси е още така, но имай едно наум да си мълчиш пред нея Simple Smile

Бодливке, какво стана с изследванията на Ади, наред ли е всичко?

# 652
  • София
  • Мнения: 211
Малко на патерица, по поводите:
Честит имен ден на Тони и Тия! Бъдете здрави и щастливи!
Тони, стискаме палци за първия работен ден на мъж ти - нека е първия от тригодишна поредица от успехи и постижения!  Hug
Честит първи рожден ден на патерица на Росен и Дани! Да са живи и здрави и много да радват мама и татко! Мирамар, ти си с нова прическа - много ти е хубаво така! А, юнаците наистина колко са пораснали....
Честити месечинки на Рая и Калин, Теди и Инката (ще взема да звънна на Тедсън като се сабуди Стеличка).
Честито и на днешните именици!
Елвинг, много ми стана мъчно за вашето порязване... И ние имахме едно - много го преживявах, а и много кръв тече.... Моля те кажи за ваксината - смисъл каква връзка има и защо се чудиш за повторно ваксиниране? Май хич не съм в час.... Иначе, ние имахме и поглъщане на малко парченце найлон (ти стана свидетел даже), беше много гадно, но после го намерих в гърнето, слава Богу.... Аничка, на партито ще идвате ли?
Айрис, как си, мила? Къде се губиш? Що не вземете да се присъединните на партито в петък (ще свършим на време да си вземете баткото), че да се видим най-после, че в това лошо време не сме излизали отдавна... Затъжила съм се за вас!
Четките, дето Вероники ги показа и на мен много ми харесаха - Окич, ако случайно ги намериш, вземи едни и за нас, плийз!!!!
За хапането - Стела има 2 зъбчета, но не ме хапе като се кърмим!
И последно да ви кажа, че Стела вече съвсем спокойно си ходи самичка - стига си съвсем спокойно от края на кухнята до края на хола (те са ни свързани). Нямаме и проблем със завоите, даже напротив - прави ги ужасно остри и внезапни. Не спира да върви - все това иска да прави... Снощи и направихме страхотно клипче, ще се опитам тези дни да го кача някъде, за да ви го покажа.... Всички, които я видят как върви и казват, че тя направо си е проходила.... Май наистина ще се стягаме за прощапулник тези дни (ама да видим кога, че след няколко дни става 1 година от смъртта на свекърва ми и честно казано хич не ни е до празнуване, та да видим въобще кога ще я направим).... Може ли да споделите какво точно се прави?
Никита, Софи е много сладка.  Peace
Вероники, нещо беше споменала за 20.01 че можело да се кандидатства за ОДЗта? Демек системата ще стане активна за нас, така ли? Би ли споделила всичко, което знаеш по въпроса, че нещо не мога да намеря инфо?
Ох, исках още сто неща да пиша, ама нещо забравих... Crazy
Айде, хубав ви ден и много  Hug Hug Hug от мен и ходещото ми детенце!

# 653
  • Мнения: 4 428
Здравейте и от нас  Grinning

Аз нещо вчера не можех да отворя форума цял ден  Rolling Eyes

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕНИИЦИ ОТ ТЕЗИ ДНИ!!!  Grinning   bouquet

Да се разпиша и аз малко.
Нокти режа само с нокторезачка - и на каката, и на Мира, и моите. Въобще не мога да ес оправям с ножичка за нокти. Още от началото ги режеч само будни. Мира спи попринцип много леко. Така, че и да е заспала пак се будеше, като тръгна да я човъркам.

Хапането на мен ми е болна тема  Confused Мира накрая на кърменето си ме хапваше редовно. Дори едното зърно ми беше супер зле послените два месеца  Confused Голяма болка ми беше кърменето от него, дори повече отколкото в началото  Tired Като се отбихме ми мина за 3-4 дни точно. Но, докато кърмех нямаше как да не й давам да суче от едната гърда толкова време  Rolling Eyes
Сега продължава да ме хапе  ooooh! Не знам защо хапе само мен, но само като ми докопа гола кожа и веднага ме ръфа. Понякога дори и през панталона ме хапе. Абе, като пираня е  Laughing

Тони, успех на мъжа ти с новата работа. Дано да му хареса и да му върви  Peace

роси, в сайта за кандидатстване пише, че първите текущи класирания ще започнат след 23,01. Но това е за набор 2008 и нагоре. При тях има текущи класирания. За ново класиране още нищо не пише  Rolling Eyes

За времето във форума, аз вече ес изкарах, когато веднъж ми взеха компа за седмица да го оправят. Наистина е супер спокойствие без него  Grinning Имаш време за всичко и всички. И си мислех, да огранича доста стоенето пред компа по този повод. Но не стана естествено  Laughing Не знам как се получава така, но форума си е доста "заразен" Уж сядаш за малко, само да видиш кой какво е писал. Пък да вземеш и да напишеш нещо, пък след форума хайде да минеш и през ФБ. Пък, докато чакаш да се зарежда фермата, отваряш още 2 сайта да ги прегледаш само и хайдеее отишли поне 2 часа пак на компа. Пък, ако се заровя в някой по-интересен сайт и повече време ми изяжда  ooooh!
Та това компютрите са ужасно нещо в къщи  Laughing

А за "НЕ"-то и аз се опитвам да го въвеждам от скоро. От време на време се съобразява, но в повечето случаи просто ми се хили  Laughing Иначе и аз съм го забелязала това, което казва СЗА. Като й кажа да не прави нещо, преди да е започнала да го прави и тя веднага се лепва точно за него. Това го забелязах още от Маги. За това още от тогава не казвам "НЕ", когато няма защо. Т.е. когато дефакто нищо не е направила, защото само я подсещам за него  Peace Само я наблюдавам да не направи белята. Но в повечето случаи въобще подминава "обекта" без да му обърне внимание.

И да се похвалим, че вече два дни Мира се позастоява по малко сама изправена  Grinning Ходи си много стабилно, но задължително подпяна за нещо. Но тези дни се престрашава и да застане права без опора  Flutter

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 11:59 от veselina_s_p

# 654
  • София
  • Мнения: 5 795
Привет!
Честит имен ден на днешните именяци!   bouquet
Честити месечинки на големите и малките (февруарчета и мартенчета  Simple SmileHug  bouquet Heart Eyes
Честита ходеща Стела  Heart Eyes И аз съм проходила на 9м  Simple Smile За ваксините се замислих дали има опасност от тетанус, но тъй като се порязахме вкъщи, а и тече много кръв мисля, че няма риск  newsm78 На партито мисля да дойдем, дано сме здрави  Praynig
СЗА, много интересно е това за "Не"-то  Peace
Отивам да гледам снимки на рожденици  Simple Smile

# 655
  • Мнения: 1 734
Аз влизам само да честитя всички поводи, че тези дни пропуснах. Ами ЧЕСТИТО на имениците(от които е и баща ми), месечинките и двамата сладури рождениците ни!!!   bouquet
Мирамар, наистина много са пораснали и страхотни къдрави косички имат.
Роси кв , на нашия прощъпулник имаше погача, бял чаршаф, по който да мине прожодилата  Wink и място където са наредени предметите, всеки един наречен за някаква професия. Ако искаш, разгледай снимките аз нарочно сложих една само с предметите, за да се подсещат следващите, на които им предстои това събитие. Не е нужно да го правите в присъствието на гости (поне при нас си бяхме само ние), става много бързо и това е. За съжаление клипче с ходеща Лора не мога да заснема, не съм се научила още  Embarassed
Хайде хубав и успешен от мен!

# 656
  • Мнения: 3 379
Веселина, това с хапането може да се дължи на твоята реакция - ако й е интересно или забавно как реагираш, тогава има стимул често да те хапе.

Окич, сетих се, че аз си правих тортата за първия РД на Гого по рецепта на една форумска мама, без мляко. Ако искаш кажи да ти я пусна, още си пазя ЛС-то.

Вероники, питах за Ники, защото аз понякога взимам в петък Гого на обяд и мислех ако ще водиш Ники да го взема. Но в този случай няма.

И аз да похваля Ники, че от няколко дни се задържа сам прав, особено като държи нещо в ръка/ръце, а и вече се придвижва доста по-стабилно, дори прави по 1-2 крачки между леглата сам. Но сме далеч от прохождането, а като го държа направо тича с главата наведена напред, не знам как ще е като проходи, не ми се мисли. И 11-тото зъбче ни изби, запушеният нос се пооправи, но още тече по малко...

Elwing, сега се сетих да питам - защо трябва да се повтаря Тетанус-а ако се пореже на четал?

# 657
  • Мнения: 276
 Здравейте! Hug Искам да попитам мамите, които са на кухня - супата вечер ли я давате? Щото вечер Кали си пие мляко, не знам дали ще има място и за супа. Днес й взех пробно от кухнята да видя дали ще яде. Е, всичко си омете. Тя толкова не е яла на обяд никога.

Честит имен ден на именниците!  bouquet

# 658
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Стаси аз редувам едната вечер давам супа, на другата манджа и задължително правя едно пълно шише с мляко което през ноща си изпива!

# 659
  • Мнения: 2 495
Супата давам само и единствено вечер към 18:30, като понякога слагам половин сухар.Към 20:30 после пие 240 мл АМ. Peace.Случвало се е не всеки път да си изяде супата, но задължително после си изпива цялата бутилка АМ(а за мен това е по-важно) Hug

Общи условия

Активация на акаунт