Тесто за гофрети

  • 25 616
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Наскоро си купих машинка за сандвичи (от тези дето се притискат вътре филийките) и в нея има приставка за гофрети . Може ли някой да ми даде рецепта за тесто за гофрети - по възможност бързичка , но всъщност всякаква ме устройва ? Мерси предварително !

# 1
  • сусурлево
  • Мнения: 474
тестото (смес) за гофрети трябва да е по - гъсто от това за палачинки . Слагам всичко на око - около литър мляко,2-3  яйца , брашно ( може и ванилия ако обичаш) и гъстотата му да е като боза , за палачинки си го правя по рядко , защото ги обичам тънки

# 2
  • Мнения: 1 313
Ето една рецепта за гофрети Peace

# 3
  • Мнения: 2 275
230 мл ( е,да мл ,а не гр!!!) брашно
1 яйце
1 с л олио
225 мл кисело мляко
1 к л сода бикарбонат
Тестото е малко по-гъсто от това за палачинките

# 4
  • Мнения: 351
1п масло
2 яйца
500 мл пр. мляко
брашно и един бакпулвер

# 5
  • Мнения: 534
Пробвах тези на tania6  с киселото млеко са хубави и лесни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 103
Пробвах тези на tania6  с киселото млеко са хубави и лесни.
С кисело млЕко ли ги пробва? Laughing

# 7
  • Мнения: 17
А тези машинки готини(практични) ли са, знам че не са скъпи.То и хлебопекарна докато не купих не разбрах какво удобство е. Peace

# 8
# 9
  • сусурлево
  • Мнения: 474
А тези машинки готини(практични) ли са, знам че не са скъпи.То и хлебопекарна докато не купих не разбрах какво удобство е. Peace
newsm10

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз пробвах разни рецепти из форума и нещо не ми харесаха, все ми стават или жилави, или безвкусни...

Накрая приспособих една от рецептите за панкейкс и с нея ми стават точно каквито искам, фини, леко хрупкави и не са жилави. При това са с по-полезни съставки и децата ми ги ядат.

1 - 1/2 ч.чаша горещо прясно мляко
3/4 ч.чаша фини овесени ядки
1 яйце
2 с.л зехтин
2 с.л пшенични трици
1 ч. чаша брашно /ако смятате че сместа е много рядка може да добавите 1-2 с.л. брашно/
1п. бакпулвер
1/4 ч.л сол
1 ч.л мед
1 ч.чаша нарязани на ситни парченца ябълки или банан

Приготовление
Загрявам млякото, овесените ядки и триците в микровълновата почти до завиране (обикновено отнема 2-3 мин) и оставям за 5 мин. на страна да поизстине леко и овесените ядки да поомекнат. След това прибавям меда, яйцето и зехтина. Накрая изсипвам брашното с бакпулвера и солта. Прибавям ябълките, когато вече гофретника е загрят, разбърквам ги хубаво и сипвам по две препълнени лъжици върху плочките (моят сандвич-мейкър прави две малки правоъгълни гофрети, така че за класическа голяма гофрета може би ще е нужна двойна доза). От тази доза ми излизат 6 гофрети, но си зависи от това колко плод се сложи, пък и тестото всеки път излиза различно много Laughing

Правила съм същата рецепта и със 150 гр сирене вместо с плод, като пропускам меда - също стават много вкусни и повече като количество, защото тестото е по-рядко.

# 11
  • Мнения: 17
Май ,ще се взима а после ще пробвам някоя от многото рецепти. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 311
В нашето семейство гофретите са любима закуска - стават бързо и лесно. Пробвала съм много рецепти, но тази сякаш е най-сполучлива:

3-4 яйца
3 с.л. захар
1/2 пакетче масло
250 мл прясно мляко
1 ванилия
бакпулвер
брашно

Както са казали и по-нагоре, сместта трябва да е горе-долу с гъстотата на боза.

Дано ти хареса  Hug

# 13
  • Мнения: 16
Някой може ли да ми предложи рецепта за хрупкави гофрети. Пробвах различни рецепти, но след като изстинат стават меки. Изстиват на решетка, така че не се задушават - не знам какъв е проблема. newsm78

# 14
  • Мнения: 17
Пробвай с малко царевично нишесте без аромат към сместа, аз кога правех тулумбички в големи количества,  слагахме определено количество към сместа за да са по-твърди кога се напоят със сиропа и така да издържат повече. Peace Не съм пробвал лично. newsm78

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 20:56 от bigdan

Общи условия

Активация на акаунт